Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi idegesít a tömegközlekedésben? (Emberi viselkedés) fórum

Mi idegesít a tömegközlekedésben? (Emberi viselkedés) (beszélgetős fórum)


1 2
50. tixtina (válaszként erre: 46. - Xochipilly)
2013. jún. 18. 17:15
Rettenetes.Főleg nyáron.Ha tehetem,inkább kerékpárral megyek:)
49. tixtina (válaszként erre: 41. - Bársony)
2013. jún. 18. 17:13
Szerencsére nem:DDD
2013. jún. 18. 12:03
Volt olyan utas miután nem tudott jegyet mutatni a sofőrnek az első ajtós felszállásnál, leköpte a buszsofőrt. :-(
2013. jún. 18. 11:58
Egynémelyik úgy büzlik hogy az ázott kutya hozzá képest sehol nincs :/
46. xochipilly (válaszként erre: 39. - Tixtina)
2013. jún. 18. 11:57
Üdv a "fedélzeten" :( Volt már olyan, hogy én is inkább leszálltam olyan büdös, izzadt görények utaztak a buszon
2013. jún. 18. 09:58

Bent van a nevében.

A tömeg.

44. Bársony (válaszként erre: 40. - A0c1361e44)
2013. jún. 18. 09:54
De durva! :( Igen, a műbőr ülések jobbak voltak.
43. Bársony (válaszként erre: 37. - Sunshine76)
2013. jún. 18. 09:53
Na, ez is kiakasztó! De nem értem, miért nem szokás a zsepi náluk?
42. Bársony (válaszként erre: 38. - Gyöngyszemü)
2013. jún. 18. 09:53
Fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!
41. Bársony (válaszként erre: 39. - Tixtina)
2013. jún. 18. 09:52
Arra nem gondoltál, mikbe ülhettél bele? :))))))
2013. jún. 18. 06:12

Akkor leírom, ami egyszer nagyon kiakasztott: Utaztam egy bkv buszon, ültem és az egyik megállóban hallottam, hogy a sofőr kiabál, hogy szállj le, mert addig nem indul a busz és már jött is hátra és felállított egy férfit az egyik ülésről, ekkor néztem oda és a férfi nadrágja tiszta sz@r volt. Leszállt, de hát ezzel a sz@ros nadrággal ült a barna mintás, kárpitozott ülésen. Amíg nem szálltunk le a buszról, addig szóltunk mindenkinek, hogy oda aztán ne üljön, de utána...

Tehát jól meg kell nézni, hogy hova ülünk le, mert ezeken a kárpitozott üléseken aztán nem látszik, csak majd érezzük, hogy valami nem stimmel. Én visszasírom a jó kis műbőr üléseket, mert azon látszott volna...

2013. jún. 18. 00:36

A múltkor mentem az autómért,mert leadtam vizsgáztatni.

Évek óta nem utaztam BKV-n.Felszálltam a buszra,és az a bűz,ami fogadott???:OO Körülnéztem,majd megkapaszkodtam ,de annyira ragadt,hogy gyorsan leültem.

38. gyöngyszemü (válaszként erre: 37. - Sunshine76)
2013. jún. 17. 23:25

Én a múltkor láttam egy pasit bőszen túrta az orrát, egy darabig gyurmázott vele, aztán az ülés oldalába törölte, aztán ezzel a kezével fogdossa végig a kapaszkodókat, jelez, stb... Brrrrrrrrrrr

Undorítóak egyesek!!

2013. jún. 17. 19:33
Itt nem divat a zsebkendo.Eloszeretettel szivjak vissza a takonyt,percenkent akar 10szer...Multkor gyerek nelkul utaztam a buszon,fiatal pasi masik oldalon szivta mint beteg allat.Nem birtam sokaig,szinte hozzavagtam a csomag zsepit...meg jo,hogy nem vert meg..de megkerdezte,"What's this for?"Ez minek? Muszaly volt leszallnom..nem birtam.Turhas disznok.
36. gotoau (válaszként erre: 30. - Roza78)
2013. jún. 17. 18:34
Ez konkrétan Britannia, de a hollandok is háborúban állnak a zsebkendővel.
2013. jún. 17. 12:49

Sok minden bosszant a tömegközlekedésben

1. Terhes koromban kizárólag nõk adták át az ülöhelyet ( De legalább az esetek többségében ülhettem)

2. A babakocsis helyröl többnyire b...nak elmozdulni az emberek, még én vagyok a gyökér ha be merem tolni a kocsit.

3. Büzlõ rózsaszíninges ofiszbetyárok a 4/6-os villamoson (avagy ájfónra van pénz dezodorra nincs)

4. Izzadtság/lábszag szinte minden jármüvön (nyári hónapok)

5. Le akarok szállni de bizonyos személyek elállják az ajtót és eszük ágában sincs leengedni a mögöttük álló 15 embert.

6. Tömött buszon a táskájukat a mellettük lévö ülésre rakó emberek

7. Mikor mindenki a már dugig megtelt 4/6-os villamosra akar felszállni pedig a kanyarban már látszik a következõ

8. Elsõ ajtós felszállásnál babakocsival felszállhatok középen. Viszont volt már olyan soför aki nem éppen kedvesen hátra-ugatott hogy van-e jegyem. Na az megalázó is volt.

9. Sietös buszvezetõ aki azt hiszi, 5 másodperc elég a leszállásra 10 embernek ( nem, nem elég)

2013. jún. 17. 11:38

Én sokat buszozok, 4 órás utak. Egy élmény. Nekem is volt, amikor mellém beült egy koszos anyuka a karonülő koszos gyerekével. ALig vártam hogy leszálljanak, nincs az a daedalon ami a hányingeren ilyenkor segít.

Ja meg távolsági buszozok, ugye az lenne alap, hogy az száll fel előbb aki a legtávolabb utazik. Ez sosem jön össze, csak ha nagyon erőszakos a sofőr is lekiabál, hogy kik szálljanak fel elsőként.

És teszem azt végállomásnál szállok fel, busz még tök üres, van 6 utas, abból 2 öreg mamóca, akkor is tolakszik, könyökkel, bottal, szatyorral pedig én általában előre engedem őket.

Na a másik, bőröndöt lerakod a csomagtartóban, és van olyan sofőr, aki le sem szarja ki nyitja ki, mit vesz ki, Szóval ilyenkor minden megállónál sasolsz, hogy a te bőröndet viszik-e éppen. Nehgy nyugodtan elszenderülj.

Én már csak mp kütyüvel utazom, így védem magam :)

33. Noarashi (válaszként erre: 30. - Roza78)
2013. jún. 17. 11:32

Hát ugye van ahol felszív, kiköp :)

Azért van aki a mi szokásunktól undorodik, miszerint takonyt belefújod a papírzsepibe majd azt a nadrágzsebedbe nyomod :)

32. kattyus (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2013. jún. 17. 11:26
Nagyjából minden leírtál. Az hogy a gyerek értetlen kiveri nálam a biztosítékot. Van egy "jó" történetem tavalyról: Légkondis buszon tönkrement a légkondi. Az ablakok ugye nem nyithatók...Kint 40 fok, bent 50. Tömött busz, tolakodó emberek. És ekkor megcsapott a mindent elsöprő BŰZ! Az emberek az orrukat fogták, mikor egy néni fennhangon meg szólal:" Ki nem tud parancsolni a pi...nak?" Valaki olyat szellentett mint a görény..... Még 5km után is öklendeztek az utasok:( No ez rendkívüli módón zavart....
31. Bársony (válaszként erre: 30. - Roza78)
2013. jún. 17. 11:11
Na, az tényleg undorító.
30. Roza78 (válaszként erre: 28. - Gotoau)
2013. jún. 16. 19:23
Az gusztustalan mikor szivjak a multkor mar mondta egy lany , hogy o is olyan orszagban el de nem emlekszem hol van, hat nem birnam elviselni.
29. Roza78
2013. jún. 16. 19:21

-Nekem terhessegem utolso 3 heteben mindennap jarnom kellett a klinikara, a villamoson soha senki nem adta at a helyet tele van egyetemistaval mindig , de nincs annyi eszuk , hogy atadjak. Nekem eleg latvanyos pocakom volt, de inkabb elforditjak a fejuket.

-Amikor a kettes uleseken kivul ulnek.

-A babakocsi helyere allnak es nekem az ajtoban kell megallnom a gyerekkel, mert nem mennenek arrebb.

-Babakocsival vagyok es feltolakodnak elottem, gondolhatja, hogy ugysem ulok le.

-Multheten videkre utaztunk mogottem 2-3 alkoholista ult iszonyatos buzzel.

28. gotoau
2013. jún. 16. 02:28

Legjobban talán a szörcsögve csókolódzó párocskákat utálom. Nemrég láttam a neten egy videót, a szájzárat kapott tini párocskát összeragasztószalagozta egy pacák, na ezt egyszer lehet hogy én is elkövetem.

Nem indulnék el otthonról fülhallgató nélkül.

Olyan országban élek, ahol a zsebkendő használata ciki, itt inkább szívni szokás a dzsuvát, mint fújni, na ez szintén dobogós.

Az ülésrenddel itt nincs gond, eléggé figyelnek egymásra az emberek, mindenki, gyerek, felnőtt, fiú, lány következetesen a belső ülésre ül, a külső ülések mindig szabadok, nincs az, hogy látom hogy van még hely a belső ülésekben, de most én másszak át a külsőn ülőn? Szóval ez a dolog rendben van. Külön helyek vannak fenntartva az időseknek meg a nyomiknak, ezt is mindenki tiszteletben tartja.

Harmadik helyen a kiskölkök állnak számomra, a nyávogás, hiszti, rugdosódás, miegymás.

Amúgy elvagyok és én is szórakoztatónak találom a tömegközlekedést, mint azt már előttem is írták, figyelem az embereket, jellemtanulmányokat folytatok rajtuk :)

2013. jún. 16. 00:13
Azt utálom ha ketten vagyunk és van bőven hej persze többnyire egyes ülések szabadon, és az egyetlen szabad kettes ülésre rá startol, és le ül egy egyedül álló.. így nem tudunk egymás mellé ülni, mire morgok és mondom csak nyugodtam mi majd ketten külön ülünk.... és nem képes átülni máshová! Meg a más kultúrájú "emberek" hangoskodása is zavar... :-(
26. simple (válaszként erre: 14. - 55416fb8e2)
2013. jún. 15. 17:59
Igen. Bár szerencsére már nem járok tömegközlekedéssel, de ez régebben is így volt. Nem tudom elképzelni azt, hogyha valaki reggel letusol akkor olyan büdös legyen mint sokan. Sőt még egy fél nap alatt sem olyan. Inkább az a probléma, hogy nem is fürdenek, dezodort, fogkefét még hírből sem ismerik...
2013. jún. 15. 16:17

Ami idegesít:

- amikor az anyuka nem képes rászólni a gyerekére, hogy ne rugdosson.

- Ha rám tapadnak annak ellenére, hogy szinte üres a busz,

- szegény hajléktalanok is zavarnak a higiéniájuk miatt, ezért szeretem az első ajtós felszállást.

- Amikor elvárnák sokan, hogy átadjam a helyemet. Én is megveszem a bérletet vagy a drága jegyet, és én is fáradt vagyok. Valahol igaz ez a fiatalokra is.

- Az is zavar, hogy az idősek, illetve azok akiknek nem lenne szükséges a csúcsidőben közlekedni, ők akkor is akkor közlekednek, így csámcsoghatnak azon, hogy nem adjuk át a helyünket.

- és a legjobban az zavar, hogy a könyvemet mindenki kiverné a kezemből, ha nem figyelnék én, illetve szerintem direkt úgy áll meg mellettem, hogy állandóan a könyvemet lökdösi a kezembe. Nehezen hiszem el, hogy csak figyelmetlenség a részéről. Ez persze akkor is előfordul ha állok, tehát nem az zavarja, hogy én ülök ő meg áll fáradtan, hanem kifejezetten a könyvem...

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Bársony)
2013. jún. 15. 16:10

Amikor terhes voltam, akkor nekem is csak 2x adták át e helyet. Egyszer egy 50 körüli nő, másodszorra egy 40-es pasi. Lehet nem veszik észre. Én télen voltam terhes, tehát a télikabát jól eltakart.


De volt már olyan, hogy átadták a helyet, mert azt hitték, hogy terhes vagyok. A metrón fent kapaszkodtam és ekkor én a hasamat kitolom, ami nem nagy, de a tartásom miatt annak tűnik. Hátul a kardigánom és a hátam között ilyenkor van legalább 15 cm hézag. Én nem sértődtem meg, csak összekaptam magam, megköszöntem és nem ültem le.

2013. jún. 15. 14:20

Én nem tudnám elnézni, hogy én ülök és egy terhes nő meg álljon. :(


Mondjuk olyat olvastam, hogy valaki át akarta adni a helyét egy általa terhesnek nézett hölgynek, de ő meg ki volt akadva, mert nem is volt terhes csak nagydarab.


Sokszor láttam olyat egyébként, hogy át akarták adni a helyet állapotos nőnek vagy idősebb embernek, és visszautasították, hogy inkább állnak. Szerintem ez meg az "átadónak" olyan kellemetlen.

2013. jún. 15. 14:03
És a kultúra másik formája az amikor valaki mutogatja hogy neki mije van. Láttam egyszer egy szőke középiskolást kiscsajt a villamoson, zenét hallgat, a kezében meg fogja a tabletet. Van mobil, van mp4 lejátszó, ami olyan kicsi hogy az ember tenyerében elfér, akkor miért kell egy ekkora kütyüt kézben hordani hogy ő zenét hallgasson. Ez már csak magamutogatás, utána meg csodálkozik ha valaki kikapja a kezéből és elszalad vele.
2013. jún. 15. 14:01
Volt hogy egy idős néni akarta átadni a helyet, volt szegénykém vagy 80 éves én meg mondtam neki hogy maradjon csak nyugodtan, de még ezek után se állt fel senki más hogy átadja a helyet, pedig ekkor már egyértelmű volt mindenki számára. Én ha tömegközlekedéssel utazom az esetek többségében nem ülök le még akkor se ha van ülőhely, de amikor 8 hónapos terhesen nagy pocakkal közlekedik az ember az már nem olyan egyszerű, főleg hogy az emberek tolakodnak, és volt egy párszor, hogy nem sokon múlt, hogy ne kenődjek neki a kapaszkodónak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook