Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


153. huzsu52
2007. jún. 9. 15:23

Szia!

Feltétlenül fordulj orvoshoz.Nekem is sokáig hullott,mire kiderült,hogy vashiányos vagyok.Az is okozhatja többek között,meg még számtalan oka lehet.Vizsgáltasd ki feltétlenül.

szia Zsuzsa

152. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 151. - Dorci85)
2007. máj. 31. 19:36
Az androgen hajhullas ferfias hajhullast jelent. Noknel is elofordulhat, ha a ferfihormont tultermeli a szervezet, jellemzoi a zsiros bor, eros testszorzet, es hajhullas a fejteton. Ha aggodsz emiatt, kerj egy eziranyu vervizsgalatot az orvosodtol!
151. Dorci85 (válaszként erre: 148. - Szasza79)
2007. máj. 31. 19:25
Milyen az a "androgen" hajhullás? Ezt milyen vizsgálattal derítették ki nálad?
150. Dorci85 (válaszként erre: 149. - 4726e582cf)
2007. máj. 31. 19:24
Sziasztok.Nekem 3éve hullik a hajam folyamatosan és a bőröm is csúnyán pattanásos!Jártam már én is majdnem mindenféle kivizsgáláson és persze semmit se tudtak mondani.A vérképem is full jó.Voltam magán dokinál is,aki legalább 10-15.000ig írt fel recepteket köztük az alpikortot is.Mellékelem:nekem az se jött be! A bőrömre szedek egy brutális gyógyszert ún.Aknenormint,3hónapja eredménytelenül!!!Elegem van az orvosok tudatlanságából és a pénz éhségükből!Már arra is gondoltam,h PAJZSMIRIGY vizsgálatot kellene kérnem mert állítólag az is lehet az oka a hajhullásnak!!! De kérdem én,ezt az orvosok nem tudják???Ti mit tanácsoltok?
2007. máj. 13. 19:54

Sziasztok!


Ha jól tudom nem külsőleg kell kezelni a hajhullást. "A" vitamin jó rá, bár csak receptre adják. És persze nem minden típusú hajhullásra jó egy bőrgyógyász, vagy háziorvos biztosan meg tudja mondani, hogy mitől van a hajhullás, de a legritkább esetben külső tényező az okozó. (a szmogot és a stresszt leszámítva persze...)

2007. máj. 13. 19:39

Sziasztok!

Uj vagyok itt a forumon es szeretnek nehany tapasztalatot megosztani veletek a hajhullassal kapcsolatban. Nekem androgen tipusu hajhullasom van mar evek ota. Ha valakinek ilyen van a Revolid biztosan nem fog hasznalni. En Androcur tablettat szedek (tesztoszteron csokkento) es melle fogamzasgatlot. A Regain 2szazalekos ecsetelot erdemes kiprobaln, nekem azota kezdett visszanoni a hajam miota ezt hasznalom. Draga ugyan (9000 FT) de megeri!!! Szedjetek meg sok cinket (legalabb 15mg naponta).

2007. ápr. 30. 20:47
Hatásos megoldás: DR. IMMUN Hajszesz és Hajápoló olaj hajhullás ellen!
146. Panda78
2007. ápr. 21. 09:19
Sziasztok!Köszönöm MAUSINAK nekem bevált a konyak-ricinusolaj-tojássárgája-keverék.Nem szünt meg teljesen,de jóval kevesebb hajam hullik.
145. lamoni
2007. ápr. 15. 20:29
Sziasztok. Nekem évek óta hull a hajam, ez fésülködéskor és hajmosáskor elég zavaró, de az okát nem tudom, és már hozzászoktam. Amúgy nem látszik, mert elég dús hajam van. Rossz fogam nincs (sőt amikor kihúzattam ami volt, még jobban hullott egy ideig), és sok gyümölcsöt eszem, sőt vitamint is szoktam szedni.
144. teltzsu (válaszként erre: 142. - Dora13)
2007. ápr. 10. 10:09

Szia Dóra!


Van már rendszeres havi vérzésed? Lehet, azért hullik picit jobban a hajad, mert a szervezetedben most zajlanak a tinédzser-kori hormonális változások, és az elég tiszteségesen be tud kavarni.

A fogaiddal minden rendben van? Lehet, valahol van egy gyulladásos gócpont a szervezetedben, és az okozza a hajhullást.

Hol hullik a hajad? Csak fejtetőn vagy mindenhonnan egyenletesen? Mert az sem mindegy.


Szedj Revalidot is, ártani nem árt. :) (Most meg akciós is a Rossmannban a 90 darabos kapszula.)


Fel a fejjel, egyél sok gyümölcsöt, vastartalmú ételeket (máj, földimogyoró, spenót).

Zsuzsa

143. 0565efa6e6 (válaszként erre: 142. - Dora13)
2007. ápr. 9. 20:26

Szia, Dóra!

Nem fogyókúrázol véletlenül?

142. Dora13
2007. ápr. 9. 18:33
Én 13 éves lány vagyok.kb 6 hónapja elkezdett hullani a hajam.Végigjártam az orvosokat, de semmit sem találtak.Az általatok emlitett Alpicort is csak ideig - óráig volt jó. Most a Bánfi sampont és balzsamot használom- még nem tudom jó-e de már kevesebb hajat találok a szobámban.
141. teltzsu
2007. ápr. 2. 09:09
Igen, ez még az. No para. :)
140. rekuci
2007. ápr. 2. 09:06

Sziasztok,


Nekem már egy éve hullik a hajam, bár a fodrászom szerint, ez nem igaz.Lehet ,hogy ez már nálam pszichés eredetü.Mindenhol olvastam,hogy a napi 60-100 szál az normális, amit én "látok" az napi 20 szál, hajmosáskor kb 40-50 szál, szerintetek ez még normális?

139. teltzsu
2007. márc. 25. 07:22

Szióka,


A Revalidban van B-vitamin... :)


Szép napot.

138. liliannn82 (válaszként erre: 123. - Teltzsu)
2007. márc. 24. 19:05

Üdv!

Érdekes amit írtál, mert az általam ismert összes kapszula amit körömre-hajra ajánlanak tartalmaz B vitamint, kivéve a Revlaidot. Pontosan azért szedem én is azt, mert a többiben van B vitamin, ami az idegrendszer éhségközpontjára hat (és pontosan azt a tünetet produkáltam tőlük, amiket leírtál: állandóan ettem, még akkor is ha nem voltam éhes), de mivel a Revalidban 1 mg sincs, attól semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam, de sajnos sok hasznot sem :( pedig fél éve napi 2 szemet szedek :( :(

2007. márc. 24. 14:55

A hajhullásnak több féle oka lehet.

Pl ha - szülés után hullik a hajunk,az természetes,teljesen normális jelenség.

De ha fél évvel szülés után sem kezd elmúlni a hajhullás akkor feltétlenül orvoshoz kell fordulni!

Van akinek jót tesz a csalán tea főzettel való mosás,vagy a kamilla tea.Nekem pl bevált a hajhullás ellen,hogy lanolinos baba szappannal mostam ,és a korpásodás ellen is jót tett.

De minden esetre a legjobb modszer,kikérni egy orvos vagy gyogyszerész vélményét,hajhullási szerek használatára.

136. teltzsu
2007. márc. 24. 12:36

"Édes vagy, látom mint jó magyar állampolgár hozzászoktál ahhoz a feudálisan rögzült tételhez, miszerint az orvos nem fogadja el, ha a beteg

diktál."


Nem. Csak épp a normális orvos jobban tudja, mit kell tennie.


"Ha fizetek, akkor az orvos is kénytelen emberszámba venni."

Na persze. Meg esetleg olyan gyógyszereket, vizsgálatokat is elvégez, amire nincs szükség, pusztán a pénz miatt...

Egy barátnőmnek egy magánklinikán akarták bemesélni, hogy a férjétől nem fog soha teherbe esni...Aztán az orvos másfél napig kapargatta az állát a padlóról, miután a barátnőm elmondta, már van egy 5 éves fia a férjétől... :P



Megjegyzem a hajszesz, mint pl. az Alpicort lokálisan hat, tehát nem igazán borítja fel a hormonháztartást...


Ahogy elnézem, tényleg van egy hipochonder beütésed, sajnállak érte...


Minden jót és sok sikert, részemről a téma lezárva. :P

135. Jasna
2007. márc. 24. 09:35

Zsu, tényleg köszi a tanácsokat, én is el fogom kezdeni akkor ezt a szert, persze azért a kivizsgálást muszáj megejteni előtte, mert például a horomértékeket ez befolyásolná.

Én sem megyek vissza többet ehhez a dokihoz, szerencsére tényleg lehet találni rendesebbet:)

Édes vagy, látom mint jó magyar állampolgár hozzászoktál ahhoz a feudálisan rögzült tételhez, miszerint az orvos nem fogadja el, ha a beteg

diktál.

Márpedig újabban egyre inkább kénytelenek lesznek elfogadni, különben a betegek egy része elmegy tőlük máshoz. Erről szól az üzleti élet. Ha fizetek, akkor az orvos is kénytelen emberszámba venni. Nyilván nem arról van szó, hogy minden hülyeségbe bele kell egyezzenek, amit a beteg kitalál, de azért mondjuk egy teljes vérkép kérése erős hajhullás esetén nem egy annyira valóságtól elrugaszkodott marhaság.

Egyébként ezért nő a magánklinikák forgalma, mert ott meghallgatnak, kiviszgálnak, partnernek tekintenek a folyamat során.

És még egyet azért hozzátennék, én már vagy 3 ízben mentettem meg ismerős életét, akit a doki félrediagnosztizált, és én éltem a gyanúval, hogy nem arról van szó, amit megállapítottak.

Példa : méhen kívüli terhességnél vérezgetésre hormont írt a doki, nem vizsgálta ki (kivizsgálás úgye!). Ezt a barátnőmet, aki már 3 napoja vérzett éjszaka elterrorizáltam az ügyeletre. Már az egész hasa tele volt vérrel, még egy napja lett volna hátra...

134. teltzsu (válaszként erre: 132. - Jasna)
2007. márc. 24. 05:35

"Mivel az a bőrgyógyász, akinél jártam ilyen lelkiismeretlen volt, én saját kezdeményezésben ki fogom magam vizsgáltatni, saját magamnak meghatározom a vizsgálatokat."


Ezzel csak 1 baj van. Épeszű orvos nem fogadja el, ha a beteg "dirigál"...már bocsi :)


Én is voltam olyan bőrgyásznál, akinél 6 ezer volt - már 7 éve, 2000-ben - az, hogy csak beültem a székbe...na azt 2 alkalom után otthagytam, mert a gatyám ráment volna. Ráadásul még hazudott is...



Remélem, hozzáértő orvoshozz kerülsz, és minden rendbe jön. :)


Zs.

133. teltzsu
2007. márc. 24. 05:31

Szia Jansa, én 1 ideje használom már (most fogyasztom a 3-ik üveggel), és semmi mellékhatást nem tapasztaltam.

És mint említettem, én reggel kenem be a fejem.És mivel jó alaposan be kell dörzsölni mindenféle ilyen szeszt, a vérkeringés serken, hamarabb felszívódik a cucc - így kétlem, hogy bárhová is visszajutna..... :)



Szóval ha félsz az éjszakától, használd reggel - akkor estére már tuti eltűnik, és nem jut olyan helyre, ahová nem szeretnéd... ;)


És sztem nem is vagy dilis...na jó, kicsit hipochonder, de hát te többet tudsz a szerekről, mint mi, átlagos halandók... ;))))


Szép napot:

Zs. :)

132. Jasna
2007. márc. 24. 05:30

Hát igen, gondolom én is, hogy ilyenkor ki kell viszgálni az embert tetőtől talpig, góckeresés stb. Mivel az a bőrgyógyász, akinél jártam ilyen lelkiismeretlen volt, én saját kezdeményezésben ki fogom magam vizsgáltatni, saját magamnak meghatározom a vizsgálatokat.

Csak úgy zárójelben kérdem, hogy aki nem ért ennyire hozzá, az leperkálja a jó kis magánrendelés díjakat, és mehet a fenébe? Nem értem miért tart itt néhány orvos, nem tudom ezek mire esküsznek fel az egyetemen, valószínőleg a pénzre és nem a gyógyításra.

131. Jasna
2007. márc. 24. 05:27

Szia Zsu!

Nagyon köszönöm a válaszodat!

Még egy kérdés, kérek ne tarts dilisnek, de a gyógyszeriparban dolgozom, és eléggé hipochonderré váltam a gyógyszerekkel kapcsolatban:)

Szóval nem félsz attól az Alpicort használatakor, hogy a párnáról bekerül éjszaka, alvás alatt a szemedbe, szádba?

Ugyanakkor rengeteg mellékhatása lehet a szernek. Te meddig használtad, hogy ezek ne jöjjenek elő?

Köszi szépen!

Jasna

130. teltzsu
2007. márc. 23. 18:40

Az összegabalyodott szavak miatt elnézést kérek, megbolondult a billentyűzetem :)


ne várjenkion s = ne várjon senki :P

129. teltzsu
2007. márc. 23. 18:38

Szia mindenki.

Remélem, nem minősül reklámnak, de magadom a bőrgyógyászom elérhetőségét:



Dr. Molnár László

A Szent János Kórház mellett rendel, ő a bőr-és nemibeteg gondozó főorvosa.

Tel: 458-4676

Én vagy 5-ös busszal megyek (Fogaskerekű megálló), vagy a Moszkva térről az 56-os villamossal - akkor a Szent János Kórháznál kell leszállni.

Nem kell bejelentkezni, és ha megyek, előző nap csak azért hívom fel őket, h rendel-e.

Utoljára januárban voltam nála, gondolom, azóta vizitdíjat kell fizetni :((, egyébként TB-alapon megy.


Az épületben a lépcső tetején bal kéz felől van a kartonozó. Ott a TAJ-kártya, személyi alapján csinálnak 1 "kartont". Mondani kell, h Molnár főorvos úrhoz mentek.

Aztán behívnak.


Valahányszor mentek, akkor mindig a kartonozóban kell nyitni, mert az alapján hívnak be.



Én nagyon szeretem a dokit, nagyon lelkiismeretes, 14 éves korom óta járok hozzá mindenféle bőrproblémával (szemölcs, anyajegy, stb is).



Megtesz minden tőle telhetőt - persze, azonnali látványos eredményt ne várjenkion s, hisz' ha régóta hullik a haja valakinek, akkor annak idő kell.

Biztos el fog küldeni ide-oda, vérvétel, nőgyógyász, stb - de nem akarok okoskodni, ő tudja, mit kell tennie. :)



Mindenkinek sok sikert! Bármi kérdésetek van, priviben válaszolok szívesen!

:)

Zsuzsa

128. teltzsu (válaszként erre: 126. - Jasna)
2007. márc. 23. 18:34

Szia Jasna!


Azt Alpicort nem beszélyes, hanem momentán a legjobb kapható szer, amit a nők hajhullási problémáira találtak ki.

Az én orvosom azt mondta, tiszta fejbőrön kell alkalmazni, És mivel én reggente mosok hajat, másnaponta dörzsölöm be a törülközőszáraz hajba. Mintha jobb tartása is lenne olyankor a hajamnak.


Nem tudom, kinél voltál, de sajnálom, hogy így jártál... :(

Kitartás!

Zsuzsa

:)

127. hpeti
2007. márc. 21. 19:01

Sziasztok! Olyan 1 éve kezdett el hullani a hajam, pontosabban akkor vettem észre az eredményét először. Volatm sok helyen, bőrgyógyász, hajgyógyász, sokmindent kipróbáltam eddig eredménytelenül. A problémát abban látom, hogy valaniért nagyon el kezedett zsírosodni a fejbőröm, illetve az arcom is. Ennek a neve seborrhea, azt modják öröklött hajlam miatt van, de azt én nem szeretném elhinni, illetve remélem van megoldás! Olyan szinten zsírosodik a hajam, hogy naponta kell mosni, régen bőven elég volt heti egyszer! Ha valakinek van hasonló tapasztalata vagy ötlete, az legye szíves írjon!


Üdv, Peti

126. Jasna
2007. márc. 21. 14:28
Sziasztok! Tegnap voltam én is bőrgyógyásznál, 2 perc alatt kihajított 6.000 forintért, és ő is az Alpicort F-et írta fel nekem hajhullás ellen. Eddig még csak olyat olvastam alább, hogy nem igazán használ. Viszont elolvasva elég veszélyes szer. Van valaki, akinek segített? És ő hogy kerülte el, hogy a párnáról éjszaka a szájába, vagy a szemébe kenődjön a cucc? Köszönöm, ha válaszoltok. Valamint tudtok ajánlani lelkiismeretes bőrgyógyászt, aki a pénzért legalább végighallgat, diagnosztizál és próbál tényleg segíteni? (Bocs, de még teljesen a tegnapi hatása alatt vagyok)
125. Librigabi (válaszként erre: 120. - Kszilvi)
2007. márc. 21. 12:11

Szia!

Olvasd el a 75. hozzászólásomat!

124. 01db059c23 (válaszként erre: 123. - Teltzsu)
2007. márc. 21. 10:35

Szia!

Nekem megtudnád adni az orvos elérhetőségét?

És konkrétan hova kéne menni?


Én tavaly májusban dajeroltattam a hosszú derékig érő hajamat, és azóta pokol.

nagyon hullik, lekellett vágatnom a vállamig ami számomra, szörnyű, hisz nekem mindig hosszú volt a hajam...:(

Hála istennek már nagyon kevés dajer van a hajam végében, de ennél rövidebbre már nem vágatom le!

Hajmosákor rengeteg hajamat szedemle a kezemről, mikor mosom, nem beszélve a fésüéködésről, és a hajszárításról....

ezért kéne olyan valakivel beszélnem illetve olyan tanácsra szükségem, ami biztosra beválik, és hamar vissza nő a hajam..:(

Ha van valakinek nagyon jó tippje és tanácsa, nagyon szívesen fogadom őket!

köszönöm!

Szilvi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook