Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


63. figarina (válaszként erre: 62. - Kenwood)
2006. nov. 28. 17:09
Hajhagymáink száma állandó,sokasodni nem képesek,tehát csak a meglévő készletből gazdálkodhatunk!!!!
2006. nov. 28. 12:43
de uj hajaid nőttek ki vagy azok amik már megvoltak?
2006. nov. 27. 11:14
Ket eve en is hajhullassal küszködök.A környekünkön letezö orvosokat vegig jartam.Rengeteg penz elment a különbözö hajcseppekre draga samponokra,megsem igazan segitettek.Egy idös hölgy tanacsara kiprobaltam egy "receptet".Ricinusolaj,tojassargaja,keves konyak kevereke.Csodakat tett.A hajhullas a felere csökkent,rövid idön belül,a hajnövekedes felgyorsult.Ezt a pakolast hetente egyszer tanacsos vegezni.
60. figarina (válaszként erre: 56. - Mord)
2006. nov. 27. 09:55

Kedves Mord!Több tippem van és ezek közt az első a hajad hossza!!Embere válogatja,h kinek a hajhagymája milyen súlyt bír el.Lehet,h a tied ezt a hosszt már nem(sokaknál már a vállig érő hajnál elkezdődik a hullás!!!)

A másik a fekete hajfesték,nem tudom milyen minőséget használsz?!Ez nagyon nem mindegy!

Ill szóba jöhet még az életkorod is(bocs:))Az őszi hajhullás már nem igazán létező dolog,mert azt tapasztalom,h egész évben bármikor panaszolják ezt a hozzám fordulók!!Nagy szerepe lehet még a samponnak is,a forgalomban lévő"bolti"samponok általában rengeteg szilikont tartalmaznak,h teljesíteni tudják areklámban ígérteket,mely szerint fényes...blabla!Csakhogy ez a szilikon rettenetesen elnehezíti a hajat és még a fejbőrre is tapad,amitől nem szellőzik jól,ergo hullani kezd(het,és bizony sokaknak hullik is)

Mindezt csak azért írom,h nem feltétlen az antibiotikum meg a gyulladás felelős,az esetek többségében a nem megfelelően megválasztott ápolótermék,a festék,hajhossz stb a felelős!

A hajra szedhető vitaminok közül pedig vagy a forcapilt vagy a merz specialt ajánlom,ezek a legtutibbak!!Remélem segítettem!

59. kormi7
2006. nov. 27. 08:45
Nekem is hullika a hajam, és most kaptam tőletek egy- két jó ötletez. Köszi szépen!
2006. nov. 27. 08:44
Én a béres szépségvitamint szedem, és azóta nem hullik, nem törik a körmöm, meg ilyenek. Nekem bevált. Ne gyógyszertárba vedd mert ott majdnem dupla áron adják. Drogériákban olcsóbb.
57. dee (válaszként erre: 56. - Mord)
2006. nov. 27. 07:45

Tuti a gyulladás a felelős.Ősszel mindenkinek hullik a haja,normális mértékben.Ha nagyon zavar a dolog avatkozz be.

Javaslom szedjél vitamint és valami spéci hajra,bőrre,körömre ható készítményt.Külsőleg nagyon jó bedörzsölő készítmények vannak és a jó sampon is nagyon fontos.Ha akarod priviben adok tippeket is.Itt nem szeretném reklámozni.

56. mord
2006. nov. 26. 20:15

nincs vkinek otlete ujonnan miert kezdett el hullani a hajam ugy hogy mar csak a fele van mint régen? sosem volt gondom hajhullassal 3 eve festem feketere a festek se artott neki meg dusabb es erosebb lett. bekerultem a korhazba egy ket hetes eros antibiotikumos kezelesre na onnan borult a dolog. azt mondtak ha a vesegyulladas megszunik megszunik ahajhullas is merthogy attol van- sajnos azöotafolyamatosan fogy.. azis igaz hogy lkb vagy 110 120 centis lehet..

miert hullhat? meg mindig gyulladas van vagy a festek? v a hossza?

szerintetek?

2006. nov. 11. 11:27
Kb. 2 hete használom a Alpicort F hajszeszt, és úgy veszem észre hogy valamennyivel kevesebb hajam hullik, és már elkezdett nőni az új is. Nem tom melyik hatására mert még kaptam egyet amit hetente kell használni.
54. figarina (válaszként erre: 53. - Liliana)
2006. nov. 9. 22:41
Forcapil drazsé,tökéletes és kissé olcsóbb is!
2006. nov. 9. 20:59
Nekem Alpicort F hajszeszt es BABE sampont irt fel a borgyogyaszom, gyogyszertarban kaphatok. Probalta mar valaki? Valamint Viviscalt javasolt, mar ha megengedhetem magamnak, ui. havi ara 19.000 Ft :(
52. dogiz
2006. nov. 2. 13:54
Nem tudom írta - e már valaki, de a sörélestőt is javasolják hajhullásra.
51. 7130b15964 (válaszként erre: 50. - Be52089f0e)
2006. nov. 2. 12:33
Az lehet, de úgyis az a lényeg, hogy ne hulljon a hajad, más meg úgyse látja, hogy mivel mosod:))
50. be52089f0e (válaszként erre: 49. - 7130b15964)
2006. nov. 2. 11:41
Persze természetes, de mégis a finom samponokhoz képest ez a barnás színű, nem éppen kellemesnek számító szag elég fura.
49. 7130b15964 (válaszként erre: 48. - Be52089f0e)
2006. nov. 2. 11:28
Nem is gusztustalan. Gyökeret eszünk is, pl. répa. Ráadásul ez 100%-osan természetes és még pénzbe sem kerül. Tök jó ötlet.
48. be52089f0e (válaszként erre: 47. - Be52089f0e)
2006. nov. 2. 11:15
Az lemaradt, hogy és azzal mostam hajat:)))
2006. nov. 1. 15:33

Szülés után természetes a hajhullás.

Én a kertből szedett csalánnak a gyökerét szárítottam meg, majd főztem ki. Egy kicsit gusztusatalan, de hatásos volt.

2006. nov. 1. 13:42
Javaslom a kombucha teát. Ha elolvassátok a szakirodalmat, inkább egy kicsit csodaszernek tűnik, de nálam bevált. Nemcsak hajhullásra, de sok egyéb másra is (főleg szülés után tud csodákat tenni, vagy legalábbis akkor látványosan). A fél literes koncentrátumot szoktam venni (kb 1000,- Ft). Nincs túl jó íze, de ittam már rosszabbat is, narancslébe bújtatva egészen iható.
45. Katamama (válaszként erre: 44. - Diviana)
2006. okt. 30. 17:15
Megkérdem a dokimat.Köszi.
44. diviana (válaszként erre: 34. - Katamama)
2006. okt. 30. 13:48

Szia

Nekem is volt vashiányom terhesség és szoptatás idején is. Nekem Ferro Folgamma-t írtak fel rá.

43. Spen
2006. okt. 28. 11:09

Sziasztok,

nekem is nagyon hullik a hajam, és mivel azt mondják hogy napi 100 szál az még normális, én időnként megszámolom.. jelenleg egy-egy alaposabb fésülködés után 270-300 szál hullik ki. Ja és már sok-sok éve, de egyenlőre nő is rendesen.

Próbáltam már a revalidot, a biovannét, a Varga hajcseppeket (bár ez utóbbit 2 hét után meguntam és nem használtam minden nap), vastablettát, ha kicsit is vashiányos voltam, de semmi. Jelenleg se vashiányom, de gyulladásom sehol, a bőrgyógyász se tud mit mondani (pár éve adott egy hormon tartalmú ecsetelőt, aminek az lett az eredménye, hogy tele lett a képem pattanásokkal).

Jártam hajgyógyásznál is :) de nem jutott eredményre, azt mondta zsíros, bár a hajam könnyen töredezik... és hogy biztos valami vízér van a lakás alatt... (az elmúlt években sokszor költöztünk, és az tuti, hogy nincs mindenhol vízér /na meg nem is hiszek benne/)

Szóval valami ötlet??

42. victore (válaszként erre: 11. - Juniperus)
2006. okt. 25. 20:25
Sziasztok Marcsi vagyok Nagyon hullik a hajam gyuladásom nincs a fogaim rendben vannak szerintetek mit használjak?
2006. okt. 23. 23:13
A hajhullásról most hallottam, hogy minden embernek 7 évente jobban hullik a haja ugyanis ilyenkor cserélődik. Ha nem ezért hullik sok betegség is okozhatja.
2006. okt. 23. 20:05

A fogorvosom szerint élő fog nem okoz gócot, vagyis inkább a gyökérkezelt fogak között kell szétnézni.

A vérvizsgálat szerintem is fontos, de ahhoz, hogy mondjon is valamit, nem elég az egyszerű vérkép, mert az nem mutatja ki sem a pajzsmirigy problémát, sem egy belső steril gyulladást (pl ízületi gyulladás - bár azt rendszerint úgyis érzed), sem sok más egyebet. Szóval vagy rá kell venni az orvost, hogy ne fogja vissza magát a vizsgálatkérő lapok kitöltésével, vagy nem biztos, hogy eredményre vezet a dolog.

Baj csak akkor van, ha minden szép és jó, a haj meg csak hullik.

39. zse pi (válaszként erre: 38. - 'szti)
2006. okt. 22. 20:21
Nem tudom én sem! :-) Érdekes, lehet, hogy a kezdődő zsírosodás sem tesz neki jót...
38. 'szti (válaszként erre: 36. - Zse pi)
2006. okt. 22. 08:30
jé, ezt én is észrevettem :-)) vajon ennek mi az oka?
37. zse pi (válaszként erre: 30. - Esjé)
2006. okt. 21. 11:44
Bánfi hajszesz? Tényleg jó?
36. zse pi (válaszként erre: 16. - Zse pi)
2006. okt. 21. 11:43

Nincs rossz fogam! Nem ez az oka a hajhullásnak.

Arra viszont rájöttem, hogy gyakrabban kell hajat mosnom, mert hajmosás utáni napokon nagyon kevés hullik csak ki.

35. figarina (válaszként erre: 34. - Katamama)
2006. okt. 19. 23:25
Forcapil a nev,szerintem a(z egyik)leghatásosabb szer ill külsőleg is kellene használnod megfelelő sampont és szérumot!
2006. okt. 19. 12:04
Nekem is rettenetesen hullik a hajam,de annyira,hogy egy sima reggeli fésülködésnél minimum egy marékkal kijön-nem túlzok.Még szoptatok,tehát gondolom ez is közrejátszik.Az orvosom elküldött vérképre,van egy kis vas-hiányom,de arra se lehet akármit szednem a szoptatás miatt.Úgyhogy most Tardyferon-t szedek,de nem sok hatása van.Ha valaki tudna valami más szert amit szoptatás alatt is szedhetek,nagyon megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook