Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi használ a hason lévő striákra? fórum

Mi használ a hason lévő striákra? (tudásbázis kérdés)


22. Ildi34 (válaszként erre: 19. - **Rita**)
2009. júl. 12. 00:16

Mezoterápiás tapasztalataimról.

Már három különböző szalonban is próbáltam, mert az első kettőnél nem volt eredményes, pedig megigérték hogy el fognak tünni a striák. Folyamatosan jókat olvastam róla, ezért voltam ilyen kitartó.


Most ahova járok, már majdnem végén vagyok a kúrának, és a striák nagy részét teljesen eltüntette.(megjegyzem, egyedül itt nem ígérték csodát)


Szóval nem mindegy mivel csinálják, és hol.

21. Marleine (válaszként erre: 8. - Accb6cf2da)
2009. júl. 9. 15:49

Dehogyis:)

Nem tablettában kell enni, és nem hízol semmit:)

Én nem híztam, fogyókúra közben ettem.

20. Marleine (válaszként erre: 7. - D879a0c5b4)
2009. júl. 9. 15:47

Hát nagyon semmit nem lehet vele.

Most lefogytam és egész normálisan néz ki, de a belső combom csúnya még mindig:(

19. **Rita** (válaszként erre: 18. - Radiant)
2009. júl. 9. 10:17
Ugye az se csodaszer? El nem tünteti csak halványítja
2009. júl. 9. 09:50
Striák kezelésére nagyon hatásos a mezoterápiás kezelés, nagyon szép eredmény érhető el vele. ha esetleg ezzel kapcsolatos kérdésetek van, nyugodtan írjatok!
17. veroosh81 (válaszként erre: 16. - **Rita**)
2009. júl. 2. 13:50
Nem a császár sebét, az a doki érdeme, hanem a striákra gondoltam
16. **Rita** (válaszként erre: 15. - Veroosh81)
2009. júl. 2. 13:32
Nme hiszem hogy a mozgás befolyásolta volna a hegesedést a pocidon.
2009. júl. 2. 13:26
nekem nem is látszik a császár helye, én a sok mozgásra esküszöm, de eltüntetni azzal sem lehet.
14. accb6cf2da (válaszként erre: 10. - 97e35043a4)
2009. júl. 2. 13:11
Nekem nem császármetszésem van, hanem más műtéti hegem. Én körömvirágkrémmel kentem. Halványodik, de még van helye. A conratubextől vakaróztam és kiütéses lettem.
2009. júl. 2. 13:06

A krémen kívül léteznek speciális szépészeti beavatkozások, melyek annyira komplikáltak, hogy csak felsorolás szintjén foglalkozunk velük.


A vákuum fokozza a nyirokkeringést és serkenti az új bőr termelődését (lásd illusztráció).


A testcsiszolás is az új bőr képződését segíti, csökken a csík mélysége, az újakat vagy vékonyakat ezzel az eljárással akár el is lehet tüntetni.


Az úgynevezett villanó fény eljárás egy kollagénstimuláló program, a fény egészen addig a szövetrészig hatol le, ahol a bőr képződik. Rendszerint a csiszolással együtt alkalmazzák.


És létezik két, teljesen új módszer is, a lézeres eljárás és a mezoterápia. Mindkettő lényege, hogy úgynevezett hyaluronsavat és rugalmasító kollagén stimuláló anyagokat juttat a bőrbe és kipótolja a szövethiányt, azaz feltölti természetes anyagokkal.


Ha úgy döntünk, halványítani szeretnénk csíkjainkat, egy hosszabb kezelésfolyamra számítsunk, de nem kell megijedni, három hét után már megmutatkoznak a változás első jelei, bíztat mindenkit Harangvölgyi Anna.

2009. júl. 2. 13:05
A terhesség alatt szép számban szert lehet tenni striákra, ezek már alattomosabbak, mint a tinédzserkoriak: vastagabbak, lilák, akár egy centi szélesek is lehetnek. A még könnyen eltűntethető csíkok frissek, onnan lehet felismerni őket, hogy pirosak vagy rózsaszínek.
2009. júl. 2. 13:04

stria voltaképp a bőr kötőszövetének a szakadása. A kollagén és elasztin rostok sérülnek a bőrben, ezeket kell regenerálni és folyamatosan rugalmasan tartani – tudtuk meg kozmetikai tanácsadónktól, Harangvölgyi Annától.


A csíkok, vagyis striák kétféleképpen alakulhat ki tinédzserkorban: hízással vagy azzal, hogy hirtelen növésnek indul a tinédzser (utóbbi esetben a hormonok is hozzájárulhatnak a striák kialakulásához, az ekkor szerzett csíkok egy része azonban később eltűnhet).


Csodakrém nem létezik, de érdemes használni krémet, hogy ne szakadjon tovább a bőr. Krémekkel azért nem lehet eltűntetni a csíkokat, mert nem tölti fel a bőrt, ám használata mégsem teljesen haszontalan, mert aki hajlamos rá, annak folyamatosan rugalmasítania kell bőrét. A krémet úgy kell alkalmazni, mint a testápolót: naponta reggel-este kenjük vele a problémás bőrfelületet.

2009. júl. 2. 13:00

Úgy látszik, ez a mi sorsunk. :(

A combomon is van nekem, kívül, és belül is, de azok nekem is már fiatal korom óta, mert a súlyom mindig jojózott. De azok mássak. Nem látszanak annyira, és mikor fogyok (tornázom), akkor szinte el is tűnnek.

De ezek a hasamon!!!Nem szeretem látni őket, mert elkeserít!!!

Hát, akkor veszek Milupa terheskrémet (köszi, gatto4!!),meg eszek élesztőt (köszi Marleine!!). Majd bekapok néha napján csipetnyi élesztőket. Anyukám imádja, mindig "lop" az élesztőből a szájába, ha van otthon.

És kinek van császármetszéses hege? Az is fog halványodni? Kenitek valamivel? Én Contractubex gélt vettem rá a patikában.

2009. júl. 2. 12:19
Nekem a combomon és a hasamon is vannak (4 hónapja szültem). Én Milupa terheskrémmel kentem, hát valamit halványodtak (a párom szerint), azért még mindig látni őket, remélem ennél még azért halványabbak is lesznek...
2009. júl. 2. 12:19

Igazán semmi nem jó rá. Halványodik, de mindig meg fog látszódni.


Sok B vitamin? Ezt nem tudom, de az biztos, hogy a súly gyarapodik tőle:(

7. d879a0c5b4 (válaszként erre: 5. - Marleine)
2009. júl. 2. 12:03

Nekem se bírta a bőröm a serdülést, túl hirtelen akartam megnőni :(

Te mit csináltál vele?

2009. júl. 2. 12:03
Halványodni majd fog, de semmi. :( Nekem lilás volt szülés után, most lehet még látni, de már nem olyan vészes.
2009. júl. 2. 11:58
Ja nekem a combomon volt, amikor serdültem nem bírta a bőröm és striás lett, mostmár egész szép.
2009. júl. 2. 11:58
el kell szomorítsalak! SEMMI:(
2009. júl. 2. 11:58

Futás?:)


A sok B vitamin jót tesz a bőrnek:) Az élesztőben sok van!

2009. júl. 2. 11:57

Krémek? Torna? Vagy valami más?

A szülés után vettem észre az alhasamon a striákat, mikor lement a hasam.

Pedig kentem krémekkel.

Lesz ez halványabb is? Hogyan?

Talán eltűnik valamitől? Hogyan?

2009. júl. 2. 11:54
Mi használ a hason lévő striákra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook