Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi az optimális RAM használat? fórum

Mi az optimális RAM használat? (tudásbázis kérdés)

7. kristo_f (válaszként erre: 1. - Sunflower90)
2015. nov. 19. 11:52

Jó régi topik, de...


Nem csoda, ha szegény gép csak nyög.

"A lapozófájl-t is kiiktattam,és max 900MB-ban maximalizáltam a virtuális memóriát"

A lapozó és a v.memória ugyanaz


Jellemzően a fizikai RAM kétszeresét szokás beállitani és fixre, pl 1Gb-nál a min-max. méret 2000MB

Az hogy mi használja a processzort illetve a v.memóriát a "Folyamatok"-nál lehet megnézni


Ami programokat lefuttattál, közük nincs a vírusirtáshoz

2015. nov. 19. 06:21

A RAM mennyiseget a System hasznalatara a gyarto ceg mindig meghatarozza, a Te geped mekkora Max RAM-et tud hasznalni.

Utanna toleg es a penztarcadtol fugg, hogy legalabb felet, vagy teljes Max megengedett nagysagut fogsz hasznalni. A geped a leg gyorsabb akkor, ha az osszes RAM socket-edet tele toltod. Ez a leg elonyosebb a gepnek. De ha minden RAM socketed teletoltodd kissebb nagysagu memoria chippekkel es kesobb megis ugy hatarozol, hogy a Max mennyiseget akarod beletenni, a hatrany az lesz, hogy az eddigi mar megvett, de kissebb meretu Mamory chippet mind ki kell szedned, es nagyobbakat kell beletenned az osszes RAM foglalatokba.

5. Sunflower90 (válaszként erre: 4. - 5c930170e5)
2013. nov. 4. 12:03
Nem olyan rég lett újrarakva az egész rendszer,kb 2 hete. De a ctrl+alt+del-t megnézem tüzetesebben akkor,mert az előbb csak rápillantottam.
2013. nov. 4. 11:31

A vírusírtó is tudja zabálni.a RAM-ot rendesen,de ha 1giga van benne akkor kb.40%max RAM használatnak kéne lenni Xp oprendszernél.Ha csak 512Mb RAM van akkor már más a helyzet.Szerintem valami vírus fogja a memóriát.Azt mondod nincs vírus....vannak olyan vírusok,hogy az életbe meg nem találod ,szóval ezt így nem lehet kijelenteni.

A vírusok ugyanis jóval előrébb járnak mint az írtó vagy védő programok.Én azt javasolnám,hogy újra kellene rakni az Xp rendszert.Sokkal hamarabb megvan,mint rájönni,hogy mi falja fel a memóriát.Vagy ctrl+alt+del után megnézed a futó alkalmazásoknál,hogy mi mennyi memóriát használ.

3. Sunflower90 (válaszként erre: 2. - 5c930170e5)
2013. nov. 4. 11:12
1 giga,ha jól tudom. bár remélem nem mondok nagy hülyeséget, nem értek hozzá sajnos.
2. 5c930170e5 (válaszként erre: 1. - Sunflower90)
2013. nov. 4. 10:53
Mennyi RAM van benne?
2013. nov. 4. 10:30
Sziasztok! Tudom,hogy ez egy női portál,de hátha van,aki ért a számítógépekhez. A laptopom kb. 4 éves, XP van rajta. Lefutattam a ccleanert, és az Advanced System Care-t hibák után kutatva. A lapozófájl-t is kiiktattam,és max 900MB-ban maximalizáltam a virtuális memóriát. Vírus nincs, és az automatikus frissítések is ki vannak kapcsolva....és most is 93%-on megy a RAM, ami szerintem nagyon magas. Ha valaki tudna bármiféle segítséget nyújtani,azt nagyon megköszönném!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook