Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi az első gyerekkori emléked? És a legelső álom amire emlékszel? fórum

Mi az első gyerekkori emléked? És a legelső álom amire emlékszel? (beszélgetős fórum)

1 2
2016. jún. 9. 20:59
valamit kiborítottam, és egy krémes tál, kólás pohár, fapadlón szőnyeg, zongorán telefon..
2010. aug. 31. 09:14
A másik: régi idők táncdalfesztiválja, ahol volt egy ilyen dalszöveg: "nem születtem grófnak de nem is baj..." - Én ezt így adtam elő: " nem születtem drótnak de nem is baj..." :DDD
2010. aug. 31. 09:12
Az első álom, amire emlékszem: az udvarunkban a fészerben volt egy rendőr, aki lőtt a pisztolyával és a lövés után füstölgött a stukker. De én ezt így adtam elő anno, mikor sírva ébredtem az álomból: "itt volt egy rendőr és elfüstölt!"
2010. aug. 31. 09:10
5 évesen elvittek a Fővárosi Nagycirkuszba és szerelmes lettem a bohócba :DDD
2010. aug. 31. 07:36
Nagyon kicsi voltam,leestem a kútról és édesapám ölbe véve rohant velem az orvoshoz.A másik pedig a Dunán hajóztunk és édesapámtól kaptam egy bambit,a két emlék közel egyidős.
2010. aug. 31. 07:22
nem tudom gyakran már csak az emlegetésére emlékszem..szenilis lesz idősen az ember
2010. aug. 30. 21:50

Első emlékem, hogy a sziklás részen a fák között másztunk le az állatkertbe.


Első álmom egy rémálom. Egy óriásira megnőtt (kb. egy felnőtt ember méretű) katicabogár volt a nappalinkban. :)

2010. aug. 30. 21:45

Én az álmokra nagyon ritkán emlékszem, persze élénkebben, ha rossz.

Így foggalmam sincs, hogy melyik volt az első.

Amire emlékszem viszont, hogy 3 éves lehetettem, mikor a szülinapi ebéden megsütött a krumplipüré..(szóval megégette a számat).. Pedig mondták, hogy forró..


Azóta is imádom a krumplipürét:)

31. Hedi13
2010. aug. 30. 21:40

Első emlékek: felállok a kiságyban, udvaron vagyok, talán 2 éves és pisilni kell. :)

Első álomra nem emlékszem, de ovis koromból van egy, amire a mai napig eszembe jut: az ovis mászókánál légpuskával rámlőnek. :)

2010. aug. 30. 21:28
Sajnos nekem A legelső emlékem a Madarász utcai gyermekkórház rácsos ágya ahogy anyukámék otthagytak én meg nagyon sirtam!:,,,(Nem voltam még 3éves és köldöksérv-re műtöttek!Mai napig él bennem ez az első emlék!Azért jó,hogy ma már bent lehet maradni gyerkőccel a kórházban!Álmomra nem emlékszem!
29. Pndi
2010. aug. 30. 21:15

A legelső gyerekkori emlékem a bölcsödéből származik, de kérdéses a valódisága, anyucival beszélgettünk róla.

Az ebédlőben ülünk, és az asztalon mindenkinek fel van tüntetve a jele, én egy cseresznye vagy meggy társaságában ülök.

Anyuci szerint nekem gomba volt a jelem, ezért írtam, hogy kérdéses.

Álomra nem emlékszem, pedig szinte mindig álmodom, bizonyára régen is így volt.

28. d6502380b9 (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2010. aug. 30. 21:10

De álmomat leírtam.

Emlékem? Elég fura, nem akarom hogy kinevessetek. :P

Arra emlékszem hogy megharapott egy kutya baba koromban,... az emlék fölülnézetből jelenik meg, azaz kívülről látom magam...

sokat töprengtem rajta tizenéves fejjel hogy ez most valós e vagy mi van, végén megkérdeztem anyát hogy megharapott e egy dög kiskoromban, mondta igen.

2010. aug. 30. 21:07

A legelső emlékem igen pici koromból van, anyukámmal kézenfogva sétáltunk egy tengerparton, kagylókat gyűjtöttünk. A bátyám apukám nyakában ült, úgy úszott apu. Rajtam rózsaszínű csipkefodros bugyi volt (peluson) és ugyanilyen kissapka.

Amikor rákérdeztem anyukámra, hogy ez igaz-e, akkor azt mondta, hogy igen, tényleg így volt. Elővette azt a neszeszert, amibe gyűjtöttük a kagylókat.

Aztán persze sok hosszú év kiesett a fejemből:D de ez nagyon megmaradt.

26. Dani19
2010. aug. 30. 21:06

Első gyerekkori emlékem az,hogy egy éves koromban anyukám elesett velem az utcán.

Első álmom pedig repülés volt,hogy hol,arra már nem emlékszem.

2010. aug. 30. 21:06

Emlék: fél évesen fekszem a kiságyamban, és viszketek, mert összecsíptek a szúnyogok.

Álom: két nyúlt kerget egy kutya, és az egyiket elkapja és széttépi. Érdekes, hogy én nem szerepeltem ebben az álomban, de sokkolt. Még ma is tisztán emlékszem rá. Kb. 3 éves lehettem.

24. marduk
2010. aug. 30. 21:05
nálam beigazolódott,hogy miért álmodtam a zuhanásokat így kerültünk a földre egy múlt utazása során tovább láttam vízbe estem egy tárgyhoz ragaszkodtam amikor felém gurult egy gömbölyű valami elakartam úszni és rájöttem gömbölyű vagyok nem tudok úszni a tárgy elsodort nem lett bajom.Az őstengerbe lehettem.Volt további alkalom is ebtől a korból amit láttam
2010. aug. 30. 21:02

első gyerekkori emlékem karácsonyfa

álom: ami visszatérő Zuhanás (olyan életszerű volt, és sosem értem földet)

2010. aug. 30. 20:58
Első emlékem az volt, amikor felmásztam nővérem szobájának, ablak párkányára, s majd nem leestem. Arra is emlékszem hogy lent a földszinten, kétségbe esnek a szüleim, s szaladnak nagy ijedtükben.
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - D6502380b9)
2010. aug. 30. 20:56
Tényleg te nem is irtad le az első emlékedet és álmodat.
2010. aug. 30. 20:53
Olyan jó a ti történeteiteket olvasni. :)
2010. aug. 30. 20:52

Nekem első álmom

hogy rózsaszín-lila ködben lebeg a nagy semmiben egy végeláthatatlan vonatsín és ott jön egy vonat ami elüt, és egy felhőn a végén föllebegek az "égbe".

És ez egy teljesen nyugis álom.

2010. aug. 30. 20:51

Talán a legrégebbi konkrét emlékem az, amikor apukám az utolsó áthelyezése előtt hazajött és a nappaliban a dohányzóasztalnál rajzolta le az új lakásunk alaprajzát egy darab papírra. Mi körülültük és fogalmam sem volt arról, hogy mi micsoda, de nagyon figyeltem, mert nagyon kíváncsi voltam:-) Ez nem sokkal az 5. szülinapom előtt volt.

Előtte is vannak emlékeim, de nem ennyire élesek, csak benyomások, halvány érzések, képek, néha kicsit több is beugrik róluk, de a kicsi gyerekkoromból nem sok mindenre emlékszem, inkább csak elmondások alapján tudok dolgokról.

2010. aug. 30. 20:50

Nekem egy nyaralás az első emlékem, pedig csak 2 éves voltam, de le tudom írni a környezetet is, meg egy kisfiút( az első szerelem)

első álom? na arról nincs lövésem se.

2010. aug. 30. 20:42
Nekem, hogy megyek le egy lépcsőn. Még álmomban is többször előjött később. 14 voltam mikor a Heim Pál kórházba mentünk allergia vizsgálatra...hazafelé lépcsőn mentünk lefelé, akkor villant be, hogy ez az a lépcső...3 évesen kórházba kerültem és onnan az emlék. A két osztály ahol jártam u.a. az emeleten és épületben van :S
2010. aug. 30. 20:42

Első emlékem? Különleges, számomra megmagyarázhatatlan.

Ülök a szoba közepén a földön. Előttem dohányzóasztal, két fotel. Egyikben ül a nagyapám, és hozzám beszél, nevet. Azelőtt soha nem láttam, és utána sem. Az érdekes az egészben, hogy ez kb 3és fél éves koromban történt. 4 éves voltam, amikor meghalt.

2010. aug. 30. 20:41
4 évesen hazahozták az öcsémet a kórházból,aki akkor született,én pedig megakartam etetni naranccsal.Ez élénken él bennem,az azelőtti időszakomat homály fedi.Az álmom?Hát arra nem emlékszem.
2010. aug. 30. 20:41

első emlék: A bölcsiben eltörtem egy kistányért, sarokba kellett állnom(másfél éves voltam)


első álom:

szaladok egy óriási kutya elől, de fúj a szél szemből és levegőt sem kapok, mozdulni sem tudok.

2010. aug. 30. 20:39

Az én első emlékem a fül lyukasztásom volt. Az anyukám azt mondta mindig, hogy lehetetlen, mert pár hónapos voltam, de elméseltem neki pontosan, hogy történt, mit éreztem, hogy csinálták, és mennyire sirtam, igy elhitte, hogy emlkészek rá:)


Én még ma is ritkán álmodok, gyerekként lehet, hogy nem is álmodtam:) Bár anyukám sokszor azt mondta néhány emlékemre, hogy azt álmodtad:)

11. 0623141626 (válaszként erre: 9. - 31b7b5919f)
2010. aug. 30. 20:38

az almom ugyan az mint a tied..

elsö emlek:leestem egy magas csuszdarol es a betonon landoltam betört a fejem es egy ferfi jött oda segiteni, kerdezte hogy hivnak hol lakom es a valaszom csak az volt hogy nem tudom :)

2010. aug. 30. 20:34

az én első emlékem, hogy állok a kiságyban, és nagymamám adja a katonákat :) finom vajas kenyér volt sonkával :)


az első álmom? fogalmam sincs :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook