Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi az a Kombucha? fórum

Mi az a Kombucha? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5
2009. márc. 9. 12:22
A koncentrátum is sima tea csak túl savanyítják, szal, semmivel sem töményebb csak savanyúbb.
38. Ilcsa1
2009. márc. 5. 20:33

Sziasztok!


Én is szeretném megosztani tapasztalatomat a combucháról, de sajnos nem tudom, mert az égvilágon semmi hatását nem érzem... :(( van így ezzel más is, vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"? Születésem óta szorulásos vagyok...már mindent kipróbáltam, hogy ne kelljen hashajtokkal megoldanom a dolgot, és ebben nagyon hittem, de semmi nem történt, 2 hónapja iszom, a koncentrátumot és van, hogy a sima teából is, mert egyik ismerősünk készít nekem. Kiváncsi vagyok a véleményetekre! Előre is köszönöm! Szép estét!

2009. febr. 12. 21:03
Azt szeretném megtudni, hogy a kombucha tea okozhat-e a gyomorban, vagy a bélfalon valamiféle panaszt, pl. spóra-, vagy gombatenyészetet. Valakitől hallottam, hogy betegsége miatt kombuchát ivott, és a boncoláskor derült ki, hogy a teától spórák képződtek a belső szervein. Kérem, aki tud, válaszoljon.
36. 0590c933b4 (válaszként erre: 6. - Dwicky)
2009. jan. 27. 22:42
A lúgos szervezetet az egészséges, a savas pedig a káros, ami így mindenféle betegségnek ki van téve. A kombucha pedig a "zöld vér" Lúgosító program része. Nem csak teaként fogyasztható, de én például koncentrátumot iszom, naponta 3x2evőkanállal adok 2 dl vízhez. Azt vettem észre, hogy segíti az emésztést, energikusabb vagyok tőle, és miután hozzászoktál az ízéhez, nagyon frissítő tud lenni. Továbbá a vérnyomást is szinten tartja.
35. 6532c775dd (válaszként erre: 33. - Gomboooc)
2008. okt. 31. 10:40
Hát ez nem így működik. :D :D :D Én is több éve iszom már. :)
34. 54fa740756 (válaszként erre: 33. - Gomboooc)
2008. okt. 30. 19:09
Nagyon sok folyadékot kell igyál mellé azt tudod-e? Kb. 1,5-2 l viz, tea, de ez nagyon fontos!
2008. okt. 30. 13:20
sziasztok...én négy napja iszom a kombut,de még semmit nem vettem észre az anyagcserémen. pedig egy nap megiszok 2-3 decit hígítva. sokat kell várni,mire beindul?
32. Inez74
2008. okt. 25. 17:20

Sziasztok!


Tud vki segíteni, hol lehet Kombucha gombát beszerezni és mennyiért?

köszönöm előre is

2008. okt. 20. 23:03
Ha lenne esetleg valakinek felesleges kombuchája Győrben, kérem szóljon nekem!
2008. okt. 12. 22:55
Sziasztok! Tudja vki, hogy Debrecenben hol lehet kombuchát beszerezni (otthoni elkészítéshez) , milyen mennyiségben és kb mennyibe kerül? előre is köszi a válaszokat
2008. okt. 9. 10:51
hát nem tudom
28. 6532c775dd (válaszként erre: 26. - Kicsingrid)
2008. okt. 9. 10:50
2008. okt. 8. 14:08
Úgy tudom, egy gombás gyógytea, de olyan furin néz ki... nem hiszem, hogy meginnám!
2008. okt. 8. 13:53

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek felesleges kombucha gombája? Nagyon jól jönne most nekem, a meglévő betegségeimre. Kérlek segítsetek! Előre is köszi.

2008. okt. 1. 07:53
Szia Dia, köszi az infókat. Amúgy én is olvastam valamikor, hogy Amerikában a sztárok között kezd elterjedni a kombucha tea, csak nem nagyon beszélnek róla :) Ha lesz időm megkeresem a neten a cikket, hogy olvassátok el. :)
24. 6532c775dd (válaszként erre: 23. - 3cf80f2b78)
2008. szept. 30. 20:58

szivesen. :) Még talán anniyt hogy mi az expresszen vettük a 9 L-es kombucha edényünket. De asszem Fóton van a gyártó cég, de csak tőlük lehet venni nem küldik tovább kiskerekbe.Asszem ez az: [link] Szóval nem üveg edényezünk hanem ebben érlelkük a gombit: [link]


nem igy néz ki hanem kicsit szebben.


Nahát csajok mire akadtam amig Erikának kerestem képket: Lindsay Lohan drinks kombucha


[link]


Hehe hát igen azt a sok kábitószert és alkoholt valahogy ki kell söpörni a szervezteből. Lehet Lindsey elindult a gyógyulás útján. :)

23. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 21. - 6532c775dd)
2008. szept. 30. 14:21
Köszi:))
22. 6532c775dd (válaszként erre: 20. - 54fa740756)
2008. szept. 30. 13:39

Szia Kinga!


Ohh a böröm szép sima, a sebek gyorsan gyogyulnak, a hajam ugy nő mintha huznák, a körmöm erös. De ez nem csoda, hanem a B vitaminnak köszönhetö sztem. Én higitva jobban szeretem tudod mert mi kicsit savanyúbbra szoktuk csinálni(úgy erőssebb) és kaparná a torkom ha nem higitanám. De teljesen mind1, ahogy neked jol esik ugy igyad. :) Én többet szoktam inni napi 2 dl-nél. Kb 5-öt megiszom, de szokatm 1 hetes szüneteket tartani havonta. De amugy eleve sok vizet kell mellé inni azt ne feledd.Télen amugy mindig sokkal kevesebbet iszom mint nyáron/tavasszal. Én infraszaunázom is még a is jo hatással van a börre. Hát én soha nem napozom és soliba se járok, az törnkre teszi a bör rugalmasságát. De ha ez a bajod akkor szedj A vitamint, az segit a börnek, én ezt szoktam, ja és szemre is jo: [link]


De 800 pénznél ne adj érte többet mert az már rablás... :O Még a zöld te is jo állitólag a káros napsugárzás ellen, sztem amugy a kombi nem vég meg az UVA UVB sugaraktól.


AMugy szóval én abszulut kombi hivő lettem, de nem szokatm terjeszteni az igét csak akiket érdekel azokkal szivesen megoszom a tapasztalataimat, de gondoljatok bele hogy cukros üditök helyett menniyvel jobb élettani hatása van. :)

21. 6532c775dd (válaszként erre: 19. - 3cf80f2b78)
2008. szept. 30. 13:31

Szia!


Itt megtalálsz mindent: [link] :)

20. 54fa740756 (válaszként erre: 18. - 6532c775dd)
2008. szept. 27. 17:28
Akkor te higítva iszod...szerinted jobb higítva, mint így 1-1 dcl-t reggel és este? És a bőrödön tapasztaltál e valamilyen változást? ez nagyon érdekelne mivel nagyon érzékeny a bőröm, sokat bajlódom vele minden nyáron, aztán a napozás meg a szoli után, télen kezdődik minden előlről...én emiatt vettem meg a gombát annak idején. És még egy kérdésem lenne, adhatom e a kislányomnak, 4 éves, mit tudsz erről?
19. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 18. - 6532c775dd)
2008. szept. 27. 16:21
Hogyan kell csinálni?Mi kell hozzá?Leírnád nekem priviben?Köszi!
18. 6532c775dd (válaszként erre: 13. - 54fa740756)
2008. szept. 27. 16:17
Hajjaj már 3 éve csak zet iszon néha szokatm havonta 1 hét szünetet hagyni. Mi is 0.5 L-es kis palackokkal kezdtük. Hajjajj a körmöm olyan erős mnt a beton, a hajam 2x olyan gyorsan nő és emiatt le is növezstettem a festést hogy természetes állapotában tündökölhessen. Áhh élni nem tudnék már nélküle. :) ÉS vitamin pótlásank is nagyon jó az emésztéssel csodákat tesz és gondolom a májnak is nagy mankó. :) Amugy mikor csináljátok érdemes picit savanyubbra csinálni, mert akkor tutira felhasznált a gomba minden cukrot. Én azt is fele fele arányban higitva iszom.
17. 54fa740756 (válaszként erre: 16. - Édesmandula)
2008. szept. 27. 14:55
Ok, de a jelentése akkor nem hapci? mert ez tetszett :))
16. édesmandula (válaszként erre: 15. - 54fa740756)
2008. szept. 27. 14:32
áhh, ez csak kitalált dolog volt :D ne vedd komolyan :))
2008. szept. 27. 11:01
Azt tudtam, hogy kínai eredetű, de ezt a történetet még nem hallottam :) de köszönjük, hogy megosztottad velünk. A legjobban a jelentésén vagyok ledöbbenve, ezt sehol nem olvastam :))
2008. szept. 26. 21:10

A kombucha egy nagyon régi dolog, egyszer még nagyonnagyonrégesrég egy kínai bölcs meg volt fázva bakteriális eredetűen. Teát iszogatott, mikor jött a konyha tündére az asszonya és mutatta neki, hogy megerjedt a tegnapi lepény, tiszta fura és burjánzik. Biztos az élesztő aktív maradt. És akkor berohant a nagyon szeleburdi fiúk, aki még kiskorú volt, így nem lehetett ezért semmijét levágni, és meglökte tökvéletlenül az anyját. Annak kiesett a kezéből a lepény, rá a teázóasztalra, ott széttört a zuhanás végén történő becsapódástól, és egy darabja a bakteriális náthától tüsszögő apa csészéjébe zuhant. Apa kikelt magából, otthagyta a csészét és harakirit követett el. Anya és fia nagyon szomorúak voltak, és apa emlékére a teát nem öntötték ki. Egy hét múlva észrevették hogy valami trutymó úszik benne. A fiú nagyon hibásnak érezte magát, lógott az orra és meg akart halni. Mellesleg ő is elkapta a náthát, nem csak az orra lógott...felhajtotta a teát és elájult, a csésze kiesett a kezéből. Anyja meghallotta a zörejt és berohant...a gyerek azonnal meggyógyult, és a tea maradékából jött létre a kombucha.

A név eredete meg: japánul van, azt jelenti: hapci, egészségedre :)

13. 54fa740756 (válaszként erre: 12. - 6532c775dd)
2008. szept. 26. 20:26
Diáccska, akkor te iszod? Mert nálam az a helyzet, hogy a gombám elég rég megvan, de ahogy kész lett egy adag tea, összevissza kezdtem inni, annyira finom volt, mindenkivel megkóstoltattam így semmilyen hatást nem tapasztaltam. 1 hete kezdtem el rendszeresen inni, minden reggel és este 1-1 dl-t, remélem hamarosan beszámolhatok a pozitív hatásokról. Van egy rövid kis könyvem róla, ahol elképesztő dolgokat ír. Ha valaki fogyasztja és vannak tapasztalatai, örülnék ha leírná ide.
12. 6532c775dd (válaszként erre: 11. - 54fa740756)
2008. szept. 26. 14:05
NA igen, a benne lévő B vitaminoknak köszönhetően szép lesz az ember bőre, szebb és erősebb lesz a haj és a köröm. + a májnak segit a méregtelenítsbe. 0.5 Liter 1200ért télleg rablás, semmi kétség, ezért érdemes egy picit több energia ráforditással otthon csinálni, töredékéért. :)
2008. szept. 26. 10:17
Diáccskának igaza van, én is épp akartam írni, hogy megvédjem a kombuchát. Nem tudom miket ivott apósod, de én is itthon csinálom a teát, egy gombát vettem annak idején, tehát semmibe sem kerül. És egyáltalán nem gyógynövény keverék, ez egy gomba, aztán hogy a boltokban vannak különféle adalékokkal is, tényleg elég drágán, az már más téma, itt most a kombucháról van szó. Tehát ha nem értesz hozzá, szerintem sem kéne hozzászólnod, előtte informálódj picit.
2008. szept. 26. 10:07

Kedves Vali!


Már ne is haragudj de nem kéne itt hirdetned a tudatlanságodat. Igenis szuper jó dolog a kombu. És nem a bolti méregdrága tulsavanyitott cuccot kell venni, hanem aki igazán tudja mi a jo az otthon csinál 200 Ft-ből 9 Litert.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook