Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti hallottatok már a kombucha jótékony hatásáról? fórum

Ti hallottatok már a kombucha jótékony hatásáról? (beszélgetős fórum)


24. d41005143d (válaszként erre: 22. - N.Eszter)
2015. febr. 1. 06:21
tudom regi mar ez a hozzaszolas,de leirom az igazsagot,az anyosod tuti nem a kombutchatol hizott meg,ez inkabb fogaszt,az ize olyan amilyenre te szeretned.ha nem szereted a savanyu dolgokat akkor 7 napig hagyod erlelni,hameg szereted 10-14 napig.a kombutcha tea ize olyan,mint az almalee.rengeteg dologra jo.ittam 11 evig s nem is szedtem gyogyszert magasvernyomasra.ja es ha olyan helyen erleled ahol vki dohanyzik elkoszonhetsz a teatol,mert tonkreteszi.gondolod ha olyan rossz lenne,mint te mondod million mas orszagban is innak?
23. rózsa53 (válaszként erre: 20. - 8559ed0e1b)
2012. márc. 21. 15:39
Sziasztok!Én kb 15 éve iszom a kombuchateát,kisebb megszakitásokkal.Nagyon tuningolja a szervezetet,és nagyon jó izű.Ha valakinek kell szivesen adok gombatelepet ingyen nekem rengeteg van.Pécsett élek úgyhogy aki pécsi jöhet érte.Üdv:Rózsa
22. N.Eszter (válaszként erre: 1. - Coline)
2011. júl. 27. 09:12

Ami mindenre jó, az semmire se jó!:)

Általában ez a helyzet.Anyósom már nagyon régóta bajmolódik vele, én is ittam hónapokig, bár nehezen nyomtam le, mert szörnyű az íze.Nekem semmi változást nem okozott, aztán végképp megcsömörlöttem tőle.Anyósom issza, hízik is folyamatosan, pedig fogyni akar.

Ehhez a teához rengeteg cukor kell, ez nem biztos, hogy hasznos.

21. coline
2009. jún. 9. 17:00

Szia!

Nekem sem!:(

20. 8559ed0e1b (válaszként erre: 1. - Coline)
2009. jún. 9. 16:19

Szia.Sikerült gombát szerezned?



Nekem nem:(

2009. jún. 3. 20:45
Sziasztok, annyit tudok nektek segítni hogy postázni tutibiztosan ugy lehet, ha fogtok egy félliteres müanyag üdcsis üveget, (pl: nestea)és ebbe beleteszitek a fél liter indító teát és a gombát is mellé 5ek cukorral, és hét elején simán vagy akár elsőbbségivel postázzátok. remélem segítettem valakinek...
18. coline (válaszként erre: 17. - Baboka83)
2009. máj. 4. 13:58

Még mindig nem tudtam szerezni egyet sem!:(



Baboka! Mit tud a kristálygombád?

2009. ápr. 24. 08:43

Sziasztok! Én is szeretnék kombuchat, ha van valakinek ajandekozásra szánt Székesfehervaron!


Cserébe tudnék adni kristálygombát...


b.boglarka@citromail.hu

16. coline
2009. ápr. 20. 14:19
Semmi gond! Majdcsak lesz itt a környéken is valakinek!:) És aztán kunyizok egyet!:)
15. fbd0ceb525 (válaszként erre: 13. - Coline)
2009. ápr. 17. 21:41
Szivesen adnék Neked, de fogalmam nincs, hogy ezt hogy lehetne postázni.
14. fbd0ceb525 (válaszként erre: 12. - Vaczila)
2009. ápr. 17. 21:39

csak először tünik macerásnak. Én a harmadik adagot érlelem és már könnyen megy.

Az igazi hatáshoz úgy tudom hónapokig, sőt évekig kell inni.

Majd meglátjuk.

13. coline (válaszként erre: 11. - Fbd0ceb525)
2009. ápr. 16. 08:53

Sajnos még nincs!:(

De dolgozom az ügyön!:)

2009. ápr. 16. 06:00
Egy ideig csináltam mert én is jót hallottam róla, de túl macerás és nem vettem észre hogy bármi jobb lett volna tőle.
11. fbd0ceb525 (válaszként erre: 10. - Coline)
2009. ápr. 15. 12:43

Én átestem a cudar tisztításon. Nem hittem el az ajánlott teáskanál adagot, kb. bő fél decit nyomtam be elsőre. Nem kellett volna.

Van már gombád?

10. coline (válaszként erre: 8. - Fbd0ceb525)
2009. ápr. 15. 10:15

Én is ezt hallottam és kutakodni kezdtem a gomba után egy kicsit! Bár elég bizarr, hogy a gomba 'levét isszuk. :)

Nagyon kíváncsi leszek! Szeretem az ilyen dolgokat, elég nyitott is vagyok rá! Igen én is olvastam, hogy óvatosan kell kezdeni vele,mert cudarul kitisztít!:DDDDD

2009. ápr. 15. 10:10
Köszönöm Sereva!:) Ez igen építő volt számomra!:)))
2009. ápr. 14. 19:41
Én két hete iszom, még nincs tapasztalatom. Talán mintha energikusabb lennék. Viszont az elején vigyázni kell, valóban be kell tartani a fokozatosságot.
2009. ápr. 14. 19:19
Nem.
2009. ápr. 14. 17:35
Igen! Ebben van valami! Nálad más vált be, aminek nagyon örülök!:)
5. 5e48d37001 (válaszként erre: 3. - Coline)
2009. ápr. 14. 14:05
Szia! Nem egyáltalán nem voltam szkeptikus,nagyon hiszek a természetes gyógymódokban,sajnos nálam nem vállt be,pedig hosszú hónapokig fogyasztottam,de amint olvasom vanak pozitív élmények is,és ez a lényeg.Sajnos ez más gyógyhatású készítményekkel is így van,ami másnál bevállik,az Nálam nem biztos,és fordítva.
2009. ápr. 14. 13:39
a lányomnak 10 évvel ezelőtt, az arcán vírusos szemölcsök voltak. a bőrgyógyászaton sem tudtak segíteni, mindössze annyit, hogy leégették, de mondták, hogy úgy is vissza fog jönni, és valóban bár mit csináltunk, mindig vissza jött, és egyre több. akkor hallottam én is, a kombucha-ról. veszteni valónk nem volt, néhány hétig itta a gyerek, és teljesen eltűntek a szemölcsök, és azóta sem jöttek vissza. nekünk bevált
2009. ápr. 14. 08:57

Ezt szomorúan olvasom! Nem lehetséges, hogy szkeptikusan fogadtad és ezért nem hatott?

Én nagyon hiszek az ilyen dolgokban! :)

2009. ápr. 14. 08:49

Szia!

Évekkel ezelőtt majdnem másfél évig ittam ezt a gombából készült teát.Tuti használ valakinek,de nekem semmit nem csinált.Biztosan vannak olyan emberek akiknek sokat segített a tea,de nekem csak annyit tett,hogy ameddig ittam rengeteg volt a gyomorsavam.

Amúgy Én a hajam miatt használtam, és semmi javulás nem állt be.

2009. ápr. 14. 08:42

Én még csak tegnap hallottam róla, de már rajta vagyok az ügyön, hogy nekem is legyen! Ez egy gomba, amit cukros vízben kell erjeszteni! Amire jó a leve:

- A tea gyógyítja az ízületi gyulladást

- enyhíti az izomfájdalmakat

- stabilizálja a vérnyomást

- állandó jó közérzetet és alvást biztosít

- oldja a stresszt

- orvosolja a gyomor- és bélpanaszokat

- tisztítja a vért

- erősíti a vesét

- oldja az epe- és vesekövet

- csökkenti a koleszterin-szintet

- rugalmassá teszi a vénákat, artériákat

- segít a súlycsökkenésben, a zsírszövetek lebontásában

- segít az immunrendszer gyengeségéből adódó betegségeken, így például az allergián

- enyhíti a menopauza tüneteit

- megakadályozza a kopaszodást

- elősegíti az erősebb hajszálak kialakulását

- visszaszínezi az ősz hajszálakat, felgyorsítja a haj növekedését.


Tapasztalatokra lennék kíváncsi!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook