Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek az eutanáziáról? fórum

Mi a véleményetek az eutanáziáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2007. jún. 1. 16:10

KELL!!!! Szükség lenne rá, hogy aki emberhez már méltatlan állapotba kerül, elviselhetetlen fájdalmai vannak,..... megszabadulhasson az életnek nevezett kolonctól.

Aki ellenzi, gondolja csak végig, milyen élete lenne, ha csak a fejét tudná mozgatni, az egész teste béna, bepisil, bekakil, nem tud magától inni, enni, mindent kérnie kell, és ha rászáll egy légy az orrára, még elzavarni sem tudja. Teljesen kiszolgáltatott. Ha valaki így is akar élni, oké, semmi gond evvel, de ha neki ez már nem élet, akkor igenis meg kell adni az esélyét, hogy véget vethessen ennek az állapotnak!

22. pp
2007. máj. 31. 19:00

Az egyik dédnagyapám 25 évig feküdt egy szobában egy ágyban. Egyik karját tudta mozgatni, meg a fejét, utolső pár évben már azt sem. A teste többi része teljesen le volt bénulva. Az utolsó 10 évben csak tejet ivott, mert mást nem bírt. Végig tiszta tudattal, már amennyire lehetséges 23 év mozdulatlanság esetében.

Egyértelmű véleménye volt az eutanáziáról. Amióta az eszem tudom azt hajtogatta, hogy csak azt várja, hogy meghaljon. Sajnos elég sokat kellett rá várnia. Majdnem 100 évig élt, valójában csak 70-et.

2007. máj. 31. 18:20
Ja és még valami,nem is nevezném öngyilkosságnak,aki ezek után véget vetne az életének.Egyszerűen helyrehozta amit a dokik elcsesztek!
20. 0c97fbb607 (válaszként erre: 17. - E71af41436)
2007. máj. 31. 15:58

Ez abban a formában igaz is lenne,ha valóban természetes úton marad valaki életben,egy betegség,vagy baleset után.

Viszont legtöbb esetben az orvosok ilyen olyan életmentő műtéteket hajtanak végre,lélegeztetik,etetik csövön át,és stabilizálják a beteg állapotát.Általában vagyis inkább sok esetben teszik ezt úgy,hogy a delikvens egy árva szóval sem kérte meg őket erre,mert a lelke tovaszállni készült éppen!

De hát a nagybecsű és büszke orvosgárda,visszahozta őt az életbe!Hurrá!!!Hallelúja!

Persze ,hogy utánna mit fog szenvedni ebben az életében még,az kit érdekel????

Kit érdekel,hogy hogy beleszóltak egy ember életébe és halálába,no meg Isten akaratába!!!!



(mielőtt nekem esne bárki is ,nem az olyan műtétek ellen vagyok,amik felépülést hozhatnak,hanem az olyanok ellen,amikor csak összetákolnak egy emberi testet,holott jól tudják,hogy nem lesz képes egyedül ,önmaga ,élni ,lélegezni,gondolatokat kifejezni!)

19. 6a1456582a (válaszként erre: 17. - E71af41436)
2007. máj. 31. 15:43
Pitzburg..képzeld el azt amikor meggyógyulni már lehetetlen, a szenvedés elviselhetetlen de meghalni mégis nehéz...Jó lenne ha minden ember, aki ilyen helyezetbe kerül, szabadon választhatna..
18. szika
2007. máj. 30. 09:59

Anyának volt olyan betege, aki mikor megtudta, hogy még 4-6 hónap szenvedés vár rá, amiből a bő háromnegyedét pelenkában, másokra utalva, fuldokolva nagy fájdalmak között fogja tölteni...úgy döntöt, hogy nem iszik, nem eszik...2 nap múlva kómában volt, 4 nap múlva meghalt. Mert azt mondta, hogy ezt nem akarja végicsinálni.


Én szerencsére nem láttam, de a szüleimtől tdoma nagynéném esetét. Donorvevés volt. A kórház nem vette észre, hogy megindult a kilökődés...fél napot ült a folyosón, várt, hogy sorrakerüljön. Ott esett kómába..még 3 hétig élt..gépekkel tartották életben..csak a nagymamám kapcosltathatta volna le, de ő képtelen volt bemenni, és ezt csak személyesen lehetett volna...mire végre - és tényleg végre- meghalt, már félig meg volt rohadva az ágyon...iszoynat iylet mondani, de eza tény.....borzalmas....apa a mai napig szokott vele rémálmodni.



Szerintem az élet ebbena formában már nem élet...a test csak kolonc, a lélek szabadulásának megkötője.

2007. máj. 30. 09:51

olvastam egy könyvet amiben ez a mondta volt:

az élet bármilyen formában élet.


ehhez tartom magam,így én eutanáziaellenes vagyok.

16. szika
2007. máj. 30. 09:49

Jelen helyzetbana hatályos jog szerint az aktív eutanázia, tehát a halálba segítés emberölésnek minősül. Hollandiában van rá lehetőség.

A passzív eutanázia, tehát halni hagyás az Egészségügyről szóló törvény értelmében indololt esetben és bizonyos feltételek megléte esetén engeélyezett.

Ehhez az kell, hogy a beteg gyógyíthatatlan betegségben szenvedjen, vagy a fájdalmát ne tudják emberi mértékűre csillapítani, és erről ő nyilatkozatot tesz, miután meghallgatta őt elmeolvos, és egy orvosi konzílium elmondta a lehetőségeit....stb. De kell egy szigorú alakiságokkal rendelkező dokumnetum mindehhez, ami csak x ideig érvényes, aztán újra meg kell újítani. és ebben kérheti, hogy ne élesszék újra, nem kéri a műtétet..stb.

Ami cikis: mihelyt elveszti az eszméletét, nincs magánál, azt csinálnak vele,a mit csak akarnak, mert nincs olyan állapotban, hogy véleményt nyilvánítson, és az életet menteni kell. Aztán persze lehetne pereskedni, etikai bizottság elé állítani az orovosokat, de minek..


Lassacskán nálunk is kialakul orvos körökben, hogy a haldoklók emelt morium injekciókat kapnak, hogy egyáltalán ne legyen fájdalmuk, a daganatos végstádiumos beteget már nem élesztik újra, nem műtik meg...ami nagyon korrekt.


Persze, hogy nem lenne jó dolog mondjuk az orvosnak döntenie arról, hogy haljon a beteg, mert neki úgyis mindegy...de mivel több nemzetközi egyezmény, és magyar szabály is tartalmazza, hogy az emberi méltósághoz való jog része, hogy az ember úgy haljon meg, ahogy szeritne még legalább a méltóságát megőrizheti...persze ez így nagyon pongyolán lett megfogalmazva, de lusta vagyok előásni a pontos szöveget.

2007. máj. 30. 07:29
Kegyeleti halál.
14. 'szti
2007. máj. 30. 06:30
nehéz ez...
2007. máj. 30. 04:56
Nekem nincsen ellenemre. Ha valaki úgy dönt, hogy nem akar tovább szenvedni, akkor igen is, joga van a saját élete felett dönteni. Ne mások döntsenek róla!
2007. máj. 30. 01:36
Ha rólam van szó, természetesen én sem tudnék, akarnék tovább élni, ha valami olyam bajom lenne. Viszont, ha egy szerettemről lenne szó...na, azt nem tudom!! A gyerekemet, a férjemet, az anyámet lekapcsoltatni mondjuk egy gépről...Nagyon nehéz, s nem szeretnék soha ilyen helyzetbe kerülni!!!
2007. máj. 30. 00:05
Indokolt esetben ésszerűbb lenne az eutanázia, mint tovább szenvedtetni szerencsétlen menthetelen beteget!
10. d77e128ed9 (válaszként erre: 5. - 2ab728965c)
2007. máj. 30. 00:00

ilyet ne mondj...


Egyébként szerintem mindenkinek joga van a saját élete felett rendelkeznie...

2007. máj. 29. 23:46
Mellette állok.Sőt bizonyos esetekben életmentő műtéteket is elitélek.
8. 4912cc9864 (válaszként erre: 7. - Ildikó29)
2007. máj. 29. 23:36
S mért itéled el ha egy épp ember rendelkezik igy , messze a halála elött?
2007. máj. 29. 23:29
Magyaroerszágon még hála istennek nem engedélyezett:Nagyon indokolt esetnen ha a beteg hozzájárul semmmi kifogásom ellene elenkezúő eeetben elitéle3m Ilsikó29
6. 5e67f791bc (válaszként erre: 4. - 4912cc9864)
2007. máj. 29. 23:17
Igen. Ezzel en is egyetertek.
2007. máj. 29. 23:15
ha lehetne, most azonnal kérném is azt a szurit...
2007. máj. 29. 23:13
Szerintem úgy lenne az ésszerű, hogy pl én az eutanázia mellett állok... S most, mikor testileg s lelkileg is épp ember vagyok, most írjak egy nyilatkozatot, ha valami lesz velem valaha s az nagymértékű testi vagy szellemi leépüléssel járna, akkor inkább offoljanak le... Tudom, önző dolog, de mért szenvedjek, s ugyis szenvedne az aki engem ápolna, hiába szeret.. visszaéléseket is el lehet kerülni, ha az ember ezt titokban csinálja
2007. máj. 29. 23:09
szerintem, egy orvos nem mondhat olyat a betegének, hogy haljon meg, akkor olyat sem mondhat, hogy éljen! Tiszteletben kellene tartani a beteg akaratát.
2007. máj. 29. 23:09
Lehet,hogy jobb az embernek ha meghal szenvedés,fájdalmak és kínok nélkül...
2007. máj. 29. 23:05
Mi a véleményetek az Eutanáziáról?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook