Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek az eutanáziáról? fórum

Mi a véleményetek az eutanáziáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
53. 0c97fbb607 (válaszként erre: 52. - Mazsi-drazsi)
2007. júl. 14. 23:39
Otthol is lehet fájdalmat csillapítani ugyanúgy.
52. mazsi-drazsi (válaszként erre: 49. - 0c97fbb607)
2007. júl. 14. 23:24

Te végig tudnád nézni otthon, ahogy a szeretted fájdalmaktól szenved??? Jó ez az otthon meghalás, abban az esetben, ha az illető szépen elalszik.

Igenis vannak helyzetek, amikor be kell vinni a beteget a kórházba, mert ha meggyógyítani nem is tudják már, de legalább a fizikai fájdalmát ott csökkentik.

Régen az emberek azért ugyanúgy hívták a sámánt, hogy segítsen. Félelmük meg azért nem volt akkora, mint nekünk, mert volt hitük.

51. 0c97fbb607 (válaszként erre: 50. - M_Marcsa)
2007. júl. 12. 11:38
Az eutanáziában nem az a lényeg ,hogy te döntessz,hanem az ,hogy mindenki maga dönthesse el,hogy mi legyen.Aki beszélni,vagy írni tud,de gépek tartják életben,azokról szól a történet.
50. M_Marcsa (válaszként erre: 44. - Badonyimariaeva)
2007. júl. 12. 10:19

Egyetértek.

Milyen alapom döntök, hogy családtagom elmenjen? Persze, más, mikor gépek éltetnek valakit, ha már nem tud önállóan pl. lélegezni, miért erőltetik (végső stádimban levőkre gondolok).

49. 0c97fbb607 (válaszként erre: 44. - Badonyimariaeva)
2007. júl. 12. 10:05

Bizony ,hagyni kellene úgy ahogy volt.Régen az emberek nem féltek a haláltól,az élet természetes részeként tekintettek rá.

Ha valaki megbetegedett ápolták,vigyáztak rá,nem dugták őket,vagy nem választották a kórházat,hogy meghosszabbítsák az életüket.

Teljesen természetes volt ,hogy a betegek a halálos ágyukon fekszenek,a rokonok hozzátartozók pedig körülvették és még életében elbúcsúztak tőle.Közel voltak egymáshoz az emberek és a halálhoz is.

Manapság ha valaki nagyon rosszúl van szalad a kórházba,vagy viszik ,nehogymá otthon halljon meg?

A kórházban ,meg kezelik ,újraélesztik,gyógyszerekkel tömik és kitolják az idejét addíg amíg csak lehet.Mi értelme ennek?

Arra kíváncsi lennék,hogy vajon hány embernek halt meg hozzátartozója betegség után a halálos ágyán a szerettei körében?

(Nem szívrohamra gondolok)

2007. júl. 12. 00:22

amíg csak elmélet egy ember szenvedése, addig könnyen lehet azt mondani, hogy nem kell az eutanázia, de amikor valakit a valóságban látunk kínok közt fetrengeni, tudván hogy nincs visszaút, ilyen esetben kegyetlenség nem alkalmazni azt!


mellesleg még a lovakat is lelövik, csak hogy ne szenvedjenek...

2007. júl. 11. 08:26
Engedélyezném.
2007. júl. 11. 08:19
Ha én lennék olyan helyzetben,hogy már gyógyíthatatlan vagyok,és elviselhetetlen a fájdalom,én kérném.
45. LoLiNa
2007. júl. 11. 07:06
vannak olyan esetek, ahol csak szenved a beteg, halálán van, semmi sem segít, a fájdalmait nem lehet tompítani semmive... na ilyen esetben nem ítélném el, ha alkalmaznák..
2007. jún. 17. 11:32
Régebben nem volt erre lehetőség,mégis "elmentek" a szeretteink.Voltak akik kínok-kínjában távoztak,volt aki csendben elaludt.Talán hagyni kellene,úgy ahogy volt.
43. opium (válaszként erre: 42. - 0c97fbb607)
2007. jún. 17. 10:29

Akkor talán nem fogalmaztam elég érthetően.

A lényeg, hogy senki nem mondhatja a másiknak, hogy "te most tovább élsz", vagy hogy: "neked most meg kell halnod". Akár orvos, akár az Atyaúristen.


De ha én kérem, hogy hagyjanak meghalni, akkor hagyjanak, mert a saját életemről, halálomról egyedül én dönthetek. Feltéve, hogy tiszta az agyam.

Ha nem vagyok képes gondolkodni, akkor sem az A sem B változat nem jöhet szóba szerintem.

A dokik ezt kihasználják és úgy döntenek, ahogy érdekeik megkívánják, sajnos..

Ha ilyenkor enyém lenne a döntő szó, talán azt mondanám húzzanak a fenébe a dokik, hagyják a temészetet megoldani a dolgok.

42. 0c97fbb607 (válaszként erre: 39. - Opium)
2007. jún. 17. 10:17

Arra szerettem volna utalni,hogy amit itt írtál abban ellentmondás van.

Mert az igaz,senkinek sincs joga dönteni mások élete felett,de ezt a dokik néha elfelejtik,és olyankor is kísérleteznek,meg orvosi bravúrral megmentenek embereket,akiknek sajnos lejárt az idejük.Ők intézték úgy,hogy ez bizony komoly dilemma lehessen.

41. opium (válaszként erre: 40. - 0c97fbb607)
2007. jún. 17. 10:14

Ugyanazt mondom most is. Én senki helyett nem döntenék, bármilyen állapotban van, ha öntudatlan, akkor sem, semmiképpen!


Annak a nőnek, akiről beszélsz, ha felelősége teljes tudatában, könyörögve kérte saját halálát, és elutasították, akkor rendesen keresztbe tettek.

40. 0c97fbb607 (válaszként erre: 39. - Opium)
2007. jún. 17. 10:05

Azért ez nem ilyen egyszerű.Nem olyan esetekről beszélünk,amikor valaki képes végetvetni az életének,maga dönt a sorsa felől.Olyanokról beszélünk,akik nem képesek,mert mesterségesen táplálják,stb,de se nem mozog a teste,sem a keze stb.

Nem régiben volt egy eset,amikor bírósághoz fordúlt egy nő.Rettenetes betegsége volt,azt hiszem,de az orvosok folyamatosan gyógyítgatták ,így tartották életben.Fájdalmai voltak,és még vannak is .állítólag egyre keményebbek,ő azt akarta,hogy hagyják meghalni végre.Szerinted mit tett a bíróság?

Ugyan ezen indokból elutasította.

Brutális szörnyűség és bűn!

Az orvosok önfeláldozó segítségével él még,de ő a francba kívánja az egészet!De nem tud meghalni,mert se keze se lába,se beszélni nem tud sem aláírni egy papírt ,hogy hagyják a hülye kezeléseiket!!!!Na akkor ,hol itt az igazság!!????

39. opium
2007. jún. 17. 09:55

ellenzem.

senkinek nincs joga dönteni más élete felett, mert úgy gondolom, amit nem lehet soha vissza adni, azt elvenni sem szabad.

ha valaki saját életének akar véget vetni, az más tészta...

38. 0c97fbb607 (válaszként erre: 36. - 3016cdaf47)
2007. jún. 17. 09:35
De ő élni akart!!!!Dönthetett a sorsa felől,hisz ha elutasítja az ételt,akkor megtehette volna maga is,de nem így történt.
2007. jún. 16. 21:17
Lentebb az olvasom "az élet minden formában élet." Ez igaz csak van az egysejtűnek is valami élete és olyan széles skálán még millió és millió élet kimutatható.Azonban az emberi élet az mivel ismereteink szerint talán a legmagasabb szintű szerveződés feltételez egy életminőséget.Az anyag/test/és a szellem /lélek/kölcsönös összhangjából jelenik meg az ember.A jelenlegi orvosi beavatkozások csak az anyagot mentik,sokszor a szellem rovására.A lélek addig akar karőltve a testtel embert alkotni,míg az minkettőjüknek hasznára van.
2007. jún. 16. 13:27
Teljes mértékben támogatnám. Láttam az édesanyámat két évig feküdni, pelenkázni kellett, felfekvése, fájdalmai voltak - szenvedésből pár óra is sok, nemhogy évek, főleg, ha valaki tudja, hogy jobb sosem lesz!
2007. jún. 9. 20:28
Ha valaki ült volna már órákat, napokat, vagy akár heteket haldokló ember ágya mellett,és látta volna, hogy itt a vége, nincs és nem is lehet tovább, akkor biztos vagyok benne, hogy támogatná a legális eutanáziát.
34. Teráz
2007. jún. 3. 23:02
Egyértelműen mellette állnék,kegyetlen szenvedni.Az már nem élet,amikor már nem teljes az ember.
2007. jún. 3. 22:52
szerintem nem is tudjuk ezt igazán el dönteni mikor ez ember beteg is akkor is a gyógyulást várja ,és mindig bizik egy új gyógy modban szerintem csak akor tudhatja meg mindenki igazándiból hogy melyik a jobb néki ha odakerül a sors elé"""de az biztos hogy a fájdalom sokat dönt a latban,ha teljesen tudnák csillapitani biztos hogy mindenki megvárná a véget.
32. zoma
2007. jún. 3. 22:44
Érdekes, a kutyáinknak simán beadatjuk az injekciót, amikor már nagyon szenvednek, és senki nem akad fenn rajta. Én is eutanázia párti vagyok de.. Olvastam arról, hogy nagyon beteg, fájdalmas betegségben szenvedők, akik korábban a kegyes halált kérték, amikor megfelelő fájdalomcsillapítás kaptak, mégsem akartak úgy meghalni. Azt hiszem, ez lenne inkább a cél, hogy orvosi ellátás olyan szintre jusson, hogy természetes legyen a betegnek a megfelelő fájdalomcsillapításhoz való joga. Azt hiszem legtöbben nem is a halál gondolatától félünk annyira, hanem attól hogy szenvedni fogunk.
2007. jún. 3. 15:12
én is egyetértek vele , ha kiderülne hogy rákos vagy súlyos beteg lennék akkor még a nagy szenvedések előtt kérném, mert nem akarok szenvedni.
30. iz_eniko (válaszként erre: 28. - 4912cc9864)
2007. jún. 2. 23:40
Ha ő ezt kérné,saját akarata döntene,természetesen.De mi lenne ,ha nem tudná kérni?Azt nem tudom,mit tennék ha nekem kellene dönteni.
29. H MAYA
2007. jún. 1. 20:27

a férjemnek rákja volt az utolsó időszakban a torkán is áttét alakault ki,18 napig enni,10 napig már inni sem tudott,de a tudata tiszta volt,csak azért könyörgött,-hogy meddig kell még szenvednie ,mikor lesz már vége.

Tehát én egyetértek az eutanáziával.

28. 4912cc9864 (válaszként erre: 27. - Iz_eniko)
2007. jún. 1. 19:23
Ha ő előre leadta a voksát az eutanázia mellett, biztos hogy hagynád.. Önző dolog lenne életbe tartani, csak azért hogy neked ne fájjon hogy már nincs... Saját akarata döntene
27. iz_eniko (válaszként erre: 4. - 4912cc9864)
2007. jún. 1. 17:19

Én is igy gondolom ami engem illet.

Ha valamelyik szerettemről lenne szó,nem tudom hogy gondolnám..

2007. jún. 1. 17:14
korlátozásokkal természetesen, de támogatnám
25. pp (válaszként erre: 24. - Nono80)
2007. jún. 1. 17:13
Ne legyél demagóg:) Vannak elég lényeges különbségek.
24. nono80
2007. jún. 1. 16:15
Már a "tajgetosz" sem volt rossz intézmény!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook