Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek az eutanáziáról? fórum

Mi a véleményetek az eutanáziáról? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2007. dec. 7. 21:12

Én is azt vallom, ha a születésünkről nem is, de legalább az emberhez méltó halálunkról hadd dönthessünk szabadon!!!!!!

Láttam azt a dokumentumfilmet amit egypt említ, nekem speciel kifejezetten pozitívan mutatta be magát az eutanáziát.

Talán sokakat sokkol az a tény, hogy valaki kéri és megkapja a halált egy másik embertől, aki viszont az élet megmentésére tett esküt mikor orvossá nyilváníttatott.

2007. dec. 7. 21:10
Aki totálisan elítéli az eutonáziát valószínű hogy nem ápolt otthon másfél évig magatehetetlen embert.Annál szörnyűbb és megalázóbb nem sok minden van mikor még az ember tudatánál van és közben teljesen mozgásképtelenné válik és húzzák vonják pelenkázzák, mosdatják, beöntést adnak ,felfekvésektől iszonyatos fájdalmai vannak bármivel kenegetik is, borzasztó szagot árasztanak a rothadó felfekvések.Aztán lassan kezdi elveszteni a józan tudatát és csak még rosszabb lessz minden.Ez maga a pokol a hozzátartozónak és a betegnek is.Természetesen eggyetlen egészségügyi intézmény sem fogadja 6-7 napnál tovább az ilyen betegeket mondván nem tudnak javítani az állapotán így nem indokolt a bentfekvés.Ezért a család valahogy rákényszerül az ápolásra mindent feláldozva,sokszor a családtagok egészsége is rámegy.Szóval aki elítéli teljesen az biztos nem élt át még ilyesmit.Ha magamról lenne szó én biztos hogy szeretném ha eldönthetném hogy akarom-e a sok-sok szenvedést, vagy megkímélem magam is és a családtagjaimat.
2007. dec. 7. 21:00
elitélem
80. coline (válaszként erre: 79. - Egypt)
2007. nov. 13. 09:25
Sajnos igazad lehet:(((
79. egypt
2007. nov. 11. 11:51

Nem tudom, láttátok -e azt a (talán holland) filmet, amit eredetileg azért készítettek, hogy az eutanáziát propagálják. Pont ellenkező hatást értek el vele. Óriási felháborodást váltott ki, mert szegény fickót szinte szó szerint rábeszélték az eutanáziára, pedig igazából nem is akart volna még mehalni.

Ha legális lenne, biztos sokan visszaélnének vele, hogy minél előbb hozzájussanak az örkségükhöz. Kényelmes dolog így elteni láb alól az öreg, nem egészen beszámítható rokont, aki csak nyűg az embre hátán...

78. egypt
2007. nov. 11. 11:48
Az passzív eutanázia mellett vagyok, de az aktívat ellenzem. Ez egyenlő a gyilkossággal, esetleg öngyilkossággal. Semmi különbség, csak szebben hangzik.
77. coline
2007. nov. 11. 11:48
Mellette vagyok, jó lenne azoknak akik már rengeteget szenvedtek és ép elmével eltudják dönteni,hogy akarnak-e tovább szenvedni.
2007. nov. 11. 11:40
Én mellette vagyok ! De csak kizárolagosan akkor ,ha a beteg saját maga dönt!
2007. okt. 25. 19:12
Én ellene vagyok, mert hiszek a csodában, hogy bármi történhet.
2007. szept. 17. 16:02
Nem rossz ötlet.
2007. szept. 17. 15:46
Abszolút eutanázia párti vagyok, remélem ha eljön az időm, addigra már lesz róla egy értelmes, humánus törvény, hogy választhassam a halált.
2007. szept. 14. 21:45
Szerintem csak mindenki maga rendelkezzen az életével. Ezt az érzést csak akkor tudjuk meg mikor már ott állunk a kérdéd elött, de mindenki harcol a az utolsó napig az életért az biztos és eggyikünk se végezne magával.
2007. szept. 4. 18:13

Teljesen egyetértek az előttem szólokkal! Igenis szükség van az eutanáziára, az ember a születéssel megkapja az élethez való jogát, és ezzel együtt az életéről való döntési jogát is.

Még annyit fűznék az eutanáziához, hogy nem csak azoknak engedélyezném, akik nagyon betegek és tele vannak szenvedéssel, hanem akik lelkileg úgy döntenek, hogy elég volt az életükből, úgy érzik, számukra az élet már nem hozhat újat, jobbat, így a véres, csúnya öngyilkosság helyett az eutanáziát választhatná. Tudom, hogy ezzel sokmindeki nem ért egyet, de vegyünk egy olyan embert, aki pl. ötven évesen elveszti a feleségét, gyermekeit, és ő úgy érzi, ő nagyon boldog volt akkor, amikor velük élt, de most hogy nincsenek, már nem érzi magát hasznosnak a világban és menni akar fel a mennyekbe. Nincs betegsége, de ő boldogan, elégedetten, elmenne, mert úgy érzi, az ő ideje lejárt és az életben az általa elfoglalt részt inkább átadja olyan valakinek, akinek még nem jött el az ideje.

Remélem nem írtam összevisszaságot. :)

70. Krysty
2007. szept. 4. 17:52

Szerintem nagyon jó lenne ha végre belátnák hogy egy halálos vagy gyógyíthatatlan beteg embernek, aki esetleg még szenved is a fájdalmak miatt ,óriási megváltás lenne az eutanázia engedélyezése.

Persze ez sok etikai kérdést vonz maga után de láthatjuk hogy máshol teljesen jól működik.

69. eva25
2007. szept. 4. 15:55

Legalizálni kéne. Mindenki megérdemli hogy döntsön, meddig akar szenvedni. Akiket már csak a gépek tartanak életben, soha nem gyogyulnak meg,csak meghosszabodik a szenvedésük. Én is, ha oda kerülnék, örülnék ha dönthetnék az életem felöl.

Halál vagy lecsó? Inkább a halál.

2007. aug. 11. 22:07

Én is eutanázia párti vagyok!

Ha az állatoknak jár a "kegyeleti halál" akkor az embereknek miért nem?Ahogy nekünk ugy az állatoknak is vannak érzései és fájdalom érzete!A különbség az,hogy ők nemtudják elmondani,hogy hol fáj igy csak abban bizhatunk amit az állatorvos tanácsol!

De mi eltudjuk mondani!

Miért nem képes az emberiség elfogadni azt ha valaki már nem akar élni/leszögezném,hogy itt nem az öngyilkosokra gondolok hanem azokra akik "tudják",hogy már nincs sok hátra!/?Tudom ez elég kényes kérdés de én akkor is ugy gondolom,hogy ha már tényleg nincs mod arra,hogy valaki meggyogyuljon és már csak évei vannak hátra ami csak fájdalommal, kiszolgáltatotsággal jár akkor igen is legyen egy "menekülő utvonala" amivel véget vethett a saját és szeretei szenvedésének!

Kérlek ne ítéljetek el amiért igy gondolkodok!!!

2007. júl. 31. 21:33

Engem egy kicsit megrémít....nem is tudom, melyik oldalra tegyem a voksom...

talán ..ellenzem??? Ragaszkodás-egy hozzátartozó életéhez,nehezen nyugodnék bele hogy beleszóltam a természetbe,...-:)de ha nagy a szenvedés egy megváltó cselekedetnek vélem.

vagyis ez egy kétélű kard((((

66. ffc9d89fcb (válaszként erre: 62. - Liliomka)
2007. júl. 31. 21:27
Sajnos sokszor nem az életet hosszabbítják meg, hanem a haldoklást
2007. júl. 30. 22:46
Megijeszt a gondolat... remelem nem szorulok majd ra,de engedelyeznem.
64. 0c97fbb607 (válaszként erre: 62. - Liliomka)
2007. júl. 30. 22:44
Hát ez az amit én sem,kész őrület!
63. bogyoka20 (válaszként erre: 62. - Liliomka)
2007. júl. 30. 22:37
Egyetértek veled.Értelmetlen kínzás!!!!Ha arról lenne szó,hogy tényleg semmi esély a gyógyulásra,eszméletlen lenne a hozzátartozóm,szenvedne,én az eutanáziát választanám.A rosszindulatú rákos betegeket sem értem miért kell életben tartani,megvárni míg csont-bőr lesz,szenved hónapokig.Nekik már a fájdalomcsillapítók se nagyon hatnak
2007. júl. 30. 22:18
Az intenziv osztályon vagyok ápolónő.Senkinek sem kivánom ezt a látványt ahogy ujraélesztett betegek lélegeztető gépen szenvednek hónapokig,amig végül mégiscsak meghalnak.A hozzátartozó pedig tehetelen és végül már ő is várja a megváltást.Nem értem miért nem engedélyezik nállunk is.Legalább a passziv eutanáziát engednék.Az azt jelenti hogy hagyják a beteget békében elmenni.Itt még a kilencven éves végstádiumban lévő beteget is ujraélesztik.Most is egy haldokló beteg kap vérátömlesztést.Mégis minek?Ki van mondva hogy nincs esélye felépülni.Nem értem én ezt.
2007. júl. 22. 10:07
Én biztos engedném!
2007. júl. 20. 14:08
alapvető emberi jog (emberi méltósághoz való jog, ami jelent méltó életet, méltó halált)
59. Teráz
2007. júl. 20. 14:07
Mindenképp engedélyezném.
2007. júl. 20. 14:04

Az hogy már régóta működik, csak nem verik nagydobra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

( kérni se kell...)

2007. júl. 15. 00:12
Érdekes téma ez. Én egyetértek. A magam részéről: egyszer próbáljanak "visszahozni" ha utána nem a gépektől függök.Nem akarom hogy másnak (akár gyerek, akár férj, szülő) ezen kelljen gondolkoznia, kikapcsolni, hagyni... Csak egyszer!Tartsák tiszteletbe a döntésemet, ahogy én is a másét, a páromét a szüleimét, mivel ők döntőképesek. Ahogy ő akarja, mégha én máshogy szeretném is. De a gyerekek... Az nehéz. Ott dönteni...Nemtudom.
56. 0c97fbb607 (válaszként erre: 54. - Mazsi-drazsi)
2007. júl. 14. 23:50
Nem legális.Ópium,és canabis,mindkettő beszerezhető.
2007. júl. 14. 23:49
Ha szeretek valakit,mellette akarnék lenni,segíteni,nem pedig egy kórházi termet látogatni .Nem hagyom,hogy elvegyék azt a kis időt ,ha erre kerülne a sor,tőlem,amit még a szeretteimmel tölthetnék.
54. mazsi-drazsi (válaszként erre: 53. - 0c97fbb607)
2007. júl. 14. 23:42
nem lehet. tapasztalat.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook