Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a tanárverő (megalázó) diákokról? fórum

Mi a véleményetek a tanárverő (megalázó) diákokról? (beszélgetős fórum)

1 2
2011. febr. 1. 20:38

Úgy látom, már régen szóltatok a témához, de én csak most találtam rá. 3 éve tanítok, de már most úgy érzem, pályát kell módosítanom...

Felsőben tanítok magyart, de ezek a mai gyerekek alapjában véve rosszindulatúak. És ez még semmi. Tanítok túlkoros roma gyereket, aki kb. 2 évvel idősebb, mint az osztálytársai. Na, vele meg főleg nem könnyű. Minden nap gyomorideggel indulok neki a napnak.

Tanulni semmit nem tanulnak... Lediktálom a dolgozat kérdéseit, és még arra sem képesek, hogy legalább arra megtanulják a válaszokat. Mi lesz így velünk?

Amúgy van valami tippetek, hogy magyar-kommunikáció szakos tanári diplomával, és rengeteg kreativitással és kézügyességgel hol lehetne elhelyezkedni? Van lehetőség még a tanári diplomások számára?

2009. márc. 13. 21:34

Szigorúbb törvények kellenének.

Azon túl, hogy a gyerek is kapja meg a méltó büntetését, én büntetném a szülőt is keményen!

Ha egy gyerek tettlegességre vetemedik, abban a szülő is hibás nem kis mértékben.

2009. febr. 9. 04:54
Én nem lennék tanár semmi pénzért. Már nincs semmi tisztelet irántuk, a tanárok meg jól belefáradnak a mindent szabad gyerekekbe.Nem tudom mi lesz a jövő?!
2009. febr. 6. 22:32
Sajnos a szülők igenis hibásak. Háborognak, meg akarják mondani mit és miből tanítson a tanár. Leordítják a gyerekek előtt, ha a gyerekük rossz jegyet kap stb. Nekem ha valami rosszul sikerült a suliban, a szüleim letoltak hogy nem készültem rendesen. Most inkább otthon együtt szidják a hülye tanárt, mert ő tehet arról ha rossz jegyet kap a gyerek, aki egész délután bámulja a tévét. Életében nem látta a szüleit olvasni, nem járnak színházba stb. Hát igen, erről sokat lehetne még mondani, de nem idegesítem magam inkább.
36. spinneli (válaszként erre: 35. - Rolvisa)
2008. dec. 10. 22:11
a több diploma nem jelent megfelelő tudást, vagy jó személyiséget utóbbiból igenis egyre kevesebb van tanári körökben.
2008. dec. 10. 22:09

Sok az unatkozó neveletlen gyerek.Még hogy felhígult a tanári kar? Sok pedagógus több diplomával is rendelkezik.Mit lát a gyerek, Érdemes tanulni? El tud majd helyezkedni ha szakmát tanul? A számítógép mellett sem ülhet mindenki.Nincsenek szakmunkások, rossz is a képzés.Nincs becsülete a kétkezi munkának.

A személyes példamutatás sokat segít, szülő és tanár részéről egyaránt.

Követelek, mert tisztellek!!

Bizony nehéz a szabályok betartása, de erről szól az élet!!!!

2008. okt. 22. 19:16
És mit tanul a gyerek abból hogy a "tüntetők" kockaköveket betontömböket vágnak a rendőrökhöz és még azok a brutálisak?
2008. okt. 22. 19:09
És azt se felejtsük el hogy egyre több az olyan vadbarom szülő aki berohan az iskolába a gyerekét ért vélt vagy valós sérelem miatt és verekszik. Ilyen az én általános iskolás koromban egyáltalán nem fordulhatott elő. Ez milyen példát ad a gyerekeknek?
32. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 27. - 01c8755c79)
2008. okt. 22. 18:58
Hány iskolát és hány tanárt ismersz? Én meg tudom hogy a tanárok szignifikáns többsége ért a szakmájához. Én azt hiszem hogy a tanárok nem önbizalomtépázással foglalkoznak elsősorban. Az baj mikor egy gyerek nem úgy megy az iskolába hogy itt nekem ismereteket kell szerezni,sok van ilyen százalékosan sokkal több mint gyenge tanár. Sok a félrenevelt elkapatott gyerek nem a tanárnak kell elsősorban a normális emberi viselkedést megtanítani, ő csak hozzájárulhat. Semmivel nincs több rossz vagy alkalmatlan tanár mint a világ bármely szakmájában.
31. Fiatal nő (válaszként erre: 26. - 12e6471c08)
2008. okt. 22. 18:45

Én már voltam tanúja annak, hogy egy osztálytársamat az egyik tanár pofán vágta. De megérdemelte. Ha ennyire szemtelen és bunkó egy gyerek, szerintem nyugodtan elcsattanhat egy pofon a tanár részéről. Régen volt fegyelem... Ma már...?! :-/

Amúgy én abszolút az erőszak ellen vagyok, a verés ellen vagyok, de egyesek már olyan dolgokat megengednek maguknak, hogy megérdemlik.

30. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 26. - 12e6471c08)
2008. okt. 22. 18:41
Nem értem hogyan jön ide hogy a tanár veri a gyereket? Nem láttad hogy a kis szemétláda rugdosta a tanár és nem megfordítva? Ha a szülő ilyen tetűt küld az iskolába akkor mit lehet tenni, aki ilyen korában ilyen pofátlan azt szépszóval nem lehet megfékezni. A trógereknek mindíg van utánpótlása. Fogadjunk itt a szülő nem bünteti a gyereket.
2008. okt. 22. 18:30
Nyomdafestéket nem tűr, úgyhogy nem írnám le. (Amúgy a szülőkre is azokat a jelzőket aggatnám.)
2008. okt. 22. 17:37
Én azt hiszem, a dolog nem fehér, vagy fekete. Ahhoz, hogy a diáknak eszébe se jusson a tanárára támadni két dolog kell: együttműködő szülő, és igazi gyerekbarát iskola/pedagógus. Ahol ez két dolog megvan, ott nem fordulhat elő ilyen, és ott nem jut eszébe a tanárnak, hogy fizikai erőszakkal kellene rendet teremteni.
27. 01c8755c79 (válaszként erre: 26. - 12e6471c08)
2008. okt. 22. 15:19

... alsóban arra ment rá rengeteg energiám, hogy rendbe hozzam a gyerekeim iskolában megtépázott önbizalmát.

Nem vagyok túl jó véleménnyel a suliról és a tanárokról.... bár most van egy-két kivételes egyéniség, még várok kicsit, és aztán meg mondom nekik. :o) (Azt is meg szoktam mondani, ha nem vagyok megelégedve.)

2008. okt. 22. 15:16
Az egy dolog,hogy néhány gyerek nagyon szemtelen amiért a szulo a felelos, de én soha nem engedném egyik tanárnak se, hogy megusse a gyerekemet.Beszéljen velem a tanár,rendes szulo megbunteti a gyereket és az megnyugszik.Azért van a szulo, hogy foként o nevelje meg a gyerekét.A szulonek kell bizonyos hatalommal lenni iskolás gyereke felett nem pedig a gyereknek a szulo felett.A tanár semmiképp nem verheti a gyereket.
2008. okt. 22. 11:38
Nemcsak az iskolában , már az óvodában is megjelennek az ilyen gyerekek, akik hajlamosak később megalázó viselkedést tanúsítani...Csírájában kell elfolytani ,hogy ez ne alakulhasson ki, elsősorban a szülő feladata, vagyis a gyermek, pedagógus,szülő együttműködésének eredményeként lehet létrehozni.
2008. okt. 22. 11:29
A mai gyerekek többsége olyan családban nevelkedik fel, ahol nekik mindent lehet és nem tanítják meg nekik a tiszteletet. A szülök többsége mintha elfelejtett volna nevelni, nem is nagyon érnek rá a gyerekkel foglalkozni. Persze tisztelet a kivételnek. Ha jól megnézünk néhány családot, mit látunk? Néhol a gyerek annyira tiszteletlenül beszél a szüleivel, hogy elkéne neki egy-két apai pofon. A gyerekeket szigorúan, de szeretettel kell nevelni. Többek között, hogy a szülök tisztelete által megtanulja mi is az, tisztelni valakit. De nézzünk körül! A gyereknek szüksége van arra, hogy felnézzen a szüleire, hogy értékrendet lásson maga körül. És helytette mit kap? Olyan szülöket, olyan viselkedésmintát, amire nem tud felnézni. Mert azért egy gyerek nem hülye, világosan lát mindent, látja azt is, hogy szülei hogy viselkednek, mennyire nem tiszteletre méltóan. én mindenképp a szülöi viselkedést teszem hibássá!
2008. okt. 22. 11:17
Szerintem nagyot fordult a világ és nem jó értelemben. Túlságosan is szabadosan értelmezik az emberi jogokat. Lehet, hogy mindenkinek vannak személyiségi jogai, de nincs senkinek joga más embert bántalmazni. Ha valakinek gondjai vannak a másik féllel beszélje meg vele, vagy terelje jogi útra. Az erőszak sose jó megoldás. Én azt látom, hogy az emberek a hétköznapi életük kilátástalanságát és küzdelmük hiábavalóságának gyötrelmét úgy vezetik le, hogy keresnek egy célpontot, akin levezethetik a feszültséget. Csakhogy a gondjaikról a célpont nem tehet, egyszerüen csak áldozattá válik.
22. df2a740c00 (válaszként erre: 21. - Dcde70a4a0)
2008. okt. 22. 11:14
Azért a tisztelet még egy "szar csitri tizenévesnek" is jár, egészen addig, amíg el nem játssza
2008. okt. 22. 11:08

Sziasztok lányok!

Igaz elég komoly korom (37 év)ellenére,nekem nincs gyerekem,de véleményem van.Én 1985 ben végeztem az általános iskolát,egy rendkívül szigorú igazgató bácsink volt,aki mellett nem hogy a tanárt nem lehetett bántani,még csúnyán beszélni sem lehetett,a legkissebb fegyelmezetlenségért egész napokat állt az ember az igazgatói iroda előtt,most meg a tanár rá sem szólhat a gyerekre,mert a gyereknek személyiségi jogai vannak,és a gyereknek gyakorlatilag joga van feljelenteni a tanárt,na ne baszd meg(bocs a csúnya kifejezésért,de ez a véleményem)nehogy már egy szar csitri tizenévesnek nagyobb tisztelet járjon,mint egy tanárnak(szintén elnézést a csúnya kifejezésért)

2008. máj. 26. 16:43

Fórum - Mi a véleményetek a tanárverő (megalázó) diákokról?


az a dikák nem normális, a tisztelet azt a szót szerintem nem ismeri! söt ha lesznek gyerekei, akkor vagy igy neveli vagy nem fog vele dicsekedni!!

remélem büszke magára,a szülökhibája valamilyen szinten !

2008. ápr. 3. 22:35

Sziasztok!

Teljesen új vagyok. Kicsit beleolvastam a hozzászólásokba. Rossz érzés fogott el. Már elég régen tanítok, sok gyerekkel és szülővel találkoztam. A gyerekek egyre rosszabbak, egyre neveletlenebbek. A szülők, azt várják, hogy mi majd megneveljük őket, de sajnos sok mindent nem tehetünk, ha a gyekek nem akarja.

Nagyon nehéz a dolgunk, elküldhetnek melegebb éghajlatra, a jó anyánkba és semmit sem tehetünk. Nem hiszem, hogy minden pedagógus gyagya. Az igaz, hogy már nincsenek nagy egyéniségek köztünk, kicsit felhígult a csapat.

2008. ápr. 1. 17:26
Undorító
17. 01c8755c79 (válaszként erre: 16. - Spinneli)
2008. ápr. 1. 10:30

... végülis lehet.... nézőpont kérdése.

Mi megbeszéltük a gyerekekkel, hogy tanulás maguknak... amíg azt látom, hogy beleteszi a munkát, és szorgalmas, nem érdekel, hogy hányast kap, így kiküszöbölöm a pedagógus menstruációs és egyéb problémáit. A kislányom angol középfokú ECL nyelvvizsgával (intenzíven tanulja már a franciát is)középiskolában angol órán 3-asnál jobbat nem tud kapni. (közben franciából fordít angolra és vissza 16 évesen) .... Jót mosolygunk rajt, mert nem a tanárnak, hanem a céljaiért tanul és dolgozik... de ha "normálisak" lennénk, akkor biztosan bosszantana. :o))

16. spinneli (válaszként erre: 15. - 01c8755c79)
2008. ápr. 1. 10:18

nekem pont az állami iskolákról jut eszembe, hogy nem normális.

főleg a pedagógusok miatt.

2008. ápr. 1. 10:16

... én is sokszor gondolkodom rajt, hogy miért ilyenek a gyerekek... miért így állnak a pedagógusokhoz.

Annak idején mikor általánosba jártam, az igazgató-helyettes rendszeresen megpofozott... a falnak csapkodott. Anyukámnak elmondta, hogy bűnöző leszek és az interpol fog körözni, anyu kútba akart ugrani, hogy ilyen szerencsétlen gyereknevelés terén... szóval iskolás éveimet megkeserítette egy pedagógus, és ugye akkor még a pedagógus szava szentírás volt.

Diplomás vagyok, rendes munkahellyel, két csodás gyereket nevelek, a szüleimmel remek a kapcsolatom... ÉS SZÁMOMRA A GYEREKEM SZAVA A SZENTÍRÁS, AMIT Ő MOND. ... és itt lehet megkövezni, hogy ezért történnek ilyen dolgok manapság az iskolákban.... Hja, és nem járok fogadó órákra, szülői értekezletekre igen, de fogadóórákon nem állok ott hosszú sorokban, hogy amire bejutok, kiderül, hogy a tanár azt se tudja melyik a gyerekem.... azt az időt inkább a gyerekeimmel töltöm.

Dilis gyereket pedig egy az egyben kiraknám az állami iskolából. 18 éves korig tanköteles, normális iskolába nem való, apuka fizessen neki szép kis magániskolát... ha nem tudja kifizetni, akkor apuka megy börtönbe... majd csak megneveli a dilis gyerekét.

14. spinneli (válaszként erre: 10. - Virgilius)
2008. ápr. 1. 10:02

ezt te tudod.

mindenesetre bátor, hogy ezt a döntésed, így bevállalod.

2008. márc. 31. 19:51
Azt hiszem főként a szülők bűne ez. Nekem is van két gyerekem, mind a kettő középiskolába jár, de nem volt (még) ilyen gondom! Igaz a nagyobb fiú, ő szokott morogni hogy ilyenek-meg olyanok a tanárok, de én a tanárokat szoktam védeni. Néha igaz van kivétel! Mondjuk az is érdekes volt a 9.-es első szülőin az akkori oszt. főn. nagyon fikászta a tisztelt kollégákat! Ezt azért nem gondoltam volna, és ezt azóta is tapasztaltam! A mi szüleink is jártak dolgozni, mi napközisek voltunk mégis ember lett belőlünk!
2008. márc. 31. 19:41

Tegnap este nem láttátok a Heti7-est? Abban is annyi volt a válasz Gálvölgyitől, hogy kb. miért ne tegye, az a jó buli.

Azt hiszem, hogy a szülők igenis nézik ezt a műsort, és a színész urak kicsit intelligensebb választ adhattak volna.


Szerintem is a szülők miatt ilyen a gyerek. Amikor a tanár megfegyelmezte a gyereket, a szülők a GYEREK SZAVÁRA elindultak verni a tanárt! Na nehogy már a nyúl vigye a puskát! A tanárnak talán több hitelt adtam volna a szülők helyében. De nem, a kis k*csög gyerekének hisznek. Aki egész nap a f*sz akciófilmeket nézi, és meg kell nézni, még a szavajárásuk is ugyanaz.

Számomra felháborító!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2008. márc. 31. 18:00
Mi sem voltunk jó gyerekek az általánosban, (még utánna sem )Az általánosban a A,és C,osztályba jártak az értelmiségiek gyerekei,a B-be meg a munkás szülök gyerekei.8 éven keresztül mi voltunk az iskola rémei,a B-sek,de nálunk sem volt ilyen.A legtöbb büntit is mi kaptuk.1-1 koki a fiuknak rögtön tudták merre hány méter. Egy igazgatói intönek is megvolt a visszatartó ereje.Ma?Megrántják a vállukat,és elvan intézve.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook