Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a családomban történt eseményekről? fórum

Mi a véleményetek a családomban történt eseményekről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
36. Krisz 18 (válaszként erre: 34. - 458101abbf)
2012. júl. 11. 20:45
Lehet, de ő már megvígasztalódott.
35. Barát1 (válaszként erre: 21. - 458101abbf)
2012. júl. 11. 20:43

Azt nem írta, hogy teher neki a gyerekek nevelése, Sőt amire te reagáltál /11. hsz/ ezt írja:


-Na de sebaj, a lényeg hogy nekem itt van ez a két édes gyerek és őket nem vehetik el. :)))-


ezért írtam, hogy "durva" amit írsz neki.

34. 458101abbf (válaszként erre: 32. - Krisz 18)
2012. júl. 11. 20:42
Szerintem meg az apukának is rossz lehet.
33. 458101abbf (válaszként erre: 31. - 1dc16653d6)
2012. júl. 11. 20:41
Két gyerek után lassan időszerű.
2012. júl. 11. 20:40

Kedves Benibubu!

Ha még új vagy itt a fórumon, ahogy írtad is, akkor sajnos már rögtön az elején van alkalmad megtapasztalni, h sok ember csak azért van itt, h rúgjon egy jót a másikba.Talán ettől érzik jól magukat. Már sokszor tűnődtem ezeknek az embereknek a lelkivilágán, bár ez Téged most nem hiszem, h vígasztal.

Ami a helyzetedret illeti, őszintén sajnállak, és a gyerekeket is. Ez a helyzet valóban Neked és a gyerekeknek nehéz. Tiltani nem tilthatod, h találkozzanak a nővel,viszont az sem jó, ha magad gyötröd emiatt. Hogy ezt az egészet fel tudd dolgozni, szerintem fordulj szakemberhez segítségért.

Sok erőt ebben az embert próbáló helyzetben!

31. 1dc16653d6 (válaszként erre: 30. - 458101abbf)
2012. júl. 11. 20:37

Evvel egyetértek,de ehhez érzelmileg fel kell nőni.

Másrészt nem igen ismerjük a részleteket...nem tudom mit gondoljak igazán az egészről.


Az viszont szerintem pozitívum,hogy csak 1 év után indult el a közös találka szitu,azért valóban adott időt az apa,de itt az anya szerintem rendesen sérült...,kérdés miért.Én nem pártolom az ellenségeskedést,hosszútávon nem kifizetődő.

30. 458101abbf (válaszként erre: 28. - 1dc16653d6)
2012. júl. 11. 20:33

Hacsak nem messze élnek egymástól, akkor lesz ideje, amikor felhagy ezzel a dedós sértettséggel, és a kötelezőn felül is elengedi a gyerekeket az apjukhoz.


Vannak ismerőseim, ahol ugyanez a szitu. Csalás, végül válás, és a pasi most már együtt is él azzal a nővel, akivel félrelépett. Ott az anyuka lényegesen intelligensebben kezeli ezt az egészet. A gyerekek nyugottan szerethetik is az új nőt. Miért ne szeretnék, vele is jól töltik az időt. És nem mellékesen az anyukának is jó, hogy annyi terhet levesz az apuka a válláról, amennyit csak tud.

2012. júl. 11. 20:27

Sztem soha nem a harmadik fél a hibás, ha külön válik két ember útja. Miért kell mindig a harmadikat hibáztatni? Így könnyebb gondolom, nehezebb lenne magába nézni az embernek és felvállani, hogy elcs.szte. :S

Ráadásul úgy beszélsz a gyerekeidről, mintha a tulajdonodról.. "az én gyerekeimmel"..

Neked nem azzal a nővel van problémád, hanem azzal, hogy elhagytak.. és ez rossz, de attól Neked nem lesz jobb, ha megnehezíted a másik helyzetét is. EMPÁTIA? Olyan sokan nem ismerik ezt a szót! És igen, hagy játszák a boldog családot, miért zavar ez Téged még a gyerekeknek semmi kára belőle.

Valamint, én azt mondom, hogy egy gyerek vagy több, inkább nőjön fel úgy, hogy a szülők külön vannak és van két egészséges szülő, mint egy roncs családban, ahol reggeltől estig csak megy a vita.

Nem magadat, hanem a gyerekeidet kellene nézned! Amíg nekik ez nem rossz, addig nem kellene beleszólnod!

SzVSz.

28. 1dc16653d6 (válaszként erre: 27. - 458101abbf)
2012. júl. 11. 20:23
Biztos nem egyszerű a másiknak se ez tény,de amíg a másik veszített,egyúttal nyert is.Az anya meg egyelőre csak veszített....,majd,ha ő is talál újra boldogságot, és erre lesz ideje,lehetősége a gyerkekek mellett,biztos máshogy fogja érezni.Egyelőre szerintem a keserűség nagyobb érzés benne...,ami szülhet ilyen további generált érzéseket.
27. 458101abbf (válaszként erre: 26. - 1dc16653d6)
2012. júl. 11. 20:20

Nekem meg most újraolvasva is csak az jött le. Én is csak reagáltam az olvasottakra.


Néha nagyon megfáradt, oké. Nyilván lenne lehetősége többet pihenni, mert vigyázna rájuk az apjuk, de nem, mert akkor a szemét dög is velük lenne. Ilyen hozzáállással ne rinyáljon, hogy ó jajj, én szegény, a másiknak meg milyen egyszerű.

26. 1dc16653d6 (válaszként erre: 24. - 458101abbf)
2012. júl. 11. 20:04

Én nem irigykedést olvastam ki a soraiból,hanem fájdalmat.

Senki nem mártírkodik,ez volt a reakcióm a mondatodon.

2012. júl. 11. 19:57
fáradjágos=fáradságot
24. 458101abbf (válaszként erre: 23. - 1dc16653d6)
2012. júl. 11. 19:57
Mindenki lehet fáradt, de mikor úgy adja elő a dolgot, hogy kvázi irigykedik a másikra, hogy bezzeg neki milyen jó, akkor nem szakad meg a szívem érte. Nagyon sok apuka szívesen átvenné a gyerekeket, azt a sok fáradjágos a csak jópofizás helyett, ha lehetne, nem kell pffff meg áááá meg mártírkodás.
23. 1dc16653d6 (válaszként erre: 18. - 458101abbf)
2012. júl. 11. 19:42
No azért,amikor egy anya két gyermeket nevel egyedül és ő felel értük minden nehéz helyzetben betegség,éjszakázás, problémák,anyagi dolgok..stb...stb,akkor igenis jogosan érezheti egy picit,hogy cserben hagyták és a másik fél az apuka csak a kellemes részét vállalja...(még akkor is,ha közös döntés volt a válás,mert a közös döntésig is sok tényező közrejátszik)jaj itt is család anyák illetve nem család anyák is hányan buzdítanak válásra megcsalásos történetek után...nézz csak körül... és ez egyáltalán nem arról szól,hogy valakinek teher vagy nem teher a gyermeke.Az anya is ember és igen elfárad és igen olyakor teher is lehet...pfff milyen csúnya dolog mi???embernek lenni...ááá
2012. júl. 11. 19:03

Teljesen igazad van, megértelek . Odaadni annak a nőnek, aki szétbombázta az életeteket? Ő vigyázzon rá, jópofizzon neki? Egy fenét, szüljön magának a dög, ha tud, és ha akar egyáltalán gyereket és a tiédet hagyja meg neked, nem elég, hogy a férjedet elvette, a gyermeked apját? Mi lenne, ha minden nő a másik férjét és a gyermekét akarná? Undorító!

Ez az egyik megközelítés, ez az igazság.

A másik, a kulturáltabb, hogy lenyeled, szépen csendesen elviseled, készíted a gyermeked a láthatásra és csak bólogatsz, amikor majd azt mondja: annyira nem szörnyű ám az a nő... egész jól ki lehet vele jönni... szereti ám aput... Ez minden alkalommal fájdalommal fog eltölteni.


Nem tehetsz mást, gondolhatod, hogy egy szemét tetű, semmi köze a gyermekedhez, hozzá se érjen, nem hogy még puszit adjon neki. Megölheted a pillantásoddal... de mást nem tehetsz, le kell nyelned, ha a szíved szakad szét, akkor is.

21. 458101abbf (válaszként erre: 20. - Barát1)
2012. júl. 11. 19:01
Kérlek, akkor példának okáért írd le nekem ezt szépen, finoman.
20. Barát1 (válaszként erre: 18. - 458101abbf)
2012. júl. 11. 18:56

Nagyon durva a mondatod!

Egy kicsit is finomabban is lehetne, nem?

19. Barát1 (válaszként erre: 16. - Benibubu)
2012. júl. 11. 18:55

Az idő majd megoldja vagy egy új kapcsolat, akkor majd te is másképp fogod nézni ezt a helyzetet.

Én nem gondolom, hogy vissza kellett volna lépni az ő helyébe, ha még mindig együtt vannak akkor szeretik egymást még akkor is ha ez neked fáj.

Értem, hogy sért és bánt téged, de akkor is jár nekik és neked is a boldogság.

18. 458101abbf (válaszként erre: 11. - Benibubu)
2012. júl. 11. 18:53
Nyilván átadhatod a felügyeleti jogot, ha számodra teher :P
2012. júl. 11. 18:47

Ó, de édes :) Mintha a kedves sógornőmet olvasnám. Nem Anikó vagy véletlenül? :)))


Kedves kérdező, fogadd el, hogy egy kapcsolat nem az egyik fél miatt megy tönkre, és ha ráadásul stabil kapcsolat alakul a házastárs háta mögött, ott méginkább hibás mind a kettő.

És azt is kénytelen leszel benyelni, hogy az a nő a te gyerekeiddel van, és jó esetben (örülj neki, ha így van) szereti is őket. Attól még nem lesz az anyjuk.


Apukának minden joga megvan hozzá, hogy oda vigye őket, és igen, hogy játsszák a boldog családot.

2012. júl. 11. 17:20

Tudom,hogy teljesen normális dolog,hogy a gyerekek találkoznak az új párral is,nekem inkább itt azon van a hangsúly ki az akivel találkoznak. És ez csak nekem fáj,a vereség,ha úgy tetszik. Nem akarom én rá hárítani az egészet,persze hogy nem csak rajta múlott a szakításunk,de én azt hiszem visszaléptem volna az ő helyében,én nem tudtam volna végignézni egy család szétválását. Ami azért akkor nagy részt miatta történt. De szerencsére nem vagyunk egyformák.


Többen kérdeztétek,hogy friss e a dolog. Ha úgy veszem annyira nem,mert már 1 éve eljöttem,(akkor ők már 1 éve kavartak)de nem megy könnyen a feldolgozás. Az viszont egészen friss,hogy a gyerekekkel találkozott.


Remélem az idő majd tényleg segít.

15. Bcicus (válaszként erre: 1. - Benibubu)
2012. júl. 11. 16:51
Igen te reagálod túl. Teljesen normális hogy az apuka új párjával is találkoznak.
2012. júl. 11. 16:18

Szerintem csak a gyerekek érzelmeire figyelj, nekik pedig az a fontos, hogy mindenki szeresse őket és nyugalom legyen mindenütt ahol ők ott vannak.

Most így érzel a "csábítóval" kapcsolatban, de ha lesz egy új párod akkor már másképpen fogod látni a dolgokat.

Szerintem nagyon jól írta az előzőekben kisgynevtanonc, hogy -Nem csak ő a hibás, gondolom ezt te is tudod.- gondold át, hogy te mikor és miben hibáztál, hogy ez így alakult és akkor könnyebb lesz elfogadni a helyzetet.

2012. júl. 11. 16:09

Nagyon nehéz lehet neked,nem irigyellek.

Szereted még a férjed? Rossz lehet látni azzal a nővel, akivel megcsalt,nekem is beleszakadna a szívem...

Ha jól értettem 1,5 évig volt viszonyuk.Ez mikor derült ki, és hogyan?

2012. júl. 11. 15:28

Ha én lennék a nő helyében, én inkább arra törekednék, hogy a gyerekek minél többet az apjukkal legyenek. Én egyenlőre csak másod hegedűs lennék, azt pedig hogy „anyukának” szólítsanak kifejezetten „tiltakoznék” ellene. Ezt te is magyarázd el a gyerekeknek, hogy anyuka és apuka CSAK egy van. És azok – akármilyen felállásban is – de te és a volt férjed azok.

Nehéz helyzet és ha jól értem „friss még” minden helyzet. Erőt és kitartást kívánok!

2012. júl. 11. 15:18

Köszi a sok gyors választ!


Persze tudom,hogy nincs jogom tiltani,de azért próbálkozni ér :) Az egészben az fáj a legjobban,hogy az a nő van velük. Nyilván ha már egyedülállóként találkozott volna valakivel akkor nekem se esne ennyire rosszul.

Egyenlőre találkozni nem szeretnék vele,mert azt hiszem a szemét kikaparnám,de tény és való hogy nagyon nem tudok mit csinálni. :(

És érzem,hogy a gyerekeket is rosszul érintette :(

Meg is kérdezték,hogy akkor most az a néni lesz az anyukánk??? pafff... 4 és 6 évesek,nem értik még teljesen a helyzetet.

Próbálok higgadt maradni,de nagyon nehéz. Azt hiszem az idegesít a legjobban,hogy ők az én gyerekeimmel akarják a boldog családot játszani,kéznél vannak ha papás mamást akarnak játszani(stran,étterem,stb). De nincsenek ott ha éppen kettecskén akarnak lenni. Igen így könnyű az élet.

Na de sebaj,a lényeg hogy nekem itt van ez a két édes gyerek és őket nem vehetik el. :)))

És igyekszem majd a kedves férjemnek (hivatalosan még nem váltunk el) a képébe mosolyogni.

2012. júl. 11. 15:01
Bármit csinálhatsz, lehet közhely, de úgy is az idő fogja megoldani a dolgokat. 6 éve még én is egy kanál vízben megtudtam volna folytani volt párom egész családját. Mára pedig hivatalosak anyáknapjára, ballagásra. Kislányom az új páromtól, mamának, papának szólítja őket, dajkálják, puszilgatják, néha még hoznak is valamit neki is. Pedig biztos én se vagyok a szívük csücske. Tudom itt nem arról a bizonyos másik nőről van szó, én is kiakadnék, de csak magad teszed tönkre, ha idegeskedsz. Légy erős, csinálj úgy előttük, mintha abszolút nem zavarna, és a gyerekeket se oltogasd nagyon, hidd el nem hülyék, maguktól rá fognak jönni ki milyen, kit kell értékelni.Csak IDŐ kell.
9. Cippora (válaszként erre: 1. - Benibubu)
2012. júl. 11. 14:29
Nem nagyon tudsz semmit sem csinálni,de megértem,nagyon rossz lehet,azthiszem engem is rosszul érintene.
2012. júl. 11. 14:27

Én is azt gondolom, hogy felesleges bármit is tiltani. Kettőn állt a vásár,ha elváltatok el kell fogadni a tényeket és új életet kezdened majd neked is.

Nem lesz jobb ha tiltod, vagy betartasz a másik nőnek. Ugyanis a gyerekeiddel is kitolsz egyben. Majd ők eldöntik, hogy mennyire tudják elfogadni az apa új párját, mellesleg Őt sem irigylem, mert neki is kutya nehéz lesz két idegen gyereket megismerni, pláne ha még ellene is neveled.

Én azt vallom, hogy ilyenkor már jobb a békesség, mindenkinek!

De természetesen ezt te jobban látod.

2012. júl. 11. 14:14
Hú, erre nehéz válaszolni. A nő miatt ment szét a házasságotok? Én sem örülnék,de megpróbálnám félretenni a haragom. Ha jól értem a férjed ezzel a nővel kezdett új életet. Neked is előre kell nézned, akkor is ha nehéz.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook