Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a családomban történt eseményekről? fórum

Mi a véleményetek a családomban történt eseményekről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. júl. 15. 15:42

Elfogadták?

A tényt,hogy valaki kell, talán igen,de személy szerint őt nehezen.

Ő is zárkózottabb, igazából nem tud mit kezdeni velük.

A tieid nagyon kicsik.El nem tudom képzelni,mit gondolnak,mit keres apa mellett egy néni?

Mit mondott nekik a férjed,ki ő?

Őt szereti,és nem anyát?

Annyira kicsik még ehez, csak bekavar nekik.

Én továbbra is ragaszkodnék ahoz,hogy csak az apjukkal találkozzanak láthatáskor.

Válóperetek volt már?

2012. júl. 14. 21:01

Múlt hét pénteken találkoztak elöszőr a csajjal. A csaj amúgy kb. 200 km-re lakik,nem élnek együtt a férjemmel. Csak találkozgatnak amikor tudnak. Szóval eddig csak az apjukkal voltak amikor elvitte őket.

A csajról amúgy nem meséltek a gyerekek,egy két dolgot kérdeztem,arra válaszoltak,de láttam rajtuk,hogy nem akarnak erről beszélni. 4 és 6 évesek,kicsik még,nem most lesz mikor megértik ki is ez a nő.

Nálad azért elfogadták az új társat? Vagy nem nagyon foglalkoznak vele?

2012. júl. 14. 20:24

A fokozatosság elvét csak be kéne tartani,vagy mióta ismerik a csajt?

Nem beszélnek róla? Hogy áll hozzájuk?

(Az én gyerekeim a kedvesemet 2 éve ismerik, és a mai napig szinte idegenként kezelik)

Én próbálnám a férjedet meggyőzni,hogy a csajt mellőzze arra a pár órára,napra,amig együtt vannak.Aztán majd, idővel.(hacsak nem élnek együtt)

Nem tudom,mekkorák a gyerekek, de ha majd tudatosul bennük,hogy amiatt a nő miatt ment szét a család, sztem még az apjuknak is hátat fordítanak.

93. benibubu (válaszként erre: 92. - Ht keksz)
2012. júl. 14. 20:02
Tudom,hogy nem volt a legokosabb ezt mondani,de egyszerűen nem bírtam magamba tartani. :( A gyerekeimet ismerve nem sokat foglalkozhattak a csajjal. Számukra idegenekkel lassan barátkoznak,még akkor is ha az nekünk ismerősünk/barátunk. A csaj nem tudom,hogy viselkedett,nem akartam a gyerekeket faggatni. Tudom,hogy el kell fogadnom a helyzetet,de nagyon nehéz. Tényleg ha nem az a nő lenne aki miatt annyit szenvedtünk,akkor sokkal könnyebben menne.
2012. júl. 14. 19:28

Kár volt ezt mondanod.Nem is valószínű,hogy tőled még jót vár, csak együttműködést.Ez olyan bosszúállóan hangzik. Addig,amig normálisan áll,állnak a gyerekekhez, és a gyerekek ragaszkodnak az apjukhoz,és jó a viszony,,neked azt kell támogatnod.

A csajjal hogy jönnek ki a gyerekek??

Persze,gondolom,mit érzel, piszokul rossz lehet,megértelek.

Hisz Ti együtt lennétek egy család, nem pedig azzal az idegen nővel, de ha a gyerekek elfogadják,nem válik kárukra,ahogy majd azt is el fogják fogadni, ha melletted lesz valaki,akivel többet lesznek kénytelenek együtt tölteni, hisz veled élnek.

2012. júl. 14. 18:52
Tegnap felhívott a férjem,hogy mizu. Nyilván arra volt kíváncsi,hogy mit szólok,hogy a nőjével vitte a gyerekeket a strandra. Úgyan igyekeztem szuper kultúrált lenni,de a nem tetszésemet azért kinyílvánítottam. Ez azért nem volt újdonság neki. Mondtam neki,hogy ezzel a húzásával elvágta magát nálam,és rész emről semmi jóra ne számítson. Hát ez van. A békát úgymond lenyeltem de nem sikerült mosolyogni hozzá. Talán majd legközelebb.
90. michelle.r (válaszként erre: 87. - Benibubu)
2012. júl. 13. 19:25

Ne kívánj neki rosszat, attól neked nem lesz jobb. És bár sejtem, hogy nem könnyű, de azt se éreztesd a gyerekekkel, hogy mennyire nem kedveled. Ha a gyerek elkezdi megkedvelni, bűntudatot fog érezni miattad és az nem lesz neki jó.


Mivel együtt élnek, ez nem egy rövid kufirc volt, hanem a jelek szerint egy megalapozott, mély kapcsolat. Amit sajnos a párod eléggé rosszul képviselt. De a jelen szempontjából már ez sem fontos, elmúlt, változtatni nem lehet rajta. Nem tehetsz mást, mint hogy elfogadod, hogy ők már egy új család. Ne vidd bele ezt az elkeseredettséget az új kapcsolatodba ;)


Ha már így alakult, inkább örülj annak, ha a csaj szereti a gyerekeidet és nem a gonosz mostohájuk lesz.


Nem tudhatod, hogy a te nagy szerelmed most még nem él-e valaki mással házasságban és nem pont te leszel-e annak a házasságnak a vége? S ne mondd nekem azt, hogy ááááááá, te úgysem, meg női szolidaritás, meg hasonlók, mert ha két embernek találkoznia kell, akkor bármi módon, de az élet össze fogja őket hozni ;)

2012. júl. 13. 12:54

Egyfelől azt gondolom, a láthatás az apukának szól,nem kellene bevonni az új párját.

Nem olvastam végig minden hsz-t,nem tudom, volt-e róla szó,de mit szólnak a gyerekek ahoz,hogy számukra idegen ember is van a társaságukban,miközben ők az apukájukkal találkoznak?

Szerintem a találkozások így nem elég bensőségesek,mivel a hölgy idegen számukra.

Nem biztos,hogy rossz, de idegen.

Az apukának nagyon óvatosan, lépésenként kellene a gyerekekkel megbarátkoztatni az új párját.Én erre helyezném a hangsúlyt, ezt beszélném meg a volt párommal.

És még így sem biztos,hogy sikerülni fog.

Az édesanyjuk pedig te vagy, az fel se merüljön benned,hogy majd az új pár a helyedbe léphet, vagy téged kevésbé fognak szeretni.

Kialakulhat ebből jó kapcsolat, de sok minden függ az apukától.

Nem, amig meg nem szokják az új partnerét a gyerekek,addig ne legyen ott láthatáskor!!

A láthatás a gyerekeké és az apáé.

Aztán majd idővel..

(ezt most jól megírtam)

88. benibubu (válaszként erre: 86. - 2f661e7cc5)
2012. júl. 12. 22:57
Egy percig se tiltottam a gyerekeket az apjuktól!!! Azt nem engedtem,hogy a nővel találkozzanak! Az apjukhoz rendszeresen járnak. Ha pedig csak a saját sebeimet nyalogatnám,és nem gondolnék a gyerekekre,akkor most nem lennék itt. Akkor szívem szerint cselekednék és már rég oltári balhé lenne. De mivel nekem a gyerekek a legfontosabbak,ezért nyomom el magamban a dühöt és igyekszem kultúráltan viselkedni,hogy nekik ne okozzak még több fájdalmat.
2012. júl. 12. 22:45

Köszi a sok hozzászólást! Mindegyikőtök írásában van igazság! Bennem most nagyon nagy a kettőség. Az egyik ahogy érzek,a másik ahogy cselekednem kell. Bár őszintén szólva még nem tudom mit mondjak neki holnap ha jön a gyerekekért. A jópofizását nagyon ki kell erőszakolni magamból.

Amúgy én nem uszítom a gyereket a nő ellen,nem akarom őket teljesen összezavarni,úgyis érzik rajtam,hogy baromira nem kedvelem,de direktbe ezt sose mondom nekik. Tényleg biztos könnyebb lesz nekem is kezelni a helyzetet,ha lesz valakim,de még nem érzem úgy,hogy kész lennék rá. Szeretném összekapni magam testileg lelkileg,és úgy belekezdeni egy új kapcsolatba.

Egy nagy levegőt kell vennem és magammal foglalkozni.

De azért remélem,hogy a sors úgy hozza majd,hogy a kedves nőcske is átérezheti azt amit én az elmúlt 2 évben.


Boccs,ha itt ott rosszul írok,de telefonról pötyögök.

86. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 1. - Benibubu)
2012. júl. 12. 22:28

Feltekeny vagy .Nem csak a ferjed hanem a gyerekeidre is.Megtiltani az apanak , hogy lassa gyerekeket?Szereted a gyerekeid? Belle gondoltal menyire faj ez nekik? Vagy csak a salyat sebeid erdekelnek?Elhiszem, hogy faj nekem is fajna, de nem kel neked is fajdalmat okoznod a gyerekeknek.Valoszinu ellege faj nekik a valasotok, az hogy az apa elhagyot teged

Elnezest , benne van minden indulatom a hsz-ban.Nem akarlak bantani meg en is, de tallan gondolkoz el ezeken.Na jo ejt. Veletlenul tevedtem ide, tovabb megyek.

85. 458101abbf (válaszként erre: 80. - Bfbfdbbd29)
2012. júl. 12. 22:24

Higgadj le!


A módszer megértése végett fordulj google testvérhez!

84. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 75. - E41a021e6e)
2012. júl. 12. 22:20

Tenleg olyan jol elvan az ovono mindenkivel? Nem. Az ovonokusol, ha orvos ,tanar vagy ehez hasonlo a szulok gyermeke van a csoportba kusol, mindegy mit tesz a gyermek.Salyat szemel lattam, amint egy ilyen gyerekel kinlodot , hogy ne szaladjon a kocsi alla, de nem mertte buntetni.Azt is tudjuk, hogy a lanyka mit muvel a csoport tarsaivales az ovono az o partjat fogja.Ert a gyermekekhez? Tallan , nehany, nagy reszenek ma mar csak munka.

Es nagyon erzik a kulonbseg a tanarno, ovono kozt akinek gyermeke van es akinek nincs.

Gyerek nelkul nincs honen erts a gyermekhez,csak elmeletileg ami nagyon mesze all a minden napoktol.

83. 3da8f53e4a (válaszként erre: 68. - E41a021e6e)
2012. júl. 12. 21:50

Nevi! osztom a leírtakat, jó a megfogalmazás!

Remélem a fórum indító hölgy is egyszer révbe ér újra.

82. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 77. - E41a021e6e)
2012. júl. 12. 20:29
Igen, jobb, ha visszamegy a kalitkájába a saját környezetébe a társaihoz, mert más madarak között nagyon szürke marad.
81. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 70. - CsillagTM)
2012. júl. 12. 20:27

Attól,hogy nincs gyermeked, messze nem egy kategóriába tartoztok:) sokkal érettebb és és kifinomultabb a stílusod és a gondolkodásod.


Sajnos itt a fórumon olyanok is szólnak hozzá, akiket az életben észre sem vennénk vagy az első megszólalása után keresztül néznénk rajta. A többség azonban nem ilyen, ha más is a fórumozók véleménye, azért a legtöbbjük nem közönséges és értelmesen le tudja írni a véleményét.

80. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 61. - 458101abbf)
2012. júl. 12. 20:15

Ide figyelj te szürke sötétség! Elmagyaráznád mit jelent, amit írtál? idézlek:

"Időszerű lenne a fejed a térded közé hajtani, és mélyeket lélegezni."


Szeretném, ha kifejtenéd bővebben, mert az én olvasatomban ez az általad nyilván gyakran használt mondat nem szerepel.

79. 458101abbf (válaszként erre: 78. - CsillagTM)
2012. júl. 12. 17:04
Eleinte? A 6-7 éves már iskoláskorú. Átlagképességekkel már nagyon is tudják, hogy mi a hazugság.
78. CsillagTM (válaszként erre: 74. - 458101abbf)
2012. júl. 12. 15:54

olthatsz, de ettől nem én leszek kevesebb.


és igen, képzeld, a gyereknek eleinte nincs meg az a fogalom, h "hazugság". mindent elhisz és elfogad.

77. e41a021e6e (válaszként erre: 76. - 458101abbf)
2012. júl. 12. 15:00

Na, látod ezt most neked szánom.

Ha már szürke vagy és papagáj is, remélem gyorsan tudsz repülni a verebek elől, mert a verebek kiütik a papagájt ha kikerül a kalitkából..nem véletlenül röpködnek csapatban (a papagájok sem) bizonyos helyeken. :)

76. 458101abbf (válaszként erre: 75. - E41a021e6e)
2012. júl. 12. 14:53

Gondolom, ezt nekem szántad. A vannak piros autók és az autók pirosak közt van egy kis különbség.

A többit meg baromira elnézted. Talán először olvasd el, hogy ki mit írt, aztán kezdj el osztani.

2012. júl. 12. 14:37

De, van olyan amikor a gyerek mindent elhisz feltétel nélkül. Van olyan. Általában annak hisz aki szeretettel neveli és barátként tekint rá, mert egyenrangúnak tekinti a másik és nem gyerekként kezeli hanem egy különálló személyként.

Nehéz?

Létezik. Még 10 éves kor felett is.

Nem kell hozzá gyerek sem, nem kell szülni ahhoz hogy valaki értsen a gyerekekhez, hogyan lehet hogy az óvónéni olyan jól megvan mindenkivel szinte és nincs gyereke?


Agyrém időnként a már szült nők véleménye, te ehhez nem értesz, mert neked nincs.

Remélem sejted, hogy értek a pisztolyhoz, van egy - be kell tölteni vízzel.

:P

74. 458101abbf (válaszként erre: 69. - CsillagTM)
2012. júl. 12. 14:28
6-7 éves koráig mindent elhisz feltétel nélkül? Te aztán tényleg nagyon-nagyon értesz a gyerekekhez.
73. 458101abbf (válaszként erre: 70. - CsillagTM)
2012. júl. 12. 14:26

Most még kérd is ki magadnak, miután te hoztad fel :D


Attól még, hogy nekem címzed, pökhenti marad a stílusod, úgyhogy inkább magad korrigáld először.

72. e41a021e6e (válaszként erre: 69. - CsillagTM)
2012. júl. 12. 14:25

Egyébként én sem hiszek a lázításban más ellen.

Csak a felnőttek kiváltsága, hogy elhiszik azt a fasságot, hogy egy másik felnőtt betúr egy gyerekhez azért..Nem azért szeretünk valakit, hogy mást ne szeressenek csak bennünket, hanem mert olyan jó, főleg ha gyerekről van szó.

Ha esetleg mégis van olyan, hogy megküldi valami gonoszsággal a gyereket egy másik ember, hidd már el a gyerek tudja. Érzi. Ők is éreznek, soha nem fog eléd állni és..tehát csak hallhatod, vagy esetleg érezheted, ez utóbbi viszi - mert jön elő az akkor velem mi lesz, felesleg leszek?

71. 130454e42d (válaszként erre: 69. - CsillagTM)
2012. júl. 12. 14:22
Kinek hisz jobban, az anyjának vagy egy idegen nőnek, mit gondolsz? A családot az apuka robbantotta szét, ne kenjük a nőre a felelősséget. nekem undorító amit csinált de az apa csalt, nem ő. Nem fog az apa ellen lázítani? Miért nem, ha az apa nője az anya ellen fog szerinted?
70. CsillagTM (válaszként erre: 64. - 458101abbf)
2012. júl. 12. 14:19

nehezen tudnék megfeledkezni róla, h (még) nincsen gyerekem, de azért köszönöm az emlékeztetőt.


viszont én nem is osztom az észt ilyen lekezelő, "csak nekem lehet igazam"-stílusban.

69. CsillagTM (válaszként erre: 63. - 130454e42d)
2012. júl. 12. 14:17

a gyerek nem hülye, csak befolyásolható. olyan 6-7 éves koráig amit egy felnőtt mond neki, azt feltétel nélkül elhiszi. ilyen egyszerű.


az anya új partnere meg

1. nem robbantotta szét a családot

2. valszeg nem fog az apa ellen lázítani

2012. júl. 12. 14:10

Egy hozzászólással értek egyet, amikor azt írta az illető, hogy magával kellene foglalkoznia, mert nagyjából még az fut, hogy engem hagytak el..és még a gyerekek is?

Nyissátok már ki a szemeteket.

Mi a rossz abban, ha egy nő szeretné megismerni azokat a gyerekeket? Miért fájó dolog?

Szereti a férfit és a két gyerek..jézusom.

Ez miért rossz?

A törődés meg ne fájjon. Mennyivel rosszabb lenne a helyzet akkor ha az exed és annak partnere nem foglalkozna velük..hülye vagy? Örülj, hogy ilyen a helyzet, tedd össze a két kezed. És egyébként van új párod? Szerintem nincs, mert ha lenne lehet te lennél az, aki örül egy fél délutánnak kettesben a gyerekek nélkül.

Kicsik még a gyerekek, ez még csak a kezdet.

És akkor mi van ha a gyerek a másik nőnek mondja anya? Semmi. "Mert idővel fogják tudni ki az anyjuk." De egyébként pont tegnap hallottam egy nagypapának olyat mondani valakitől: apa megyünk..

Arra figyelj kitől látja a jó mintát a gyerek, a többi ne érdekeljen.

Szerintem.


Értem amúgy, sejtem is miért. De hidd el, ha egy exszerető ahogyan fogalmaztál tart, működik az sosem volt szerető valójában hanem egy nő akihez jobban húzott a férjed egy időben és őt választotta. Teljesen mindegy ki pakolt össze, ki lépett ki..a férjed másba szeretett bele, ezt kellene elfogadni legelőször, mert még szerintem ez sem jött össze, a másik pedig a két gyerek - ahol már azért érezni lehet bizonyos dolgokat, mert visszakérdezés volt.

Minden bizonnyal az exed és a partnere még mindig az első fázisban vagyunkban vannak, mert a gyerekek érzékeltek valamit - nem hinném, hogy bármiféle mondóka ment feléjük, hogy..

Az a kapcsolat biztosan működik ha a gyerekek láttak, érzékeltek valamit és biztosan úgy működik, hogy szeretik egymást - ha az anyaság szóba került.

El kell fogadni, aztán idővel csillapodik, és ahogyan telik az idő észre fogod venni mekkora szerencse, hogy egy olyan nővel van együtt aki kedveli a ti közös gyermekeiteket.

Háhá, és ha lesz egy közös nekik is és a három gyerek együtt szeretne csúszdázni te sírva fogsz fakadni?


Amúgy, ha beleszeretett egy másik nőbe miközben..téged nem szeretett már. Ezt fogd fel, ez az első. És semmiféle szétbombázásról nincs szó, mert ugye mindenki szeretne boldog lenni..amit most te lehetséges, hogy kicsit nem érzel, de idővel máshogyan fogod látni.

A téged nem szeretett már annyira egyértelmű, hogy nagyon, ami nem azt jelenti, hogy taposni fog az exed, nem..mert ugye te szültél neki két gyereket. Ennyi, nem több. Kettő gyerek. A régebben együtt megélt pozitív dolgok sehol nincsenek már ugye mert mindenki a jelenben él, főleg az exed..te viszont még mindig hozogatod elő a múltat. Megértem, hogy bánt - csak örökké nem tarthat.

És a másik, amikor jön a nagy szöveg emberektől (tehát nem a forum kiírójához szólva): nem ő szült neki két gyereket..nem ő..na igen.

Nem ez fogja ott tartani a férfit basszátok meg, ha mással jobb valami akkor elmegy a férfi nem értitek?

Egyébként meg a mással jobb valami-re csak a férfi tudja a választ és minden bizonnyal ott lapulnak az érzelmek a dologban.


Nem voltam ilyen helyzetben, de egy barátnőm volt az egyik oldalon mint feleség és egy másik aki ahogyan fogalmaztok: szerető. Érdekes, most mindenki boldogan éldegél..a "szerető" feleségül lett véve, van közös gyerek, hétvégén náluk van a közös banzáj a kerti grillparti, no és?

Semmi extra, mindenki szereti a gyerekeket és mikor megnéztem a fotókat a buliról csak mosolygó gyerekeket láttam.

Ezt kell csinálni nem a lehordást és a felfújást.


Mondom, örökké nem tarthat a harag benned, nem is fog.

67. Hatan (válaszként erre: 66. - 458101abbf)
2012. júl. 12. 13:17

:)

Nem olvastad: azzal kezdtem, hogy "észt osztok".

Ezt csak egyszer kellene, az ő lelkivilágának tenne jót.(Attól még nem baszogatás.)

Egyébként jól fogalmaztál. Együtt kell működni.

Így tényleg csak az marad. Ha már egyszer apuka valaki, akkor ne csak a láthatás idejére legyen az.

(Nálam általában ez csapja ki a biztosítékot.)

Anyuka meg őrlődik, saját önbecsülése miatt.

Szerintem, ha bárki más lenne az "új anyuka" hamarabb túltenné magát.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook