Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményed ha egy 20 évvel idősebb pasi udvarol egy lánynak? fórum

Mi a véleményed ha egy 20 évvel idősebb pasi udvarol egy lánynak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
169. ildio56
2011. nov. 25. 22:36
:)
2011. máj. 28. 01:36
Sziasztok! Tavaly én is ebben a cipőben jártam, 25 éves voltam, a volt barátom 49. A kapcsolat sajnos nem volt hosszú életű, megijesztette őt a nagy korkülönbség, végül kb. 1.5 hónap után szakított velem. Túl fiatalnak tartott, megijesztette őt a nagy korkülönbség, nem akarta tönkretenni az életem. Én soha nem voltam olyan boldog, mint az együtt töltött idők alatt... Több, mint fél év kellett, hogy összeszedjem magam az elválásunk után.. Időközben nagyon megbánta a döntését, ő is így érez, ahogyan én iránta, de már nem mert lépni, ugyanis nemrég összejöttem egy korombeli fiúval. Nagyon boldogtalan vagyok mellette, a kötődés legkisebb jelét sem tapasztalom rajta, nagyon megalázó módon viselkedik velem. Szeretnék véget vetni ennek a kapcsolatnak mielőbb, és visszamenni a volt barátomhoz. Ha Isten is úgy akarja, sikerülni fog! Szerintem egyáltalán nem mérvadó a korkülönbség egy kapcsolatban, amennyiben az nem érdekből van (érzelmek nélkül), egy hullámhosszon vannak a felek, és tudnak egymáshoz alkalmazkodni.
167. tixtina (válaszként erre: 165. - Ba75fa2700)
2011. máj. 15. 15:02
Igazából itt konkrétan -20 év különbségről kérdezte a fórum kiíró a véleményünket.
166. f7cd984078 (válaszként erre: 165. - Ba75fa2700)
2011. máj. 15. 13:04
Természetesen! Én a fórumot kiíró kérdésére válaszoltam, ahol 20 évről volt szó.
165. ba75fa2700 (válaszként erre: 164. - F7cd984078)
2011. máj. 14. 22:28

Azért az sem mindegy mennyi a korkülönbség...


[link]

2011. máj. 14. 21:08

Az a véleményem, hogy túl van misztifikálva ez a korkülönbség téma. Egy kapcsolat sikere vagy kudarca szerintem ritkán múlik ezen, sokkal fontosabb az, hogy milyen a 2 ember habitusa, mennyire illenek össze az élet egyéb területein. Aztán persze ha tönkre megy a kapcsolat, akkor lehet fogni a korkülönbségre, meg nagyon sok minden másra is, de utólag már nehéz eldönteni, hogy mi vezetett a végéhez.

Olyan mindegy, hogy ki mellett találja meg az ember a boldogságát, ha boldog! Csak - sajnos - agyon van idealizálva a világ, és aki nem e szerint éli az életét, az már nem is jó a kritikusok szemében. :)

163. ba75fa2700 (válaszként erre: 162. - C906e7f5a1)
2011. máj. 14. 18:47
Próbálsz még rajta azért segíteni?
162. c906e7f5a1 (válaszként erre: 161. - Ba75fa2700)
2011. máj. 14. 18:13
Köszönöm.
161. ba75fa2700 (válaszként erre: 160. - C906e7f5a1)
2011. máj. 14. 16:32
Sajnálom hogy ezzel küzdötök :-(
2011. máj. 14. 16:12

A kapcsolat tartóssága emberfüggő. Sokféle dolog befolyásolhatja. Pl. kultúra, viselkedési szokások, betegségek stb.


Fiatal koromban volt egy barátom, 18 évvel volt idősebb. A kapcsolatunk tökéletes volt, de ő sajnos beteg lett és meghalt.


A férjem csak 13 évvel idősebb, de amióta nyugdíjba ment, nem tud magával mit kezdeni,előjöttek nála mentális problémák, szerintem az váltotta ki, hogy fölöslegesnek érzi magát.Nagyon féltékeny lett. Nem más pasikra, mert többnyire eggyütt mentünk mindenhová, a munkámra kezdett el irigykedni, nehogy sikeresebb legyek mint ő volt. Most ott tartunk hogy már annyi problémát okoz, hogy külön élünk és közel vagyok ahhoz hogy elváljak.


Mostanában derült ki, hogy az apja hasonlóan viselkedett. Érdemes megnézni hogy az adott családban milyen viselkedési szokások vannak.

159. ba75fa2700 (válaszként erre: 158. - Petrikek)
2011. máj. 14. 15:48

Ezek a dolgok minden korban megvoltak a pénz motiválja az embereket...

Jó kérdés mit tehet ebben az esetben egy szülő vagy a környezet?

Van rá elrettentő példa:

[link]

158. petrikek (válaszként erre: 156. - 190124133c)
2010. dec. 17. 05:22

Kedves durcáska:)

Gondolok.... te is gondolj a pasidra 60 évesen, meg magadra mellette 60 évesen....

Lehet, hogy jó karban lesztek, de az is lehet, hogy ő még bizony alaposan kívánni fogja a szexet, te pedig túl a klímaxon bármit el tudsz majd képzelni, csak a szexet nem. Hogyan fogjátok ezeket az igényeket összeegyeztetni?

157. Fiatal nő (válaszként erre: 155. - Petrikek)
2010. dec. 13. 10:23
Erről van szó...
156. 190124133c (válaszként erre: 155. - Petrikek)
2010. dec. 13. 08:16
Valamit nagyon elírtál!☺Még mindig nem osztom a véleményed,gondolj egy 40 éves nőre és egy 60 éves férfire,tudod neis gondolj, benne kell élni.
155. petrikek (válaszként erre: 151. - 190124133c)
2010. dec. 13. 04:33
100-150 év. Korban egymáshoz közel álló házastársak között nincs probléma? Én ezt sajnos nem így látom. Mi 10 éve vagyunk együtt, a kortársaimnak (akik "ideális" korkülönbséggel házasodtak) meg 1-3 év után romokban a házassága. Erre nincs tuti recept. Az egyiknek bejön, a másiknak meg nem és persze mindenki járhat így is úgy is. Pl.: a kapcsolatunk kezdetén az unokahúgom nekem szegezte undorodva a kérdést, hogy hogyan bírok egy ágyban feküdni vele. Teltek az évek és most egy sok-sok évvel idősebb pasival él évek óta....
154. 190124133c (válaszként erre: 153. - Laszlozsu)
2010. dec. 12. 16:06
Persze a feleség 1-2 év után a hülye gyerek skatulyát kapja,akit nevelni kell,a gyerekkel együtt:(((
2010. dec. 12. 05:46

Sziasztok!

A sógorom és sógornőm között kereken 20 év különbség van. Összeházasodtak, van egy közös gyerek is. Na meg rengeteg probléma.

Az elején happy volt, kb. úgy 2-3 évig. Azóta pedig nagyon is erősen kiütköznek a generációs problémák, és szó szerint generációsak.

152. Picilányka25 (válaszként erre: 148. - Fiatal nő)
2010. dec. 11. 23:50
19 éves
151. 190124133c (válaszként erre: 149. - Petrikek)
2010. dec. 11. 09:47
Nem tudom,hogy mennyire "régebbenre" gondoltál,ezelőtt 30-40 évvel sem volt jellemző az ekkora korkülönbség,hacsak nem érdekből kellett házasodni.Gondolok a vagyon egyesítésekre...A fiatal lánynak meg előfordulhat,hogy egy-két gyerek után jut eszébe a karrier építés...Tapasztalatból tudom,nagyon sok a majd húsz év korkülönbség. Kezdetben minden happy,sőt talán inponáló is a lány számára.Egyet ne felejts el,régebben az asszonyok mindent a szoknyájuk alá sepertek...,
150. petrikek (válaszként erre: 145. - Picilányka25)
2010. dec. 11. 05:40
Nekem anyukám emésztette meg egy kicsit nehezen a dolgot. Aztán apukám mondta neki: "nem mindegy neked, hogy kivel boldog, ha boldog". Persze nem volt ennyire egyszerű, de ma már teljesen elfogadja. Talán még közös témájuk is sokkal több van....
149. petrikek (válaszként erre: 143. - Celick_1)
2010. dec. 11. 05:36

Régebben soha nem vett el fiatal pasi fiatal lányt. Halálra is volt ítélve a kapcsolat.... Idősebb, az egzisztenciát már megteremtett férfi vett el fiatal lányt. A csuda tudja, de az esetek nagy százalékában működött.

A kedvesem (a korábban említett 18 év különbséggel) a "karrierépítés" magyarul gürizés miatt lemarad két fia kisgyermekkoráról. Teljesen más szemmel nézi a lányunk fejlődését, sokkal több ideje van rá, odafigyel, sőt sokszor ő hívta fel régebben a figyelmemet rá, hogy ne szalasszak el "pillanatokat", mert nem térnek vissza.

148. Fiatal nő (válaszként erre: 146. - Picilányka25)
2010. dec. 10. 18:09

Hány éves a húgod? Egyébként meg olyan nehéz elhinni, hogy tényleg szerelmes? Elege van a sok fiatal hülyegyerekből (sajnos elég sok huszonéves fiú az, tisztelet a kivételnek), és beleszeretett egy már érett férfiba, aki komoly is, de mondjuk fiatalos? A párom és köztem egyébként 14 év van, de a korkülönbségből adódóan még soha semmilyen konfliktusunk nem volt.

Szóval szerintem hagyni kell őket, majd ők maguk eldöntik, hogy akarják az életüket alakítani. Ha jól sül el, az tökjó, ha meg egyszer szakítás lesz a vége : legalább megpróbálták, boldogok voltak együtt, és tapasztaltak, tanultak egymás hibáiból, sikereiből.

147. Fiatal nő (válaszként erre: 143. - Celick_1)
2010. dec. 10. 18:04

Azért ez nem teljesen így működik - szerencsére.

Nagyobb korkülönbséggel is ugyanúgy tud egy kapcsolat szép és harmonikus lenni, mint egy kisebb korkülönbség esetében. Más kérdés, hogy azokat senki nem hántorgatja fel, senki nem jegyzi meg, csak ha ez a korkülönbség nagyobb. Hány olyan pár megy szét, akik körülbelül egyidősek? RENGETEG! Ez nem a koron múlik. Valaki 20 évesen sokkal érettebb, mint más 40 évesen...

146. Picilányka25 (válaszként erre: 145. - Picilányka25)
2010. dec. 10. 12:19
Ja, és szó sincs apakomlexusról! Pont ezért (se) értjük h mit lát egy (szerintem) már idősödő férfiban.
2010. dec. 10. 12:14
Hugim pont ebben a szituban van. Én 25 éves létemre nem tudom ezt megérteni. Ti, akik voltatok vagy vagytok ebben a helyzetben, légyszi segítsetek. Főleg Apának nehéz (pedig már majdnem 1 éve tart), hiszen ő 50 éves, tesóm "párja" meg 41... :S
144. tixtina (válaszként erre: 143. - Celick_1)
2010. dec. 9. 23:32

Szép filozófia-

Viszont nálunk 10 éve működőképes:DDDD

Tele szeretettel.

Mit szólna ez,mit szólna az...Na ez az,ami nem érdekel:))))

Miért járatja le magát???Mivel??

nem rabol,lop,stb....


Nem értem ezt a begyepesedett gondolkodást.

2010. dec. 9. 22:09

"Semmi sem örök minden változik." A tény az ,hogy az olyan emberek akiknek jóval idősebb barátjuk vagy barátnőjük van illetve házasságot kötnek velük és 20 évvel vagy több mint egy generációval idősebbek és nem maximum 10 év a korkülönbség ez a kapcsolat az élet 99%-ban nem működőképes hiszen itt van egy olyan tényező nevezzük csereeszköznek,ami már az elején befolyásolja a szeretet mint meghatározást. Mert már az első pillanattól kezdve ez dominál. Hozzáértő szemmel a másik meglátásom ,hogy ezzel a viselkedéssel mutatnak példát a következő generációnak ,holott inkább működőképessé kellene tenni és erősíteni a családok közti köteléket.Nem széthúzni és mások által tönkre tenni azt.Gondoljatok csak bele, ezt látják a családban a gyerekek ,igaz ,valószínűleg már idősebbek ,de mit szólnátok ha olyan nőt venne el vagy olyan nővel járna a családfő aki pont annyi idős mint a lánya.Egyrészt ezzel lejárathatja saját magát ismerősei ,akár el is hagyhatják ez miatt főleg ha egy befolyásos emberről van szó ez még a karrierébe is kerülhet,de ez a másik félre is igaz.Ezt később minden ismerős és azok ismerősei és így tovább megtudják és tovább mondják és annak a fiatalnak keményen össze fog omlani a további élete hiszen még nehezebben fog majd találni "megbízható" partnert. A másik dolog,visszatérve előbbi bekezdéseimre ez nem egészséges párkapcsolat. Mert olyan esetben aki jóval fiatalabb és sokkal idősebbel létesít párkapcsolatot és együtt élnek ,ez visszavezethető a családon belül egy pszichológiai meghatározott tünetre ami;(anyakomplexum és apakomplexumként definiálható.) Tehát ,az a kapcsolat ami e két ember közt létrejön és maximum 10 éve a korkülönbség ,még működhet ,de itt is lehetnek bizonyos problémák...

Ezért a szeretet nem más mint kompromisszumok sorozata.Egyébként az élet máskülönben unalmas lenne.

Nem pedig ,vagyonnal vagy más eszközzel definiálható.

2010. nov. 27. 22:08
köztem és a párom között 17 év van, ő 38 én pedig 21 éves vagyok. 2 éve vagyunk együtt, nem mondom, hogy nem volt mélypont a kapcsolatunkban, de szerintem az mindenkinél van, és egy tapasztalt emberrel könnyebb túllépni ezeken, szerintem egy "hozzámvaló" huszonéves inkább megfutamodna. ami régebben kicsit bántott, hogy ő kijelentette, hogy nem hisz a házasságban, kétszer megégette magát, ha szeretem úgy, hogy nem vesz feleségül, akkor jó, ha nem, akkor inkább menjek el. ő ebből nem enged, nekem meg más hülyeségem van, de ettől függetlenünl imádjuk egymást.
2010. nov. 17. 08:27

Köztem és a párom között csak 8 év van, előző kapcsolatomban is pont ekkora volt a különbség...

De én sem bánnám ha lenne akár 20 év is...

Mindig az érettebb pasikra buktam:)

140. wanda8
2010. nov. 16. 21:05
sziasztok!A párom és köztem 18 év van.(én 28 ,a párom 46 éves).És már 7 éve vagyunk együtt,és minden rendben.Senki meg nem mondaná,hogy ekkora a korkülönbség köztünk.És imádom,fiatalos külsőleg és belsőleg is!!Nem cserélném el egy 10 évvel fiatalabbra!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook