Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a tapasztalatod kókuszzsírral való sütéssel/főzéssel? fórum

Mi a tapasztalatod kókuszzsírral való sütéssel/főzéssel? (tudásbázis kérdés)


10. Lilibeth59 (válaszként erre: 9. - Julcsi83)
2012. dec. 3. 19:55

Haj-, bőrápolásra csak a hidegen sajtolt extra szűz olajok jók, a kókuszolajnál is ezt keresd. Nagyon kellemes kókuszillata kell hogy legyen, különben tényleg "csak" sütéshez/főzéshez használható az a kókuszolaj, amelyiknek nincs kókuszillata.

Ha engedik, beírom: VCO Bio Kókuszzsír/olaj Szűz, ezt keresd, ha nálatok nem kaphat6ó, írj privit, segíthetek...


Minden olaj, amit testápolásra, hajápolásra használsz, hidegen sajtolt legyen, erre figyelj!

Talán drágább, mint a finomított olajok, de olcsóbban jössz ki, mint ha megvennéd a méregdrága bio tusfürdőket, testápolókat, hajsamponokat/balzsamokat stb., amiknek ráadásul csak töredékük az ápoló hidegen sajtolt/szűz olajok, a többi csak "körítés".

2012. dec. 2. 08:30
Nem tudom, hogy melyik fajta kókuszzsírt lehet a hajra is kenni, mert van a szagtalan kókuszzsír, amit főzéshez lehet használni, és van a szűz kókuszzsír, amit nem szagtalanítottak, és azt elvileg csak testápolásra, hajápolásra lehet, főzésre nem. Kérdésem: Jó-e hajápolásra, bőrápolásra az a fajta kókuszzsír, amit főzéshez árulnak (mert szűz kókuszzsírt itt nem árulnak a bioboltban, és még csak nem is hallottak róla...)?
8. Lilibeth59 (válaszként erre: 7. - Miss Manci)
2012. febr. 8. 15:54

Tényleg jó, egészséges, csak egy baj van vele, hogy ahhoz, hogy mindenhez használjam, nos hát az én pénztárcámnak kicsit drága.

Házizsírt használok pl. pörkölthöz, gulyáshoz, halászléhez stb.

Persze, használom a kókusz zsírt/olajat is, pl. mint írtam, palacsinta sütéshez, vagy van Tefal ActiFry sütőm, abba elég egy mérőkanálnyi (kb. 10 ml-nyi) olaj, ha abban sütök húst vagy krumplit, szintén kókuszzsírt használok.

2012. febr. 8. 15:39

Sziasztok!

Én január eleje óta csak ezt használom sütésre és főzésre is. Mindenbe ami zsiradékot kíván.Egyáltalán semmi negatív dolgot nem tudok mondani a felhasználásánál. Nem tapasztaltam mellékízt, vagy idegen szagot. Tényleg nagyon jó!

Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki szeretne egészségesebben étkezni.

Pusz

2012. febr. 2. 20:13

Én sütöttem palacsintát, kókuszolajjal megkentem a serpenyőt egy szilikonos ecsettel. Hát, nem volt palacsintaszag az egész lakásban. és nagyon könnyű lett a palacsinta tésztája.

Rántást is készítettem vele, valamint sűlttojást is, húst még nem sütöttem, de tervezem.

2012. febr. 2. 19:44
semmi extra, nem lehetett különbséget érezni ízre.
2012. febr. 2. 19:39
Szerintem finom minden vele. Sütni is jó.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - B5ef5132a9)
2012. febr. 2. 19:38
Jó olcsó.
2012. febr. 2. 19:35
szerintem oké. Persze hamar megdermed, de a föött étel melegen jó. Sütéshez nem próbáltam.
2012. febr. 2. 19:28
Mi a tapasztalatod kókuszzsírral való sütéssel/főzéssel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook