Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használ valaki kókuszzsírt? fórum

Használ valaki kókuszzsírt? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 29. 23:12

Sütéshez, és süteménybe.

Arc és kézkrém helyett, mert száraz a bőröm. Nagyon hamar felszívódik.

Csak ajánlani tudom.

Én innen rendeltem.

[link]

29. nila
2013. ápr. 19. 06:45

Én is használom mindenre !

Eszem , kenem , főzők vele , hajpakolás , lábápolás kézkrém helyett .

Nagyon hatásos .

Szeretem

2013. ápr. 19. 06:08
Én is használom főzésre és sütésre is, neten rendelem, 1 kg 1340 Ft.
27. grizus
2013. ápr. 18. 09:04
Én az arcomra használom krémmel együtt. Nem lettem fiatalabb, de puhítja a bőrt. Ezenkívül eszem is, mert vannak benne hasznos dolgok.
2013. febr. 3. 00:20
Lehel Csarnokban, emelet, bio bolt.. 1/2 kiló kókuszzsír 895 Ft, van kisebb és nagyobb kiszerelés is, olaj is.
25. nila (válaszként erre: 22. - Julcsi83)
2013. jan. 19. 06:17

Szia !


Én használom a kókuszzsírt szépségápolásra,azt amit sütéshez-főzéshez is lehet .

-Tenyerembe teszek egy kis zsirt , egy kis sót és leradírozom vele az arcom ,kezem ,testem (vízes bőrre) Isteni puha utána és szép a bőröm !!!!

-a hajamra úgy használom ,hogy copfba kötöm a hajam , acopfomat bevizezem és teszek rá kókuszzsírt ,alufóliába betekerem a copfom és 1-2 órát így elvagyok .Hajvégápolásra kitűnő !! Én simán kitudom mosni a hajamból,nem zsíros tőle a hajam . Szuper szeretem !!!

24. c5d1635e99 (válaszként erre: 22. - Julcsi83)
2013. jan. 17. 06:49

Ezt találtam a kókuszzsírról,én használom a hajamra az étkezési kókuszzsírt.

A kókusz húsából préselt nyersolajat tisztítják, szűrik, szagtalanítják. Az így készült kókuszolaj, tiszta, illatmentes. Nagyon jól használható sütéshez, főzéshez. A Magyar Cukorbetegek Szövetségének állítása szerint cukorbetegek is fogyaszthatják, mivel inzulin jelenléte nélkül is képes táplálni a sejteket. A kókuszolaj 92%-ban közepes lánchosszúságú telített zsírsavakból áll. Fő zsírsav összetétele: Laurinsav, mirisztinsav, palmitinsav, kaprilsav, kaprinsav, sztearinsav. Étkezési célú felhasználása mellett használható még bőr és hajápolásra. Tartósítószert nem tartalmaz. Nem hidrogénezett!

23. acermaister (válaszként erre: 21. - Tifanny)
2013. jan. 16. 20:52

1300 Ft egy kiló kókuszzsír.

Biocity - Szeged, Mérey u. 6. (a Centrum mögött)

2012. dec. 2. 08:29
Nem tudom, hogy melyik fajta kókuszzsírt lehet a hajra is kenni, mert van a szagtalan kókuszzsír, amit főzéshez lehet használni, és van a szűz kókuszzsír, amit nem szagtalanítottak, és azt elvileg csak testápolásra, hajápolásra lehet, főzésre nem. Kérdésem: Jó-e hajápolásra, bőrápolásra az a fajta kókuszzsír, amit főzéshez árulnak (mert szűz kókuszzsírt itt nem árulnak a bioboltban, és még csak nem is hallottak róla...)?
21. Tifanny (válaszként erre: 19. - Stella40)
2012. aug. 28. 17:48
Szegeden merre?
20. vigike
2011. dec. 10. 10:12
Megnézhetitek a VIII. kerületi Éden Biobolt honlapját, ott is szoktak akciók lenni. Fent vannak a termékek, mellette az árak és az akciós termékek is.
2011. dec. 8. 13:45
Sziasztok! Szegeden is lehet 1300 Ft körüli áron kapni.
2011. nov. 16. 11:02
Sziasztok! Mielőtt kinyitjuk a pénztárcánkat érdemes körültekintően körbeszaglászni :) ! Ha beírjuk a gugliba, hogy kókuszolaj, elérhetőségek tömkelegét láthatjuk, különböző webáruházak, olyat is ahol személyes átvétel is lehetséges. Jómagam is így vásárolok, ezreket spórolhatunk vele. Pl.: Margit krt. 60. sz. alatt internetes rendelés nélkül is lehet vásárolni, csakúgy, mint más bioboltban, azonban sokkal kedvezőbb áron! Pl.: 1 l kókuszzsír 1300 Ft...
17. kedike (válaszként erre: 16. - Cornflower)
2011. szept. 22. 23:54

Hát az iszonyú drága érte, akkor már inkább jobban megéri neten rendelni és postaköltséget fizetni, nem?

Nekem ez a Barco bevált nagyon, mondjuk nincs összehasonlítási alapom más márkákkal szemben.

Ezt használom főzéshez (nincs semmi mellékíze, illata), az arcomra is kenem éjszakára, hajpakolásnak is kentem belőle :D. Nem kell hűteni, 24 fokig dermedt, felette folyékony.

16. cornflower (válaszként erre: 16. - Kedike)
2011. szept. 22. 22:02

Most Biot vettem, de az nagyon drága :(

Bőrápolásra a szüzet, evésre a szűrtet ajánlották, de a 2 kg 7900 ft volt.

2011. febr. 28. 13:19
Senki nem tud valami jó lelőhelyet????
2011. febr. 27. 10:18

Egyébként ti hol vesztek kókuszzsírt??

Nem nagyon ismerik itt a bioboltok. :(

Azt mondták, hogy kell hozzá hűtő és az nekik nincs.

13. cornflower (válaszként erre: 7. - Napra_forgó)
2011. febr. 27. 02:46

A Pálmazsír az nem ugyanaz, mint a kókuszzsír.

Vagy tévedek??

2009. szept. 14. 08:02
Jaaaaaaaaaaaaaj... Korán van... Nem ide akartam... :oD
2009. szept. 14. 08:01
Bocsi, nem írom le még egyszer: [link]
2009. szept. 4. 20:59
Valaki elárulná, hogy ezt miből csinálják?
2009. szept. 4. 17:06

Tulképp igen.

Gold Pack a márkája.

Kétliteres fémdoboz, fehér zöld színű.


Próbáltam róla képet keresni a neten, de nem sikerült sajna...


Nem emlékszem, hogy mennyibe került, de azt tudom, hogy nem volt vészesen drága...

Nyilván többe, mint a napraforgóolaj, de szerintem megéri.

Bár igaz, én nem sűrűn sütök bő olajban dolgokat.

8. Maggie047 (válaszként erre: 7. - Napra_forgó)
2009. szept. 4. 16:38
Szia! Csak az van ráírva hogy fritőzolaj?
2009. szept. 4. 16:32

Elég régóta használom, de nem sokat, mert alig főzök olyat, amibe kéne...


Amúgy otthon van olyan fajta, ami nem is olyan drága... Fritőzolaj néven fut de 100%os pálmazsír.

6. andelina (válaszként erre: 2. - Napra_forgó)
2009. szept. 4. 16:17

Szia! Elég drága ahhoz, hogy lecseréljem az olajat erre. Persze, ha tényleg igaz, amit írnak róla, akkor ez nem számít. Könnyen emészthető, erősíti az immunrendszert, jó a cukorbetegeknek, baktérium; vírus és gombaellenes hatása van, segíti a fogyást, a bőrre és a hajra és jó hatással van... és még sorolhatnám.

Mióta használod?

5. Gabriellaxp (válaszként erre: 4. - Napra_forgó)
2009. szept. 4. 16:16
Nem lesz olaj szag tőle? Ez már remek tulajdonság. És valóban öli a gombákat?
2009. szept. 4. 16:14

Semmilyen íze nincs. :o)

Leginkább az a jó benne, hogy nem lesz olajszagú az egész lakás, ha sütsz valamit...

Ráadásul szerintem az ételnek is jobban megmarad a saját íze.

Pl. sültkrumplinál én nagyon érzem a különbséget.

2009. szept. 4. 16:12
Sziasztok! Erről én is olvasnék. Pl. milyen íze van valóban annyira jó mint írják?
2009. szept. 4. 15:58
Szia! Én használok. Mit szeretnél tudni?
2009. szept. 4. 15:47
Kíváncsi vagyok, van-e valakinek személyes tapasztalata a kókuszzsír használatáról. Nagyon sok jót olvastam róla, szeretném kipróbálni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook