Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a rezgésszint s hogyan emelhető? fórum

Mi a rezgésszint s hogyan emelhető? (beszélgetős fórum)


1 2
47. cd7bc2426f (válaszként erre: 46. - Globus)
2016. ápr. 22. 18:57
?
46. globus
2016. ápr. 22. 18:51
Humbug.
2016. ápr. 22. 18:42
Például szeretettel :)
2016. ápr. 17. 16:56
Az érdekes feltevés, hogy a több zöld fogyasztása emeli a rezgés szintünket.
2013. okt. 8. 20:06
és egyre jobb:))
42. balageee (válaszként erre: 41. - Lady Avalon)
2013. okt. 8. 20:05
Jó volt:)
2013. okt. 3. 10:12

Kérlek, játssz velem! Csak egy kis idődet veszi igénybe. Eszembe jutott valami a fórumkérdéssel kapcsolatosan.


(Ha téged ez a rezgésszint-emelés téma nem érdekel annyira, netán ellenérzéseket táplálsz magadban iránta, akkor inkább keress valami más játékot. Komolyan mondom. Hidd el, nem áll szándékomban továbbrontani a rossz kedvedet. :)


Tehát vissza a játékra! Arra gondoltam, hogy sok embernek megfoghatatlan a lélek fogalma. A rezgésekkel összekapcsolni meg még nehezebb vállalkozás. De, ha megmutatok neked egy rövidke videót, akkor sokkal közelebb kerülhetsz a megértéséhez.


Talán ezután is azt mondod majd, hogy még ennek sincs semmi köze a rezgésekhez, meg a lélekhez. Ám a lényeg szerintem, hogy megfigyelhetsz valamit magadon, amit ritkán figyelhettél meg tudatosan. Mert most perpillanat nem fontos, hogy ki milyen szavakat aggat erre a jelenségre.


Mielőtt megnéznéd, figyeld meg a mostani lelki állapotodat! Milyennek jellemeznéd az alapérzésedet? Jó a kedved? Vagy olyan semmilyen, mint általában? Esetleg van most valami, ami kibillentett az egyensúlyodból?

Próbáld meghatározni, hogy milyen szóval jellemezhetnéd most azt az érzést, ami uralkodik benned! Hányast adnál a lelkiállapotodnak egy tízes skálán?


Most pedig nézd meg a videót! Nem hosszú, de az sokat jelent, ha be van kapcsolva a hangszóród.


[link]


A videó megnézése után is figyeld meg, hogy milyen érzéseket tapasztalsz magadban! Ha semmit, akkor az is elég, hogy megnézed a videóban szereplő emberek viselkedését. :)

40. Lady Avalon (válaszként erre: 36. - Regin_a)
2013. szept. 29. 15:29

3.

Azt írod: „...Az tény, hogy elménkkel, ami egy megfoghatatlan valami, (...) tudunk hatni a külvilágra is | De semmi köze ennek semmiféle rezgészinthez"


Ez akkor hogyan lehetséges szerinted, ha az elménk szerinted is hat pl. a külvilágra? Miként teheti meg?


Másik helyen ezt olvastam tőled:

„...meg kell magyarázni a lélek mivoltát, erre egy áltudományos valamit találtak ki”


Félreérted. A lélek mivoltát nem magyarázza meg a rezgésszint, hacsak nem úgy, mint egy mérhető, dokumentálható és önmagát lebuktató tevékenység. Leginkább a lélek lehetséges érzelmi állapotait lehet kifejezni vele. De ez meg nem áltudományos, mert a ma elismert modern tudomány képes arra, hogy speciális érzékelőkkel és azok jeleit felfogó műszerekkel, nem hogy egy, de egyszerre akár több ember aktuális érzelmi állapotának finom rezgéseit megmérje, és gond nélkül kimutassa.

Egész városok „rezgésszintjét” vizslatják jelen pillanatban is. Sőt, a 2001.09.11-ei WTC elleni támadáskor is kimutatható volt ez a rezgésszintbeli változás. Számtalan hasonló kísérlet és tanulmány létezik ma már ebben a tárgyban.

39. Lady Avalon (válaszként erre: 36. - Regin_a)
2013. szept. 29. 15:23

2.

Azon el lehet merengeni, hogy ezeket a rezgésállapotokat ki és hogyan használja, illetve nevezi egységesen rezgésszintnek. Talán, mert nem találni jobbat. De azzal „cáfolni” a létezését, amivel az egész írásodat kezded („Rezgésszint, mint kifejezés a kuruzslók találmánya | Az akkor is, ha hivatkozás van az atomi szintü rezgésre | Kuruzslók a saját igazuk bizonyitására találták ki...”), ki kell, hogy ábrándítsalak, mert nem működik.


A lélek és az univerzum kapcsolatáról, a valóság elme általi érzékelésének újszerű értelmelmezéseiről igen nagy elmék nyilatkoztak eddig. Azért tettek ilyen kijelentéseket, mert a saját megfigyeléseik alapján egyszerűen nem mondhattak mást. Pár idézet néhány ismert fizikustól:


„A valóság csupán illúzió, bár nagyon kitartó.” (Albert Einstein, Nobel-díjas elméleti fizikus)


„A laikus, mikor azt mondja valóság, mindig valami magától értetődően ismert dologról beszél; nekem úgy tűnik, hogy legfontosabb és igen nehéz feladata a mi időnknek, hogy új valóságeszmét építsünk.” (Wolfgang Ernst Pauli, Nobel-díjas svájci fizikus)


„Egy tisztán megérthető, minden misztika nélkül álló világkép elképzelhetetlen dolog.”

(Erwin Schrödinger, Nobel-díjas osztrák kvantumfizikus)


Különösen Max Planck mondatait ajánlom figyelmedbe, aki ezeket a szavakat a Nobel-díjának átvételekor mondta el:


„Az anyag egésze kizárólag egy olyan erő hatására keletkezik és marad fenn, mely az atom részecskéit rezgésbe hozza és végtelenül parányi naprendszerét összetartja... Ezen erő mögött egy tudatos és értelmes elme létezését kell feltételeznünk. Ez az elme az anyag egészének ősforrása.”(Max Planck, Nobel-díjas német kvantumfizikus)


Hmm, szerinted tehát a kvantumfizika áltudomány, ismert tudósai pedig kuruzslók lennének?

38. Lady Avalon (válaszként erre: 36. - Regin_a)
2013. szept. 29. 15:05

1.

Azt akartam elsőre írni, hogy neked teljesen igazad van. Mert a saját világodban azt hiszel, amit csak jónak látsz, ráadásul még igazad is lesz. Ám minél többször olvastam el az írásodat, egyre távolabb kerültem annak megértésétől, hogy mi is az igazából, ami ellen szót emelsz. Ebben a formában ez egy sor vélemény tőled, melyet csak a saját hitrendszered támogat meg. Némely kijelentésedet pedig azért nem értem igazán, mert szerintem te magad sem vagy annyira biztos a tiszta jelentésében.


Amit megértettem, hogy a rezgésszint szavunknak, mint a lélek egyes állapotjellemzőire való utalásának a létjogosultságával lehet problémád. Mert a kvantumfizikai kísérletekkel megfigyelt rezgések különböző állapotait és e jelenségek fizikai megjelenését leíró következtetéseket megkérdőjelezni értelmetlen vállalkozás lenne. Egyszerűen azért, mert valljuk be, nem értünk hozzá. Később utalok rá, hogy itt miként jelenik meg a rezgésszint.


„Azt hiszem, biztonsággal kijelenthetjük, hogy senki sem érti a kvantummechanikát.” (Richard Feynman, Nobel-díjas elméleti fizikus)

37. Lady Avalon (válaszként erre: 35. - Grizus)
2013. szept. 29. 14:43

Szerintem attól még, hogy húst is eszel, emelkedhet a rezgésszinted és emelkedik is. Természetesen ebben az esetben is el kell engedni az ezzel kapcsolatos félelmeket és a vegetáriánusok felől jövő, lehúzó támadásokat. A rezgésszint emelkedése ugyanis nem csak a vegetáriánusok kíváltsága.


Aki meg úgy érzi, hogy nem képes elhagyni a húsos táplálkozást, viszont van affinitása a szellemi tanulmányok irányában, az egyen húst. Aki így dönt, az viszont tegye ezt lelkiismeret furdalások nélkül. Egy ilyen tanulmány gyakorlása újabb és újabb nézőpontból mutatja meg a környező világot és történéseit. Ennél fogva a gyakorló szabad akaratából dönthet később a húsevés kérdéséről.


Igen, együtt az egészet érdemes szemlélni. Amikor nem így teszünk, akkor nem látjuk a teljes önmagunkat, képtelenek vagyunk felelősen dönteni a saját dolgainkról. Ebbe pedig beletartoznak az állatok és az emberek kérdése is.

2013. szept. 28. 08:51

Rezgésszint, mint kifejezés a kuruzslók találmánya

Az akkor is, ha hivatkozás van az atomi szintü rezgésre

Kuruzslók a saját igazuk bizonyitására találták ki


Az tény, hogy elménkkel, ami egy megfoghatatlan valami, tudunk hatni önmagunkra, akár egészségünkre, tudunk hatni a külvilágra is

De semmi köze ennek semmiféle rezgészinthez


Lehetne azzal jönni, ha valaki szimpatikus ember, arra azt mondja a népnyelv "kisugárzása van", annak a közelében jól érzi magát az ember

De melyik ember?

Aki igen az jól, akinek meg mégis közömbös vagy pláne unszimpi az illető az meg nem


Jól vagyok magas, rosszúl/beteg, alacsony a rezgésszintem

Marhaság! Valamivel meg kell magyarázni a lélek mivoltát, erre egy áltudományos valamit találtak ki


Dohányzásrol leszokattás egyik módszere.

Vigyél egy elszivott csikket, betesszük egy varázskészülékbe, az kiszedi a káros renzgéseket és a jót visszasugározza beléd.

Aha, egy elszivott csikkben mindenféle sugárzás lehet! Meg vissza az emberbe, abba!

Önszuggesszió, agykontrol és társai!

Hogy jó ez? Persze jó, de hagyjuk a bla-blát el belőle

Akkor meg nem hatna!

Mert közeli tapasztalatbol mondom, hogy nem "sötét buta" ember is abbahagyta a dohányzást egy iylen kezelés után és állitólag semmiféle elvonási tünete nem volt utána

35. grizus (válaszként erre: 33. - Lady Avalon)
2013. szept. 28. 05:06
Ennél a témánál maradva, eszerint azt gondolod, hogy attól még, hogy húst eszem, igenis emelkedhet akár jelentősen is a rezgésszintem? Mindig az egészet kell nézni, az illető személy koherens mivoltát? Ha érted a kérdésem.
34. cbf481c729 (válaszként erre: 33. - Lady Avalon)
2013. szept. 27. 19:54

Köszönöm szépen a válaszaidat! Nagyon sokat kaptam belőlük. :)

Lehet, furán hangzik, de egy hétig rágtam magam rajta, viszont felismertem, hogy tökéletesen igazad van. :)

33. Lady Avalon (válaszként erre: 28. - Cbf481c729)
2013. szept. 19. 12:33

3.

Hogy a vegetáriánus étkezés emeli-e a rezgésszintedet? Ez megint csak attól függ, hogy benned mi játszódik le ezzel kapcsolatban. Ugyanúgy, mint a ciginél írtam.


Ha valakinek már olyan fontossá válik a vega életmód, mert a saját erejéből megértette, hogy ő maga EGY az őt körülvevő világgal, akkor azt mondom, hogy ő többé már NE egyen húst. Ha ez a felismerés nem az ő munkájának a gyümölcse, hanem egy könyvben olvasta, akkor azt mondom, hogy rábízom, mit is tegyen. Lehet vega is tőlem. De érteni nem fogja igazából, hogy mit is cselekszik. Ettől azonban még az ő hasznára lehet ez az új szokása, ha a húsevést gondolatban is képes elhagyni (az állatok is örülnek, mert eggyel kevesebb a ragadozó, aki bolti húspult előtt tervezi meg a vasárnapi eebédjét). Ha nem képes erre és gyakran megkívánja a húst, akkor akár vissza is szokhat rá, mert valójában nem tudta elengedni magában a régi szokását. Gondolatban továbbra is ragadozó maradt. Így a húsevés elhagyásával járó előnyök nem biztos, hogy ellensúlyozni tudják a húsevés vágyával járó problémákat.


Ahogy te is írtad, a gondolataink hatnak erre a világra és hatnak másokra és magunkra is. Aki nem ismeri önmagát, nem tudja milyen szelet vetett a világában. A felkorbácsolt viharral meg végképp nem tud majd mit kezdeni.

32. Lady Avalon (válaszként erre: 28. - Cbf481c729)
2013. szept. 19. 12:28

2.

Ha önmagunkban őszintén felismerjük és végül kitesszük a hóra azt az elképzelésünket, hogy én vagyok egy szellemi szinten és a többiek hozzám képest pedig besorolhatók egy "alattam" és egy "felettem" lévő szellemi fejlettségi szintre, akkor abban a pillanatban megváltozik a világ. Mert ezeket a besorolásokról saját magunk döntöttünk, és saját magunk hagyjuk jóvá a szabályait. Így amíg ennek a kábulatában élünk, addig éppen saját magunkat skatulyázzuk be egy kicsiny dobozba, ahol gyakorlatilag megállt az idő, de általa a fejlődés is. Ebben az állapotunkban képtelenek lehetünk arra, hogy felismerjük a velünk kapcsolatos sorsfordító események beköszöntét és üzeneteit. Ez nem csak spiri egyénekre jellemző szokás, hiszen ezt a materialista mágiát még gyermekkorunkban rögzítik bennünk a nevelőink. Felismerni és kiszabadulni ennek bűvköréből, na, az már valami. A hatás nem is marad el. Ezután valahogy jobban süt a nap, több a levegő és tágasabb lesz a tér. Az alaprezgésszint drámai módon megemelkedik. :) Mivel a skatulya azonnal eltűnik és megszűnik szűk kis világunk határvonala lenni.

Szerintem csak a skatulyán kívül vagyunk képesek felismerni, hogy melyek az igazi vágyaink, milyen célokkal jöttünk erre a világra és honnan akasszuk le azt a többleterőt, amely a megvalósításukhoz feltétlenül szükségesek. Ehhez viszont el kell szakadnunk az imádott könyveinktől és a saját életünkben való tudatos és főleg laza jelenlétre kell átállnunk. Egyszóval élvezni, hogy jelen vagyunk a jelenben! A saját életünkben.

31. Lady Avalon (válaszként erre: 28. - Cbf481c729)
2013. szept. 19. 12:24

1.

Kis kanyart teszek, mielőtt a kérdésed megválaszolására térek.

Tapasztalatom szerint rezgésszintemelést nagyon sokféle módon el lehet érni. Ahány ember, annyiféleképpen. Ez már a másik rezgésszintemelés fórumon is kiderült. Szinte mindenki másféle tartalmat osztott meg a többiekkel, máshonnan közelített. De ez nem gond, ha értjük ennek a folyamatát. Tök jó, hogy nem vagyunk egyformák!


Vannak módszerek, amelyek nagyon sok embernél eredményesek, de vannak olyanok is, amelyek éppen számunkra maradnak hatástalanok ez ügyben. Mégis előfordulnak általánosan használható lehetőségek a rezgésszint emelésére. Ilyenek lehetnek pl. azok a történetek, amelyek nagyon gyorsan képesek hatást elérni azzal, hogy meghatják, mélyen megérintik a hallgatóságot és részvétet, szeretetet generálnak a lelkükben. Ezt persze nem mindenki képes azonnal átélni. Sőt, vannak olyanok, akikben ezek inkább negatív hullámokat vetnek, semmint elfogadják magukban az ilyen irányú próbálkozásokat. Ez sem kell, hogy gondot jelentsen! Nem az alacsonyabb vagy fejlettebb fejlődési szintek adják az igazi magyarázatot erre a problémára.

30. cbf481c729 (válaszként erre: 27. - Cbf481c729)
2013. szept. 16. 21:40

Ez az az előadása dr. Daubner Bélának, amiben beszél a fejlődések szintjeiről. A másik link a szexualitásról szól.


[link]


9. perctől

2013. szept. 16. 19:33

Egyébként ezek nagyon jó kis tanítások. Rendkívüliek tartom dr. Daubner Béla okosságait.


[link]


[link]



[link]



[link]



[link]



[link]

2013. szept. 16. 19:27

Van viszont egy másik kérdésem. Ki mit gondol arról, hogy a vegetáriánus életmód emeli a rezgéseket? Konkrétan azt olvastam, hogy a növények magasabb, míg az állati eledelek alacsonyabb rezgéseket hordoznak.

Véleményem szerint, legalábbis azt érzem, hogy mind magasabbra jut az ember, úgy hagy fel az állati étek fogyasztásával, mert már érzi, hallja, érti az állatokat s az olyan érzetet keltene benne, mintha egy barátját vagy embertársát enné meg.

Jézus szintén vegetáriánus volt.

27. cbf481c729 (válaszként erre: 14. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 16. 19:18

Szerintem is egy kicsit fura dolog...Lévén, hogy Franz Bardon (Frabato) mágus, rendkívül magasan rezgett. Külsőre egy átlag ember benyomását keltette, de belül hatalmas erő és tisztaság uralkodott. Egy tanítványa írta róla, hogy teljesen normális étkezést folytatott (hús, könnyebb vagy nehezebb kaják stb.) és kb. 2 doboz cigarettát elszívott, mely utóbbit csak akkor hagyta abba egy évre, mikor edzeni akarta akaraterejét. A hagyományos étkezést pedig akkor tette félre, mikor olyan mágikus műveleteket hajtott végre, melyek nem "tűrtek meg" azt, tehát felkészítette magát arra.


És mi van akkor, ha arra alapozok, hogy a gondolat alkotja létünket? Ha nekem az a tökéletes meggyőződésem, hogy napi 15 szál bagó nem károsítja semmilyen mértékben az aurámat, a testemet stb., akkor nem is fogja. És valóban ez a meggyőződésem. Pusztán mágikus szempontok vezéreltek feltett kérdésem végett, illetve, hogy mivel felfelé "török", kíváncsi voltam, hogy magasabb szintű vagy más emberek hogyan vélekednek erről; olyanok, kik nem velem dolgoznak együtt napi kontaktban...hogy valóban az egómat zavarja, hogy gyenge akaratúnak tartanak emiatt vagy valóban jól érzem, hogy ez nem számít(hat) nekem. Erre viszont a kérdéseivel adott felvilágosítást Lady Avalon, mert ezt már korábban már én is kérdezgettem magamtól.


Ha az alkoholról beszélünk: Jézus szintén ivott bort a lakodalmán. Abban az időben ez nem volt probléma. Mivel én úgy gondolom, hogy ő egy valódi mester volt (nem a megváltó - basszus, ezt valahogy mindeddig nem sikerült elfogadnom) mégsem kötötte meg a szellemét, nem hiszem, hogy pár pohár itóka elfogyasztása, mely nem napi rendszerességgel történik, oly nagy károkat okozna rezgésileg. És nem a függőségről beszélek.


"A káros szenvedélyekkel élő emberek még túlzottan racionálisak, tudattalanul ellenállnak a spiritualitásnak, és ezek a pótcselekvések válnak az ő "spirituális" tevékenységeikké."


Ezt a cigire is értetted gondolom. Tökéletes megcáfolása vagyok eme kijelentésednek. (bár én nem szenvedélynek tartom azt, pusztán szeretek elszívni egy-egy szálat) :)


Oshóval kapcsolatban pedig valószínűsíthetően nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél. Se neked, se nekem nincs bizonyítékom arra, hogy nem élt-e vissza mesteri "jelvényével" és zaklatott volna nőneműeket, de azért gyökeret vert a fejemben...

Dr. Daubner Béla tökéletesen megfogalmazta, hogy a híres guruk, tanítók között bizony nagyon sokan vannak, akik csak bizonyos oldalakat fejlesztettek magunkban. Hiába van a nagy tanítás, ha közben az elfojtott nemi vágyak mást hoznak elő.


Ha jól emlékszem, ebben a rövid videóban van erről szó.


[link]

26. cbf481c729 (válaszként erre: 19. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 16. 18:47

Köszönöm. Munkahelybeli sokszori meg nem értettségem hozta ezt a felismerést és a tanítóm, ki látja bennem azt, amit ők nem. És hiába veszem észre a kis nyitott kapukat, mikor éppen olyan hangulatban vannak, hogy értik is, nem csak hallják (vagy meg sem hallják), miről beszélek, az e világi ügyeik olyan gyorsan tudnak bezárni minden ilyen nyílást, hogy utána csak nézek és szomorú vagyok.


Osho ezen kinyilatkoztatása már ezeréves és teljesen nyilvánvaló, hogy csak az tud érdemben megnyilatkozni, ki megtapasztalta azt...vagy legalábbis emlékszik arra, amit már tud (mondjuk egy előző inkarnációjából).

25. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 22. - Cbf481c729)
2013. szept. 14. 17:46
Fontos az is, hogy korhű legyen a tanítás vagy a praxis. Jelenlegi korban a lehető legjobban kell törekedni a mindennemű megtisztulásra.
24. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 21. - Cbf481c729)
2013. szept. 14. 17:44
Ilyen értelemben egy hajléktalantól is lehet tanulni. Ez az alázat. Mindenben felfedezni a tanulás lehetőségét. Félig nyitottan hagyni a könyvet, még ha nem is szimpatikus.
23. cbf481c729 (válaszként erre: 14. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 14. 17:33

Írtam az előbb egy jó kommentet, aztán sikerült elveszejtenem. :(


Részben értek egyet mondanivalóddal, de meló után vagyok s elfáradtam, hülyeséget, illetve félokfejtéseket meg nem szeretnék eléd tárni.


Nekem semmi bajom azzal, ahogyan kommunikálsz, nem vagy degradáló, sem magadat fentebb helyező, legalábbis eddig nekem nem jött le...bár első körben, mikor elolvastam hozzászólásodat a szenvedélyekkel kapcsolatban, gyönyörű felismerést kaptam tőled az egóm megnyilvánulása végett. Kapásból azt kiabálta, hogy kapd be Zolcsika. :D Ezért már megérte feltennem eme kérdést és megtapasztalni tudatosan is, hogy az egóm hogyan működik. Felismerve a "problémát" meg lehet oldani azt. Amikor ilyeneket tapasztalok, ilyen felismeréseket, melyekre rögeszmésen keresem a válaszokat s megkapom, olyan boldogságot érzek, hogy nem is lehet leírni...Köszönöm.

22. cbf481c729 (válaszként erre: 13. - Lady Avalon)
2013. szept. 14. 17:16

Feltettem ezeket már korábban is. Nem hatnak rám oly mértékben, hogy bűnösnek érezzem magamat. 22 éve dohányzom.

Kérdésem inkább amiatt fogalmazódott meg bennem, (amit fentebb Zolcsika is írt) hogy Franz Bardon mágus könyvében hogyan kell a szenvedélyeknek akaratilag ellenállni, ha sikeres és veszélymentes mágiát akarunk véghezvinni, s miután célom kitanulni e szakmát, kíváncsi voltam, más hogyan vélekedik erről. :)(Megjegyzem Franz Bardon is dohányzott, de egy évig abbahagyta, hogy az akaratát eddze.)



Az utolsó bekezdéseddel tökéletesen egyetértek. Jó pár éve, mióta kiolvastam a Beszélgetések Istennel köteteket, azokban gyönyörűen megtanítja, hogy élhetünk "jól".:)

21. cbf481c729 (válaszként erre: 20. - D7ba7bf7ff)
2013. szept. 14. 17:10
Ez azon kevés tanítások közé tartozik Oshótól, amivel egyetértek.
2013. szept. 14. 16:52

"Az emberi tudat évszázadok óta mit sem fejlődött. Hébe-hóba valaki kivirágzik - de millió ember között egyetlen személy kiemelkedése nem a szabály, hanem a kivétel. És mivel az illető egymagában áll, a tömeg nem tudja elviselni. A létezése egyfajta megaláztatássá válik; már a puszta jelenlétét is sérelmesnek érzed, mert ő felnyitja a szemed, tudatára ébreszt a benned rejlő lehetőségeknek és a jövődnek. Az egódat pedig sérti, hogy semmit sem tettél a fejlődésedért, azért, hogy tudatosabbá, szeretetteljesebbé, rajongóbbá, kreatívabbá és csendesebbé válj és egy gyönyörű világot teremts magad körül. Semmivel sem járultál hozzá a világhoz; e földi léted nem áldást hozott, inkább átkot. Rászabadítottad a világra haragodat, erőszakosságodat, féltékenységedet, versenyszellemedet és hatalomvágyadat. Csatatérré tetted a világot; vérszomjas vagy, és másokat is vérszomjassá teszel. Megfosztod az emberi természetet emberiességétől. A saját szintje alá, sőt olykor az állatoknál is lejjebb zülleszted az embert. Ezért sérelmes számodra egy Gautama Buddha vagy egy Csuang-ce létezése, hiszen ők kivirágoztak, míg te meddőn állsz. A tavasz eljő és tovatűnik, de benned semmi sem borul virágba. Nem jönnek madarak, hogy a közeledben rakjanak fészket, és a füledbe énekeljék dalukat. Neked jobb, ha keresztre feszíted Jézust, és megmérgezed Szókratészt - csakhogy eltávolítsd őket, és semmiképpen ne kelljen magad spirituálisan alsóbbrendűnek érezned."


/OSHO/

19. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - Cbf481c729)
2013. szept. 14. 16:38

De szépen fogalmaztál...


"...és a legnehezebb, mikor a környezet marad azon a szinten, ahonnan te elindultál már korábban. Nem haladnak veled; örök konfliktusforrás, melybe nem szabad beleragadni, mintha a világ vagy az a környezet rossz lenne, holott csak nem értik a Fényt s nem is próbálják megélni azt. "


Erre mondták nekem, hogy minél inkább önmagaddá válsz, annál nagyobb lesz a szakadék közted és a társadalom között, több lesz a konfliktus. A meg nem értésből fakadóan. Tapasztalom is olykor. Én nem hiszek ebben a nagyon new-ages "Minden szép és jó" spirituális maszlagban. A fejlődés nagyon is kemény, pokoli dolog tud lenni.


"Ha valódi virágzást szeretnél, olyat, ami az égig elér, akkor a gyökereidnek a föld legmélyebb poklaiba is el kell majd jutnia."


/OSHO/

18. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 16. - Szempi)
2013. szept. 14. 16:09
Amúgy kinez-teszten kijött, hogy pont az egómat kéne erősíteni. Bocs.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook