Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatós anyuka hány mg c-vitamint ehet meg egy nap? És ha meg van fázva mennyire emelhető az adag? fórum

Szoptatós anyuka hány mg c-vitamint ehet meg egy nap? És ha meg van fázva mennyire emelhető az adag? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 20. 16:40
A C vitamin 2-3 óránként kiürül a szervezetből, ezért jobb folyamatos felszívódásút szedni, mert a simából tényleg felesleges egyszerre 50 mg-nál többet bevenni.
5. Dolores007 (válaszként erre: 4. - Mrs_soprano)
2011. ápr. 20. 16:37
Adolf Hitler tudósaival számoltatta ki, hogy mennyi az a minimális napi C-vitamin mennyiség, amivel katonái elkerülhetik a skorbutot. Ez napi 60 mg
2011. ápr. 20. 16:33

Egy felnőtt ember napi C vitamin szükséglete amit tud is hasznosítani az 60 mg

Felesleges tehát az 500 mg-osnál nagyobb dózisút venni, mivel vízben oldódó vitamin és kipisiled minden nap...

2011. ápr. 20. 16:15
Dr. Chen Rose Hips 1200 mg-os folyamatos felszívódású C-vitaminját szedem évek óta. Végig a terhesség alatt és most is. 4 hónapos a babám és szopis.
2011. ápr. 20. 16:12
Szerintem 500-1000mg nyugodtan, bár nem értek hozzá, de ennyit normálisan meg lehet enni és szerintem csak annyi szívódik fel amennyi kell. Ha megemeled az adagot, szerintem az nem biztos, hogy sokat használ lehet, hogy valamilyen más gyógynövényes immunerősítőt kellene pluszban (pl. Béres csepp).
2011. ápr. 20. 16:08
Szoptatós anyuka hány mg c-vitamint ehet meg egy nap? És ha meg van fázva mennyire emelhető az adag?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook