Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a különbség a hörghurutgyulladás és a tüdőgyulladás között? fórum

Mi a különbség a hörghurutgyulladás és a tüdőgyulladás között? (tudásbázis kérdés)


8. salabakter (válaszként erre: 7. - Salabakter)
2010. aug. 25. 10:01
Bocsi,a hurut az hurut,nem gyulladás.
7. salabakter (válaszként erre: 1. - Emilía78)
2010. aug. 25. 09:59
Hörghurutgyulladás???:)A hurut eleve gyulladást jelent.Hörghurut vagy tüdőgyulladás:)
2009. febr. 25. 16:31
A hörgőgyulladás egy előkapuja lehet a tüdőgyulladásnak, bár ez nem törvényszerű. A hörgők gyulladása kialakulhat már egy megfázástól, náthától is. Köhögés kíséri, láz nem minden esetben. Viszont a tüdőgyulladás nálam esténként visszatérő lázzal kezdődött, ami 38,6-39,2 között váltakozott. Tegnap este volt először négy nap után, hogy csak hőemelkedést mértem. A tüdőgyulladásnál fáj a hát vagy a mellkas, szorító érzés, ami még fokozódik az állandó köhögési inger következtében. Nehezen szakad fel a váladék, megizzasztja az embert minden kis mozdulat. Tavaly már átestem sajnos egy komolyabb változaton is, amikor három hétig kezeltek a tüdőgondozóban nagyon erős gyógyszerekkel. Most úgy tűnik(gyorsan le is kopogom)hogy még a kezdeti stádiumban sikerült gyógyszeresen elkapni.
2009. febr. 25. 16:10
Szia mi az egyik betegségből mentünk a másikba.Antibiotikum,injekció.Aztán kórház és vénásinjekció 5 napig 2*..Most lábalunk kifelé.Hogy mi a külömbség azt nem tudom,de azt igen hogy rossz mindkettő.
2009. febr. 25. 15:56
a főleg után kimaradt az"ha időben"
2009. febr. 25. 15:55
Hát azért nem ennyire fekete és fehér. A hörgő a tüdő "alkatrésze. A hörghurutból kialakulhat egy hurutos tüdőgyulladás, de természetesen ez nem törvényszerű, főleg kezelni kezdik-szerintem antibiotikum, hörgőtágító és köptető lesz rá felírva.
2009. febr. 25. 15:44

Más a hörgő és más a tüdő!

Ebből folytatódik, hogy más a gyulladásuk is!

2009. febr. 25. 15:43
Mi a különbség a hörghurutgyulladás és a tüdőgyulladás között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook