Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a kardamom? fórum

Mi a kardamom? (tudásbázis kérdés)


24. Alexx (válaszként erre: 12. - Leleszi)
2008. máj. 13. 20:41
Nem tudom, hogy hol laksz. Ha jársz a fővárosban, mondok egy jó boltot, ahol a világ mindenféle fűszere, csodája kapható. :)
23. Alexx
2008. máj. 13. 20:40
fűszer, isteni, ez kell pl. a házi martinihoz is :)))) ez adja a jellegzetes ízét-illatát
22. Venes
2008. márc. 22. 19:36

Fűszer. Indiában kedvelik.

Mi európaiak csak a mézeskalácsoz és hasonló karácsonyi sütikhez adjuk, nem tudatosan. (Benne van a mézeskalácskeverékben.:))

2007. szept. 6. 10:34

Karácsonyi fűszer: a kardamon

a gyömbérvirágúak (Zingiberaceae) családjába tartozó, Dél-Indiából származó.

20. hahooo
2007. szept. 5. 12:29
fűszernövény
2007. aug. 29. 05:52
Fűszernövény
2007. jún. 4. 18:12
ha jól tudom akkor egy fűszer neve
17. Loni
2007. jún. 1. 09:26
Bioboltakoban lehet kapni kardamom alapú kávét, kakaót, sőt csokit is. A kakaót egyszer kipróbáltuk, nem rossz, bár nem az európai ízlésű kakaó.
16. Ibron
2007. máj. 31. 22:53

A vámház körúti csarnok alagsorában találtok egy

irdatlan nagy fűszerest, ott megtaláljátok! Nekem van otthon egy kevés!

Jó erős főzetet kell csinálni, abból igyatok kb 2cl-t! nagyon finom! Egyes húsoknál jó sütéshez és páchoz is!

2007. ápr. 10. 10:14
Izraelben kávét ízesítenek vele. Tök jó.
2007. ápr. 10. 09:20
Nagyon értékes fűszernövény, nevezhetjük a fűszerek királyának is.Trópusi eredetű Ázsiába nagyon közismert több száz éve. Én ég nem használtam, mert nem találkoztam vele.
2007. jan. 8. 16:06
keleti süteményekben is használatos.
2006. dec. 13. 08:03

Köszönöm a hozzászólásokat.Igazábol nem csak arra voltam kiváncsi hogy milyen füszer,hanem ,hogy kik használják és mire.Én nagyon kevés különleges füszert használok ,ezen a téren nem vagyok nyitott az uj dolgokra.Szeretem a régi megszokott izeket,nem szeretek kisérletezni.

Nos az én ujévi fogadalmam ,jobban mondva a mi fogadalmunk,mert a férjemmel közösen találtuk ki,hogy megprobálunk változtatni az étkezési szokásainkon.Nem táplálkozunk egészségesen és mindkettőnknek van (sok) súlyfeleslege.Ehhez vettem néhány könyvet ,és elég sok füszer találhato benne amiről még nem is hallottam.

Ti hol szerzitek be ezeket?

Száritott változatokat csomagolva?

Kotányi?

11. 'szti (válaszként erre: 9. - Leleszi)
2006. dec. 13. 06:34
ez csak a google tudása :-))
10. gkreka
2006. dec. 12. 14:52

[link]

feltettem egy kardamom-os csirkés étel receptjét, maláj csirke néven. nálunk az egész család szereti

(nagyon különleges, egzotikus íze van)

9. leleszi (válaszként erre: 3. - 'szti)
2006. dec. 12. 14:25

Köszönöm ezt a részletes leirást.

Vettem egy fogyokurás ételeket bemutató könyvet és ebben szerepelt kiváncsi voltam .Honnan tudsz ilyen sokat róla? Vagy csak rákerestél?

8. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - 'szti)
2006. dec. 12. 14:11

Ma ettem reggelire kardamommal ízesített svéd petits pane-t, amolyan kétszersült (az Ikeából:), egy picit csípős lett tőle.


Az egyetemen az arab csoptársaink teát is készítettek a megszárított terméséből. Fincsi az is.


Néha indiai húsos kajákhoz szoktam a terméséből szórni és belefőzöm.


Szóval nekem bejön az íze.

2006. dec. 12. 14:05

fűszer?

Miben használjuk? (én semmiben)

6. 'szti (válaszként erre: 5. - Librigabi)
2006. dec. 12. 14:00
:-))
2006. dec. 12. 13:56
EZ TÖK JÓ! Egyszerre írtuk! ;-)))
2006. dec. 12. 13:50

Szia Leleszi!


A kardamomról annyit tudok, hogy egy ősi indiai fűszer, amit Indiában évezredek óta széles körben használnak fel. Nekem van ilyen ízesítésű teám és nagyon szeretem, ez a kedvencem.

Bővebben róla a Wikipédia Lexikonban olvashatsz: www.wikipedia.hu Üdv, Tibor

3. 'szti (válaszként erre: 2. - Leleszi)
2006. dec. 12. 13:50

A kardamom (Elettaria cardamomum)

trópusi eredetű, Ázsiában évszázadok óta ismert és kedvelt fűszer. Indiában ma is az egyik legkedveltebb ízesítő. Amerikában és Európában sosem vált igazán népszerűvé, kivéve Norvégiát és Svédországot. Idehaza is csak a mesterszakácsok és az ínyencek köztudatában él élénken.


A kardamom a világ a harmadik legdrágább fűszere a sáfrány és a vanília után.


A kardamom három méter magas lágyszárú növény és pusztán az egy-két cm-es háromszögletű termése az értékes, melyeket még éretlen állapotukban szednek le. Íze enyhén citromszerű, határozott kámfor mellékízzel.


A kardamomot szárított (barna, vagy fekete kardamom), vagy friss formájában is felhasználhatjuk.


Már egy kevés kardamom igen intenzív ízhatást képes kiváltani. Kitűnő fűszere kávés süteményeknek, dán kenyereknek, pitéknek. Az arab országokban a kardamommal fűszerezett kávé igen kedvelt. A svédek almapudinghoz, a norvégok pedig húsok fűszerezéséhez használják.


Szívizomműködést serkentő, emésztést javító (gyomorerősítő, szélhajtó), köhögést csillapító és tonizáló szer.

2006. dec. 12. 13:35
Valami füszerféle lehet aki tudja irja meg!
2006. dec. 12. 13:34
Tudod mi az a kardamom?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook