Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » ... mi a helyzet az ex-el? fórum

... mi a helyzet az ex-el? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. aug. 27. 15:03
Egyébként szerintem rendben lezárt kapcsolatoknál semmi gond, ha beszélgetnek, vagy barátok maradnak a felek, ezt számonkérni, vagy féltékenykedni a másik fél gyengesége.
2010. aug. 27. 15:01

múltkor láttam, éppen a Megasztárban örjöngött.

hehe.

:)

54. 11e0b7a6bc (válaszként erre: 49. - Sünike67)
2010. aug. 27. 15:00

Kivel szemben tisztességes? A feleségével és a családjával? Persze nézőpont kérdése is lehet az egész, de végső soron úgy gondolom elítélendő az ilyesmi.

Nem hiszem, hogy te tisszeségesnek tartanád a párodat, ha egyszer csak kiderülne, hogy melletted évek óta van szeretője.

53. b73e24f31f (válaszként erre: 49. - Sünike67)
2010. aug. 27. 14:57
20 évig??? "Szép"!
52. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - 11e0b7a6bc)
2010. aug. 27. 14:54
Végre egy pasi is akinek ilyen problémája van :), persze nem azt akarom mondani, hogy örülök, hogy a párod ilyet tesz. Szerintem ez nem szép dolog, én nem tartom a kapcsolatot egyik exemmel sem, nem is vágyom rá, nem is érdekel. Ha meg te megmondtad neki, hogy zavar, pláne tiszteletben kéne tartani az érzéseidet. Én komolyan elbeszélgetnék vele!
51. Castellina (válaszként erre: 36. - Veronika27)
2010. aug. 27. 14:46
A pasi eleve nem etikus. Már az, hogy szeretőt tartott a családja mellett, nem etikus sem a családdal, sem a szeretővel szemben. Mit vársz tőle?
2010. aug. 27. 14:30

sziasztok

nekem nagyon rosszul esne ha a férjem hetente telefonálgatna az exének, vagy fordítva. Az természetes, hogyha az utcán összefutnak és megállnak beszélgetni. De ez a telefonálgatás már nem egyszerű barátság, szerintem

valamilyen kötődés még mindig van köztük

49. sünike67 (válaszként erre: 14. - 11e0b7a6bc)
2010. aug. 27. 14:24

Nem minden kapcsolat egyforma. Nekem is a párom nős, 3 gyermek apja, 20 évig voltam a szeretője. Ettől függetlenül tisztességes ember, ha lenne egy új kapcsolatom, akkor én szeretném, hogy ők pl. megismerjék egymást.

Soha nem szabad elitélni valakit, mert nem tudjuk milyen helyzet miatt alakul úgy az élete, ahogy...

48. Marjann (válaszként erre: 47. - 11e0b7a6bc)
2010. aug. 27. 14:01
Majd mesélj, hogy mi volt.
47. 11e0b7a6bc (válaszként erre: 46. - Marjann)
2010. aug. 27. 13:57

Hát, majd meglátjuk.


Mindenesetre nem fogom tovább őrölni magam. Ma este meg fogjuk beszélni ezt a dolgot és lezárjuk vagy így vagy úgy.

46. Marjann (válaszként erre: 45. - 11e0b7a6bc)
2010. aug. 27. 13:20
Így van. Sajnos ez egy nehéz kérdés, még akkor is ha nem exről van szó, hanem egy sima fiú-lány barátságról. De ha igazán szeretitek egymást és neki is fontos a kapcsolatotok, akkor beszélgetéssel meg lehet oldani a dolgot szerintem.
45. 11e0b7a6bc (válaszként erre: 44. - Marjann)
2010. aug. 27. 13:14

De számomra az exem tényleg nem jelent semmit.

Láttam rajta, hogy nem szeretné, ezért összesen annyit tettem, hogy egy barátomat megkértem hadd nézzem meg iwiw-en (én nem vagyok fent). Láttam, hogy boldog, 3 gyermekes családanya és nekem ennyi elég is volt.


Minden esetre ezt ma megpróbálom vele megbeszélni és magamban is letisztázni, mert ha nem tudom felépíteni a bizalmat, akkor halálra ítélem a kapcsolatot, pedig nagyon fontos nekem.


Annyira azonban nem lehet az, hogy ezért magam tegyem tönkre.

44. Marjann (válaszként erre: 43. - 11e0b7a6bc)
2010. aug. 27. 13:09
Szerintem ezt kell tisztáznod vele. Mondd azt, hogy nyugodtan kommunikáljon a pasival, amíg veled is beszél a dologról. Nem azt mondom, hogy mutassa meg a beszélgetéseiket, de tudhatod ha dumálnak. Győzzön meg arról, hogy semmi rossz nincs a dologban. És értse meg, hogy te is lehetsz jóban az exeiddel.
43. 11e0b7a6bc (válaszként erre: 42. - Marjann)
2010. aug. 27. 13:07

Igen, pontosan ezt mondtam neki is és ő igazat adott nekem. Nem mondta, hogy csak barátok, hogy a múltat nem lehet eltörölni és ehhez hasonlókat.


Egyébként, ami a múltat illeti, én azt is megmondtam neki, hogy az egyáltalán nem zavar, ha a korábbi élményeiről mesél, még akkor sem, ha az exéhez kapcsolódik, mert az én életem nagy élményei is szinte kivétel nélkül valamelyik exemhez kötődtek, ez abszolút természetes.


Egyszer említettem neki, hogy kíváncsi lennék mi lehet az egyik exemmel, akit 6 éve nem láttam, gondoltam felhívom. Na, erre aztán jöttek a "pofavágások"

42. Marjann (válaszként erre: 41. - 11e0b7a6bc)
2010. aug. 27. 13:02
Ezt elmondtad így neki?
41. 11e0b7a6bc (válaszként erre: 40. - Veronika27)
2010. aug. 27. 12:57

Szerintem a bizalom az őszinteséggel kezdődik. Ő nem mondta el nekem, hogy még mindig tartják a kapcsolatot.

Ha tudta, hogy ez lesz, akkor már az elején megmondhatta volna, amikor megkértem rá, hogy számára semmit nem jelent és ha bármikor felhívja el fogja nekem mondani.


Nem csak az bánt, hogy beszél vele, hanem az, hogy ezt eltitkolja előlem.

40. Veronika27 (válaszként erre: 38. - Marjann)
2010. aug. 27. 12:50
Na igen, olyanból én is. De a bizalmat meg kell előlegezni, máshogy nem megy.
2010. aug. 27. 12:49

Hát, önzőség vagy sem, szerintem ez így fair.

Amikor éreztem anno, hogy közelebb kerültünk egymáshoz még volt nekem is párom.

Ezt meg is beszéltem a jelenlegivel, aki azt mondta, hogy nem szeretne újra szerető lenni, de ha 2-3 hónap alatt le tudom rendezni ezt a helyzetet (szakítok), akkor nem probléma, szívesen együtt lenne velem.


Azt hiszem a legtöbb pasi kihasználta volna a helyzetet, hogy ez alatt az idő alatt két barátnője legyen. Én ezzel szemben másnap leültem a párommal és megmondtam neki, hogy vége.


Azóta csak akkor beszélek vele, ha a ház átírásról vagy telefonról számláról vagy egyéb hivatalos intéznivalóról van szó.


Ráadásul aznap, amikor ezt megbeszéljük el is mondom a páromnak, hogy keresett az exem ezért meg ezért, ezt és ezt mondtam neki... mert úgy érzem, hogy ez így normális.

38. Marjann (válaszként erre: 36. - Veronika27)
2010. aug. 27. 12:48
Szerintem is. Elméletileg lehet, hogy csak barátok. Más kérdés, hogy lehet erről meggyőződni. Megértem a fiú kételyeit is, hiszen egy olyan pasiról, aki 3 gyerek mellett szeretőt tart bármit kinézek.
37. Veronika27 (válaszként erre: 30. - Marjann)
2010. aug. 27. 12:46
Én is így vagyok az exemmel, mint te, csak mi sosem éltünk együtt.
36. Veronika27 (válaszként erre: 33. - Castellina)
2010. aug. 27. 12:45
Szerintem ilyet kérni baromi nagy önzőség, hisz az ex évekig az élete része volt. Ha nincs köztük semmi, csak beszélgetnek, az szerintem normális dolog.
35. katus3 (válaszként erre: 33. - Castellina)
2010. aug. 27. 12:43
Ezt gondolom én is.
34. Marjann (válaszként erre: 31. - Katus3)
2010. aug. 27. 12:43
Azért is "védem" kicsit a fórumkiíró párját, mert rossz volt, amikor az első exem még csak nem is közsönt és nagyon jó, hogy a másikkal ilyen jóban vagyunk. De mondtam: nálnk más a helyzet.
2010. aug. 27. 12:43

Kedves Roudi! Kérd meg a párod, hogy szakítsa meg a kapcsolatot az exével..

ha igazán szeret, megteszi. ha nem, akkor még van vele valami terve..szerintem

32. katus3
2010. aug. 27. 12:42
Szegény fórumnyitót jól elhanyagoljuk...
31. katus3 (válaszként erre: 29. - Marjann)
2010. aug. 27. 12:41
Ne magyarázkodj,én kérek elnézést, rosszul értelmeztem az írásodat. Azt tényleg írtad,hogy a beszélgetésekről tud a párod. én voltam figyelmetlen.
30. Marjann (válaszként erre: 28. - Katus3)
2010. aug. 27. 12:41
Segond:) Én kerülöm a találkozást, mert így nagyon jó beszélgetni vele, de tudom, hogy személyesen összekavarna. Bár múltkor találkoztunk és meglepődtem, hogy milyen könnyen ment. Csak a lakásba volt fura bemenni, ahol hónapokig laktam és hát az én kezem nyomát viseli sok minden. De ez az élet:)
29. Marjann (válaszként erre: 22. - Katus3)
2010. aug. 27. 12:39
Semmi baj, nem ismered a szitut, lehet neked így jön le. Találkozni nem szoktunk, amióta meg van a párom azóta kb 3szor találkoztunk, de mindnek jó indoka volt (visszahozta a cuccaim, muszáj volt felmennem, mert rámborult a pisi a laborban és ő ott lakott mellette, illetve múltkor SOS kellett egy telepítő cd és senki más nem volt, aki adjon). Párom tudja, hogy beszélgetek vele és tartjuk a kapcsolatot, nincs is kifogása ellene. )Másrészt azt is tudja, hogy olyan kevés ismerősöm van a városban, hogy örülök, ha valaki rám szól msnen:)) Talán csak azt nem tudja, hogy ennyit beszélünk, de nem hiszem, hogy szólna miatta.
28. katus3 (válaszként erre: 25. - Veronika27)
2010. aug. 27. 12:38
Igen,visszaolvastam,csak egyszer találkoztak.Elnézést kérek Marjanntól. Nekem úgy rémlett,hogy többször találkoztak.
27. Marjann (válaszként erre: 21. - 11e0b7a6bc)
2010. aug. 27. 12:35
Ezt maximálisan megértem:( De mi van ha tényleg csak barátok? Lehet, hogy hajszálnyi rá az esély, nem is akarom számszerűsíteni, de előfordulhat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook