Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meztelenül szülni -? fórum

Meztelenül szülni -? (beszélgetős fórum)


18. JudyM (válaszként erre: 14. - Bubbaboo)
2010. aug. 18. 15:03
Én kórházban szültem és olyan fertőzést kaptam (valószínűleg gyermekágyi láz a kórház higiéniája miatt), hogy három héttel a szülés után majdnem meghaltam, az orvosok nem tudtak mit kezdeni velem. A szülésznő borzalmas volt, mire jött a gyerek, már tudtam, hogy az orvosom kezei között hány csecsemő és anyuka halt már meg. Jó ezt hallgatni szülés közben. Ezen kívül folyton rám szólt, hogy ne álljak fel. A kisfiam 4kg-mal született, mesterségesen indították el a szülést, lepedőt kötöttek rám, és így préselték ki belőlem, majd kicsúszott a szülésznő keze közül , ezért szakadtam. Soroljam még, mert tudnám. A következő gyermekemet gyöngéd születés módszerével szültem, apával, természetesen, szintén kórházban, ég és föld volt a különbség, de a kórházról itt is írhatnék. A 2. gyermekem szintén 4 kilóval született, sokkal nyugodtabb körülmények között. De tudom, hogy a szobatársaimnak akinek nem volt ott apa, szinte hasonló megpróbáltatásai voltak, mint nekem az elsőnél. Én bizony többet nem vállalnám a kórházat, és én amikor ebben benne voltam, akkor is tudtam, hogy ez nagyon természet ellenes. Örülök, hogy túl éltük és túl vagyunk rajta.
17. abarta (válaszként erre: 1. - Titti7)
2010. jún. 6. 09:59
Szia, Szerintem ne aggodj a meztelenseg miatt. Nalam a mutetek alatt is vigyaztak mindenre takartak es nagyon tapintatosak voltak pedig korbe voltam veve tucatnyi emberrel /jokepu mutosfiukkal is :-)/. Az altatoorvos fogta a kezem es amint erezte hogy huvosodik kerte is ram a plusz elektromos takarot is, amit a mutosfiu igazitott el mert mozogni sem tudtam mar. Egyebkent nincs meztelenseg, az elso amit kapsz minimum egy fertotlenitett haloing, mert vannak akik meg azt sem hoznak, illetve van amikor jobb hogy bakteriummentes minden. Udv, Adri
16. Alexa77 (válaszként erre: 14. - Bubbaboo)
2010. jan. 5. 07:16

Nagyon el vannak tévedve az emberek, amikor azt gondolják, "wellness körülmények" vannak otthonszülésnél és hogy ezért választjuk sokan. Ez nem igaz. Elég sok otthonszülőt ismerek, de senkinél nem volt sem wellness (maximum hagyományos fürdőkád), sem gyertya, füstölő, zene... Nem ezért tesszük. A babákért. Hogy élete legelső pillanatától azt kapja, amire legnagyobb szüksége van: az édesanyját. Ráadásul azt is meg kellene érteni, hogy a komplikációknak döntő többségben van előzménye, általában egy szükségtelen beavatkozás. De már a tény is komplikációhoz vezethet, ha az anya szülés közben nem érzi magát biztonságban. A szüléshez szükséges hormonok termelődését ugyanis felülírja azonnal a stresszhormon. Ezért aztán - mint már annyiszor hangsúlyoztuk - mindenki ott szül jól, ahol biztonságban érzi magát. Ha a biztonságérzet megvan, fölösleges beavatkozás pedig nincs, a szülés szépen, rendben lezajlik. Ezért aztán ha te a kórházban érezted úgy, hogy biztonságban vagy, akkor neked valóban az volt a legjobb hely és isten őrizzen az otthonszüléstől. Neked másra van szükséged. Én viszont, aki abszolúte másként gondolkodom, a kórházban éltem volna át (a babámmal együtt) katasztrófát. Ez ilyen egyszerű.

Csak azt szeretném kérni tőled és mindenkitől, hogy ha nem tudtok az otthonszülésről semmit, akkor ne is alkossatok róla véleményt. Ti nem akarnátok, ez teljesen rendben van, nem is kéri tőletek senki. De nem is vagytok tisztában azzal, milyen felkészítést kapunk, milyen feltételeknek kell megfelelnünk az otthonszüléshez... Sokan emlegetik - te is - a szívhang ellenőrzését. Nos, ez itthon is megvan, ugyanúgy, mint a kórházban.

Nálunk egyébként nem lehet a kórházban csak szülőágyon szülni, nincs lehetőség gátvédelemre első szülésnél semmiképp, többediknél esetleg. Van ugyan alternatív vajúdó, de csak egy. Meg van többágyas, függönnyel elválasztott szülőszoba.

A babákat - és ez az utóbbi év hatalmas újítása, mert eddig ez sem volt! - csak nappal kaphatja meg az anyuka, éjjel a csecsemősök tápszerezik őket. Nincs is olyan baba, aki ne szájpenésszel jönne haza a kórházból. Amúgy meg egy apró, ablaktalan helyiség az újszülöttosztály, ha látnád, nagyon durva. Én nem magam miatt, hanem a pici miatt választottam az otthonszülést. És mert teljes mértékben bíztam a természetben, a testemben és Ágiban.

Hozzáteszem, az USA-ban egészségügyi fősulit végzett, sokáig eü-ben dolgozó párom semmi kivetnivalót nem talált abban, hogy itthon szüljünk. Pedig ő ismeri az ottani otthonszülési körülményeket is. Azt mondta, nincs különbség.

15. kszisz
2009. dec. 22. 12:57
Én sem meztelenül szültem, a kórházi hálóing végig rajtam volt. És amíg lehetett a bugyi is, rá is kérdeztem, h még maradhat-e, mert anélkül én se éreztem volna jól magam. Aztán a beöntés után már nem maradhatott, de utána már engem se érdekelt mi van rajtam és mi sem, már máshol járt az eszem...már amennyi volt még akkor ott... :D
14. Bubbaboo (válaszként erre: 12. - Alexa77)
2009. dec. 22. 12:38

Értem én...és elhiszem, neked/nektek éppen szerencséd volt, csodálatos kimenetele lett a dolognak, hála Istennek!

Mikor szültél, ott állt a mentő a házatok előtt életmentő műszerekkel, inkubátorral?

Hogy lehettél biztos benne, egyáltalán hogy mertél belemenni a dologba ilyen előzményekkel? Normális élettani folyamat, ja...ahogy az is, ha súlyos, előre nem látható komplikáció következtében Anya és/vagy Baba meghal!?

Mert ha nem kórházi esemény és nem kell az orvos, akkor utána ne sírjon és pereljen senki, ha nem úgy sül el a dolog!!!


Törődés és odafigyelés - nagyon jóleső dolgok, az biztos, én a szükségeset megkaptam a szülőszobán is, és csodálatos élmény volt, mert a végsőkig megbíztam a szakembergárdában és tudtam, ha baj van, pillanat alatt a lehető legjobb lehetőségek vannak a gyors és sikeres megoldásra!

Az éppen nem hiányzott, hogy egy vadidegen nő az inámat masszírozgassa! :D Lágy zene, fürdőkád és minden egyéb wellness-szolgáltatás nélkül is nagyon jól megvoltam - a férjem kezét szoríthattam, az elég segítség volt.


A mi klinikánkon is van már lehetőség kádban vajúdni, labdán üldögélni, gátvédelemre és franciaágyon szülni, ezt szuper dolognak tartom, nekem éppen nem adatott meg, mert mindkét gyerekem gyorsan jött, majdnem a lépcsőházban szültem. :)


De! Közben ellenőrzik a szívhangot és orvosi szempontból vigyáznak nagyon rád! Mindkét gyerekemnél volt kritikus időszak, mikor esett a szívhang és gyorsan a tettek mezejére kellett lépni...


Tájékozódtam...szomszédasszonyom sógornője is Gerébékkel szült...a kisgyerek oxigénhiányosan született és az anya szülés után 2 nappal majdnem elvérzett, a részletekre nem emlékszem, de az egészségügyis és ultanormális csaj véleménye elég, hogy nem történt volna baj, ha kórházban történik az egész.


Persze, műhibák előfordulhatnak, történt sajnos már sok tragédia kórházi körülmények között is, tudom...úgyhogy mindenki azt választja, ami a szimpatikusabb, lelke rajta...


Csak azt szeretném, ha tudatosulna és megfogalmazódna mindenkiben a sorrend, hogy nem a szuper-feeling, a harmónia és az idilli körülmények az elsők, hanem hogy Anya és Baba is egészséges legyen/maradjon!


A gátsebem piszokul fájt és tényleg sokáig ülni se tudtam rendesen...éééééés? Elmúlt és már kit érdekel? Csak egy apró kellemetlenség, megérte a két gyönyörű kölyköm.:)

13. DODICA (válaszként erre: 11. - Bubbaboo)
2009. dec. 17. 11:09

Én meg pont azt javaslom, hogy igenis nézegesse azt a lapot is! Nem azért, hogy otthon szüljön, hanem azért, hogy az éremnek mind a két oldaláról kelló információhoz juthasson, s korrekt módon hozhasson megfelelő, jó döntéseket. A választás szabadságát illik megadni mindenkinek... Ahhoz pedig az szükséges, hogy minden oldalról beszerezhető legyen az őszinte információ.


A "bolond az egész csapat" viszont sértő megjegyzés volt. Miféle alapod van ezt mondani? Mit tudsz róluk?

Ők játszanak életekkel??? Akkor említsd meg azokat a gyerekeket is, akiknek az életük a kórházi születésük miatt sérül...A beavatkozások, a WHO ajánlásaival is teljesen ellentétes bevett szokások, protokollok miatt, s nem utolsó sorban pl. azért, mert a doki épp ügyeletben van.


Az otthonszülők végképp nem laikusok. S mégcsak szülész apukával se kell rendelkezniük ehhez.

12. Alexa77 (válaszként erre: 11. - Bubbaboo)
2009. dec. 1. 09:15

Rendben, hogy van véleményed, bár olyasmiről, illetve olyasvalakiről, akiről/amiről nem tudsz semmit, nem kellene ilyen véleményt alkotnod. Ágiék nem "életekkel játszanak", ha csak a statisztikáikat megnézed, sokkal jobbak a kórháziaknál, sőt, nemzetközileg az otthonszülős statisztikák között is igen előkelő helyet foglalnak el. Én velük szültem, csodálatos volt minden kín ellenére, első baba, 3,8 kg-al, gátmetszés és sérülés nélkül (a kórházban azt mondták, úgyis császár lesz, mert versenyszerűen lovagolok és a medencekörnyéki izmaim valószínűleg nagyon kötöttek)... Amikor a kórházban szült barátnőm még a gátsebe miatt ülni se tudott, én lovagoltam.... De ez csak egy apróság. Olyan odafigyelést és törődést kaptam 14 órán át, amit a kórházban szült ismerőseim még véletlenül se.

Tájékozódj, mielőtt véleményt mondasz! És inden tiszteletem édesapádé, bizonyára jó orvos, csak azt felejtitek el, hogy a szülés normál esetben nem orvosi esemény, hanem normális élettani folyamat.

11. Bubbaboo (válaszként erre: 1. - Titti7)
2009. nov. 30. 23:37

Szia!

Én a saját hálóingemben szültem mindkettőt, direkt ezalkalomra vettem egy pirosat (gólya viszi batyuját mintával :) fő a praktikum. :D Biztos, hogy örökre megtartom!


Nem olvastam végig a fórumot és bocs, mert annyira nem ide tartozik, de ismeretlenül is jót akarok minden kismamának!

A Geréb-féle honlapot ne nagyon nézegesd szerintem...bolond az egész csapat és életekkel játszanak - persze ez az én személyes véleményem, kérek mindenkit, hogy ne sértődjön meg rajta.

(Édesapám szülészorvos és szültem is már kettőt, szóval annyira nem vagyok laikus. :))

2009. ápr. 10. 13:09
én is kaptam a szülőszobán ottani hálóinget, de mikor tették fel a katétert, készítettek elö császárra, rohadtul nem érekelt, hogy hányan látnak, olyan kinom volt. pedig voltak körülöttem vagy 10en.persze én is szégyenlös vagyok de hidd el, pont abban a hejzetben nem azzal fogsz törödni hogy meztelen vagy e vagy sem,hanem hogy minél hamarabb véget érjen a fájdalom...
2008. nov. 14. 14:20
Nem kell meztelenül szülnöd. Kapsz hálóinget abban leszel, de alsónemű nem lesz rajtad. A császárnál sem vetkőztetnek meztelenre, rajtam volt hálóruha, amit szétnyitottak.
8. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Titti7)
2008. szept. 24. 22:36
Én sem meztelenül szültem. Vagyis a végén igen:) Amikor bementem a szülőszobára, ott kaptam egy zöld kórházi hálóinget, a bugyit levettem, de a zokni rajtam maradt. Még így is nagyon fáztam végig, úgyhogy menet közben kaptam két takarót is. Amikor kiderült, hogy császármetszésre van szükség, akkor már valóban meztelen voltam, de nem is én vetkőztem, hanem a személyzet kapkodta le rólam a göncöket. Ilyenkor meg már végképp nem érzi az ember, hogy szényenlős, pár perc volt az egész (altattak, úgyhogy kb. 5 perc) és csak az a lényeg, hogy a baba kint legyen egészségesen.
2008. szept. 24. 22:25
Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam. Nem vagyok feleslegesen prűd, de megalázónak érezném a teljes pucérkodást. Akárhogy is lesz, a baba a lényeg, ilyenkor úgysem arra figyel az ember, hogy jól nevelt legyen:-)
2008. szept. 21. 11:26

Szia, ettől igazán nem kell tartanod, (bár én is féltem és bennem ugyanezek a fenntartások voltak)

mert amikor éppen fájások közepette a kisbabád világra hozatalán dolgozol majd és csupa olyan ember vesz körül, akiben megbízol, nem számít majd, hogy ki mit lát belőled, csak hogy mindketten épségben-egészségben-biztonságban legyetek. Emellett pedig -bárhol is szülj- figyelembe fogják venni az erre vonatkozó kéréseidet, de nem hiszem, hogy fogsz ezzel törődni, mert én is azt hittem, hogy ez zavar majd, de a legkisebb gondom is nagyobb volt ennél.

2008. szept. 21. 11:21
nekem a császár miatt le kellett vetköznöm de a barátnöm simán szült és ö rajta volt ilyen korházi köppeny szerü. ugy hogy ha nem is felöltözve de biztosan betakarnak.
4. Alexa77 (válaszként erre: 1. - Titti7)
2008. szept. 21. 11:20

Szia!:-) Ilyen gondolataim nekem is voltak az elején... Én itthon szültem, Geréb Ágiék csapatával. Először, a vajúdás kezdetén rajtam is volt egy hosszú póló, így éreztem jól magam. Aztán a fürdőkádban vajúdtam, ott persze nem felöltözve, és amikor kijöttem belőle, már nem is öltöztem fel. Ott és akkor már nem számított, van-e rajtam valami.

A szülés folyamán a nők - ha hagyják őket - eljutnak egy "más tudatállapotba", ami segít a fájdalom elviselésében, mert felszabadul a szervezet saját fájdalomcsillapító hormonja, az endorfin. Ebben a más tudatállapotban totál érdektelen, van-e rajtunk valami, vagy nincs. Egyébként az Ágiék hagyják, hogy úgy szülj, ahogy jólesik, tehát ha neked az a jó, hogy végig legyen rajtad ruha, akkor lesz is és senki se akar tőle megszabadítani. A kórházakban nem tudom, mi hogyan zajlik, szerencsére nem kellett megtapasztalnom.:-)

2008. szept. 21. 11:20
Szia! Én kórházban szültem és nem voltam meztelen, volt rajtam kórházi hálóing, igaz hogy abból kinn volt mindenem, de abban a helyzetben nem érdekelt egyáltalán:) El voltam foglalva azzal, hogy túléljem:)
2. panna77 (válaszként erre: 1. - Titti7)
2008. szept. 21. 11:17

Szia!

Én nem meztelenül szültem, nem bírtam volna ki...

Rajtam volt hálóing, takaró sőt még zokni is, mert fázott a lábam. :-)

Megkértem többször a szülésznőt, hogy takarja le a "lábam közét", mert én nagyon szégyenlős vagyok..

Nálunk minden úgy ment, ahogy én szerettem volna, semmit nem erőltettek rám. :-)

2008. szept. 21. 11:15

Üdv mindenkinek! Azért nyitottam ezt a topicot, mert az első babámat várom, semmi tapasztalatom nincs a dologról.

Megnéztem jó pár szülésvideót a You Toube-n, a Videobomb-on, nézegettem Geréb Ágnes honlapját - és nagyon meglepődtem, hogy a szülések többsége teljesen meztelenül zajlik - őszintén megmondom, elég rosszul érintett, mert a magam részéről megalázónak érezném a helyzetet.

Ez most bevett gyakorlat a szülészeteken? Kötelező levetkőzni?

Van valami oka? (higéniai, vagy egyéb)

Segítsetek eligazodni!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook