Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mérgező, nárcisztikus szülők fórum

Mérgező, nárcisztikus szülők (beszélgetős fórum)


1 2
35. semleges (válaszként erre: 33. - Ágio8405)
2022. nov. 1. 07:58

Még a testvérek sem egyformák, ki ezt örökli, ki azt a genetikai állományból. Van aki ugyan azt hordozza és olyanná válik, van aki nem akar olyan lenni és számára elrettentő példa a szülői magatartás ezért más lesz.


Nem tudok más magyarázatot, pedig biztos van egyéb oka is.

34. tumbo2 (válaszként erre: 33. - Ágio8405)
2022. okt. 31. 14:43
jó kérdés.az egyik öcsém öngyilkos lett,a másikat nem sok tartotta vissza, de meghalt tüdőgyulladásban.az anyám mindenkivel kedves volt,de hogy rugdosott is,azt senki nem tudta.szóval nekem hiába mondja a lányom,hogy felejtsem el,de nem tudom.pedig öregkorára megjavult,részegen őrjöngött,le akarta szúrni a disznót.aztán egyik napról a másikra,mikor az apám azt mondta,elköltözik,soha többé nem ivott.
33. Ágio8405 (válaszként erre: 32. - Semleges)
2022. okt. 31. 14:00
Azt tudom de nem ez volt a kérdésem. Hanem az hogy vajon min múlik hogy az egyik testvérből nem lesz ilyen ember a másikból meg igen, miközben ugyanaz a szülő nevelte ugyanannyi szart élt àt.
32. semleges (válaszként erre: 30. - Ágio8405)
2022. okt. 31. 12:37
Az ilyen szülők véleményem szerint betegek. Szomorú mert egy ártatlan gyermeken veri le a kóros frusztráltságát. Éppen azon, azokon akiket a világon a legjobban szeretni, óvni, védelmezni kellene. Az ilyennel amint a gyerekek megtehetik csak a teljes kapcsolat megszakitása segit.
31. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 31. 12:30
Nem, nem volt ilyen és én sem vagyok ilyen.
30. Ágio8405 (válaszként erre: 29. - 4b2a2a9644)
2022. okt. 31. 12:08
Ez szomoru 😞 ez vajon min múlik hogy valaki szintén ilyen lesz más meg nem?
2022. okt. 31. 11:56
Középső gyerek voltam. Anyám egy borzasztó nárcisztikus személy volt, apám lelkisérült alkoholista. Anyám 30 éves koromig manipulált. A lányaim 31 éves koromban születtek. És ott lettem önmagam. Pár év múlva megszüntettem minden kapcsolatot anyámmal és sose tudtam neki megbocsátani. 2019-ben meghalt,a temetésére sem mentem el, pedig egy utcában laktunk. Ma 45 múltam és feldolgoztam az a sok lelki terrort, az elhanyagolt gyermekkort. De megbocsátani változatlanul nem tudok. Ma már csak egyet sajnálok, hogy 18 évesen nem tettem meg azt, hogy többet vissza se nézek. Az is csak azért volt, mert volt egy kishugom és nagyon szerettem. Nem tudtam otthagyni. Kár volt, hiszen tökéletes növendék lett belőle. Képmutató, rosszindulatú úgyszintén egy nárcisztikus személy.
28. 29c1a17bf6 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 1. 10:21
Ha nagykorú már valaki van hová menni. Addig küzdünk, amíg találunk. Nekem sikerült nem is olyan rég.
2021. nov. 1. 10:17
Miért teszik tönkre egyes szülők a gyerekeik életét? Ebben mi a jó nekik? Némely szülő totál idegbeteg, idegroncs, terrorizálják a gyereküket. Zártosztályon lenne a helyük az ilyeneknek...
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Lyrae)
2021. okt. 19. 11:18
És nincs menekvés.... Nincs hova menni legtöbbször. Az ilyen embertől a közvetlen környezete szenved legjobban, a külvilág ebből semmit nem érzékel.
25. Lyrae (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 19. 10:44
Átérzem sajnos. Borzalom ilyen ember mellett felnőni :(
2021. okt. 6. 16:13
Köszönöm a támogató szavakat :)))
23. ildi992 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 16:12
Jó sebb nyalogatást. Fejlődés előtted áll! Hajrá!!
22. 00dfb24292 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 6. 16:11
Nem muszáj életed végéig szenvedni. Nem lettél akkora roncs. Én látok reményt. 😉 Nyalogasd még egy darabig a sebeidet, majd rázd meg magad, és csak előre nézz. El fog múlni.
21. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Pteri)
2021. okt. 6. 15:57
az apám egy szót sem szolt,soha,az anyám meg,hogy mi volt a munkahelyén hát ki a rák volt rá kíváncsi.
2021. okt. 6. 15:47
Sajnos én sokat sérültem gyerekként. Apám nagyon sok lelki sebet okozott nekem, sokat terrorizált. Míg élek, szenvedni fogok emiatt..... Egy nárcisztikus, bántalmazó szülő egy sorscsapás. Bukott szülők.... Megadom nekik az elégtelen osztályzatot. Taps! Nem alanyi jogon járna a szülőség, ha valaki nem tudja biztosítani az anyagi és lelki szükségleteit a gyerekének, az ne vállaljon gyereket! Lelki roncs lettem.
2021. okt. 6. 07:24
Nem kell visszont bántani, mert egy fokkal se vagy jobb akkor. Inkább a saját életedet kellene élni, mihamarabb elköltözni, és nem " megnevelni".
18. Antonov225 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 23:19

Leginkább szóban, de esetenként kaptam is. Aki mindkettőt előszeretettel és nem gyengén művelte, az nem szülőm volt.

Fater mai napig g*nyózik, ő nárcisztikus. Anyám nem volt az, ő szimplán nem tudta kimutatni a szeretetét, mert ő sem kapott a szüleitől.

17. 67bda711ba (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 12:40
Azért gondoltam mindkettőre, mert többes számban szerepel a címben. Bocs, nem olvastam el a többit. Lelki terror- hát ez nem az én szakterületem. Nem akarok ebben tanácsot adni, mert nem biztos jó lenne. Azért sok sikert
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 67bda711ba)
2021. okt. 5. 12:34
Fizikai erőszakban sosem volt részem, de lelki terrorban, meg érzelmi manipulálásban meg egy halommal... Főleg apám részéről, anyám teljesen más karakter volt, békés, szelíd, megértő, őt nagyon szeretem.
15. 67bda711ba (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 12:30
Nos, ha tényleg ennyire rosszak ezek a szülők, ami ebben a tizes kommentben van! Akkor vissza kell ütni. Az erőszak hasznos is tud lenni . Ha lány vagy, akkor is agresszíven kell reagálnod. Mert így legalább tisztelni fognak még ha el is fajul a dolog. Nekem nem volt problémám a szüleimmel, anyám mindig nagyon kedves volt és bszke volt rám, amit talán nem is tudok soha meghálálni eléggé. Apám sajnos kiskoromban meghalt! Sok sikert neked. Csak fel a fejjel .
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 20:12
És Te hányszor ültél le elmondani neki mi nyomja a lelked vele kapcsolatban? Min kellene változtatni(a)? Hányszor próbáltaad megérteni,kérni változtasson, kérjen segítséget?
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Vinny)
2021. okt. 4. 17:41
Hát igen.... Sosem tekintettem magamra mintagyerekként, de szerintem ez a lelki terror el túlzás volt. Dühkitörések, meg üvöltözés az megy, de egyenesen a szemembe mondania a valódi problémáját nekem, az nem megy... Soha nem ült le velem négyszemközt megbeszélni a tényleges problémákat, mert gyáva.
12. Vinny (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 17:37
Igen sajnos sok ilyen van...És én,aki évekig azért küzdöttem,hogy legyen egy gyermekem???miért annak van,aki nem érdemli meg???? :( Kissé későn ,de összejött az egyetlen szemem fénye a:Lányom :)
11. 00dfb24292 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 17:00
Sajnálom.
2021. okt. 4. 16:16
És ne legyenek kétségeink.... A szülők nagy része valójában nem is akar gyereket, csak egy jót szexelni akar.... Ha meg lesz is gyereke, majd a saját képére formálja, manipulálja, lelkileg és érzelmileg zsarolja, ha meg nem úgy viselkedik, ahogy ő azt akarja, leüvölti, esetleg agyonveri. Ilyen egyszerű.... Világos, mint a Nap. Sajnos a tapasztalat mindent felülír...
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Pteri)
2021. okt. 4. 16:12
Van tapasztalatom. Impulzív, kontrollhiányos szülő, akinek minden nap dühkitörései vannak és minden feszültségét a környezetén, elsősorban rajtam vezeti le. Tehát tapasztalat beszél belőlem, egy pokol, nekem elhiheted... Az ilyennek kellene elvenni a merevedését, hogy ne tudjon gyereket gyártani.
8. pteri (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 4. 16:09
Az én ismeretségi körömben, munkahelyemen, gyerekeim iskolájában nem ez a helyzet. Te hol élsz, hogy ilyen negatív véleményed van? Ezt még olvasni is szörnyű.
2021. okt. 4. 16:04
Sőt akkor még keveset mondtam. A szülők túlnyomó része alkalmatlan egyszerűen, ez tény.. Ahány válás van, alkoholista, vagy agresszív szülő. A szülőséghez is kellene diploma. De hát a szexuális vágy nagy úr. Eleve hülyén van kitalálva az egész, mert attól, hogy valaki tud dugni, még nem biztos, hogy gyereket is tud vállalni- bocsánat a szóhasználatért, de szebben ezt nem tudom kifejezni. A sikertelen, boldogtalan szülők terhüket a gyerekeiken rúgdossák le és mindenért a gyereküket hibáztatják. A szülők nagy része vagy a szex miatt, vagy önző érdekek mentén, vagy azért vállal gyereket, hogy idős korára legyen, aki rárúgja az ajtót... Ennyi.... Sok elmebeteg szülő van...
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2021. okt. 4. 15:59

"Igen, vannak olyanok is akiknek sosem szabadna gyereket vállalniuk.."


Ez kb. minden 2.szülőre igaz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook