Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Merckformin nélkül fórum

Merckformin nélkül (beszélgetős fórum)


2012. nov. 18. 13:24

Egy pár éve én is cukorbeteg lettem. Eddig én is csak gyógyszert szedtem. 2 hónapja voltam kontrolon.

Sajnos eddig nem tartottam a diétát. Most már sajnos inzulint kapok. Igaz csak este. 150gr szénhidrátra lettem beállítva. Nem lehet mindig zöldséget gyümölcsöt, hús enni. Ami ma nem is olcsó. Sajnos a magas cukorszinttel mégis jobban éreztem magam mint most. Sok "borzalmat" hallottam a cukorról igy most igyekszem tartani a diétát. De sajnos én is sokszor éhes vagyok. Tudom,hogy 5x kellene enni de kinek van erre ideje. Sajnos én sem fogyok. Talán énnekem is kellene futni. Pedig nem ülök egész nap mert még dolgozok!!!

16. T.Orsa (válaszként erre: 15. - Globus)
2012. nov. 14. 19:16

Tudom,hogy ugyanaz a hatóanyag.Nem tartottam diétát :-/

És aztán évek múlva kiderült,hogy nincs is PCO-m.

15. globus (válaszként erre: 14. - T.Orsa)
2012. nov. 14. 08:09

Pedig e kettő hatóanyag szempontjából ugyanaz.

Spec. diétát tartottál a gyógyszermentes időszakban?

14. T.Orsa (válaszként erre: 6. - Globus)
2012. nov. 14. 07:59

Miután elhagytam szépen lassan visszahíztam.Sajnos.

Azóta a Metformint szedem,de ettől nem sikerült fogynom.

13. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Vitaminb)
2012. nov. 13. 08:28

Azért nem sikerül fogynod, mert "habzsolsz", ahogy Te fogalmaztál. Ha e megadott ch mennyiséget fogyasztod, akkor kell, hogy menjen.

Én vékony vagyok, de még így is van, hogy megy le egy kicsi.

12. Bcicus
2012. nov. 12. 21:29
Milyen diétát tartassz?
2012. nov. 12. 20:50
Én az 500 mg-ot szedem lassan egy hónapja és mellette odafigyelek az étkezésre is. Én azt olvastam a neten, hogy ha odafigyelünk az evésre akkor a mellékhatásai sem jönnek ki és nálam ez valóban igaz. Amióta szedem "nem tör rám az a meg tudnám enni a hűtőt is érzés". Nekem már régebb óta szedő emberke mondta, hogy 3-4 hónap után indul meg a fogyás.
10. igi
2012. nov. 12. 20:46

Én is szedtem, 24 kg fogytam de persze tartottam a diétát! 10-év után teherbe estem, a gyógyszert abba kellett hagyni, most 9 hónapos a babám szoptatok! hogy legyen tej ennem kell, hiába nem zabálok, visszahíztam :-((

Várom hogy újra szedhessem, nekem nagyon jó volt!

2012. nov. 12. 20:29

Én is szedek metformin alapú Competact gyógyszert. Volt időszak, amikor a Merckformin 750XR volt a gyógyszerem. Nekem azt mondta az orvos, hogy a gyógyszer nem csodabogyó mellette a diétát tartani kell, különben nem hat. (Amúgy 168 cm/63 kg-ról indultam, lefogytam egészen 52,5 kg-ig) Minden nap futok kb. 1 órát, mert az inzulin ez csökkenti számomra a legjobban.

Tehát, ha tartod a utasításokat, s 6-szor eszed a megfelelő CH mennyiséget, s sportolsz, akkor tuti, hogy eléred az optimális MBI-t. Sok sikert kívánok!

8. BioCica (válaszként erre: 5. - T.Orsa)
2012. nov. 12. 19:55

Én is kíváncsi lennék, h hogyan sikerült fogynod...mert amióta én gyógyszert szedek, 6 kg-ot híztam.

Előtte délelőtt csak gyümölcsöt ettem, délben ebéd, uzsonna joghurt zabkorpával, és light-os vacsi. Amióta kiderült az IR, nem ehetek ugye reggelire gyümölcsöt és totál kivagyok tőle... :-(

2012. nov. 12. 19:52
nincs jól beállítva az adagod! én nem fogytam tőle,hanem a agyógyszer mellett végre eredményesebb lett a diétám,de nélküle nem ment :( ha habzsolsz,az arra utal,hogy nagyon ingadozik a cukorszinted,konzultálj a dokiddal mindenféleképp! én évek óta szedem sajna :( inzulinrezisztencia+PCOS...életem végéig ezzel kell élnem,de meg lehet tanulni :) fel a fejjel és beszélj a dokiddal mindenféleképpen :)
6. globus (válaszként erre: 5. - T.Orsa)
2012. nov. 12. 19:34
Miután elhagytad, mi történt?
2012. nov. 12. 19:33

Helló!


Én anno,amikor a Merckformint szedtem,pár hónap alatt közel 20 kilót fogytam,mindenféle diéta betartása nélkül.

4. kisj
2012. nov. 12. 19:22

A gyógyszernek nincs ilyen mellékhatása. (a férjem szedi)

Át kellene gondolni a cukorbeteg diétádat.

3. vitaminb (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2012. nov. 12. 19:20
Azon csodálkozom hogy azelőtt nem volt ilyen tünetem. Csak mióta szedem a gyógyszert.
2012. nov. 12. 19:19
"1 hónap alatt még fél kilót sem sikerül lefogynom, és habzsolok, " ha habzsolsz akkor miért csodálkozol?
2012. nov. 12. 19:12

Sziasztok!


Olyanokkal szeretnék beszélni, akik hasonló cipőben járnak mint én. Idén áprilisban diagnosztizáltak nálam inzulin rezisztenciát. Azóta szedem a fennt említett gyógyszert. Viszont mióta szedem nem megy olyan tempóban a fogyás mint előtte. Van hogy 1 hónap alatt még fél kilót sem sikerül lefogynom, és habzsolok, pedig azelőtt ez nem volt jellemző, szépen tudtam tartani a diétát. Valamit rosszul csinálok, vagy ez a gyógyszer mellékhatása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook