Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ments meg egy kutyát! fórum

Ments meg egy kutyát! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ments meg egy kutyát!

1 2
2010. ápr. 16. 09:25
hm.. pont én is ezzel a témával foglalkozom mostanában.. előzmények: Goldi tutyink 14 éves korában másfél hónappal ezelőtt elment.. (írtam róla itt több fórumon, ill. a naplómban is)nagyon kivagyok még mindig, de természetesen foglalkozom egy új tutyin is.. mostanában sűrűn nézegetem az örökbefogadható kutyusokat.. :))
12. esallay (válaszként erre: 9. - Silver36)
2010. ápr. 15. 21:29

Jó volt olvasni a cikkedet. Én várom a további szép történetet! Végre olvashattam olyat is, ami nem a borzalmakról szól! Mert sajna általában csak arról írnak az emberek...

Nagy öröm, ha az ember kap visszajelzést arról, hogy érdemes csinálnia azt amit csinál, ez legalább ad egy kis erőt a rengeteg szörnyűség elviseléséhez, amivel egy állatvédő szembesül.


Sok erőt, és kitartást nektek a további munkához!!

11. Sly001 (válaszként erre: 10. - Silver36)
2010. ápr. 15. 20:50
Igen,a kutya ugyanolyan kiszolgáltatott,az ember tette azzá,amikor évezredekkel ezelőtt megszelídítette.Ezért is tartozunk értük felelősséggel.Ők sohasem tiltakoztak,elismerték felsőbbrendűségünket,és tették,amit elvártunk tőlük.És mit várhatnak mindezért a hűségért cserébe?Sajnos nem sok jót(...)
2010. ápr. 15. 20:34
Amúgy Ti is úgy gondoljátok, hogy aki az állatokkal kegyetlenül, felelőtlenül bánik, az a gyerekekkel sem bánna különbül??? Mert szerintem az állatkák és a gyerekek hasonlóan kiszolgáltatottak. Nekem is három gyerkőcöm van :)
2010. ápr. 15. 20:29

Persze ő csak egy kutyus a több száz közül, de az egyik legkedvesebb eset:)

Sok megható egymásra találás történt az évek alatt, ha szeretnétek majd megosztok veletek még párat:)

Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés. Vannak kudarcok, amik mindig az emberi felelőtlenségre és szívtelenségre vezethetők vissza!!!

Van, hogy az erőfeszítések ellenére sem sikerül életben tartani egy-egy sérült vagy beteg elhagyottat. Most van két nagyon beteg mentett kutyusunk, akiket két különböző kórházban kezelnek...

...és ma is két újabb kutyus került be a gyepire...

8. Silver36 (válaszként erre: 4. - Ilonka40)
2010. ápr. 15. 20:15
Köszönöm szépen!!!
2010. ápr. 15. 19:01
Nekem is menhelyi kutyusom van, kitették szegényt az út szélén(kb 5 évesen), de szerencsére egy állatorvos be tudta fogni. Ezután egy évig volt a menhelyen, mire én rátaláltam. A neten szúrtam ki a fotóját és hát mondanom sem kell, hogy micsoda hálás teremtés. :) Soha ilyen engedelmes és jó kutyával nem találkoztam, pedig gyermekkoromban sok volt.
2010. ápr. 15. 18:35

Nekünk is befogadott kutyánk van. Két éve, már volt egy pulink, amikor a házunk előtt feküdt egy kutya, nem mertem a másik miatt behozni, de aztán megpróbáltuk, nem bántotta a házőrzőnk, tehát miénk lett, tényleg aranyos, szeretjük. Fiatal állat volt,fekete labrador jellegű. A talpáról a bőr lenyúzva, nyaka körben véres.

Ja, falu szélén lakunk, nem főút mellett, de meg lehet itt fordulni, sajnos vannak "gazdák" akik ezt kihasználják. Adalék, a szomszédéknak is , meg a következő házban is két-két ide kitett kutya találta meg befogadó családját.

2010. ápr. 15. 17:08
Nekem a szívem szakad meg mikor látom a menhelyen a szomorú szemeket és főleg olyanokét akik kutyaviadalokról lettek kimentve.Borzalmas.Én csak remélni tudom a cikk írójához hasonlóan még sokan lesznek ilyen kutyusoknak gazdijuk.Én támogatni szoktam őket és a hátsó udvarban ahol fel van feszítve a kerítés(amit egy nagy kóbor kutya feszített fel és sokáig enni járt hozzám)mindig van nekik élelem készítve.Kóborló éhes macskák naponta teli pocakkal ballag el tőlem,és tudják sokan a faluban,hogy imádom az állatokat ezért a bajba kerülteket is szívesen ápolgatom,már kaptam megunt(sajnos)nyuszikat örökbe és degukat és madarakat.Hát igen,remélem egyszer majd lesz olyan világ ahol kínzás helyett inkább szeretettel fordulnak majd az emberek az állatok felé.Most még kevésen vagyunk.
4. ilonka40 (válaszként erre: 2. - Punka)
2010. ápr. 15. 16:49

egyetértek veled


a cikk irojának gratulálok

2010. ápr. 15. 16:47
én 3napja hoztam el egy boxert,sanyaru körülmények közül:S.de megmentettem,és már most nem bir egy percre se elengedni :D,sir utánnam ha csak kilépek a kapun.pedig 3éves és én vagyok már a 3ik gazdija.de egy tünemény ez a dög!:Dimádom.
2010. ápr. 15. 16:30

Nagyon jó cikk/levél :)

A befogadott állatnál hálásabb nincs a világon!

2010. ápr. 15. 16:03
Ha még nem döntötted el, hogy hogyan válassz magadnak négylábú társat, olvasd el a következő levelet, amit a napokban kaptam egy örökbefogadó gazditól.
Sokan félnek egy idegen, felnőtt kutya befogadásától, remélem, a levél sokak véleményét megváltoztatja majd!

Ugrás a teljes írásra: Ments meg egy kutyát!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook