Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruációval kapcsolatos problémák fórum

Menstruációval kapcsolatos problémák (beszélgetős fórum)


1 2 3
10. kiki32 (válaszként erre: 9. - Joyce)
2007. júl. 19. 20:28
Hát ne haragudj meg, de ha egy 18 éves lánynak még ilyen szintem nem szabályos a ciklusa, akkor az nem normális dolog! 3 hónapos kihagyásokkal igenis el kell menni nőgyógyászhoz! Ha 1 hetet késik, már az is gáz, nemhogy ennyit!
9. Joyce (válaszként erre: 8. - Kiki32)
2007. júl. 19. 20:24
Van benne igazság. Én is járok. Viszont nem mindegy milyen az első, meg az első vizsgálat, stb. Nagyon körül kell informálódni mielőtt valaki elmegy valahova, de lehet találni olyat, aki jobb nőgyógyásznak, mint a többi, sok rossz tapasztalatom van. Szükséges, az igaz, főleg, ha jönnek olyan élethelyzetek, amikor kell, de nem éri meg kényszerből elmenni valahova hirtelen, mert lehet, hogy soha többet nem megy, akkor már inkább menjen kicsit később.
8. kiki32 (válaszként erre: 7. - Joyce)
2007. júl. 19. 20:20

Akkor ez neked olyan lehet, mint az én kapcsolatom a pókokkal :O)


Sajnálom! De a lényeg az, hogy nők vagyunk, és igenis a nőgyógyász (is) egy szükséges rossz dolog az életünkben!

7. Joyce (válaszként erre: 6. - Kiki32)
2007. júl. 19. 20:16
Persze. Sajnos én is rendszeresen jártam, járok, de én még nem szoktam meg, szó szerint rosszul vagyok, fizikai tünetekkel, már mikor elindulok itthonról, a váróban van a tetőpont, egyszer majdnem elájultam. Engem nagyon zavar a téma, a dolog, a helyzet, szerintem tök megalázó, és nekem fáj is vizsi, meg zavar, hogy lát a doki, meg, hogy bármikor bemehet valaki, meg az asszisztens, ha ott van, ő is, az is, ha csak hallja, hogy mit mond a doki. Szóval az egésztől kivagyok.
6. kiki32 (válaszként erre: 5. - Joyce)
2007. júl. 19. 20:11
Nem azt mondom, hogy egy élmény, de rendszeresen járok! Hidd el, nekem se ez a hobbim :O)
5. Joyce (válaszként erre: 2. - Kiki32)
2007. júl. 19. 20:10
Nem mindenki veszi könnyedén. Nem vagyunk egyformák. Szerintem rosszabb, mint egy mumus.
4. Joyce (válaszként erre: 1. - Lindzi)
2007. júl. 19. 20:07

Szia!


Nekem is rendszertelen volt, de most fogamzásgátlót szedek. Megértem, hogy nem mersz elmenni orvoshoz, én sem mertem, meg még mindig rettegek tőle, de engem még anyám vitt el, utána meg vissza kellett járnom, mert gyógyszereket kaptam, de nekem nem az volt a bajom, mint neked.

Nem fogytál, vagy híztál mostanában? Nincs nagyo stressz az életedben, ami eddig nem volt? Nagy fizikai megterhelés?

Kérdezd meg a barátnőid, hogy járnak-e valahova. Tudd, hogy van nő nőgyógyász is, aki nem férfi, és van tinédzser ambulancia, ahova 20 éves korig lehet járni. Én is ilyen helyen voltam. Félelem szempontjából jobb, mert ott a doki hozzá van szokva, hogy először megy az ember, és több a nő, ha netán zavarna, hogy férfi.

Engem is kikészített, hogy sose tudtam mikor jön meg. A másik meg, hogy ha elmész valahova, akkor kísérjen el egy barátnőd, nem kell bemennie, csak, hogy valaki támogasson főleg előtte lelkileg, hogyha nagyon félsz tőle.

Meg tudd, hogy nem kell beleegyezned semmibe, vagy visszamenned attól, hogy egyszer már voltál ott. Ha nem szimpi a doki, vagy valami nem stimmel, akkor meg hagyd ott, ne engedd meg, hogy csináljon valamit, mond, hogy folyásod van, de tegnap megjött, egyszer én is megcsináltam ezt, és mondta, hogy akkor máskor menjek vissza. A vizsgálatokat is vissza lehet utasítani. Ha minden klaffol, akkor mond meg a dokinak, hogy még nem voltál nőgyógyásznál, tiniambulancián szerintem meg is kérdezik, ha jó a doki, akkor biztos elmagyaráz mindent, vagy akár kérd meg. Van hasi ultrahang is, nem tudom, hogy van-e barátod, de nem feltétlen történik vizsgálat sem, de ezt nem tudom mikor hogy van.


Hosszú lett, de valamit remélem segítettem, aztán írj, hogy mi van!

3. klaresz (válaszként erre: 1. - Lindzi)
2007. júl. 19. 20:01
Föltétlenül menj el az orvoshoz, nem kell félni, kérd meg anyukádat, hogy menjen el veled.
2007. júl. 19. 19:59
Miért félsz az orvostól? Nem mumus! Előbb utóbb el kell menned! Főleg, ha ilyen rendszertelen a ciklusod!
2007. júl. 19. 19:57

Sziasztok!Gondolom a téma sok nőt érint.Engem is.


A problémám az, hogy nagyon rendszertelen a menzeszem.Orvoshoz nem merek elmenni mert félek.

4 évvel ezelőtt jött meg először(8.as voltam), az elején minden hónapba megjött igaz nem napra pontosan. Az utóbbi 1 évben viszont már van hogy 3 hónapig semmi. Még csak előjele sincs,se mellfeszülés, se alhasi fájdalom semmi.

Szerintetek mi lehet a bajom?

Jó lenne ha segítenétek!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook