Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruációval kapcsolatos problémák fórum

Menstruációval kapcsolatos problémák (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. ina87 (válaszként erre: 65. - Grizus)
2015. febr. 27. 11:04
jobb egy kivizsgálás több tünete is lehet,pajzsmirigy esetleg streszesebb élet esetleg változokor...
69. 98295a7f28 (válaszként erre: 67. - LauraK)
2015. febr. 19. 14:01

Voltál dokinál,tehát minden rendben ahogy írod.:)

Nem kell minden vérzésnek egyformának lennie.

DE ha téged továbbra is zavar ,keress fel vele egy másik orvost.Nem tudom hány éves vagy,szedsz-e fogamzásgátlót,vagy váltottál-e?

68. LauraK
2015. febr. 12. 14:18
Vélemény?
67. LauraK
2015. febr. 12. 14:08
Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van e bármi jelentősége annak, hogy hány napig, vagy milyen erősségű egy ciklus? Rendszeres a ciklusom, és egy hónapja jártam nőgyógyásznál, teljesen kivizsgált és minden rendben, viszont az utóbbi pár hónapban elég gyengék a vérzéseim és csak két három napig tartanak. Ez gond vagy tekinthetem normálisnak, hisz nincs két egyforma ciklus?
2013. szept. 6. 15:48
Sziasztok. párommal 2 hónapja voltam együtt ,rendesen megjött a havim .viszont 1, 5 hete mult el pontosan és most megjött a mai napon megint. nem vagyok felfázva, nem tudom mitől lehet ez.Köszi. Szandra
65. grizus
2013. ápr. 18. 07:25
A 40 napos ciklussal semmi gond, örülj neki, kevesebb probléma van. Nekem is annyi... volt, mivel 36 évesen évek óta nem jön meg. Ennek mi lehet az oka? Azt hiszem esedékes a pajzsmirigy vizsgálat, mert az egyszeri tabletta nem segített.
2013. márc. 5. 19:53
sziasztok.szerintetek mennyire gond hogy nekem 40 napos a ciklusom??ez akadályt jelenthet a babatervezésnél??nehezebben fogok teherbe esni mint akinek 28 napos??egyáltalán az enyém normálisnak mondható????segitsetek aki hasonló cipöben jár.köszi
2012. dec. 7. 11:14

Sziasztok!

Pajzsmirígy beteg vagyok,s ezt azért kezdem így hogy hátha van köztetek valaki aki hasonló cípőben jár,és tud tanácsot adni.

34 éves vagyok,nincs gyermekem,viszont a mestruációmmal iszonyatosan megszenvedek.Zsibbad a lábam,fáj a gerincem-derekam,rettenetesen szédülök,gyenge vagyok,szinte jártányi erőm nincs,hidegrázás,INFLUENZA tüneteim is vannak,fejfájás napokon át,ez mensi előtt is pár nappal és utána is.

Másrészt nagyon nehezen indul meg,van hogy 2 napig csak két pici barna folt,és aztán végre megindul,de addig pokolian szenvedek.Légyszives adjatok tanácsot,mert a nőgyógyászok ezt természetesnek veszik.Rendszeresen járok nőgyógyászhoz,minden rendben velem szerinte s az eredményeim alapján.Egyszer azt mondta szüljek és akkor másabb lessz.

2012. nov. 6. 00:50

Szeretném megosztani veletek a történetemet, remélve, hogy esetleg más már nem jár így. Előre mondanám, hogy sajnos nem vagyok az az orvoshoz rohanós fajta. 2010-ben kezdődött a dolog, ekkor 35 éves voltam, gyermektelen.


2010 év elején elmentem nőgyógyászhoz , mivel pár hónappal előtte nagyon rendszertelenné vált a menstruációm: kb. 15 nap vérzés után, úgy 5 nap szünet, aztán megint 10-15 nap vérzés. Az orvos kérdezgetett, aztán hasi ultrahanggal megvizsgált. Először voltam ilyen ultrahangos vizsgálaton, nem is tudtam, hogy így fog megvizsgálni, azt sem tudtam, hogy ezt csak tele húgyhólyaggal lehet elvégezni. (De a jelek szerint ezt a nőgyógyász sem tudta). Nézegette a hasi ultragang képet a monitoron, de nem látott semmit. Mivel nem tudott más kitalálni, fogamzásgátlót írt fel (előtte semmilyen fogamzásgátlót nem szedtem). Vérvizsgálat sem volt előtte. ... Mindenesetre a fogamzásgátló hatására a menstruációm szabályossá vált.


Ezután tavasszal és nyáron lakásfelújítás volt, gondolom megerőltettem az egyik térdem, mert ősszel egyre sűrűbben kiment egy-egy mozdulat során. Emiatt egy decemberi mozgalmasabb hétvégén elővigyázatosságból térdszorítót vettem fel (amit kölcsön kaptam, talán egy számmal kisebb volt a kelleténél). Másnapra viszont térdtől lefele totál bedagadt az egész lábam és eléggé fájt is. De azt hittem, hogy mivel a térdemet próbáltam kímélni és nyújtott lábbal jártam, ezért megerőltettem vagy meghúztam a vádlim. Nem nagyon akart elmúlni a vizesedés a vádlimban, ezért utánaolvastam a neten, ahol találtam egy olyat, hogy ezt akár a fogamzásgátló is okozhatja, így abbahagytam a gyógyszer szedését. A lábdagadás viszont ezután sem múlt el, bár 2011 januárban már csak a bokám volt feldagadva, de az elég rendesen. Ezalatt a lábdagadásos időszak alatt 2-3 alkalommal szúró érzést éreztem a tüdőmben, de nem gondoltam, hogy bármivel is összefügg, úgy véltem, hogy csak beszorult a levegő, ilyen már rengetegszer volt, bár ez kicsit élesebb fájdalom volt, de mivel pár perc után abbamaradt, nem tulajdonítottam neki jelentőséget. A bokám pedig már egyre kevésbé volt feldagadva, de azért még látszott a különbség a másik lábamhoz képest.

2011. február közepén, egy pénteki napon valami iszonyatosan elkezdett szúrni a tüdőm. Nem bírtam feküdni, csak előre görnyedve ülni, így volt még a legelviselhetőbb. Először nem is tudtam, hogy a szívem, vagy a tüdőm fáj, de pár másodpercig ha nem vettem levegőt, akkor nem fájt, így kizártam a szívinfarktust :). A családommal találkoztam volna aznap, de nem bírtam átmenni hozzájuk, sőt mikor telefonon hívtak délután, akkor már csak úgy tudtam beszélni, mint aki előtte kilométereket futott, egyszerre csak nagyon kis levegőt tudtam venni. Átjöttek, látták rajtam, hogy valami nagyon nincs rendben, rögtön hívták az ügyeletet. Anyukám mondta a telefonba, hogy nem kapok levegőt, és kérte, hogy jöjjön ki egy orvos, de azt mondták, hogy inkább menjünk be kocsival. Hát elindultunk az ügyeletre, de a kocsiba már úgy szálltam be, hogy közben szinte fulladoztam, csak akkor tudtam újra levegőt venni, mikor megint előre tudtam dőlni, már amennyire egy kocsiban ezt meg lehet tenni. Ekkor már persze kicsit pánikoltam is. De végül beértünk az ügyeletre, kb. negyed órát várakoztunk, mire behívtak. Elmondtam, hogy nem kapok levegőt. Az ügyeletes doktornő EKG-t nézett, vércukrot, vérnyomást, de ezek mindegyike rendben volt. Így megállapította, hogy valószínűleg izomgörcs, adott egy izomlazító injekciót. Mondta, hogy ettől majd kissé elálmosodom. A rendelőből kijövet még rosszabbul voltam, alig tudtam levegőt venni, már szinte teljesen a húgomra támaszkodva tettem meg azt a pár lépés a kocsiig. Viszont mire hazaértünk valóban elálmosodtam, fájdalomcsillapítót vettem be, és aludtam 2-3 órát. De aztán újra iszonyatosan elkezdett fájni a tüdőm, újabb fájdalomcsillapítók, üldögélés, fájdalomcsillapítók ... de aztán valahogy reggelre javult a helyzet. Továbbra is folyamatosan fájt, de legalább már egy bizonyos pózba elrendezve magamat tudtam aludni pár órát.


Bár egyre jobban voltam, valahogy sejtettem, hogy ez nem normális, abban pedig biztos voltam, hogy ez nem egy sima izomgörcs. Hétfőn bejelentkeztem a körzeti dokihoz, ahova kedd délutánra kaptam időpontot. A doktornő megvizsgált, először ő se nagyon tudott mit mondani erre a légzési fájdalomra. De ha már ott voltam megkérdezem tőle, hogy mitől lehet, hogy fel van dagadva az egyik bokám. Megnézte és ekkor majdnem rosszul lett, mikor rájött, hogy mi lehet a bajom, azonnal hívta a mentőket. Ezután két hétig feküdtem kórházban, a diagnózis: mélyvénás trombózis és kétoldali tüdőembólia.


Másfél évig szedtem ezután véralvadásgátlót (Syncumar-t). Ezt követően volt egy genetikai vizsgálat, ami nem mutatott hajlamot trombózisra, így abbahagyhattam a gyógyszerszedését.


Ja, és hogy miért a nőgyógyászos esettel kezdtem? A kórházban volt hasi ultrahang is, amin a doki látott valamit, így átküldtek a nőgyógyászatra. Kiderült, hogy amit anno az a nőgyógyász nem vett észre az egy 6 cm-es és egy 2,5 cm-es myoma volt. A kórházban kérdeztem, hogy ezzel mit lehet tenni. A válasz az volt, hogy fél évente nézessem meg, hogy tovább nőttek-e. És kérdeztem, hogy azzal mit tegyek, hogy most megint szinte egész hónapban eltart a vérzés, de fogamzásgátlót már soha életemben nem szedhetek, mivel ez volt az egyik kiváltó oka a trombózisnak (a másik a myoma, a harmadik a térdszorító). Válasz: ezzel együtt kell élni, vagy ki is vetethetem a myomákat, de azt valószínűleg csak a méhemmel együtt lehet. Hát ez annyira nem felelt meg nekem. Szerencsére találtam egy orvost, aki fél évvel később laparoszkópos műtéttel kivette mindkét myomát, a méhem pedig maradt a helyén :)

2012. jún. 30. 08:58
Sziasztok! Örömmel mondom, hogy ma megjött!!!! :)Úgy örülök, komolyan! :)
2012. jún. 22. 17:53
Pasi orvosnál voltam..
59. Mazsinka (válaszként erre: 58. - GabiL26)
2012. jún. 22. 17:41
De. Attól, hogy te nem jársz, mert nem csíped a nődokikat, még menni kell!
2012. jún. 22. 16:40
Sose jártam orvoshoz...csak szeretném tudni,hogy mi miatt nem jön meg...egyszer voltam életemben nőgyógyásznál és nem jók a tapasztalataim...de ha sokáig fenn áll ez a helyzet, úgyis el kell mennem...nem?
2012. jún. 22. 16:36
Orvoshoz nem mersz menni? No comment.
2012. jún. 22. 16:30

Sziasztok!


Idegileg már teljesen kész vagyok és kétségbeesésem egyik megnyilvánulásaként írok most ide Nektek! Orvoshoz nem merek elmenni. . . . ez a második hónap, hogy nem jött meg a menstruációm! Terhes nem vagyok, mivel nem történt "hiba" az aktus során. A biztonság kedvéért csináltam 2 tesztet is, amik negatív eredményt mutattak. Szóval terhesség kizárva! Előzőleg normális ciklusaim voltak. . . csak új munkahelyre kerültem (jah, 27 éves leszek) nagy kihívás, teljesen más életforma. . aztán igen erős stresszahátsnak voltam kitéve hetekig. Tüneteim: fájó mellek, görcsölés (mint menstruáció előtti napokon), hízás. . . főleg hasra. . olyan mintha fel lennék picit puffadva. Néha a lábaim is zsibbadnak.

Tudnátok valami tanácsot adni? Már neten mindenfélét olvastam és beparáztattam magamat.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

55. rika (válaszként erre: 54. - Opi1)
2012. febr. 24. 07:14
köszi...úgy tűnik korán stresszeltem. Azóta rendben vagyok.
54. opi1 (válaszként erre: 53. - Rika)
2012. febr. 19. 17:34
a gyógyszer elhagyása után kellesz egy kis idő amíg a saját hormonháztartásod feléled, és jól fog működni. Várj egy kicsit, és figyeld hogy hogy alakulsz, és ha később is lesznek gondok akkor menj el dokihoz.
53. rika
2012. febr. 19. 08:33

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: pár hete hagytam abba a fogamzásgátló szedését. A mensesem rendesen meg volt és el is múlt, mint máskor. De most megint megjött, pedig csak kb 2 hét múlva kellett volna. Nem igazán csak pár csepp formájában. Ez normális? Elég sokáig szedtem fogamzásgátlót.

52. Líviababa (válaszként erre: 48. - Rékuc.C_*)
2010. okt. 13. 18:58

Próbálj meg nem azon izgulni, hogy terhes vagy-e.

Higgél nekem.

Mikor elvesztettem a szüzességem (kezdetektől evvel a pasival vagyok) nekem állandóan késett, mert azt gondoltam, hogy tuti terhes vagyok, mert mi is ez az elmenés előtt kihúzzuk módszert alkalmaztuk.


Semmi baj. Nyugi és megjön. Az is lehet, hogy megfáztál egy kicsit és azért késik.

2010. okt. 12. 13:17
Véleményetekre lennék kíváncsi. 9-én reggel volt egy kis hancúr a férjemmel, aznap és másnap barnáztam kicsit, hétfőn váltott barnás pirosasra, enyhén görcsöl a hasam, de nem úgy mint mensikor. Amúgy a mensimnek csak 15-én kellene megjönni. Terhes NEM vagyok! Várom a tippeket. Azért, ha nem rendeződik a helyzet csütörtökön elmegyek dokihoz.
2010. jún. 25. 11:00
Ezeket a bajokat tök jól lehet kezelni homeopátiával. Sőt, szerintem ez az egyetlen módja annak hogy a menstruációt gyógyszerek meg hormonok nélkül "irányítsuk".
49. Náíma (válaszként erre: 48. - Rékuc.C_*)
2010. jún. 22. 01:47
Jaj drágám!Olyan fiatal vagy még!Mért nem vártál vele még egy kicsit???De most már megtörtént,nincs mit tenni!Szerintem 99%,hogy nem vagy terhes!Ha már nemi életet akarsz élni ilyen fiatalon,én azt tanácsolom neked,hogy mindig használjatok gumit!Jobb megelőzni a bajt!
2010. jún. 21. 13:46

sziasztok. lefeküdtem a barátommal vele vesztettem el.. pénteken. szombaton kellett volna megjönnie és még mindig semmi. elöször használtunk gumit. de utána nem. viszont mielött ő elment volna kivette.

ugye nem a terhesség miatt késik??

2010. máj. 13. 00:08
Sziasztok! Szerintetek normális,hogy a 13 éves lányomnak 21 naposak a ciklusai?Már másfél éve menstruál.Az első 5-6 hónapban 28 napos ciklusai voltak,de megváltozott.Most is van olyan 2-3 havonta,hogy 28 napos,de álltalában 21,és 5 napig tart.Adjatok tanácsot ha tudtok.Köszönöm!
46. Zsöki (válaszként erre: 45. - Krisztie)
2010. máj. 4. 22:15
Nekem is ilyen volt. Pár hónapja elkezdtem használni egy új fajta betétet a menses alatt, és azóta rövidebb is lett, nincs ez a kihagyás meg barnaság, és ami még szuper, hogy nem fáj a hasam! Nekem régebben nagyon fájt, kapkodtam a gyógyszereket doboz számra.
2010. máj. 4. 18:36

másnak is szokott olyan lenni hogy a menstruáció vége felé hogy egy nap semmi aztán meg olyan mintha megint megjönne (rendes vér) aztán a szokásosan barnás és vége...???

(kicsit gusztustalan voltam bocsesz)

44. cfe91a5448 (válaszként erre: 42. - Barbi1896)
2009. jún. 7. 19:13
a növérem 1x vmi nyaralás miatt kérte a nögyogyitol h késleltesse neki és kapott vmi gyogyot rá
43. 88e297a0b8 (válaszként erre: 42. - Barbi1896)
2009. máj. 29. 11:48
fogamzásgátlóval, gondolom. Kérdezz meg nőgyógyászt
2009. máj. 28. 21:42

Sziasztok!

Elég fura kérdésem lenne, nem hiszem van erre vmilyen megoldás, de azért megkérdezem, Hallottam már arról h. lehet késleltetni vagy előrehozni a menstruációt, lehet valamit csinálni hogy kevesebb napig tartson?

2009. máj. 28. 16:56
Tudnátok tanácsot adni arra az esetre, ha az 1. napon nagyon alacsony a vérnyomásom? (80/55) Ilyenkor menni sem tudok, szédülök. A hasfájás egy dolog, de ez az alacsony vérnyomás kellemetlen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook