Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruációval kapcsolatos problémák fórum

Menstruációval kapcsolatos problémák (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. cat122
2009. máj. 20. 10:25

Sziasztok!


Visszaolvastam az összes hozzászólást, úgy látom nagyon sok mindenkinek van menstruációs gondja. A 24 napos ciklus szerintem egyáltalán nem rossz, természetesnek mondható. Az is lehetséges hogy stressz és idegeskedés hatására kimarad, esetleg késik a menszi. Nekem olyan problémám van, hogy 12 éves korom óta menstruálok, 15 éves koromig szinte napra pontosan megjött. Ekkor történt az első aktusom, és azóta folyamatosan rendszertelen(nem tudom hogy közrejátszott -e). Volt olyan hogy 3-6 hónapig nem volt semmi, és hasonlók. Már nagyon belefáradtam ebbe! A kezdetektől járok nőgyógyászhoz, fiatalabbként gyereknődokinál is voltam, ahol csináltak hüvely ultrahangot, azt mondták semmi bajom sincs. Mégsem állt be a ciklusom. 18 éves koromtól rendes nőgyógyászhoz járok, akik azt tanácsolták hogy kezdjek el fogamzásgátlót szedni. El is kezdtem, kb egy évig szedtem, aztán leálltam vele, mert felszedtem vagy 8 kilót. Ekkor fél évig normálisan megjött, majd ismét kimaradozott, úgy mint az elején. Ekkor már végképp ki voltam, és elmentem egy másik nődokihoz, hogy legyen szíves elküldeni valami vizsgálatra, ne fogamzásgátlót írjon, mert az nem segít. Ekkor elküldött egy endokrínologushoz. Nagyon rendes férfi. Csinált hormonvizsgálatot, minden hormonom rendben volt. Ezután Clostil kúra vagy 3-4 hónapig, ami után még rosszabb lett a peteérés vizsgálatos eredményem mint előtte. Elkezdtünk egy másik gyógyszert, ami úgy nézett ki hogy hatásos, mert kb 6-8 hónapig normális volt a ciklusom. Már a doki is azt mondta hogy egyenlőre kezelést nem igénylek, ha esetleg bármi gond van, menjek vissza, ha nincs akkor majd csak decemberben. És tessék, eljött a május, és a menszim már megint 2 hete késik. Igazából már nem is tudok ehez mit hozzáfűzni, úgy látszik csak állandó gyógyszerszedéssel lehet nekem rendbetartani. Pedig most két hónapja direkt ittam a cickafark palástfű kombinációt, hogy megelőzzem a kimaradást. Sokan írják hogy ez segített nekik, szerintem nagyon gyenge. Legalábbis nekem nem segített. Most előről kezdődhet az orvoshoz járás havonta kétszer, állandó vérvételek....Egy barátom azt mondja hogy jobb lenne ha beletörődnék, és majd csak akkor mennék orvoshoz megint, ha babát akarok. De könyörgöm, akkor kezdjek majd el rohangálni hogy legalább állítsák be vagy valami, mert ugye ez az alapvető.... nem tudom. Esetleg valaki tud olyan gyógynövényes szerről, ami hasonló esetben segíthet? Remélem nem gond hogy ilyen hosszan ecseteltem a történteket, de ezidáig nem nagyon tudtam ezt kinek elmondani, aki meg is értené a problémát, és azt hogy milyen lelki gondokat is okozhat az állandó rendszertelenség.

2009. máj. 13. 19:57

Sziasztok!

Az lehetséges, hogy idegeskedés hatására késik a menstruációm????

Már egy hete meg kellett volna jönnie, de barátom 2 hete szakitott velem, elég labilis állapotba vagyok mostanság:S

Viszont múlt nyáron műtöttek, és akkor sem jött meg időbe,mert akkor is ideges voltam.

38. lexi018 (válaszként erre: 37. - Bársonytappancs)
2009. ápr. 11. 11:48
köszke:)
2009. ápr. 11. 09:21
Menstruációs ciklussal kapcsolatban érdemes megnézni a www.ciklus.hu oldalt (hasznos információk, fórum, diagramot készíthetsz a ciklusodról, termékeny napok előrejelzése stb.).
36. 78826dc958 (válaszként erre: 33. - Lexi018)
2009. ápr. 11. 08:59
Szia!Nagy az esély arra,hogy azért ilyen a vérzésed mert csúsztattál rajta.Mástól is hallottam már ezt,bár én még soha nem alkalmaztam.Majd beáll,ne aggódj szerintem.
2009. ápr. 11. 07:39
????
2009. ápr. 11. 07:35
segítsetek lécci!
2009. ápr. 11. 07:34

sziasztok!

nekem tegnap jött meg.Egész eddig normális volt a vérzésem.Most pedig....csipp csupp napközben ,este meg semmi,éjszaka.Ez mitől van?lehet hogy attól,h most eltoltam 9nappal a ciklust fog.gátlóval?lehet ettől?

2008. szept. 18. 00:13

Sziasztok!

Nekem is elég rendszertelen. Nem szedek semmit mert az orvos azt mondta h kicsi a méhem és félő nem fogok teherbe esni. Viszont ez szörnyű mert így nincs rendben szerintem a hormon háztartásom. Nálam 1hónap így telik el. 2-3hétig szinte semmit nem kívánok enni. Az arcom tiszta, a súlyom az átlagos. Majd előtte 1-1. 5héttel annyit eszem amennyit nem szégyenlek. Sőt olyan kívánós vagyok mint aki terhes. Ami még borzasztó h még szörnyű hányingerem is van és szédülök, a melleim feszülnek. stb. A terhesség tünetei. Ilyenkor felszedek egy jó pár kilót, majd megjön és minden kezdődik elölről. Az orvosom nem mond semmit. Viszont én már elég nehezen viselem. Van valakinek esetleg hasonló problémája?

2008. szept. 14. 00:04

Sziasztok!

Én úgy tudom hogy 25-35 nap a normál ciklus, de igazából 1 holdhónap vagyis 28 az ideális. Személyes tapasztalatom, hogy a túlsúly kihat rá. Hogy a ciklus hosszát befolyásolja-e azt nem tudom, de cisztákra és görcsökre szuper a cickafarkfű. Egyébként a ciklus hosszát lelki okok is befolyásolhatják, pl. a stressz.

30. mongi (válaszként erre: 29. - Charlie92)
2008. júl. 26. 20:51
Azt már ittam,de nem ciklus-beállítás céljából,de nem lett tőle hosszabb.
29. Charlie92 (válaszként erre: 28. - Mongi)
2008. júl. 26. 20:23
Megértem h gondot okoz neked, de gondolj arra, h mi lenne, ha nem jönne meg csak 2 havonta?! Am ha gondolod, próbáld ki a cickafarkfű teát, az segít beállítani a ciklusodat 28 naposra (elvileg). :)
28. mongi (válaszként erre: 27. - Charlie92)
2008. júl. 25. 14:44

Aha,én is azt hallottam,hogy 21 naptól már normális,de nem hittem a fülemnek!

Most azért érdekel ennyire e téma,mert kb. fél éve,hogy 24 naponta jön meg-ami borzasztóan zavar,mintha állandóan menstruálnék-,pedig előtte sose volt ilyen jellegű problémám!

2008. júl. 24. 13:04
21-38 ez van a bioszkönyvekbe :)
26. mongi
2008. júl. 23. 14:08
Ki mit tud,hogy hánytól hány napig normális egy ciklus?
25. Ekidli (válaszként erre: 24. - Charlie92)
2008. júl. 13. 21:55
Köszi a választ! Egyébként még mindíg nincs semmi változás.:( Ja, és nekem is volt mononukleózisom.:D
24. Charlie92 (válaszként erre: 20. - Ekidli)
2008. júl. 13. 21:17
Figyelj, a ciszta nagyon alattomos, nekem 2 nap alatt nőtt 2 cm-t. Ezt egy hüvelyiultrahanggal meg tudja nézni a nőgyógyász, és a stressz rossz hatással van a cisztára. Na mind1. Nem kell aggódnod szerintem.
23. Charlie92 (válaszként erre: 21. - Gonoszgombóc)
2008. júl. 13. 21:06
Szia! Nemrég írtad egy hajhullásos fórumba, hogy volt mononukleózisod. Nos ha minden igaz, kaptál te is rá szteroidot, ami mellékvesekéreghormont tartalmaz (azt hiszem), és lehet, hogy nem volt pontos soha a menstruációd, de nézd meg, hogy a betegség előtt volt-e hasonlóan nagy ingadozás két ciklus között. Nekem okozott egy kisebb hormonzavart az a betegség, illetve van egy cisztám is. Ajánlom, hogy menj el orvoshoz, mert akár komolyabb baj is meghúzódhat a dolgok hátterében!!! De ha nincs semmi baj, akkor meg ne aggódj ezek miatt, ez mondhatjuk, hogy természetes... :) :)
22. Ekidli (válaszként erre: 21. - Gonoszgombóc)
2008. júl. 10. 22:33
Hát,sajnos nem kaptunk választ a kérdéseinkre...:(
2008. júl. 10. 13:46

Sziasztok!


A menstruációs ciklusom sosem állt be, pedig már 5 éve megvan. Sajnos ez családi vonás, a család nőtagjainak egyike sem beszélhet pontos mensiről..:( De ez már mindennek a teteje...

Múlt hónapban 23 napra érkezett, 3 napig tartott, alig véreztem egy keveset, szinte nem is fájt.

Most pedig tegnap sikerült megjönnie, de ez már a 33. nap volt, nagy görcsökkel, erős vérzéssel... Megelőzően fájtak a melleim, aztán elmúlt a feszülés, majd ismét visszatért és rá egy nappal... Teljesen kétségbe voltam esve, hogy terhes lehetek. (eddig inkább mindig hamarabb jött a kelleténél) Terhes máskülönben nem lehetten, hiszen mindig használtunk óvszert, esélye kb. a 0-val volt egyenlő, de már csináltam tesztet a 32. napon, természetesen negatív eredménnyel.

Fogamzásgátlót nem szedhetek. Van más megoldás a ciklus idejének beállítására? (Megjegyzem nagyon remélem, hogy nem valami gyulladás, hormonális gond, vagy ciszta az összevisszaság oka:(

köszi előre is:) (nőgyógyászhoz megyek majd, csak most éppen nyaralni megyek 2 hétre...)

20. Ekidli
2008. júl. 10. 11:16

Sziasztok! Sajnos most nekem is van egy problémám.:(

Nekem sose volt szabályos ciklusom, mindíg vagy egy kicsit előbb, vagy egy kicsit később jött meg.(vagyis inkább később.) A legutóbbinak most júni 28-án kellett volna megjönnie. 26-án együtt voltam a barátommal, és utána volt egy kis barnás folyásom. Ekkor azt hittem, hogy megjött, de nem, mert utána már nem volt semmit.

Aztán sokáig hanyagoltuk a barátommal a dolgot, de tegnap este (július 9) megint együtt voltunk, de akkor már vér jött, ma meg megint semmi...


Nőgyógyásznál 2 hónapja voltam, akkor azt mondta, hogy nincs semmi bajom. Ebben a hónapban terveztem, hogy elmegyek egy másikhoz, de gondoltam megvárom, amíg megjön a menstruációm, mert nem akarok "úgy" menni...de még mindíg nincs.

Szerintetek mi lehet? Lehet, hogy az egészet csak a vizsgaidőszaki stressz okozza, és most kimarad egy hónap? Vagy valami komolyabb(ciszta), vagy esetleg gomba lehet az ok?

Volt már valakinek ilyen problémája?

2008. júl. 5. 10:06
Én a cickafarokfűt tudom ajánlani, bár most nekem is késik 1 hete... :S :S :S :(
18. leonee
2008. jún. 21. 08:13
Sziasztok! Van egy természetes módszer a menstruáció beállítására. Az Aviva torna segít ebben, mert olyan helyeket mozgat meg a testeden, amik a hormonok működését segíti elő. Nem reklámozni akarom, csak sok jót hallottam róla. Én még csak most próbáltam ki, mert nekem is rendszertelen a mensesem, és nem akarok gyógyszert szedni emiatt.a tornát könyvből is meg lehet tanulni, és hetente kétszer fél órát kell tornázni.
2008. jún. 20. 15:30

Hát nekem nem az a legnagyobb problémám hogy késik meg ilyenek,hanem elötte másfél héttel kivörösödik az arcom:S

Viszont ilyen hormonszint csökkentö gyógyszereket nem szedhetek mer túl fiatal vagyok hozzá:(((((

2008. jún. 11. 12:23
nekem már két hónapja nem jött meg
2008. jún. 5. 19:21

Sziasztok!

nekem két éve normális menstruációm van 5-7 nappig tart....de most ez a 14. napja h. megvan....Mit csináljak???Kérlek segítsetek ....

14. Danica
2008. ápr. 15. 21:04

Sziasztok!

Sajna nekem is elég sok problémám van. Miért lehet az, hogy egy hétig megvan, két hétig nem. Ez egy kicsit dúrva. És már nagyon unalmas. Ráadásul sűrűn vannak nagy ronda alvadt vérdarabok is. Ez vajon normális? Ja, és nem szedek semmit, mert el vagyok kötve. ??????

13. syl100
2008. febr. 8. 17:05
sziasztok!Nekem az lenne a problémám,hogy barnafolyással kezdődik a menstruációm ami 4 napig tart és utána kezdődik a vérzés ami kb.3napig tart.Gyereket szeretnénk és nem tudom .hogy mikortól számítsam a menstruációm első napját?
2007. okt. 2. 20:40
Nincs véletlenül súlyproblémád?Nekem az miatt volt rendszertelen és most sem 100%-os.Ami nálam egy ideig helyre teszi az a terhesség és szülés utáni állapot.Keress egy szimpi dokit és menj el hozzá.Nekem az elején mindíg csináltak hormonvizsgálatokat és gyógyszerrel hozták meg a menzeszemet.A hormonvizsgálat meg egyszerű vérvétellel történik a ciklus bizonyos napjain.A barátnőmnek csináltak még pajzsmirigy ultrahangot is.Ha estleg tudok még valamiben segíteni, nyugodtan írj priviben is:)
11. Lindzi
2007. júl. 19. 23:26

sziasztok!

köszönöm szépen a tanácsokat!

Nagyon aranyosak vagytok.

Most már télleg szembe kell néznem a ténnyel hogy itt bizony érdemes orvoshoz fordulni!

Köszönöm szépen a bátorítást!

Azért ha tudtok valamit csak írjatok!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook