Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruáció után jelentkező, szúró petefészek-fájdalom mire utalhat? fórum

Menstruáció után jelentkező, szúró petefészek-fájdalom mire utalhat? (tudásbázis kérdés)


13. ketrintintin (válaszként erre: 12. - Inf3rno)
2015. febr. 11. 22:11

Nem, ő abszolút megbízható és rendes orvos.

Visszamentem egyébként, ő is erre gondolt, megvizsgált megint, és mondta is, hogy antibiotikumot már épp ezért nem is ír fel, hanem gyulladáscsökkentőt helyette. Egyébként a fájdalmam vasárnap óta nem jelentkezett. Remélem nem is fog többé.

12. inf3rno (válaszként erre: 3. - Ketrintintin)
2015. febr. 9. 21:59
Ha ugyanott fáj, és helyes volt az első diagnózis, akkor elképzelhető, hogy krónikus lett a fertőzésed, és valszeg már rezisztens arra az antibiotikumra, amit először kaptál. Mondjuk ez olyan, hogyha hasraütésre mondta a doki, akkor keress másikat, és kérj egy alaposabb kivizsgálást.
11. *trillian* (válaszként erre: 10. - Bibity)
2015. febr. 7. 22:06
igen, igen, ezek akut gyulladást jeleznek, amit azonnal kezelni kell.
10. bibity (válaszként erre: 8. - Ketrintintin)
2015. febr. 7. 21:48

Hát ha már vizsgálatok, gyulladási faktorok, úgy, mint CRP, vérsüllyedés, fehérvérsejt számok is igen fontosak lennének!

És ha lehet, ne húzd keddig.

Lehet, hogy megint kell antibiotikum, és igen, lehet nagyobb baj is. Most volt sajnos egy eset ismeretségi körben, ami komoly méhfertőzés volt. Napok alatt is rosszabbodhat:(

2015. febr. 7. 21:40

Az orvosnál majd valószínűleg te is láthatod az ultrahang képernyőjét. Ha egy nagy fekete buborék van, akkor az egy ciszta. Ha sok kicsi, akkor az endometriózis. Nem kell megijedni ettől még. Persze lehetnek dolgok még a képernyőn, amit csak az orvos ismer meg. Mindig kérd meg, hogy magyarázzon el mindent, mutassa meg, melyik a méh, petefészek stb. Jó, ha az ember tudja, mi folyik "odalent" :)


Én amikor először megláttam a 10 centis cisztát, azt hittem, infarktust kapok, mert kb mindent kitakart a képen, még a szegény hólyagomat is összenyomta felére. Meg is magyarázódott egyből, hogy nekem miért kell kb óránként pisilnem.


Persze még sok minden lehet, járd végig a vizsgálatokat tényleg, szurkolok, hogy jól menjen.

8. ketrintintin (válaszként erre: 7. - *trillian*)
2015. febr. 7. 21:27

Köszönöm a válaszodat, igyekszem észben tartani ezeket. :)


Akármi is ez, szeretnék a végére járni minél előbb.. :/

2015. febr. 7. 21:20

Egyébként aminek mindenképp meg kellene történnie:


1. alapos hüvelyi ultrahang

2. méhnyakrákszűrés (pálcás kenet, amit laborba küldenek)

3. vérvátelből és kenetből az összes fertőző betegség ellenőrzése (chlamydia, hpv, hepatitis, coccusok, stb)

4. vérvétel tumormarkerekre (elsősorban CA-125)és vitaminok, cukor, stb állapotára


amíg a nőgyógyász ezt nem csinálja teljesen végig, addig ne is hagyd békén, sok orvost irritál, ha helyette okoskodsz, de a teljes átfogó kép nagyon fontos. betegnek is, orvosnak is!

2015. febr. 7. 21:15

Hát nekem egy majdnem 10 centis cisztám van, ami tünetmentes, de a nőgyógyászom azt mondta, hogy a legtöbb páciensénél nagyon komoly szúró fájdalmat tud okozni még a 2-3 centis is, ha rossz helyen van.


A ciszta nagyon veszélyes tud lenni, egyrészt mert kidurranhat vagy megcsavarodhat, másrészt mert lehet rosszindulatú belül, ami a legrosszabb dolog, ami történhet - ez természetesen 21 évesen nagyon valószínűtlen, de sokszor pont ezért nem is vizsgálják az orvos, aztán kész a baj.

2015. febr. 7. 21:05
Egyébként fogamzásgátlót szedek, majdnem 1 éve. És 21 éves vagyok.
4. ketrintintin (válaszként erre: 2. - *trillian*)
2015. febr. 7. 21:04
Legutóbb, mikor voltam a dokinál, sajnos nem csinált UH-t. Most ha megyek (kedden tudok sajnos csak leghamarabb), mindenképp kérem majd, hogy csináljon, mert anélkül ő is meg én is a sötétben tapogatóznék. :/
2015. febr. 7. 21:03

Az előző vérzésemet követő első nap (jan.8) hajnalban borzasztó fájdalomra ébredtem, kb. félpercig erős szúró fájdalmat éreztem a jobb petefészkemben. Pár nappal később alhasi, égő fájdalom is jelentkezett. Elmentem a nőgyógyászhoz, aki méhgyulladást állapított meg nálam. Antibiotikumot írt fel, aminek hatására 3 napon belül megszűntek a tüneteim. Ezt követően újra megjött a havi vérzésem, s néha ismét éreztem az égő fájdalmat. Miután elmúlt, első nap (febr. 5) ismét előjött a petefészek-fájdalmam. Annyi különbséggel, hogy néha-néha szúr, de nem múlik el, nem úgy, mint 1 hónappal ezelőtt. Gyógyteák, fájdalomcsillapító hatására sem szűnik. Természetesen pár napon belül felkeresem a nőgyógyászomat, de nagyon aggódom. Utalhat ez bármi komoly gondra, tapasztalt már valaki ehhez hasonlót? Nincs felfázásom (1 hónappal ezelőtt sem volt, megvizsgált a doki), lázam sem, tehát a petefészek-gyulladást nem tartom valószínűnek. Lehet ez ciszta akkor? (Kb. 2 évvel ezelőtt volt, de kicsi, és magától felszívódott, azóta nem is volt ilyen panaszom)

A fájdalom egyébként még most is fennáll, ha mozgok, vagy néha-néha szúr, de olyan, mintha nagyobb területen fájna, egy nagyobb "körben", de a petefészkem körül.

2015. febr. 7. 20:49
Lehet normális, lehet ciszta, lehet daganat, lehet endometriózis, sok minden lehet. Mikor voltál utoljára hüvelyi ultrahangon?
2015. febr. 7. 20:47
Menstruáció után jelentkező, szúró petefészek-fájdalom mire utalhat?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook