Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire veszélyes a bárányhimlő? fórum

Mennyire veszélyes a bárányhimlő? (beszélgetős fórum)


23. tündér74 (válaszként erre: 22. - Ella89)
2010. jan. 28. 19:45
Szívesen!:)
22. Ella89 (válaszként erre: 21. - Tündér74)
2010. jan. 28. 18:37
Köszi! :)
21. tündér74 (válaszként erre: 20. - Ella89)
2010. jan. 28. 15:09
Legalább 4 hétnek kell eltelnie a két oltás között.
20. Ella89 (válaszként erre: 19. - Tündér74)
2010. jan. 28. 14:57

Mi mondjuk nem oltatjuk be Leát, mert még kicsi hozzá, aztán később lehet megtesszük. Eredetileg magamat se akartam, mert úgy gondoltam, ha nem leszek még 1X terhes, akkor felesleges. De aztán kiderült, hogy nem csak a fejlődő kisbabára lehet veszélyes, hanem a felnőtteknél is súlyos szövődményei lehetnek. Azt pedig nem akarom, hogy a lányomnak kelljen majd ápolgatnia nagyobb korában.

Amúgy a férjem fizetése csak a lakás fenntartására elég, nem sok, pedig jogász és lassan meglesz a politológia diplomája is. De örül, hogy van még állása. Max kölcsönkérek a szüleimtől, már ha tudnak adni, de ma eldöntöttem, hogy valamelyik nap elmegyek orvoshoz, felíratom és megveszem a vakcinát, aztán oltson be. Amúgy mennyi időnek kell eltelnie 2 oltás közt? 6 hét vagy 2 hónap?

19. tündér74 (válaszként erre: 17. - Ella89)
2010. jan. 28. 14:06

Én is GYES-en vagyok, de még ott a férjem fizetése is, gondolom a te párod is dolgozik.

Nekünk is drága volt a bárányhimlő elleni oltás, mivel 2 kellett belőle, de nekünk is a gyermekünk a legfontosabb és az ő egészsége.

Sokan vannak, akik viszont nem oltatják be a gyereküket, /más védőoltással sem/ mert "nem tudják kifizetni", de egymás után szívják a bagót és vedelnek mint az állat.

2010. jan. 28. 09:33
Még én se voltam... :(
17. Ella89 (válaszként erre: 16. - Tündér74)
2010. jan. 28. 06:02
Hát pont azért izgulok, mert van, aki az oltás ellenére is nagyon beteg volt és az orvosa is mondta, hogy semmivel sem enyhébb az ő himlője a nem oltottakétól. Drága, mert nekem csak a GYES-em van meg a családi pótlék, de szerintem oltatok, mert végül is Lea miatt csinálom. Nekem pedig ő a legfontosabb. :)
16. tündér74 (válaszként erre: 13. - E48ab364a9)
2010. jan. 27. 20:29

Kinek mi a drága, a betegség sem olcsó.

Védőoltás ellenére is el lehet kapni a bárányhimlőt, de enyhe lefolyású lesz.

15. trapiti (válaszként erre: 13. - E48ab364a9)
2010. jan. 27. 19:08

Sajnos nemcsak a bárányhimlő és a szövődmények jelentik a veszélyt. A vírus megtelepszik a gerincvelő mentén található idegdúcokban és onnét az immunrendszer meggyengülésekor (pl. msá betegség, idegesség stb.) aktivizálódva övsömört okoz. Rettenetes betegség, nagy fájdalommal jár, amit csak tompítani lehet, kezelni nem.

Ezt még akkor is megakadályozza a védőoltás, ha esetleg enyhébb formában el is kapja a gyerek a betegséget. Aneszteziológusként találkoztam nem egy ilyen beteggel, a legádázabb ellenségemnek sem kívánom, nemhogy a gyerekemnek, úgyhogy Luca oltva van.

14. Ella89 (válaszként erre: 13. - E48ab364a9)
2010. jan. 27. 17:12
Igen, elég drága és akkor lehet 5-ből nem csak 1 ember kapja el. Nem tudom, mi lenne a jó. H1N1 ellen nem oltattam, mert tudtam, hogy legyengíti a szervezetet és sok ismerősöm megkapta az újinfluenzát. Hasonló a tapasztalat a szezonális influenzás oltásokkal is, nem igazán védenek. Persze most mondják, hogy ez már az új-újvírus, ami ellen már nem jó a régi H1N1 oltás, jöhet a következő vakcina. Na mindegy, más téma. De igen, éppen ezért nem tudom eldönteni, hogy beadassam-e a piszokdrága oltást, mert hát attól még elkaphatom, de lehet nem fogom. Sőt, az is elképzelhető, hogy oltás nélkül is megúszom a himlőt. Tudom, hogy erős a szervezetem, de kicsit félek, mi lesz, ha mégis lesz szövődménye. Nagyon nem szeretném, ha a lányomnak beteg anyja lenne. Szóval elsősorban miatta gondolkoztam el a himlő elleni vakcinán.
13. e48ab364a9 (válaszként erre: 1. - Ella89)
2010. jan. 27. 17:01

21 évesen kaptam el a bárányhimlőt.

Először azt se tudtam mi az, a combomon vettem észre egy hólyagot, amit elkapartam.

Aztán jééé, a karomon is így.

Végül amikor bementem a fürdőbe fogat mosni és tükörbe néztem akkor láttam, hogy tele az arcom hólyagokkal, akkor már sejtettem mi az.

Doki, diagnózis, otthonülés 2 hétig.

Nagyon magas lázam volt 40 fok körül, fájt a torkom és semmit nem tudtam elviselni magamon, még a takarót sem, még jó hogy nyár volt.

Jah, és állandóan aludtam.

Anno gyerekorvos ajánlotta az oltást de nem mentem bele, mert hozzáfűzte hogy drága, és tapasztalatai szerint sokan elkapják mellette.

12. Ella89
2010. jan. 27. 17:00
Uhh, ez ijesztő. Lehet tényleg be kéne oltatnom magamat, amúgy is szívbeteg vagyok és hát a szívgyulladás elég nyomós érv az oltásra. Csak azért vacilláltam, mert kb. csak 10 évig véd és így is van, aki ennek ellenére pár éven belül elkapja és még enyhíteni sem enyhíti a himlőt. Meg drága is, de az egészségnél nincs fontosabb. Még jó, hogy nem terhesen kaptam el, most lehet beteg lenne a lányom vagy még durvább, le sem merem írni...
2010. jan. 27. 12:13
Felnőtteknél komoly szövődményekkel is számolhatunk. Ezek lehetnek pl. vírus okozta tüdőgyulladás, fájdalommal járó izületi gyulladás, szívgyulladás, melyet szívzörej kísér, májgyulladás, 1-2 héttel később pedig agyvelőgyulladás is előfordulhat.
10. tündér74 (válaszként erre: 1. - Ella89)
2010. jan. 27. 12:10
Mindenképpen fontos, hogy be legyél oltva bárányhimlő ellen, mert tényleg terhesen a legveszélyesebb, ahogy már írták előttem.
2010. jan. 27. 12:05

Anyum épp ma reggel kérdezte meg, nem vagyok-e terhes, mert ha igen, ne menjünk haza mostanában. A 10 éves húgom bárányhimlős lett :)

Hisztis, mint eddig is, fáj a torka és viszket neki mindenhol.

2010. jan. 27. 12:05

Az alapkérédés: érdemes e az oltás beadatni.

Én azt szűrtem le, hogy igen!

7. 7170b852f3 (válaszként erre: 6. - 5e76004fb5)
2010. jan. 27. 12:02
Csak annak, aki óvodás gyerekkorban nem esett át rajta.Keresztfiam 9 éves osztálytársa 40 fokos lázzal feküdt otthon. Ő nagyon beteg volt. Persze ez az én véleményem. Lehet ír mindjárt egy másik anyuka, hogy az Ő "x" éves gyerekének semmi baja nem volt.
6. 5e76004fb5 (válaszként erre: 5. - 7170b852f3)
2010. jan. 27. 11:58
Javaslod az oltást?
5. 7170b852f3 (válaszként erre: 4. - 5e76004fb5)
2010. jan. 27. 11:54
Igen. Bevallom töredelmesen sokat elkapartam. Az arcomra vigyáztam, de máshol nem. Kegyetlen volt, nagyon szenvedtem.
4. 5e76004fb5 (válaszként erre: 3. - 7170b852f3)
2010. jan. 27. 11:46
Megmaradtak a hólyagok helyei?
3. 7170b852f3 (válaszként erre: 1. - Ella89)
2010. jan. 27. 11:36
Én ha jól emlékszem 25 éves voltam amikor elkaptam a bárányhimlőt. 33-34hetes terhesen. Tünetem nem volt csak rengetek hólyagom. Azért elmentem a körzeti orvosomhoz aki megnyugtatott, hogy ne aggódjak. Nem az első trimeszterben vagyok már. Ha rosszul lettem volna akkor antibiotikumot írt volna fel. Így viszont " csak" rázókeveréket kaptam a szép kis hólyagocskáimra.
2010. jan. 27. 11:31

Minél idősebben kapja el valaki, annál veszélyesebb, ez tény, de a legtöbben még fiatal felnőttkorban is szépen átmennek rajta (vagyis fordítva:))

Vakságot, agyhártyagyulladást is okozhat, de a legveszélyesebb, ha terhesen kapod el.

2010. jan. 27. 11:28
Még nem voltam bárányhimlős, rózsahimlő ellen meg kaptam oltást. Milyen veszélyekkel jár, ha valaki 20 éves kora után kapja el a betegséget? Hallottam már agyhártyagyulladásról is, de milyen egyéb szövődményei lehetnek? És az oltást megéri beadatni? Csak 10 évig véd, nagyon drága, 2X kell oltani és 5 emberből 1 így is megbetegszik. Szerintetek? Mik a tapasztalatok? Volt már valaki felnőtt korban himlős?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook