Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyibe kerül a baba? fórum

Mennyibe kerül a baba? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2007. júl. 3. 21:31
Az én babám nagyon sokba "került".Nekem sajnos nem úgy jött a babim,hogy már "csak"a terhesnaci és a babakelengye na meg az orvos került nem kis pénzbe,mi lombikbaba programon vettünk részt,ami a bukszát és a lelket is egyaránt terheli.A sok injekció,gyógyszer,vizsgálatok stb(aki ebben a cipőben jár,járt az tudja.)Ja és harmadszorra jött össze.A rengeteg pénz,idő,és a gyerek utáni vágy meghozta gyümölcsét:)Hét évi várakozás után megtörtént a csoda!Kislányom született:))) Már 15 hónapos,és imádom!!!!
4. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 3. - Bb2f4e28dd)
2007. júl. 3. 11:33
csatlakozom...talán kellene egy olyan fórum,amikor mindenki leírja,mik voltak azok a dolgok,aminek igazán nem vette hasznát,szóval felesleges ...igaz ez egyénenként más,de akkor is...
2007. júl. 3. 07:01

Azt hiszem, jóval kevesebből is meg lehet úszni.


Pl. a terhesnadrág 8.000-ért; anatómiai alsóneműk stb. -ezek megspórolható vagy alacsonyabb összegből is kihozható szükségletek.


A nőgyógyász ára magánban nagyon változó, és tán nem ez a legfőbb szempont a kiválasztásánál. Ugyanígy a szülés ára is.


De sosem szerettem azokat a cikkeket, amelyek forintosítják a terhességet és a gyerekvállalást. Mert mi a célja? a tájékoztatás? Ahhoz túlságosan tágak az összeghatárok. Még ha középáron számol is, annyi példát lehetne mondani teljesen más kategóriából, hogy nincs értelme így tájékoztatni.


Tartok tőle, néhány babatervezőt inkább megijeszt, mikor többszázezre tételekkel szembesül. Pedig tényleg ki lehet hozni úgy kevesebből, hogy az ember lánya és a babája ne szenvedjen hiányt semmiben.


Érdemesebb lenne olyan listákat böngészni, ahol azt írják le, miket felesleges megvenni az olykor agresszív reklámkampányok ellenére is.

2007. júl. 1. 07:55

Elolvasva a cikket, rá kellett jönnöm hogy a kórházi ellátással nekem szerencsém volt.

Semmilyen ellátásért nem kellett fizetnem, a 3D UH-on kívül, ami 8000 Ft volt (3 éve).

Igaz én nem mentem magánrendelőbe, de az orvosom egy fillért sem kért semmiért és ennek ellenéreminden téren maximális ellátást kaptam.


A babakelengye viszont más téma!

Senkitől nem kaptunk semmit, mindenből új kellett.

Ez, mindent beleértve kb 300.000 Ft-unkba került.

Igaz, egy csomó olyan dolgot is megvettünk, amit nem tudtunk használni.

1. Hoxa
2007. jún. 30. 23:21
Írásunk azt igyekszik körüljárni, hogy mennyi kiadással jár(hat) a babavárás, az orvosi vizsgálatoktól a vitaminokon át a babakelengyéig.
A gyermeket váró szülőknek jelentős anyagi teherrel kell számolniuk, még akkor is, ha egy teljesen egyszerű, és komplikációmentes másállapotról van szó.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook