Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák, mennyibe kerül egy teljes babakelengye beszerzése? fórum

Anyukák, mennyibe kerül egy teljes babakelengye beszerzése? (tudásbázis kérdés)

23. Rebus01 (válaszként erre: 20. - Bözsi néni)
2021. márc. 24. 07:44

Nincs gyereke szerintem.

Akinek van, az nem ír ilyet, sőt, hozzá se szól olyanhoz, amihez nem ért.

2021. márc. 24. 07:42

Szerintem sokan túl sokat költenek, nem átgondoltan, főleg első gyereknél.

Mi is belecsúsztunk, ha lesz 2. már tudjuk mi felesleges.

Elsőre olyan 250-et költöttünk, de ez simán lefelezhető.

21. Borzolo (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 24. 07:34

Nagyban függ az igényektől. Lehet a fenn említett fél milliós nagyságrendben is babakocsit venni, de már 80-ért is van tűrhető 3:1 babakocsi.

Én úgy gondolom 3-500.000-ből okosan vásárolva ki lehet hozni a kelengyét. (Írom ezt úgy, hogy mi tuti nem költöttünk el ennyit. A leghúzósabb tételeken tudtunk spórolni: egy olcsó babakocsit vettem használtan, a kiságyat pedig a nagyszülőktől kaptuk ajándékba.)

Légzésfigyelőt, mérleget, hordozókendőt kölcsönözni is lehet, de azt hiszem már mellszívót is.

20. Bözsi néni (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2021. márc. 23. 23:09

Szóval ruha se kell a gyerekre például? Meg takaró meg babakocsi, hogy el tudd vinni az orvoshoz vagy a friss levegőre?


És ha anyunak mégsincs teje? Szóval azért kell még egy-két (sok) dolog a levegön meg az anyatejen kívül is.

2021. márc. 23. 22:07

Babakocsinál azt is érdemes figyelembe venni, hogy hol éltek. Lift nélküli házba, nagyon meggondolandó a babakocsi súlya, a fogása, hogy fel tudd egyedül is vinni, ha nincs tároló. Ha van lift, akkor befér-e? Egyik ismerősöm akkora babakocsit vett, hogy nem fért be a liftbe.

Ha a talaj rossz, akkor vedd figyelembe a rugózását. Mondjuk kockakövön, díszburkolaton is tud a baba feje pattogni, ha rossz a rugózás. Ha városban élsz minél magasabban legyen a baba, hogy ne egyből a kipufogó magasságában legyen szinte. Nem hátrány, ha a babahordozóval kompatibilis, ha alszik, csak kiemeled a személykocsiból és a vázra helyezed. Hogy elég hosszú legyen a kocsi hossza ne lógjon le a baba lába. Sokszor látok, a baba számára kényelmetlen kocsit.

18. delbuk
2021. márc. 23. 21:41

Azt kell atgondolnod, hogy miben tudsz kompromisszumot kotni, es miben nem. Nekunk draga babakocsink van, mert fontos volt, hogy kenyelmes legyen nekem es a ferjemnek is, hogy konnyu legyen, es konnyen iranyithato, hogy megbizhato legyen, es kezzel fekezheto. Cserebe egy lengyel aranak ketszerese az ara hasznaltan is, igy ugy kalkulaltunk, hogy majd eladjuk, es ugyanannyiert hasznaltunk egy full extrasat, mint amennyibe egy szamunkra sokkal kenyelmetlenebb kerult volna. De, a gyartotol rendeltuk kozvetlenul, igy joval olcsobb volt, mint itthoni bababoltban.

Kombi kisagyunk van, mai fejjel nem biztos, hogy ezt valasztanam, mert bar szeretem, de gyorsan kinovi a kisagy reszt, de meg pici egy rendes agyhoz.

Nekunk az elso babacuccunk a legzesfigyelo volt (pelusra csiptetheto), mas siman megvan nelkule. Merlegunk nem volt, a gyerekorvos szerint csak arra jo, hogy stresszelje a szuloket, es tok igaza van.

Babaruhabol felesleges sokat/dragat venni, mi szerencsere sokat kaptunk.

A folyamatos koltseg az elejen ugyis a pelenka. 😂

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Bözsi néni)
2021. márc. 23. 21:37
Az elsőnél mindig féltem, hogy nem eszik, másodiknál már nem volt mérlegem.
16. Domimami (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 23. 21:05
Ááá,értem.Akkor ez már meg is sétáltatja a gyereket.🤣🙃
15. Amaunet (válaszként erre: 14. - Bözsi néni)
2021. márc. 23. 20:37
A gyermeknek biztosan nem. A korabeli szülők teremtik az igényeket.
14. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2021. márc. 23. 20:24
Azért pár dolog még szükséges :-)
13. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 23. 20:23

Hát a csecsemőmérleg náunk használhatatlan volt. Mikor rátettem szopi előtt, úgy kapálózott, esetleg ordított, hogy nem lehetett lemérni.


Szopi után se, akkor is járt keze-lába.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Domimami)
2021. márc. 23. 20:15
Ó és ezt lehet fokozni is. 10 éve volt Perego elektomos hegymenetet könnyítő babakocsi. Vagy kézzel hímzett már nem emlékszem a márkájára, angol volt azt tudom.
11. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 20:13

Határ a csillagos ég!


Zöme marhaság.

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 20:12

Mik a te igényed?

Mert a babának csak anyatejre és levegőre van szüksége.:D

+ hogy kiszedd a végterméket alóla.

9. Domimami (válaszként erre: 8. - Bless the child)
2021. márc. 23. 20:07
“Testreszabott luxus korlátok nélkül”🤣ez vicc
8. Bless the child (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 23. 19:46

[link]


Találtam jobbat😀

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Domimami)
2021. márc. 23. 19:28
:D
6. Domimami (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 23. 19:24
Drága búzakenyér!🤦‍♀️Valaki ennyiért autót vesz magának nem babakocsit.A franc kerül ezen ilyen sokba?A márkajelzés?Semmivel sem különb,mint egy lengyel babaverda.(funkcióját tekintve)
2021. márc. 23. 18:05

[link]


Ez a babakocsi 354.000,-


[link]

Hordozó hozzá 107.000,-


Ha veszel hozzá még táskát, ernyőt, szúnyoghálót, UV szűrőt, babazsákot, stb. Talán 800,000- Ft.


[link]

ez 130.000,-


Menj fel a Brendon oldalára, ott van kelengye javaslat. Ez arra jó kb. mit vegyél. Természetesn egy csomó feéesleges dolgot is feltüntetnek, aminek nem sok hasznát veheted, de ez pénztárca kérdése, kinek mi fér bele, ki mit szeretne, ki mivel szeretne netán villogni.


A kiságy, pelenkázó, kád, légzésfigyelő, párásító, mellszívó,csecsemőmérleg egy vagyon.

Ha ügyes vagy, ezeket vásárold meg használtan, olyan ez mint a szemlygépkocsi, ha kihozod a szalonból, már százezrekkel kevesebbet ér, a következő utcánál.

Még a szoptatós párnát, babafészket is ki tudod mosni, azt is érdemes használtan venni.

Ha nem vagy túl finnyás, akkor használtruha boltban olyanokat is vehetsz, ami még fel is van árcimkézve. Kimosod úgy is. Ne vegyél sokat, mert nagyon gyorsan nőnek a babák.

4. Böce (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 16:04

A határ a csillagos ég. Kérdls, mik az igények.


Pl. jó-e a használt kisáfy vagy vadonat újat akarsz. A praktikum a lényeg vagy a divat, a márka?


Szerintem előre csak a legszükségesebbeket vedd meg. De biztosan jönnek most babázó anyukák és adnak hasznos tanácsokat.

3. Domimami (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2021. márc. 23. 15:56
Egyet kell,hogy értsek!Sőt,tök jó áron,jó minőségű használt cuccokat is be lehet szerezni.Pl.:babakocsi.Újonnan vettem anno,persze nem a legdrágábbat és a gyerek utálta a mózest,szóval jobban jártam volna egy hurcikendővel.Nem aludt a kiságyban,így szinte felesleges volt a légzésfigyelő.Jobb lett volna a csiptethető.És még sorolhatnám...
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 23. 15:40

Egy vagyon!

A születés és az elhalálozás a legnagyobb biznisz!


Ha rám hallgatsz nem veszel meg minden marhaságot!

2021. márc. 23. 15:37
Kíváncsi lennék, a babakocsitól kezdve, a kiságyon át, minden apróságig, nagyságrendileg mennyi pénzbe kerülnek ezek a dolgok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook