Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idő után célszerű és egyáltalán lehet-e tisztázni előre, hogy akar-e az ember gyereket vagy sem? fórum

Mennyi idő után célszerű és egyáltalán lehet-e tisztázni előre, hogy akar-e az ember gyereket vagy sem? (beszélgetős fórum)


2021. máj. 12. 14:29
Én amikor megismertem a páromat 23 évesen még nem akartam gyereket. Akkor beszéltünk is róla és nyilván azt mondtam hogy nem szeretnék, mert akkor úgy is gondoltam. Aztán pár év múlva megváltozott a véleményem. Amikor ezt mondtam a páromnak akkor azzal jött hogy de eddig nem akartam és ő már úgy van vele hogy akkor nem is lesz most már. Szóval szerintem nem lehet előre tisztázni mert nem lehetsz biztos benne hogy később is ugyanazt fogod gondolni.
2021. máj. 12. 14:13

Én húszas éveim közepén azt gondoltam, egyszer biztos akarok/akarunk majd gyereket, de nem azért, mert annyira vágytam rá, hanem mert ez tűnt kézenfekvőnek, mindenkinek ezt csinálta a környezetemben.:) Fél évente megbeszéltük, megjött-e már az ihlet, de egy idő után világossá vált, mi nem ilyen életre vágyunk. Társadalmi nyomás meg kötelességtudat miatt ( hogy legyen a szüleimnek unokája) pedig nem fogok egy lelket életre hozni. Majdnem 40 évesen meg már nem látom valószínűségét annak, hogy bármelyikünk meggondolná magát, főleg, hogy belőlem az ösztön is hiányzik.

Hogy ezt mikor érdemes először felhozni, jó kérdés; minden pár más, számít az is, milyen korban, életszakaszban vannak. Szerintem nem érdemes nagyon elhúzni, mert a gyerek kérdés kardinális.

2021. máj. 12. 13:57

Szerintem azonnal tisztázni kell.


Ha nem akarsz gyereket, akkor ne tartsd fel a másikat akár évekig, hitegetve, aztán rákényszeríteni arra, hogy törődjön bele sorsába, mert annyira szeret téged....

4. 3c253ca4d3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 10:53

Nyilvan valtozhat az ember velemenye, foleg talan egy noe, aki kategorikusan kijelenti, hogy nem szeretne gyereket, az evek mulasaval viszont ez valtozik.

De nem ez a gyakori. Nezz csak korul itt hoxan, hany ketsegbeesett 40-es no indit butabbbnal-butabb forumokar, hogyan verhetne at a ferjet, aki ugyan kijelentette, hogy nem akar gyereket, de azert hiu abrandokba kergette magat a no, majd amikor elkezdett ketyegni az ora es nem tortent valtozas undorito modon probalja atverni a ferjet kihasznalva, hogy a O teste, az O dontese.

Nem ertem azokat, akik abban remenykednek, hogy majd meggondolja magat. Nyilvan elofordulhat, de aki mindenkepppen gyereket akart ne kezdjen ilyen partnerrel, mert ha ez a kerdes le van tisztazva igenis kotelessege felkeszulni arra is, hogy nem lesz gyerek.

Hogy mikor? Nyilvan nem az elso randin, fugg az ismerkedes dinamikajatol is, de en amondo vagyok, jobb elore tisztazni ezeket a kerdeseket.

3. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 10:38
Ha egy eleve családcentrikus, gyerekszerető a párod, aki szeretne családot, gyereket, nem változik az álláspontja! Max a személy változik nála, akitől szeretne! 😀
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 12. 10:26

Minden helyzet, minden kapcsolat más. Egy ilyen eleresztett, általánosságban feltett kérdésre milyen válaszokat vársz?


A pároddal kell ebben döntened nem velünk, fórumozókkal.

2021. máj. 12. 09:59
Hiszen bármikor megváltozhat erről az álláspont, nem egy ilyen helyzetet láttam már!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook