Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idő múlva próbálkozzunk babával ha gyógyszert szedtem? fórum

Mennyi idő múlva próbálkozzunk babával ha gyógyszert szedtem? (tudásbázis kérdés)


15. apisz
2008. aug. 19. 09:06
a gyógyszer felfüggesztése, és a fogamzás között a 3 hónapot javasolják. a köztes időben a szervezet felkészítését a fogantatásra elősegíteném magzatvédő vitamin szedésével.
2008. aug. 19. 06:53

Én Femoden gyógyszert szedek, még mikor legelőször voltasm orvosnál ezt írta fel azért.

Biztos ennek se sok a hormontartalma.

2008. aug. 18. 19:35
Én Decemberbe abbahagytam a gyógyszer szedést és májusba lettem terhes.
2008. aug. 18. 13:56
Én 3 hónapot vártam a gyógyszer abbahagyása után, de a dokim azt mondta, hogy nem lett volna muszály, mert a kis hormontartalmúak (pl. mercilon) hamar kiürülnek. Kb. 8-9 évig szedtem.Aztán szerintem az első próbálkozásra meg is fogant a lányunk :-)
11. Szamó
2008. aug. 18. 13:08

7 évig szedtem folyamatosan Minuletet. Januárban szedtem be az utolsó levéllel és augusztus végén döntöttünk úgy, hogy legyen baba. Első hónapban sikerült! Ennek már több, mint 5 éve :-))))


Kikértem a doki véleményét is, mikor abbahagytam a bogyókat. Ő azt mondta, hogy akár azonnal is lehetne, de mi inkább még vártunk. Egyrészt, hogy tisztuljak, másrészt, mert közben megtartottuk az esküvőt, munkahelyet váltottunk, lakást felújítottunk, szóval, zajlott az élet.....

2008. aug. 18. 13:00

én mercilant szedtem, elfogyott az utolsó levéllel,2nap mulva ugye megjött mint rendesen,(akkor még nem tudtam)12nappal később peteérésem volt és már megis lett a bébi.


Nekem erre azt mondta a dokim,hogy ez totál normális, ugyanis a gyogyszer szedése alatt a sperma nem találkozik normlis petével ezért ha végre normálisat lát akkor egyből be is hálózza :-) másrészről pedig a baba egészségét illetően azt mondta hogy mivel a gyogyi alatti mensi nem mensi hanem megvonásos vérzés ezért amint megjön elkezd tisztulni a szervezetből, tehát semmi baja a babának. Van rá élő példám is :-)

2008. aug. 18. 12:56
De jó! köszönöm mindenkinek aki írt és gratulálok a gyerkőcökhöz remélem akkor hamarosan Ti is fogtok nekem gratulálni :-)
2008. aug. 18. 11:05

Szia!


Én 7 évig szedtem tri regolt. Idén januárban hagytam abba, s erre a kérdésemre a dolim azt válaszolta, h nem kell védekeznünk meg semmi ilyesmi. Gyorsan kiürül a szervezetből, s lehet a bogyó abbahagyása után rögtön teherbe esel. Nem lesz baja a babának :)

Mi sem védekeztünk, viszont a teszt csak áprilisban lett pozítív :)


Nem tudom, h erről más dokinak mi a véleménye, lehet attól is függ mit szedtél. Ha biztosra akarsz menni, kérdezd meg a dokitól én is azt tettem :)


Sok sikert! :D

7. Free
2008. aug. 18. 11:04

én 9 évig szedtem, és én is most tisztulok. júniusban hagytam abba, júliusban óriási görcsök közt 7 napra megjött...

a mai tabletták hormonszintje már nagyon alacsony, így én úgy gondolom, hogy nem kell attól tartani, mint a korábbi generációknál: miszerint ha nem tisztulsz eleget, akkor kis Chubakka-d fog születni.

a 3 hónapot azért kivárjuk, és szeptember-októbertől élesbe megy!

2008. aug. 18. 11:02

Szia!

Én évekig szedtem és amikor abbahagytam a fogamzásgátló tablettát,2 hónap múlva azonnal teherbe estem,és van egy gyönyörű kisfam.

Szerintem nem kell várni.

2008. aug. 18. 11:01
ja, én előtte 5 évig szedtem folyamatosan.
2008. aug. 18. 11:00

Szia! Nekem 6hónap után sikerürlt áldott állapotba

kerülnöm! De ez szerintem mindenkinél változó!

2008. aug. 18. 11:00

szia!

mi rögtön próbálkoztunk, tavaly augusztusban hagytam abba, szeptemberben még megjött, októberben már teherbe estem és most júniusban megszületett a kislányunk, aki teljesen egészséges.:) úgyhogy hajrá!:D

2008. aug. 18. 10:58
Az lenne a kérdésem h én már vagy 3-4 éve szedek fogamzásgátlót. Szeretnék kisbabát és azt szeretném tudni h mennyi időt kell kihagyni h ne legyen baja a babának.
2008. aug. 18. 10:57
Mennyi idő múlva próbálkozzunk babával ha gyógyszert szedtem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook