Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi ideig maradtál otthon vagy maradt otthon párod a gyerekekkel? fórum

Mennyi ideig maradtál otthon vagy maradt otthon párod a gyerekekkel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
31. Zsozsolt (válaszként erre: 26. - Kilimcs)
2014. máj. 23. 10:21

A fizetés is jól jön, de jó lenne, ha kezdene magával valamit.


A belassulás. Ő azt mondja erre, hogy tipikus kismama állapot ez, amikro valaki évekig csak a pelenka és játszótér bűvkörében él.

30. Zsozsolt (válaszként erre: 27. - Erus30)
2014. máj. 23. 10:19
Milyen munkahelyed volt? Hozzánk mindenkit visszavesznek, nem értem, hogy náluk mért van ez.
29. Zsozsolt (válaszként erre: 24. - Szafaripók)
2014. máj. 23. 10:18

Nem lenne muszáj anyagilag, de az nem jó, ha itthon lóg a levegőben és a gyerekek is ezt látják, hogy nem jár el dolgozni.


Nem tudok vele normálisan beszélni, mert mindig kérdi a véleményemet. Nem értem, hogy ezt miért nem tudja maga elintézni, miért kell, hogy átnézzem a motivációs levelet pld.


Volt, hogy találtam egy álláshirdetést, de azt mondta, hogy nem akar olyan munkakörben dolgozni. Jó, okés, az egyik a Mekibe volt, amikor arra jártunk, ki volt írva, hogy a MC Drive-ba keresenk embert, a másik árúfeltötlő egy áruházláncba. Azt hiszi, hogy ennyi év kihagyás után és baráti kapcsolatok nélkül majd talál magának olyan munkát, amit ő elképzelt. Bankban volt, de oda most nem veszik vissza.

28. Kilimcs (válaszként erre: 25. - Kilimcs)
2014. máj. 23. 10:16

szóval válassztani ekllett midenkinek, vagy az összes felelősséggel a maga ura. vagy megy valahova másnak dolgozni. el.


család mellett még midnig nekem ez vállalhatóbb. de mondjuk én antiszoc, avgyok, szval én már 10 évet ygerekek előtt si kb így dolgoztam :D

27. Erus30
2014. máj. 23. 10:15
Én pár hónap híjján 7 évig voltam itthon a két gyerekkel. Szerencsére visszavettek a munkahelyemre, ahogy a kicsi betöltötte a 3 évet.
26. Kilimcs (válaszként erre: 23. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 10:13

hogy érted hogy belassult? nincs vmi hobbija stb?


vagy esetleg szükségetek lenne még egy fizetésnyi pénzre? azért kéne visszamenjen?

25. Kilimcs (válaszként erre: 21. - Szafaripók)
2014. máj. 23. 10:12

akik így dolgoznak,s enki se találta a munkáját, mindenki magának alakította ki.


én se találtam, csinálom, eleve 18 éves koromtól egyre inkább úgy alakítottam,h ogy majd teljesen itthoni legyen amennyire lehet.


de ez a hasonszőrű így otthonlevő ismerősökre is igaz.


nyílván járnak vele dolgok, szóval az alkalmazotti lét kéynelme nincs. (pl szabadság,s tb) de jár vele egy csomó előny is.


de olyat, hgy valaki talált, oylat még nem halottam, csak hogy valaki "csinált" magának így munkahelyet.

24. szafaripók (válaszként erre: 23. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 09:58

Az zavar, hogy "nem akar" dolgozni, vagy az, hogy anyagilag muszáj lenne?

Mit lehet tenni, normális hangon, nem vádlóan beszélni vele, ill. segíteni a keresésben, ha úgy látod egyedül nem boldogul vele...

2014. máj. 23. 09:55

A párom 7. éve itthon van.

A 6 éves óviba van, a kisebb bölcsis, most volt a 3. szülinapja.

Mondtam a páromnak, hogy menjen dolgozni, de a régi helyére nem veszik vissza( még ott szabadságát tölti) és azt mondja, hogy nem talál új munkahelyet ahova felvennék.

Teljesen be van lassulva, pedig járt főiskolára is meg tanfolyamra az elmúlt években.

Mit lehet egy ilyen helyzetben tenni?

22. körömvirág (válaszként erre: 1. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 09:50

22 hónapos volt a fiam, amikor bölcsibe adtam. Amikor még csak terveztük a gyereket, úgy gondoltuk, hogy 3 éves koráig otthon tudok vele maradni. Az élet azonban felülírta az elképzeléseket. Akkor majd megszakadt a szívem, és nagyon nehezen tudtam a munkámra koncentrálni eleinte. Ő viszont hamar megszokta a bölcsit, tündéri gondozónénik voltak, kevés gyerek, nagy hely. Az oviba be sem kellett szoktatni, annyira könnyen vette.

Utólag visszatekintve, nekem jót tett, hogy majd 2 év után vissza mentem dolgozni, a gyereknek meg nagyon is jót tett az a közösség, a többi gyerek társasága.

21. szafaripók (válaszként erre: 14. - Kilimcs)
2014. máj. 23. 09:48

Irigyellek. Én sokáig kerestem ilyesmit, de "rendeset" nem találtam - ez alatt azt értem, hogy mindig át akartak vágni valamivel...:(


Én 2.5 évesen adtam be a fiamat az oviba (szerencsére felvették), és nagyon jót tett neki. Sajnos nálunk csak magánbölcsi van, és még ha lenne pénzem rá (havi 70), akkor sem biztos, hogy oda beadtam volna, mert bár rohadt drága, ez nem látszik meg a gyerekekhez való hozzáálláson... És akkor még a mama is dolgozott...

2014. máj. 23. 09:48
A lányom pont két éves, a kisfiaim 21 hónaposak voltak, amikor bölcsibe mentek. Egy percig sem bántam meg. Nagyon jó volt visszamenni dolgozni, főleg úgy, hogy egy évig volt rá lehetőség, hogy részmunkaidőben dolgozzak.
2014. máj. 23. 09:47

2 évesen ment bölcsibe a lányom (most 2 év 8 hónapos). Csak előnyére vált, a közösség sokat fejleszt szerintem a gyerekeken. Ha tudtam volna, sem maradtam volna tovább, én is vágytam már felnőtt közösségbe, valamint a szakmám olyan, hogy így is túl sokat hagytam ki ... (ügyvéd vagyok) így ideje volt már visszamenni.


De van ismerősöm, aki 8 (!) hónaposan adta bölcsibe a fiát, mert vissza kellett mennie dolgozni, és persze választhatta volna azt is, hogy marad GYEDen, de akkor nem tud hová visszamenni, mert felvesznek a helyére állandóra mást.


Én is hoztam be párszor a gyereket az irodába, a kolléganőm is (5 éves a lánya), de az csak fél, de inkább negyed munka. Nem lehet figyelni, még akkor sem, ha a nagymamakorú titkárnőnk imádja a gyerekeket, és jól el is van velük :)

18. Kilimcs (válaszként erre: 6. - Durciful)
2014. máj. 23. 09:44

másfél éve az nem is olyan kicsi.. én alig bírtam rábeszélni annó a kisebbem, hogy azért na, legalább kettő ves szülinapja legyen meg, aztán mehet a tesóval bölcsioviba:D

(végül 2 év 3 hósan ment, volt minicsoport)

igaz, én azt találtam ki megoldásnak, hogy lássam is őket, emg szabadidőmben is velem legyenek, hogy csak midnen másnap volt ovi. suli előtt lett csak mindennapos a nagyobb, és most a kicsivel is így lesz.

a társaságot nemhogy nem sínlette meg, hanem nagyon várta imádta. mert akármennyire az anyja vagyok, velevagyok, hozom viszem a ygerekem, tudo tanítani, bármi, de egyvalami nem tudok lenni, egy egész gyerekcsapat:) annak az élményét sehogyse tudtam volna visszaadni, a kisbarátságokét, a másik másmilyen tanulságát,s tb.

2014. máj. 23. 09:44
Nekem sajnos mivel egyedül neveltem 1,5 éves koráig így már 11 hósan be kellett adni bölcsibe, hogy tudjak dolgozni meg tanulni.
16. Szerénke83 (válaszként erre: 14. - Kilimcs)
2014. máj. 23. 09:43
Ez így van, ma Mo-on nem elfogadott, illetve idegen az otthoni munkavégzés, vagy a rugalmas munkaidő a nőknek...
15. 4b6a2525df (válaszként erre: 2. - Durciful)
2014. máj. 23. 09:41

1 éves volt a lányom, amikor bölcsödébe adtam (ennek 34:) éve)nem bántam meg, mert rengeteget tanult, sokat foglakoztak vele, nem gügyögtek neki, meg ilyesmi. Ma már egy 3 diplomás csajszi.

Szóvan inkább a bölcsöde, mint a kialakított sarok

a munkahelyen.


Szerintem lehet, hogy van olyan, hogy csak ebédig bölcsöde.

2014. máj. 23. 09:39

még mindig otthon vagyok. itthoni melóm van, nem eljárós. Tudatosan.. mostmár átálltunk arra, hogy midnenkinek aztmondjuk, a férjem keres enyém a háztartás, emrt sokaknak annyira nehezen meg a fejébe hogy nemcsak az a munka ami 8-4 ig valami irodában. nőként is lehet mást is.


Több ilyen nőt ismerek, aki otthon dolgozik (változatos mit) maga ura, midnenki kb uyganez. csaklád, sokkal kényelmesebb ha egyik fél legalább nem eljárós melón van.


van aki fogteknikus, van aki könyvelő, van aki tanít, van aki gyógymasszőr, van aki kis véget igazgat, van aki családi cégben asszisztens... a lényeg, hogy otthon van fizikailag.


jó így. én mondjuk ygerekek előtt is így dolgoztam, de azért nem vállaltam mást már a végén tutira, emrt terveztük a ygerekeket. egy pillanatra se bántam meg eddig, hogy itthon vagyok.

2014. máj. 23. 09:36
A nagyinál sajnos nem merem ott hagyni, mert a nagyi már túl idős ehhez. Egy ideig minden ok, majd a nagyi már azt sem veszi észre, ha a gyerek kipakolja a mosószeres szekrényt. Csak 2 percre nem figyel és utána sopánkodik. A kisfiam meg egy perpetuum mobile. Egyébként a munkám maga olyan jellegű, hogy sokat belőle számítógép mellől elvégezhetek, míg ők a másik szobába játszanak. Ezt is hosszú idő volt a nagyinak megszokni. Ő nem ebben a világban dolgozott, nem is igazán érti, miért baj, ha 5 percenként kérdez valamit átkiabálva a másik szobából vagy a számítógép mellé leülve szinte azonnal már meg is kér, hogy csak pisilni szeretne kimenni egy percre. Eleinte még abból is sértődés volt, hogy elmondtam neki, így nem tudok dolgozni. Ma már ezen túl vagyunk, míg ők játszanak én egyes számítógépes munkákat el tudom látni otthonról. Az irodában pont olyan feladataim volnának, melyek rövidek, de otthonról nem lehet illetve olyanok, melyekhez szükség volna a kolléga kb. 10 perces együttműködésére. Szóval első lépésként csak bemennénk és csupán 1 dolgot végeznénk el. Már ez is nagy segítség volna a cégbe, mivel az én munkám lényegében nem kiváltható.
12. Szerénke83 (válaszként erre: 6. - Durciful)
2014. máj. 23. 09:35

Kellett adnom?

Beadtam, mert szerintem többet ér a bölcsi, jobban fejlődik és többet tanul, mint a mamával egyedül otthon.

És hát bevallom, nem azért szültem, hogy a mama legyen vele egész nap.

8 órára, mert nem akartam 6 órásba (munkahely miatt) meg tudtuk oldani a gyerek hozását-vivését a bölcsibe.

Nem sínylette meg, nekem is jót tett a munka világa és a felnőttek társasága.

Sokkal könnyebb egy 1.5-2 éveset beszoktatni közösségbe, mint egy 3 éveset. Nekem ez a tapasztalatom.

11. Durciful (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2014. máj. 23. 09:28
Igen, ezt én is tudom és én is így gondolom. Olyan időpontban megyünk majd az irodába, amikor a többiek kiszállítani vannak és nem találkozunk legfeljebb pár percre.
10. Kubiak (válaszként erre: 2. - Durciful)
2014. máj. 23. 09:28

Tudom hogy nem így gondoltad de lehet hogy tényleg csak "hozzátennél a sok a melóhoz" a kicsivel.

Igaz hogy a nők megosztva tudnak figyelni de még kicsi hogy ellegyen a sarokban.

9. Durciful (válaszként erre: 7. - Judit87)
2014. máj. 23. 09:25
Csak egy babaáról van szó, az enyémről. A másik két baba az otthon van az anyukájával, ők nem fognak még dolgozni. De egyébként valamai hasonlót tervezek. Lesz egy babasarok játékokkal és az anyukám jön velünk amikor az irodába megyek. Persze ez nem egyszerű, mert az anyukám 70 éves és nem bízható rá a babám teljes mértékben sajnos. Nem tud már sokáig koncentrálni és ha vele van a babám hosszú ideig, mindig történik valami. Hol pont egy mp-re ellankadt a figyelme és a babám magára ránt egy virágcsrepet virágostúl, hol egyéb dolgok. Persze a rendezés az rám vár. Dolgozni viszont így nem lehet. Szóval csak rövid időről lehet szó. Babysitter-t nem szeretnék, mert látok egy példát rá pont annyi idős babával mint az enyém, és sajna a példa nem jó. Ha nagyobb gyerekről van szó, az már más.
8. szafaripók (válaszként erre: 2. - Durciful)
2014. máj. 23. 09:20
Bocs a kérdésért, de annak úgy mi értelme van? Miért nem hagyod simán a mamánál arra pár órára? Nem ismerem a munkakörülményeiteket, meg a kollégákat, de engem konkrétan zavart, amikor a 4 éves gyereket behozta néha délután a kolléganő, mert valamiért muszáj volt, és nem volt kire hagyni. Igaz, nagyobb gyerek, elszinezgetett a sarokban. De a kolléganő olyankor nem nagyon tudott figyelni a munkájára, minket meg konkrétan zavart, amikor pl. egy beszállító azt hallgatta, hogy a háttérben a táncoló zebrákról beszélget valaki...
2014. máj. 23. 09:18
Mi lenne, ha csinálnátok egy mini "bölcsit" a munkahelyen, esetleg felvennétek egy nyugdíjast oda vagy valakit, aki tudna felügyelni a gyerkőcökre amíg Ti dolgoztok.Mégis ott lennétek a gyerekkel, de tudnátok dolgozni is.
6. Durciful (válaszként erre: 4. - Szerénke83)
2014. máj. 23. 09:14
Hűha, az még nagyon pici. És hány órára mentél vissza dolgozni? Nagyi volt a babáddal vagy be kellett adnod egy bölcsibe? Nem sínylette meg a babád?
2014. máj. 23. 09:14
A kisfiam 1 eves volt, amikor visszamentem dolgozni, o pedig bolcsis lett.
2014. máj. 23. 09:12
1.5 éves volt a fiam, amikor visszahívtak dolgozni
3. Warnika (válaszként erre: 1. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 09:09
Nálunk sajnos a piszkos anyagiak dominálnak, most úgy néz ki, hogy 2 évig otthon fogok tudni maradni, jó lenne tovább, de meglátjuk.
2014. máj. 23. 09:08
Ez nagy kérdés nagyon. Az én babám 1 éves. Van egy vállalkozásunk ami nem egy új, már beindult és alkalmazottak is vannak. A cégnél 2 év alatt 3 baba született és most is terhes az egyik kollégenő. Nem új kollégák, mind sok-sok éve dolgoznak nálunk és tologatják a babakérdést, főleg anyagi okokból. A párom konkrétan megfeszül, annyit dolgozik. Féltem őt, nehogy az egészsége bánja. Szeretnék neki segíteni, de egy babával sehogysem tudtam/tudok. Most indult el a kisfiam és azt tervezem, kialakítok egy babasarkot az irodába és vele együtt be fogok járni mondjuk 2 órára és hetente kétszer, a nagyival felvértezve, hátha hozzá tudok valamit tenni ahhoz a sok melóhoz és mondjuk a párom nem rokkan le. Most ez a legnagyobb gondom és félelmem. Egyébként nem szeretném bölcsibe adni a kisfiam, oviig szeretnék vele itthon maradni. Persze az két külöm dolog, hogy mit szeretnék és hogy mit muszáj.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook