Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi ideig maradtál otthon vagy maradt otthon párod a gyerekekkel? fórum

Mennyi ideig maradtál otthon vagy maradt otthon párod a gyerekekkel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
61. 31bc25d879 (válaszként erre: 60. - 130454e42d)
2014. máj. 23. 16:18

Optimális helyzetben (megfelelő anyagiak, apa, anya megléte, kiegyensúlyozott, harmonikus élet, szerető, gondoskodó család és környezet, stb.) nem tudok elképzelni olyan szitut, hogy ne legyen jó mindkettőjüknek.

Persze tudom, ez manapság nem egyszerű.

60. 130454e42d (válaszként erre: 59. - 31bc25d879)
2014. máj. 23. 16:13
Ha mindkettejüknek jó tegyék, ha nem akkor lehet keresni más megoldást.
2014. máj. 23. 16:03
Aki csak teheti és módja van rá, maradjon otthon a gyerek 3 éves koráig. Azt az együtt eltöltött időt soha nem lehet bepótolni. Jó a mamának, jó a babának.
58. Kubiak (válaszként erre: 56. - 130454e42d)
2014. máj. 23. 15:51
Most biztos azért nem ír mert leváltotta a párját a monoton háztartási robotból.
57. 82d45dcd14 (válaszként erre: 39. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 14:30

Banyek,egy család vagytok....az ő problémája a tiéd is,legalább is normáliséknál ez így van!

Nem vagy túl segítőkész.

56. 130454e42d (válaszként erre: 29. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 14:30

Gondolom, ha talál munkát a háztartás és a gyerekek körüli teendők felét átveszed? Hiszen igazad van, nem jó, ha a gyerekek azt látják, te otthon csak úgy vagy, tulajdonképpen +1 fő akit ki kell szolgálni, ezért fizet.

Ha annyira se vagy képes, hogy fél oldalas levelet elolvass és véleményezz akkor én a feleséged helyében állást keresnék, jól fizetőt, te pedig repülnél.

55. Kubiak
2014. máj. 23. 14:26

Női oldalon ilyen témában és ilyen hozzáállással fórumot nyitni olyan mintha a focimeccsen az ellenfél szurkolói szektorába beülni teljes harci díszben:D


Meg lehet próbálni de nem érdemes :D

54. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 29. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 13:49

Ha nem muszáj anyagilag, és nem érzi magát otthon rosszul, akkor örülj ennek!

Ha besikerül olyan állás, ami végzettségéhez jó, ő fog akarni , de addig ne nyaggasd:))

53. anya4005 (válaszként erre: 29. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 13:07

Hát,az én párom azért dolgozik,hogy én "itthon lóghassak a levegőben",és legyen kaja,tiszta ruha,a gyerekek pedig patentül el legyenek látva. Csak akkor mennék vissza dolgozni,ha muszáj lenne,igaz,akkor akár takarítani is elmennék,nem derogálna.

Az viszont biztos,hogy ha melót keresnék,és a párom arra is fáradt lenne,hogy elolvasson egy életrajzot,motivációs levelet vagy támogasson az elképzelésemben,akkor igen erősen elgondolkoznék,hogy kivel is kötöttem össze az életem!

52. andi6020 (válaszként erre: 39. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 11:32
Bocs, hogy megkérdezem, nálatok ki epilepsziás?
51. szafaripók (válaszként erre: 39. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 11:28

Tudod, ez igazán gyökér hozzáállás, nem tudom szebben megfogalmazni.

Gondolom a háztartást ő intézi, meg minden mást, ami felmerül... De jó, jóval több szabadideje van, mint mondjuk neked, aki hazajársz enni, kufircolni, tiszta ruháért, és ezért hazaadod a fizetésed.


De mennyire vagy te TÁRSA a gyerekeid anyjának, ha nem érdekelnek a problémái??? Nem te vagy az egyetlen hímnemű, aki egész nap dolgozik. De veled ellentétben elég sokan gondolják azt, hogy akihez hazamennek, annak is vannak érzései, és kijár neki "némi" tisztelet.

Ha azt akarod, hogy dolgozzon, segíts már neki, pláne, ha meg is kér rá. Nem tudom, mennyire tisztelheted, ha (anyagi gondjaitok nem lévén) mégis simán hagynád, hogy pénzügyes munka után (és frissen elvégzett iskolákkal a zsebében) mcdriveban vagy árufeltöltőként dolgozzon. Tényleg olyan nagy gond neked átolvasni egy kb. fél oldalas motivációs levelet? Nem azt kérte, hogy írd meg helyette, küldd el (mellesleg ha neked a munkád révén vannak kapcsolataid, te is beajánlhatod valahova)... Miután a gyerekek lefeküdtek, mert gondolom nem hajnalig vagy velük, nincs 10 perced a feleségedre??


És ne gondold, hogy azért, mert sokaknak sikerült (mert itt a fórum alaptémájából ez következik is), mindenki azonnal talál állást, ahogy keresni kezd...

50. Kubiak (válaszként erre: 39. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 11:24

Azért aki otthon van az sem "lóg" a háztartás vezetése is elég feladat egy nőnek.


Egy pici empátia kellene és ha megerősítenéd az önbizalmát lehet gyorsabban találna magának munkát.

49. andi6020 (válaszként erre: 39. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 11:23

Ja, te megoldod, kíváncsi vagyok hogy oldanád meg, ha felnőttek helyett totyogó kiskölykökkel lennél körülvéve. :P

Még jó, hogy veled akarja megbeszélni a dolgait. "Ő problémáival"?? Hallatlan, nekem nem igazán tetszik a stílusod, túl magas lovon ülsz, már bocs.

2014. máj. 23. 11:12

Én 3 évig itthon voltam vele. :))


Jó volt!

2014. máj. 23. 11:09

*amire más szabit kell hogy kivegyen*

(túl gyorsan gépelek :) )

46. nefaria (válaszként erre: 25. - Kilimcs)
2014. máj. 23. 11:08

Jaja, totál igazad van! Nekem a párom is ügyvéd, anno azért lett önálló, mert a jogászi állásokat szakvizsga után nem igazán dobálják az emberhez :) Én szerencsére maradtam a jelölti helyemen alkalmazottként, náluk nem volt erre lehetőség. Keresgélt egy darabig, majd egyéletemegyhalálom alapon önállósült, egyelőre úgy tűnik, be is jött neki (ez már vagy 6-7 éve volt).

Sok előnye van, az időbeosztása, otthon van az irodája, a városba csak "ügyfelezni", tárgyalni jár, így el tud intézni egy csomó dolgot, amire már szabit kell hogy kivegyen. Hátránya ami előnye: nincs munkaidő,vagyis állandóan van :) Ha van meló, éjszakáig dolgozik, a lóvé dől, ha nincs , el tud intézni egy csomó mindent, viszont a lóvé kevesebb :). A bizonytalansági faktor viszont nem annyira jó, ezzel szemben áll az én alkalmazotti fix fizetésem :)


Teljesen egyetértek veled, ilyen melót nem találnak, hanem (saját döntésből, kényszerűségből, ki miből) csinál magának az ember.

45. Casse
2014. máj. 23. 11:08
Az én gyerekem 6hós volt, amikor visszamentem dolgozni.
44. Lexike (válaszként erre: 39. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 11:07
Én közel 8 éve vagyok itthon és még maradok egy darabig, mert a 3. babánk még csak fél éves. Én sem fogok tudni a több műszakos melóhelyemre nagy valószínűséggel visszamenni. Sok idő ennyi ideig "itthon, babázni", ami sok ember szemében nem munka, szerintem igen teljes napos és nem tudom becsukni a munkámhoz használt irodát és haza menni pihenni, hanem ugrásra készen kell állnom "főnökeim", akik a gyermekeim és a férjem kivánságukra. Ez nem panasz, megbeszéltük, Ő is így látja jónak ahogy van. Én itthon , Ő dolgozozik, sokat , kevés pénzért. Amikor a feleséged otthon maradt abba Te is beleegyeztél. Elszakadt a külvilágtól, a felnőttektők és gagyog otthon a gyerekeiddel. Szerintem segítened kellene neki egy kis bátorítással, elismeréssel, támogatással a munkába való visszatérésben. Ő is foglalkozik Veled,gondolom meghallgatja a gondjaidat és melletted áll. Szerintem segíts neki, és szerintem ha talál munkát és Ő is ledolgozza a melóhelyén majd az x óráját, lehethogy visszasírod, majd ezt az időszakot,hogy Neked csak a gyerekeiddel kellett játszanod, mert akkor majd lehethogy több segítségre lesz szüksége az otthoni melóban is.
2014. máj. 23. 11:01
Az első másfél évet én voltam otthon, az utolsó hat hónapot a férjem veszi igénybe.
42. spinneli (válaszként erre: 1. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 10:59
Én februárban megyek vissza dolgozni, akkor lesz a kisfiam 1 év 8 hónapos.
41. Kistanítónéni (válaszként erre: 39. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 10:58
Talán azért kellesz neki a munkataláláshoz, mert hét éve egyedül van, nincs kihez szóljon, el vam bizonytalanodva. Kitöl reméljen egy kis segítséget, bíztatást, ha nem a férjétől? Erről szól a házasság. Miért nem te maradtál otthon a gyerekekkel évekig?
2014. máj. 23. 10:56
Én öt éve vagyok itthon, és még több, mint egy évig így lesz. A régi munkahelyemre nem tudok visszamenni, mert 2 műszakos volt, most itt a két kicsi, apa külföldön dolgozik, és más segítségem sincs. De én mindenképp keresek legalább egy négyórás állást, mert szeretnék visszatérni az emberek közé. Most kezdem érezni, hogy már nem jó itthon. Persze előnyei is vannak, de néha már sok.
2014. máj. 23. 10:54

Hogy lehet az, hogy Ti találtatok munkát még pici babák mellett is, őt meg nem akarják visszavenni?


Pénzügyes volt, de nincsennek kapcsolati, a régi dolgozók már nem dolgoznka ott.


Azért nem értem, hogy miért kellek én a munkataláláshoz, mert hazajövük, örülök, hogy a gyerekekkel lehetek és nem szeretnék az ő problémáival foglalkozni, amikor neki itt van rá az egész napja. Én is megoldom a magam bajait magam.

38. andi6020 (válaszként erre: 1. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 10:45
Az elsőnél 3 hónap múlva (de vittem melózni magammal), a másodiknál 2,5 év múlva.
37. szafaripók (válaszként erre: 29. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 10:43

Bankban mit csinált? Mert ha ott dolgozott, megértem, hogy nem akar mcdriveba menni.

Neked miért nyűg elolvasni a motlevelét?


A gyerekeknek mi jó... Az sokat segítene, ha az apjuk elismerné, hogy anya mindent megtesz az otthoni kényelemért. A tisztelet valahol itt kezdődik, és nem azon múlik, hogy látják-e reggel elmenni munkába, vagy sem...

36. Zamila
2014. máj. 23. 10:33
Mind a kettővel olyan 2,5 éves koráig.A nagynál heti 2-3 alkalommal mentem dolgozni 8-5-ig 3 éves koráig,aztán el kellett mennem főállásba,na ez már kemény volt.5.30-ra vittem bölcsibe és 17-17.30 körül mentem érte,ingáztam,nem tudtuk máshogy megoldani...utáltam :((( A kicsivel sem volt sokkal jobb vele az apuka maradt otthon 2,5 éves kora után vagyis nem is volt teljesen annyi,én sajnos csak messze kaptam munkát,2-3 hetente jártam haza,a lelkem ráment,3 éves kora körűl sikerült váltani munkahelyet.
35. Kistanítónéni (válaszként erre: 31. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 10:27
Ezt a belassulást én is éreztem. Sőt még a mai napig nem tudok úgy pörögni, mint szülés előtt, pedig már másfél éve dolgozom. Azért igyekszem.
34. Zsozsolt (válaszként erre: 33. - 4740439ec6)
2014. máj. 23. 10:25
Jár pszichológushoz, de látok javulást.
33. 4740439ec6 (válaszként erre: 31. - Zsozsolt)
2014. máj. 23. 10:24
Ő már nem kismama.Inkább depressziós.
2014. máj. 23. 10:22
Pont 1 éves volt a gyerek,mikor kaptam egy ajánlatot.Eleinte behordtam sokat,hiszen még szoptatós volt.Aztán szép lassan egyre kevesebbet volt bent velem.Nálunk anyám és az apja vigyázott rá,mikor dolgoztam.Másfél évesen lett bölcsis.Nem bántam meg.Legalább túlestünk az összes nyavalyán és oviba már szinte alig volt beteg.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook