Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi a súlyfelesleged szülés után? És hogy szabadulsz meg tőle? fórum

Mennyi a súlyfelesleged szülés után? És hogy szabadulsz meg tőle? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
37. 9a55b7563a (válaszként erre: 33. - Bobcsi2)
2008. jan. 2. 11:19
BUÉK Nektek :-)Szoptatom, szopizik még elég lelkesen napjában többször!Ma éjjel nem ébredt fel viszont csak 6.30kor lett szomjas,aztán tovább aludt 9ig,nagyon jól esett azért végre egy elég jót aludni :-) És Nellike most hagyta abba a szopit akkor?Mikortól állt át Neked reggel-este szopira?De gondolom nem járt bölcsibe,vagy sok gyerek közé összezárva nem?
36. bendegúzsimon (válaszként erre: 34. - Anyamuci)
2008. jan. 1. 09:54

Szia!


Én sem szoptatok, így mátol kezdtem el a 90 napos diétát, ami nagyon jó módszer a fogyásra. Ha beütöd a keresőbe mindent megtalálsz róla. Az öcsém már végigcsinálta nagyon jó eredménnyel, azóta sem hízott vissza, én is elkezdtem már korábban és nekem is eredménnyel járt! A rendszeres mozgás viszont méghatékonyabbá teheti ezt a diétát!

35. 7130b15964 (válaszként erre: 34. - Anyamuci)
2007. dec. 30. 17:10

Hasonló cipőben járunk. A terhesség alatt felszedett kilók gyakorlatilag azonnal lementek, de sajna nekem is tizensok kilótól kell megszabadulnom, ami korábbi szerzemény.

A torna arra jó, hogy ne kelljen koplalnod a fogyáshoz, de ezzel együtt nagyon meg kell nézned, hogy mit eszel és persze, hogy mennyit. A súlyodnak megfelelően kell megállapítani a bevitt kalóriát, beleszámítva, hogy mennyit visz még el az edzés. Én terhesség alatt napi 1400-1600 Kcal bevitt kalória mellett fogytam kb. heti fél kilót nagyjából mindet zsírból és ez nagyon fontos (heti 4-szer edzettem). A megoldás a jól összeállított étrend, napi 5-6 étkezés, mozgás és persze elég folyadék.

2007. dec. 30. 17:05
Sziasztok!Ha tud valaki egy tuti módszert amivel lehetne fogyni az írhat nekem.Nem szoptatok a torna megy heti 6 alkalommal de a kilók maradnak 15 kilótól szeretnék szabadulni igaz ez a mennyiség nem a terhesség alatt jött rám hanem már előtte is megvolt.Melinda
33. bobcsi2 (válaszként erre: 25. - 9a55b7563a)
2007. dec. 29. 16:52

Szia!

Bocsi hogy eddig nem válaszoltam de rossz a gépem.Nekem januárba lesz 2 éves a lányom.22 kg-ot híztam,és mától fogyózom./MEGINT/

Az ünnepek alatt csak csokit és töltött káposztát ettem.

Remélem a babád már rendben van!Szoptassad,Nellikém még egyszer volt megfázva 2 napra.Ennyit jelent az anyatej.Akkor is csak calcium kellet neki.

Valamelyik este azt mondja nekem:Anya,cici,bimbó,tej és mutatta a száját.Olyan jót nevettünk neki.

32. 9a55b7563a (válaszként erre: 30. - Bazska)
2007. dec. 19. 11:16
Örülök is hogy még szopizik éjjel is,mert tudom hamarabb gyógyul és minden egyes szopiztatással többet teszek az immunrendszeréért.A másik okom pedig az,hogy hetente pár alkalommal néhány órára bölcsödébe kell vinnem sajnos madj januártól, amibe én fogok lelkileg belezakkani,de remélem csak ennnyi bajunk lesz vele.Adom már neki megelőzésképp az influenza elleni homeobogyót, C-vitamint, immunerősítőt.Próbálom felvértezni, hogy jobban viselje majd az eddig ismeretlen kórokozókkal való találkozást, bár amiket össze lehet szedni a bevásároló központokban is..nem is modnom.
31. 9a55b7563a (válaszként erre: 30. - Bazska)
2007. dec. 19. 11:11
Hát tudod ez érdekes dolog,mert pár napja azt érzem,elfogadom magamat olyannak amilyen vagyok, mert kövér nem vagyok, más lehülyéz ha azt mondom,de több vagyok 15kg-mal mint voltam.Nagyon szeretem szopiztatni,bár igazán bensőségessé csak akkor válik ez nálunk,amikor hülyülünk közben.Vért izzadtunk anno,míg megtanult szépen szopizni, most viszont a fogát is használja közben,szorít a fogával szopi közben,ezért éppen most hónaljtartásban tudom csak etetni a jobból,mert sebes vagyok hetek óta.Különben a betegségén amit összeszedett is állítom, hogy az anyatej hozta ki 2 nap alatt teljesen,pedig ezzel aztán lehetne ugatva köhögni.
30. Bazska (válaszként erre: 28. - 9a55b7563a)
2007. dec. 18. 20:40
Nekem 26-án lesz 11 hónapos. Nemrég szokott le az éjszakai szopiról,igy most már "csak" 2xszopizunk! Napközben is megkináltam többször,de már csak nevetett,ha a szájába raktam. Szerintem nekem majd magától fog róla leszokni! Jobb is lenne ugy,mert nincs szivem elvenni tőle!
29. Bazska (válaszként erre: 27. - 9a55b7563a)
2007. dec. 18. 20:37
Ne keseredj el,majdcsak megindulnak a kilók! Szerintem most nem is ezzel kell foglalkoznod! A szoptatás nagyon fontos! Annyira akartam ,hogy legyen tejem! A tápszer nem igazán volt szimpatikus! Szoptatással sokkal bensősőgesebb a kapcsolatod a babáddal!
28. 9a55b7563a (válaszként erre: 26. - Bazska)
2007. dec. 18. 12:01
Ja Bazska, különben nem eszek sokat, sőt, nem azért nem fogyok, mert teleeszem magam, hogy legyen tejem. Az én babám 10 hónapos lesz 28-án, de még mindig szopik minimum 4szer egy nap, sőt éjjel is mimimum 1szer. :-)
27. 9a55b7563a (válaszként erre: 26. - Bazska)
2007. dec. 18. 11:57
Hát sajnos ez a két alkat van, van akinek szopiztatás=fogyás, és van az olyanm mint én,szopiztatok, de éppen ezért egy dekát nem fogyok.Én vagyok azaz alkat, akinek majd csak akkor indulnak el a kilói lefelé, ha már csak a sajátja a teste :-) Ez van! :-)
26. Bazska (válaszként erre: 22. - 9a55b7563a)
2007. dec. 17. 20:17
Szerintem a szoptatás a legjobb fogyókúra. Én igaz,hogy vékony testalkatú vagyok,de a szopatástól sokat fogytam. Nem tudom mennyire igaz az,hogy enni kell sokat, hogy legyen tejed, de nekem volt tejem, ha kevesebbet ettem akkor is. Sőt még ma is szoptatok és már 11 hónapos a kisfiam. A barátnőm elég húsús testalkatú,22kg-ot hizott a terhessége alatt. A szoptatástól 4-5 hónap múlva már csak vagy 5 kg volt rajta! Ha valakit érdekel tudok egy jó homeopátiás bogyót,ami serkenti a tejtermelést!
25. 9a55b7563a (válaszként erre: 23. - Bobcsi2)
2007. dec. 17. 12:16
Mennyi idős a babád? És Te menyit híztál,mennyi maradt rajtad?
24. 9a55b7563a (válaszként erre: 23. - Bobcsi2)
2007. dec. 17. 12:14
Hát igen, én is ilyen cipőben járok, de tudod ma éjszaka úgy gondoltam, Istenem csak lenne még sokáig tejem, ugyanis a babóm befulladt éjjel, sem köhögni,sem sírni nem tudott miatta,szopizni viszont sikertül neki,kétszer is szopizott és nem akarok hülyeséget irni,de sokkal jobban van mára,de ma megyünk dokihoz természetesen.Ez a legcsodálotosabb gyógyszer amit ahatok neki, nem igaz?
23. bobcsi2 (válaszként erre: 22. - 9a55b7563a)
2007. dec. 16. 20:54
Érdekes,én is keveset eszem./Mondjuk néha beleszabadulok a csokiba/,mégis van tejem,viszont nemfogyok egy dekát sem.
22. 9a55b7563a (válaszként erre: 21. - Bobcsi2)
2007. dec. 14. 13:39
Mérleg szerint 15kg maradt rajtam, bár mindenki azt mondja, hogy folyamatosan alakul a testem, már nincs nagy hasam, nincs akkora karom, stbstb, de mérlegen soha nem láttam változást.Különben látványosan a szoptatás rendes megindulásakor hiztam meg, a tipikus szoptaós zsírpárnák rámragadtak. Gondolom a szövetek vízraktára is sokat nyom azért, hiszen a tejnek elő kell állnia valamiből :-)De míg szoptatok, marad csak a sopánkodás, mert csak az édesség elhagyásával nem leszek karcsú, ennem viszont kell hogy tejem legyen :-)de nem eszek sokat, sőt.
21. bobcsi2 (válaszként erre: 20. - 9a55b7563a)
2007. dec. 13. 21:21
Mennyi maradt rajtad a 25 kilóból?
20. 9a55b7563a (válaszként erre: 17. - Bazska)
2007. dec. 13. 16:21
AZért mondom, ez alkati kérdés is , nem csupán életforma. Én szülés előtti héten is mentem dolgozni, cipeltem a laptopom a táskám, két busszal jutottam el az egyik maunkahelyemre, ahonnan rohantam majdnem minden nap át a másikhoz, munka után gyalog és busszal nyakunkba vettük a város s férjemmel, mivel lakást vettünk és kulcsrakész meg kellett csinálnunk, nem lazsáltam én sem, mégis 25 kg-t híztam sajnos, bár a jó kondim nem hagyott el, csupán a gerincem ment tropára a babám hatalmas súlyától! :-)
19. 9a55b7563a (válaszként erre: 16. - Gaby82)
2007. dec. 13. 16:17
Na Gaby akkor még egy-két csemete és eléred álmaid formáját :-))) Hát igen, mindenkinek megvan a maga elégedetlenkedni valója úgy látszik. Én mondjuk egy cseppet sem örülök a plussz kilóknak, mivel semmi nem jön rám max a térdemig. Kövér nem vagyok, de nem vagyok a régi formámban, amiben viszont piszok jól éreztem magam.És bár tudom és érzem a gyermekem a legfontosabb, de kibírnom mégis nehéz. Hiú vagyok azthiszem az a nagy baj!Nem kéne!
2007. dec. 12. 10:54
Sziasztok! Örömmel jelenthetem, hogy fél kilót fogytam egy hét alatt..Ugyan ez nem sok, de engem nagyon tud motíválni. Korábban azzal vigasztaltam magam, hogy a nagy cicim, ami tele van tejjel, az is sokat nyom a latban. És tényleg, ha szoptatás után mérem magam, jelentős a különbség..
17. Bazska
2007. dec. 11. 21:39
Helló! Én is vékony testalkatú vagyok.8 kg-ot hiztam a terhesség alatt,hozzá teszem ettem rendesen és nem kellett semmit tennem érte. Bár igaz nem lazsáltam és nem hagytam el magam. Szerencsés testalkatom van. Szülés után semmi sem látszott rajam. A hasam is rögtön visszament. Most viszont még vékonyabb vagyok mint terhesség előtt. Pedig sokat eszem! Nassolok is rendesen. Rám férne pár kiló! 167 cm és 50 kg vagyok!
16. gaby82
2007. dec. 11. 13:54
ITT MINDENKI AZT ÍRJA,HOGY MÉG ENNYI VAN RAJTA,MEG ANNYI.ÉN ELÉG VÉKONY VOLTAM AMIKOR TEHERBE ESTEM AZ ELSŐ LÁNYOMMAL(44KG),16KG HÍZTAM ÉS CSAK PÁR KG MARADT RAJTAM.A MÁSODIK KISLÁNYOMMAL MÁR 47 KG -MAL KEZDTEM A TERHESSÉGET.MIKOR HAZAJÖTTÜNK A KÓRHÁZBÓL ÚGY ÖRÜLTEM,MONDTAM IS MAGAMBAN DE JÓ FENEKEM ÉS CICIM VAN.EZ VOLT 1 ÉVE AKKOR54 KG VOLTAM.SAJNOS MOST MEGINT CSAK 49 PEDIG SOKAT ESZEM.CSOKIT IS.HIGGYÉTEK EL VÉKONYNAK SE OLYAN JÓ LENNI!165CM-ER VAGYOK 49 KG.IGAZ EZ MÁR A 44-NÉL JOBB:0)
2007. dec. 11. 10:57
Én több mint 20kg szedtem fel, szülés után 10 ment le és azóta sem mozdul, bár vékony voltam terhesség előtt, vizsont egy rongyom sincs ami rámjönne, max a térdemig :-(Babám már 9,5 hónapos, szopizik,így az édességet iktattam ki..kg-ban nem látszik de látványosan ment le mindenhonnan.Észrevettem viszont hogy kevesebb lett a tejem, a kicsim is már csak 4szer szopizik én meg könnyebbnek érzem magam. Érdekes.
2007. dec. 7. 18:37
ÁÁ,ma épp megjegyezte a barátnőm,hogy vékonyodott a derekam.Én meg észrevettem,hogy a combomon csökkennek a karfiolok.Ezek szerint nem reménytelen!!A csoki marad,mert szeretem,de nem eszem sokat belőle.Mozgás és szoptatás a titok.:)
2007. dec. 6. 17:28

Sziasztok! Én 20kg-ot híztam a terhesség alatt!

Most 8 hós a fiam és 5kg plusz van még! Szoptatok. Nagyon sokat sétálunk a babával,így elsőre a combomon ment le! Rendesen ettem eddig ,most próbálom elhagyni a vacsorát! Ez nnekem mindig bejött,nem koplalok csak este marad ki a kaja! Tavasztól kocogni fogok! (remélem a fiam is így gondolja! ) :)

2007. dec. 6. 15:32
biztos alkati kérdés is, ki hogy fogy a szoptatással. De a csoki nagyon finom sajnos... Az a baj, hogy magamtól sose veszek, de ha más ad... nem bírom ki...
2007. dec. 6. 14:59
Azt hiszem a csokifogyasztás a legfőbb ludas. Én terhesség előtt, és alatt nem szerettem a csokit. De a fiam születése óta megvoltm örülve érte. Kb. egy hete észrevettem, hogy már nem kívánom annyira, mint korábban. Azóta fél kilót fogytam. Mondjuk lehet, hogy csak véletlen. Ki tudja?
10. lily3 (válaszként erre: 9. - Csibebaby)
2007. dec. 6. 11:59
Akkor én szerencsés vagyok,mert ahogy mondják a szoptatással én lefogytam.Bár azt hozzáteszem soha nem ettem csokit eszembe se jutott hogy csokit kéne ennem.(Egyszerüen nem érdekel a csoki,üres kalória.)
9. csibebaby (válaszként erre: 6. - Lily3)
2007. dec. 6. 11:21

Ha csak a szopin múlna,rajtam már nem lenne egy plussz deka sem.:)

A mozgás elengedhetetlen és muszája a kaja minőségére is figyelni.Én pl.csokoholista vagyok.Próbálom a minimumra csökeknteni.A kajával is az a gond,hogy szeretem a tésztákat,a friss kiflit,kenyeret.Persze nyavalygással nem megyek semmire.Ha itt lesz az ideje,akkor úgyis leadom az összeset,amit kell.:)

2007. dec. 6. 05:43

kevesebb lettem, mint terhesség elött. semmit nem csináltam, csak igény szerint szoptattam.

viszont 2 napja észrevettem, hogy megint gömbölyödök :o

már nem szopik annyit a fiam, oda kell figyeljek arra, hogy mit eszek, különben "jajjj" lesz..

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook