Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi a súlyfelesleged szülés után? És hogy szabadulsz meg tőle? fórum

Mennyi a súlyfelesleged szülés után? És hogy szabadulsz meg tőle? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. ápr. 11. 16:25

Sziasztok!

Én is szoptatok még több,mint 4 hónapja szültem.

Hasizomgyakorlatokat,felülést lehet csinálni?

Nem szeretném ha elapadna az eröltetéstöl a tejem ezért csak hébe-hoba tornázgatom itthon mikor időm is engedi! :)

66. czifi
2008. ápr. 11. 16:00
Sziasztok.Én most kapcsolódnék be.3 gyerek van legkissebb 4 hónapos.Szopizik.Nekemis kéne már fogyni kb:10 kg-ot.Terhesség elött tornáztam kid box-ra.Nagyon szerettem,és szeretném megint csinálni.Szoptatás alatt lehet? És tud valaki olyan diétát amit szopi alatt is lehet csinálni?
65. a9e1c02a7b (válaszként erre: 62. - B9ad431c07)
2008. ápr. 11. 09:53
Már nem szoptatsz? Akkor jöhet minden: lightos kaják és torna. Mondjuk én nem panaszkodhatok, mert a szoptatástól nem híztam, inkább segített, hogy ne rakódjon rám a zabálásokból adódó felesleg.
64. a9e1c02a7b (válaszként erre: 61. - Silver1)
2008. ápr. 11. 09:50
Vannak szülés utánra javasolt dvd-k, de jó a callanetics, a pilates, kivéve azokat a gyakorlatokat, amelyekben páros lábat kell emelni. Olyat nem szabad végezni szülés után hat hónapig, mert megnyúlnak a hasizmok. Ha szeretsz táncolni, az is nagyon jó!
63. a9e1c02a7b (válaszként erre: 60. - Coffeine)
2008. ápr. 11. 09:48
Hát sajna nincs. Igazság szerint nem is kérnék meg senkit szívesen arra, hogy rendszeresen vigyázzon a gyerekeimre. Nem azért, mert nem bízok meg másban, hanem nem tudom, mennyire terhes neki. A párom meg... na hagyjuk. A gyerekvigyázásban nincs a top-on. Amúgy is sokat dolgozik, vállalkozó, ami azt jelenti, hogy reggeltől estig odavan. Régebben jártunk a nagyobbik fiammal angolra, olyankor a kicsit el kellett helyezni valahova. De annyira macerás volt mindig megoldani, hogy már előre azon idegeskedtem, hogyan lesz. Szerintem marad a hamarabb felkelés, és itthon kell kezdeni magammal valamit.:))))
2008. ápr. 11. 06:30
Tiz kiló felesleg maradt rajtam és mivel sokáig szoptattam semmivel sem lett kevesebb pedig még a rubint réka baba mama tornáját is csináltam ,sajnos mostanában nincs idöm arra hogy tornázam igy marad az hogy kevesebbet eszem , most egy két kiloval könnyebb vagyok!
2008. ápr. 11. 01:02
De melyik mozgásfornma az, ami bejön? Azt olvastam, futni 3 hónapig nem lehet szülés után. De akkor mit lehet szoptatás mellett mozogni, ami fogyaszt is? Mert nem tudom elnézni, ahogy szoptatás alatt tovább hízok, pedig nem eszek sokat.
60. coffeine (válaszként erre: 57. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 10. 16:18

Nincs olyan barátnőd esetleg rokonod, aki szívesen vigyáz a lurkókra?

Én is szívesen járnék többször is egy héten-> úgy mint régen, de csak egy napot sikerült egyeztetnem a párommal. Te nem tudnád vele megbeszélni, hogy segítsen Neked?

Bevallom, nekem az az egy nap is rengeteget számít, ösztökél arra, hogy a többi napon is kezdjek magammal valamit...:))))

59. coffeine (válaszként erre: 56. - McKenzi)
2008. ápr. 10. 16:08

Igen, a rendszeresség ilyenkor fél siker.:))))

Magamról (is)tudom.:)) Ha betudtad iktatni a spinninget és bírod is, akkor bizony kell oda az a combizom, mert az nem akármilyen kondit kíván.:)))) A magasság és a testtömeg aránya nálam is pikk-pakk szembeötlik már egy-két kilónál is, mert alig nőttem nagyobbra a mesebeli Csipikénél.:)


Sajnos mindennap késő estig van távol...csupán egy-két olyan nap van, amikor viszonylag időben, azaz délután "elszabadul". A többi napon örülünk, ha fürdetésre hazaér...:(

Egy biztonságtechnikai cég egyik ügyvezetője, így minden nap úgy kezdi a napot, hogy "fogalma sincs" arról, hogy mennyi elintézendője lesz aznapra...a tervezetten kívül persze.:)

58. McKenzi (válaszként erre: 57. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 10. 12:15

ezt megértem. Két hónapig nem tudtam eljárni biciklizni, mert annyi kis időre se tudott vigyázni a férjem a kisfiunkra ..

Könnyű mondani, hogy szakítson rá időt az ember, ha egyszer néha tényleg lehetetlen. Otthon nem tudok tornázni, közösségi típus vagyok, az aki azért tudja hajtani magát mert látja a többiek is ezt teszik. Így minden tiszteletem azoké, akik otthon tornáznak.


Kösz a tippet, ha majd terhes leszek meglehet inkább valami terhestornát fogok keresni!

57. a9e1c02a7b (válaszként erre: 55. - McKenzi)
2008. ápr. 9. 19:00

Nem járok el sajnos, pedig jó lenne kikapcsolódásnak is. De nem tudom rábízni rendszeresen a gyerkőcöket senkire.


Ha terhesség előtt tornáztál, akkor utána is folytathatod, de ligtosan. Ne legyen benne rázkódás (futás, lovaglás, ugrálós aerobik), ütődés (küzdősportok) és direkt hasizom. Hallottam már olyanról, hogy vki kismamaként futott, de én nem merném ajánlani.

56. McKenzi (válaszként erre: 52. - Coffeine)
2008. ápr. 9. 17:39

Mikor elkezdtem, még többször tudott vigyázni a kisfiunkra a férjem - így heti négyszer jártam el spinningre. Ez pár hónap alatt formába hozott, én addig zsírleszívásról vízionáltam (na persze nem mennék el! :) erre fel lejött a zsír java része a bridzseszről :))) most már egészen kibékültem a dombjaimmal, amik így is vannak ,de az szerintem hozzá tartozik a nőiességhez :))))))

Most heti háromszor járok, de van hogy nem tudok menni egyszer sem, ilyenkor mindig visszaugrik egy -két kiló .. na mert az esti nassikhoz hozzászoktam ami torna nélkül büntetlenül mehet. Már voltam 54 is akkor már tényleg vékonynak éreztem magam, csak azóta három hete visszajött kettő és ennél a magasságnál olyan sokat jelent, hogy megint tök nagy háj van a hasamon :S

Olyan későn jön haza a párod?

55. McKenzi (válaszként erre: 51. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 9. 17:33
amúgy tornázni jársz? Látom oktató vagy, tehát a kondid meglehet hozzá. Mi mostanában beszélgettünk arról a férjemmel, hogy jöhet a kistesó, és elég jó kondiban vagyok, de nem tudom folytathatom -e a sportot terhesen is? Valamilyen szinten biztos, még nem jártam utána, te tudsz erről valamit?
2008. ápr. 9. 08:53

Volt régebben, amikor én is fel tudtam kelni hajnalban, de mostanában ezt a 6 óra - fél 7 körüli kelést is korainak érzem. Van úgy, hogy mindkét gyerek felkel éjszaka. A kisebb még hagyján, áthozom szopizni, közben alhatok, de a nagyobbal ott kell maradni, amíg visszaalszik. Nem könnyű eset. Közben meg tudom: máshogy nem lehet, úgyhogy mégiscsak rá kell szánnom magam a korán kelésre.


Mindjárt megnézem az oldalakat.

53. coffeine (válaszként erre: 50. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 8. 18:39

Ha ez segít, nos, bevallom, régen én is folyamatos lelkiiismeretfurdalást éreztem...aztán gondoltam egy merészet és a tettek mezejére léptem.:) Minden a fejben dől el...:) És ez tényleg így van. A családom pedig a mostani hozzáállásomat sokkal inkább respektálja...:)))

Az én -mostani- "receptem":

- Nagyon korán kelek. Nyílván ez személy- és mentalitás-függő is...na meg persze az is befolyásolja, hogy hagynak-e a prücskök aludni....)))

Szóval hajnalok-hajnalán indítva a napot, a szobaajtókatat a családra zárom, és előkészítem a mosni- és főznivalót...és persze eltakarítom a nappaliból és a konyhából az előző este romjait...:)))) Rengeteg utómunkát spórolok így meg, mert a helyreigazítás, az már lényegesen rövidebb ideig tart.:))))


Diétázni e szerint szoktam:

[link]

Illetve heti egy gyümölcsnapot is beiktatok:

[link]

Itt egyéb ötleteket is kaphatsz.:)

DVD-m nekem is van, de most felfedeztem egy oldalt, ahol kipróbáltam a pilatest.

[link]

Itt is érdemes körbenézni...:))))))

52. coffeine (válaszként erre: 49. - McKenzi)
2008. ápr. 8. 18:11

Gratula!:))))))


És mit sportolsz? És persze hányszor egy héten?:))))


Tudom, hogy nagyon jót tenne...:)))

Arra már sikerült rábírnom a párom, hogy hetente egyszer jöjjön haza korábban, hogy el tudjak menni tornázni...a hét többi napján a mozgást itthon művelem....de -sajnos- arra már nem futja az időmből, hogy a kiruccanós napokon a szaunát is igénybe vegyem...:(((

51. a9e1c02a7b (válaszként erre: 49. - McKenzi)
2008. ápr. 8. 08:15
Régebben én is jártam infraszaunába, de most a szoptatás alatt szerintem nem szabad. Meg nem is nagyon tudok kimozdulni egyedül sehova. Amúgy én is a szénhidrátszegény diétát pártolom, de nem túlzásokba esve.
50. a9e1c02a7b (válaszként erre: 48. - Coffeine)
2008. ápr. 8. 08:13

Hááát, a torna mindig elmarad. Nem tudom, ti meg tudtok bírkózni egyszerre a házimunkával, a gyerekneveléssel, egyéb dolgokkal úgy, hogy még tornázni is legyen időtök lelkiismeret-furdalás nélkül? Én ha elkezdek tornázni, mindig arra gondolok, hogy most éppen mosogatnom kéne. Sosem voltam vmi jó háziasszony, de most már szinte képtelenségnek érzem.


Nagy néha beiktatok egy kis dvd-re tornázást, meg egy kis hulahopp-karikázást.


Miket szoktál enni?

2008. ápr. 7. 18:09

Már megszabadultam! Szénhidrátszegény diétával fele túlsúlyig, onnantól sporttal!


Ajánlom az infraszaunát, sajnos én nem vettem igénybe, de ami késik! Jót tesz a bőrnek.

48. coffeine (válaszként erre: 47. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 7. 18:07

:)))

Gazdaságilag sem volt mindegy. Új ruhatárat beszerezni valószínűleg sokkal drágább lett volna, illetve lenne beszerzni, mint megválogatott alapanyagokból főzőcskézni és étrendet összeállítani.:)))


Sajnos nem szopizik már a prücsök...:(

Viszont így teljes erőbedobással és lelkiismeretfurdalás nélkül "diétázhatom".:)


Drukkolok, nagyon!

Tornázol is?


:-)

47. a9e1c02a7b (válaszként erre: 46. - Coffeine)
2008. ápr. 7. 11:05
Júj, nagyon kitartó vagy! Szoptatsz még? Megnéztem a recepteket, tényleg vannak jók, köszi. Nekem még 4 kg van hátra, május elsejéig szeretném leadni.
2008. ápr. 6. 18:04

Sziasztok!


28-án lesz hét hónapos a csöppöm. Szülés után, kb. 13 kg plusz maradt rajtam. Hat hetes múlt a "hadfi", amikor elkezdtem "tornázni". Napi 10 perccel indultam, ezt hétfőtől-péntekig, mindennap csinálgattam...:) Csak szépen sorban: törzs, kar, has, láb...stb. Hetente növeltem az időhosszt, kb. öt perccel. Mostanra "már csak" 2,5 kg felesleg van rajtam...:) Nah, persze az étrendemen is változtattam...

[link]

Ez az oldal pl. rengeteg receptleírással segített.:)

45. a9e1c02a7b (válaszként erre: 44. - Balogh700505)
2008. ápr. 6. 10:41
Mennyi ideje szültél? Hasizomgyakorlatot konkrétan csak hat hónappal szülés után szabad csinálni, mert különben megnyúlik a hasfal és akkor tényleg nem lesz soha a régi. Hat hónap után el lehet kezdeni lassanként egy lightosabb gyakorlattal. Lehet még a régi, ha teszel érte, de magától is húzódik vissza valamennyire.
2008. ápr. 6. 09:46
A lógó has hogyan tud eltüni? Vagy soha nem lesz már a régi feszes?
43. a9e1c02a7b (válaszként erre: 42. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 6. 08:48
Ja, most látom, hogy még 7 hetesek vagytok. Akkor gondolom még nincs torna, nincs diéta. Akkor biztos megy majd magától is le valamennyi. Egyébként még én is szoptatok.
42. a9e1c02a7b (válaszként erre: 41. - Timcsa73)
2008. ápr. 6. 08:46
Jó, hogy újraindult ez a fórum. Nekem 8 hónapos a második kisfiam, amit vele felszedtem, az úgy-ahogy le is ment, hanem még az első baba után maradt rajtam néhány kilócska. Te mit teszel, hogy lemenjen a felesleg?
2008. ápr. 5. 10:24
Sziasztok!Ez jó téma!Én is ezen lelkizek állandóan.Most szoptatok (7 hetes a baba)Van egy 2.5 éves kislányom,vele 28 kilót híztam.Most csak 15 kilót ,de akkor is sok maradt rajtam.Szoptatással sem megy le 1 deka sem.155cm vagyok és a jelen súlyom 73. 55kilóval mentem férjhez 2005-ben.Szőrnyű érzés!Nem csak azért szeretnék lefogyni mert ez a trendi,hanem egészség szempontjából sem előnyös ez a sok plussz.
40. 9a55b7563a (válaszként erre: 39. - Bobcsi2)
2008. jan. 4. 14:50
Aranyom :-)))) Nem tudom mennyi idős a kicsid :-), az enyém 10 hónapos volt,de Ő soha nem lelkizett rajtam ilyen módon. Neki kaja és szomjoltás inkább a szopizás, talán azért,mer igyekeztem a pocakfájása miatt szabályozni a szopizok közt eltelt időt,bár inkább magának szabályozta be nagyon ügyesen.Nem engedtem rajta elaldni, soha nem szopiztattam éjjel az ágyban fekve, aztán aludtunk el közben,meg ilyenek.Nem biztos de lehet ezek is hozá járulnak..nem?Sőt néha még győzködnöm is kell, hogy szopizzon már .-)Előfordulnak olyan napok.Egyébként meg többször szopizik naponta, főleg étkezések után, ahogy azt kell ...iszik :-)))))
39. bobcsi2 (válaszként erre: 37. - 9a55b7563a)
2008. jan. 4. 14:23
Nem hagyta abba, még mindig szopizik.Ő egy érdekes eset.Cumit sohasem fogadott el,cicit használja cumi helyett.Egyáltalán nem állt be neki a reggel-este szopi mert kerülünk-fordulunk és cici kell neki.Ha nyügös,ha fáradt akkor is a cicin lóg.Elaludni csak cici.Ha valamin behisztizik annak is az a vége hogy cici.Nemjárt még bölcsibe de szerintem még besem tudna szokni.Attól félek hogy nemlesz egyszerű a leszokás,habár a Nyirádi azt mondta ,hogy mindenki leszokott valahogy./Erre a férjem azt mondta hogy csak van aki visszaszokott/
2008. jan. 2. 11:22
Sziasztok! A 90napos diétáról én is ódákat hallottam, bár nekem még nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook