Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Meniscus szakadás fórum

Meniscus szakadás (beszélgetős fórum)


2016. márc. 7. 13:41

Nekem is csak szakadva volt, bemetszettek, kb 30-45 perces mutet volt, anno engem altattak, mert cask 16 voltam.

Majd kerdezz ra, hogy mi lesz a muteti eljaras, az arthroscoposbol hamar fel lehet epulni :)

2016. márc. 7. 12:58
Megjött az eredmény, medialis meniscus szakadás+ térdkalácshoz futó repedések(ezt nem igazán tudom értelmezni)
10. mandulacska2 (válaszként erre: 9. - Yankees)
2016. márc. 6. 12:53
hát lehet. Igen, az enyém levált.
2016. márc. 6. 09:24
Mandalacska a tied komolyabbnak hangzik. Inkabb porclevalasnak. Az enyem csak be volt szakadva, de nem valt le. Nem tudom, hogy a kerdezonek melyik van.
2016. márc. 5. 21:00
Nekem, nem engem. Bocsánat.
7. mandulacska2 (válaszként erre: 1. - Alexa0829)
2016. márc. 5. 20:58
Engem 15 évesen volt ilyen műtétem, a jobb térdemben szakadt le a mediális meniscus. Kiszedték. Utána egy jó darabig nem lehetett ráállni azt hiszem, tornáztatni kellett. Az egész azzal kezdődött, hogy folyton kifordult a térdem, feltelt folyadékkal. Utána egyik pillanatról a másikra éles fájdalom a térdemben, nem bírtam ráállni. Sebészeten nyomkodással megállapították. Sportolni, nem tudom. Viszont azt mondták, hogy ezt később meg fogom érezni. Ez a porc segít a test terhelését elosztani. Ha ez nincs, később problémákat okoz, mivel nem egyenletes a teherelosztás. Futni pl. nem annyira jó.
2016. márc. 5. 20:52

nekem emiatt volt az elso terdmutetem.

Arthroscopia volt, 3 pici vagas, drain 1 napig.

Egyedul az fajt nagyon amikor a porcok kozul kihuztak a draint, de utana nagyon hamar felepultem, nem is igazan santikaltam.

5. Alexa0829 (válaszként erre: 4. - Sajtostallér)
2016. márc. 5. 20:02
Sajnálom, hogy így alakult, de örülök, hogy rendbe jött a lábad! Hétfőre kiderül, hogy mi lehet a gond. Járni még elég jól tudok, a sportot sajnos abba kellett hagynom egy időre, de amilyen gyorsan csak lehet, rendbe akarom hozni a dolgokat. Remélem időben cselekedtem. Sajnos a teher nagy része nekem is már csak egy lábra nehezedik, és már az is fáj egy kicsit, nyilván ettől! Köszönöm hogy írtál! :)
2016. márc. 5. 19:36

Először a kórházba mentem sebészhez.

Mivel pénzt nem adtam, így nem is vettek komolyan, pihentetést, borogatást, kenegetést írtak elő.

Csakhogy már annyira fájt a bal térdem, hogy nem tudtam használni rendesen a járáshoz, bicegtem, és a jobb lábamra tettem a testsúlyom, a térdemet nem hajlítottam.

Ezáltal lemerevedett a hajlítóizom egy hónap alatt.

Mivel nem gyógyult,sőt egyre inkább elkeserítőbb volt az állapotom, így elmentem magánrendelésre.

Ott a pénzemért egyből tudta az orvos, hogy meniscus problémám van....de akkor már a térdem régen nem hajlott.

A műtét laporoszkópiával indult, de vágással fejeződött be, mert nagy volt a letört porc.

Műtét után hetekig járt hozzám itthon a gyógytornász, sírva végeztem a feladatokat,annyira fájt a merev lábam újbóli mozgatása.

De szépen lassan "engedett",szépen lassan újra tudtam rendesen járni, ma már csak a kis vágás emlékeztet rá, hogy volt ilyen műtétem.


Ezt csak azért írtam le ilyen hosszasan, hogy ha műtétre kerül a sor, akkor semmiképpen ne hezitálj, hanem minél előbb műttesd meg.

2016. márc. 5. 19:07
A járással egyenlőre nincs nagy problémám, azon kívül hogy fáj a lábam folyamatosan. Elviselhető, bár napról napra rosszabb. Akkor lehet, hogy kisebb mértékű a szakadás? Háziorvosnál voltam, aki reumatológus is, ő mondta, hogy ez lehet a probléma. Ma voltam MR vizsgálaton, hétfőn lesz eredmény. Utána olvastam ennek a sérülésnek és mintha az én lábam mintájára írták volna a tüneteket.
2. ba11c7edb7 (válaszként erre: 1. - Alexa0829)
2016. márc. 5. 18:59
Nekem amikor elszakadt a porcgyűrűm hetekig alig tudtam járni. A sebész reumatológushoz küldött, aki hónapokig kezelt. Egy kicsit javult, futni is tudtam már, de éreztem, hogy nem jó. Végül eljutottam egy olyan sebészhez, akiről többen mondták, hogy a környéken ő a legjobb "térdben". Megműtött (kivett egy kb. 1,5cm-es darabot, ami be volt szakadva) azóta tökéletes. Két hét múlva mehettem úszni (persze nem mellben, de én mindig gyorsban úszom), kezdhettem újra kerékpározni, egy hónap múlva folytattam a futást.
2016. márc. 5. 18:26
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy volt-e már valakinek ilyen fajta térd problémája?! Meniscus a térdben lévő c alakú rostos porc. Milyen tünetei voltak? Műtét után mennyi idő a felépülés? Sportolni mikor lehet elkezdeni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook