Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Külső oldalszalag szakadás? Mi lehet? fórum

Külső oldalszalag szakadás? Mi lehet? (beszélgetős fórum)


8. Vessla (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 20. 16:26

Ha részleges szakadás, akkor ilyen konzervatív módon helyrejöhet. Ezt csináltam hosszú évekig, sőt még szakadt szalaggal is. És begyűrődött szakadt porccal is. Helyre tud úgy jönni, hogy akár egy évig se okoz gondot. Majd egy rossz lépés és megint rohadt nagy fájdalom, dagadás, akadäs....hetek/hónapok és újra használható.

De ha tudod mi a pontos gond, csak jobban tudsz dönteni, hogy kit is akarsz csinálni vele :)

2023. márc. 20. 09:23
Csak mindig mikor elmegyek dokihoz úgy vagyok vele, hogy nem fáj😂
2023. márc. 20. 09:21
Az érdekes, hogy hétvégén feküdtem és feldagadt. De valamikor betudom hajlítani valamikor nem, de mindenképp az MR mellett döntök.
2023. márc. 20. 09:20
Rendben, köszönöm szépen.
4. Vessla (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 19. 22:56

Menj el MR-re, porc is sérült, ha akad a térded. Persze a szalag is szakadhatott. Ne jegeld, akadályozza a gyógyulást.

6 hete volt LCA pótlásom, és porcszakadás rendbe tétele és előtte sok év nyekliknyaklik térd. Jobb ha tudod mi a konkrèt helyzet.

2023. márc. 19. 16:13

Szegény :(

Ortopéd traumatológiai szakrendelések kérjek beutalót, ebből valszeg műtét lesz :( jobbulást! Addig is szedj gyulladáscsökkentő és jegel :(

2023. márc. 19. 12:08
Szia. Ne várj , menj azonnal traumatológiai rendelésre. Ne várakozzál. Bármi baj lehet ami ha nincs kezelve sokkal több bajt csinál.
2023. márc. 19. 11:56
Elmentem térdsebészeti szakrendelésre, ahol azt mondták, hogy térdkalácsbeli rendellenesség a probléma, de hogy kezelés után meglátjuk. Kaptam 4 hét gyógytornát és 2 hét kezelést + porcerősítőt. Becsületesen csináltam a gyógytornát de közbe folyamatosan dagadt fel torna után és amint letelt a 4 hét iszonyatosan fájt.Elkeztem a fizikoterápiát az első egy hétben már szintén elviselhetetlenül fàjt és alig tudtam ráállni és jövőhéten kezdem a második hetemet. Külső részen fáj a térdem és közvetlen bal oldalt a térdkalács mellett. Ennek tetejében a kórházban elcsúsztam és magam alá fordult a térdem, ahol csúnyán feldagadt. Azóta teljesen úgyérzem, hogy akad és nem tudom úgy behajlítani mint régen és rettentően feszül is. Oldalt meg nyomásérzékeny és mintha lenne ott egy csomószerű valami ami rettentően fáj vagy éppen nem tudom eldőnteni micsoda, mert kemény.Van még 1 hét vissza a fizikoterápiából és április elején megyek vissza a szakrendelésre, nem túl nagy reményekkel. Szerintetek ez külső oldalszalag szakadás lehet vagy micsoda?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook