Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik volt az a "jótanács", amit a gyermeknevelésről kaptál, és tényleg jótanácsnak hittél, míg a gyakorlat bebizonyította mekkora butaság? fórum

Melyik volt az a "jótanács", amit a gyermeknevelésről kaptál, és tényleg jótanácsnak hittél, míg a gyakorlat bebizonyította mekkora butaság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
56. kacsa118 (válaszként erre: 50. - Mkriszti81)
2012. márc. 26. 11:59
A fiam egyelőre csak öklendezik tőle... :DD
55. Lencsy (válaszként erre: 53. - Kacsa118)
2012. márc. 26. 11:58
Nem gond ..azért válaszoltam :D
54. haaeen (válaszként erre: 26. - Carpediem*)
2012. márc. 26. 11:58

szia.

az en velemenyem a kovetkezo: ha szoptatsz, csak szoptass, mert a cumisuveggel, poharral, uj izzel osszekeverheted a babat. a szoptatasnal a tej eleje ugyis vizesebb, szomjoltasra alkalmas. teat semmikep nem adnek a gyerekemnek, mert lehet, a kesobbiekben nem fogadja majd el a sima vizet.

persze, ez az en tanacsom, ahogy latom, valakiknek epp ez volt a rossz tanacs :) utaltam, mikor nekem azt szoktak mondani, hogy majd ugyis tudod magadtol, mi a jo a gyerekednek, de most mar tudom, igazuk volt :)

53. kacsa118 (válaszként erre: 52. - Lencsy)
2012. márc. 26. 11:57
Ja, azt nem csak Neked írtam, csak a válaszra nyomtam rá! :)
52. Lencsy (válaszként erre: 47. - Kacsa118)
2012. márc. 26. 11:56
Sosem ittak gyerek teát a enyémek , igaz akkoriban még csak a granulátumos változat létezett , az meg valamiért nem volt szimpi nekem . Gyümölcs vagy kamilla tea az valóban jó :) Ezekbe nem kell citrom és nincs menne koffein .Hasfájásra meg a sima édeskömény tea de abból sem a granulátumost használtam, hanem a gyógyszertárban kimért rendes édesköményt leforrázva . Nagyon bevált ..
51. d550c57e19 (válaszként erre: 3. - 8de751c033)
2012. márc. 26. 11:55
nálam ez vált be:) a hisztinél nem működik ez arra mondták hogy ne foglalkozzak vele és nem fogja csinálni. De csinálja sőt..
2012. márc. 26. 11:55

az enyém meg semmilyen teát nem iszik meg, gyümölcslét is csak vízzel higítva


de a vizet imádja :)

49. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. márc. 26. 11:53

Szia!


Szerintem arról van szó a "jótanácsoknál", hogy ésszel kell őket megfogadni. A lényegét kell nézni, és levonni, meg hozzáadni, hogy valaki milyen korú, milyen tipusúak a gyerekei, stb..


Mások voltak az elvárások, meg a "tudásszint" 40 éve, mások ma..


Meg van olyan gyerek, meg család, akinek jó, van akinek nem.


Az itt olvasható tanácsokból pl. van ami az egyik gyerekemnél bevált, a másiknál meg nem..


A harmadiknál pl. tényleg nagyon akartam szoptatni, és tényleg sikerült is.. Csakhogy akkor már azért túl voltam két kisebb-nagyobb kudarcon..


A cukros feketeteától ma hülyét kapnak, nálunk remekül bevált..


A két nagyobbamat többet hagytam sírni, most a harmadikat alig hagyom.. De ez meg az élethelyzettől függött, meg a tapasztalattól..


Nekem szerencsére jófej volt a védőnőm.. Amikor pl. arról kérdeztem, hogy a bölcsőhalálnak mikor van kisebb esélye, ha hanyatt, vagy ha hason van, akkor azt válaszolta, hogy az öcsémnek (20 éve) még azt kellett tanácsolnia, hogy hason, ma meg azt, hogy hanyatt... És általában mindenre így válaszolt, elmondta, hogy ma mit kell mondani, mi a hivatalos álláspont, de azt is, hogy elég sok gyereket látott már felnőni ezen elvekkel ellentétesen is..


Szóval csak ésszel, meg önbizalommal, ne higgyétek el, anyukák, hogy hülék vagytok, mert azt nagyon szeretik a kibicek elhitetni..

48. mkriszti81 (válaszként erre: 43. - Kacsa118)
2012. márc. 26. 11:53
én se, soha :D
47. kacsa118 (válaszként erre: 45. - Lencsy)
2012. márc. 26. 11:52

A gyerekteákkal pedig óvatosan! Nézzétek meg az összetevőket! Kaptam egy mintát a múltkor, úgy kezdődött: cukor... Na ettől akadtam ki.

A fiam kamillát kap, mindenféle ízesítés nélkül issza! :)

46. mkriszti81 (válaszként erre: 37. - DorkaMoncsi)
2012. márc. 26. 11:52

valós, mi azt isszuk, semmi baja a kislánymnak


sokáig jana baby-t vagy hipp babavizet ivott, de most már elég sok fogy, az áruk meg nem olcsó, így váltottunk a szentkirályira

45. Lencsy
2012. márc. 26. 11:51
Itatásról még egy mondat ..ahogy mkriszti81 is írta , mindenképp vízzel kell próbálkozni , aztán ha nem jön be jöhet a tea próba de tényleg nagyon minimálisan ízesítve . A 3 gyermekem közül egyikkel sem tudtam megitatni a vizet , mert öklendeztek tőle ..és a mai napig sem szívesen isszák meg ! A 3 gyerek közül kettőnek nagyon szépek voltak a tejfogai , pedig teáztak :)
44. zsanci79 (válaszként erre: 40. - Gkreka)
2012. márc. 26. 11:50

hát szerintem én nem "rendeltetésszerűen" használom, ugyanis nem befelé hajlósan vágom, hanem megfordítom az ollót és kifelé hajlik a görbület.

Húh, nemtudom ez mennyire volt értelmes :)))

43. kacsa118 (válaszként erre: 37. - DorkaMoncsi)
2012. márc. 26. 11:50
Mi Jana babyvizet használunk, de a fiam tápszeres. Elvileg 24 óra után ezt is forralni kell. Én mondjuk nem szoktam.
42. Lencsy (válaszként erre: 39. - Kira34)
2012. márc. 26. 11:48
Igen , sajnos valóban egy ördögi kör .. hallja-mondja ..rászólsz -abbahagyja ..másnap újrakezdi .
41. Lencsy (válaszként erre: 37. - DorkaMoncsi)
2012. márc. 26. 11:46
Én minden vizet forralnék .
40. gkreka (válaszként erre: 36. - Zsanci79)
2012. márc. 26. 11:46
akkor én választottam rossz márkát. csak hajlította a babám puha körmét és nem vágta.
39. kira34 (válaszként erre: 17. - 8de751c033)
2012. márc. 26. 11:46

Ezt már én is próbáltam.

Nálunk a bölcsödébe hallják, vagy tanulják egymástól.

A múlt héten menten értük a bölcsibe, és egy másik gyerek is azt mondta valamire, hogy buta.

Az a baj hogy az emberekre is ezt mondják.

Pl: Buta Mama, Buta Tata.

Már úgy érzem, hogy tök égő őket kivinni az utcára.

38. Lencsy
2012. márc. 26. 11:45
Úgy van ahogy orsibigyu mondja ..a tea nem feltétlenül rongálja a fogakat ! Nem kell agyon ízesíteni és citromot használni , ennyi a titka ! Fogorvos mondta ..nem én , neki meg asszem lehet hinni :)
2012. márc. 26. 11:44
A Szentkirályi szénsavmentes vízre rá van írva, h bébiknek forralás nélkül is adható... Ez mennyire valós? Ill. van olyan másmilyen víz, amit ajánlani tudtok?
36. zsanci79 (válaszként erre: 2. - Gkreka)
2012. márc. 26. 11:44

én szuperul tudom használni. Nagyon jól vág :)

Szerintem meg nagyon jó találmány, az én izgága gyerkőcöm körmét biztonságosan le tudom vágni vele.

2012. márc. 26. 11:43
Carpediemhez hasonlóan én is csak megköszönni tudom ezt a topikot. Nekem épp nyári babám lesz (elvileg július 22-én érkezik), ezáltal az ivás téma (is) felettébb érdekel.:)
34. mkriszti81 (válaszként erre: 26. - Carpediem*)
2012. márc. 26. 11:43

először vízzel próbálkozz, mert ha azt tanulja meg, hogy az innivalónak valamilyen íze van (főleg ha az a tea édes), akkor nem fogja neked később se meginni a vizet (mert nincs íze)

és mint tudjuk, a víz a legegészségesebb ;)


mivel látni, hogy valakinek a szopik közti plusz itatás vált be, valakinek épp az ellenkezője, azt tanácsolom, figyeld a babád igényeid, ha szomjasnak tűnik, ill. nyári melegben itasd meg, de mindenáron nem kell, ha eleget szopizik (főleg az első hónapokban, 3 hó után nyugodtabban lehet itatni szerintem)

33. Lencsy (válaszként erre: 31. - Orsibigyu)
2012. márc. 26. 11:43
persze hogy abba hagyja , ezért is írtam ,hogy leszokik róla csak majd kis tiniként jön újra vissza . Addigra viszont már akkora ,hogy el lehet neki magyarázni, hogy nem kéne :) A csúnya beszéd leginkább a fiúkra jellemző és sajnos a suliban sokszor észre sem veszik már úgy mondják :( Ahhh de szeretnék néha még én is brümm-brümmnél tartani :D
32. orsibigyu (válaszként erre: 25. - Haaeen)
2012. márc. 26. 11:41
A tea nem rongálja a gyermek fogait, csak a citromos-cukros tea.
31. orsibigyu (válaszként erre: 24. - Lencsy)
2012. márc. 26. 11:40
Az biztos, hogyha hallja kimondja, de nagykorára elhagyja, ha a családban nem azt hallja... szerintem. Nálunk ez még nem esedékes, mert mi még a brüm-brümnél és a vau-vaunál tartunk:D
30. Lencsy (válaszként erre: 26. - Carpediem*)
2012. márc. 26. 11:39
így van :) A kórházban is itatják a piciket , csak kevesen tudnak róla . Nem kötelező a tea , én csak azért írtam , mert tényleg van olyan bébi aki nem fogadja el a vizet és arra az esetre kell valami más megoldás , mert inni kell .
29. Lencsy (válaszként erre: 21. - 8de751c033)
2012. márc. 26. 11:37
A bilibe pisilés után hatalmas dicséret, hogy érezze mennyire ügyes hogy megtette , így szeretni fog bilizni és egyszer a kakit is sikerül majd elkapni ..na akkor még hatalmasabb örömujjongás és sinen van a dolog :) Persze ez sem válik be mindenhol :D
28. orsibigyu (válaszként erre: 12. - B235ac96d5)
2012. márc. 26. 11:37
Ez nálam is kiütötte a biztosítékot. Mikor a 6 hónapos fiam még nem aludta át az éjszakát jöttek az okoskodók, hogy ő már képes rá, elég nagy a gyomra, ezért ne adjak neki enni. Én volt, hogy megpróbáltam kínálni teával, de mivel nem fogadta el, megszoptattam. Olyan buta voltam, mert nem gondoltam arra, hogy hogyis várom el, hogy elfogadja a cumiból a teát, mikor amugy nem adtam neki cumiból semmit, csak majd nyáron vizet, de akkor már 7-8 hónapos volt. Így, hogy olvasom mit írtatok, szerencsém, hogy elfogadta. Majd fokozatosan elkezdtem etetni szilárd étellel, és esténként adtunk neki tápot is, így 1 éves korára szépen elválasztottuk, és akkor megtanulta átaludni az éjszakát. Minden erőfeszítés, sírás nélkül.
27. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 25. - Haaeen)
2012. márc. 26. 11:36
Akkor mi a két ellnetétes véglet vagyunk :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook