Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik volt az a "jótanács", amit a gyermeknevelésről kaptál, és tényleg jótanácsnak hittél, míg a gyakorlat bebizonyította mekkora butaság? fórum

Melyik volt az a "jótanács", amit a gyermeknevelésről kaptál, és tényleg jótanácsnak hittél, míg a gyakorlat bebizonyította mekkora butaság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. márc. 26. 11:34

gondolom akkor a két szopizás közötti itatást már kezdetektől be lehet vezetni nyugodtan, igaz??

És akkor nem kötelező tea, ihat babavizet is??

25. haaeen
2012. márc. 26. 11:34
nekem az idosebbek azt mondtak, ket szopi kozott itassam a fiamat. sokaig nem tettem, mert mindenhol azt irjak, ha igeny szerint szoptatsz, eleg a gyereknek, de annyit ragtak a fulemet, hogy megitattam a fiam, aztan meg nem akart szopizni. ugyhogy a "jotanacs" hatasara majdnem abbahagyta a szopit. miota nem szoptatok, azota iszik, es semmi gond nincs vele, es csak vizet adok neki, mert nem rongalom a fogait teaval.
24. Lencsy (válaszként erre: 18. - Orsibigyu)
2012. márc. 26. 11:33
Mi nem beszélünk csúnyán itthon , de ha oviban azt hallja utánozni fogja . A suliról meg már ne is beszéljek, mert ugye ott már szinte trendi ! Amúgy igen , a csúnya és csúnya szó közt is van különbség ! Rám apukám a "hülye" szó miatt is rám szólt ..én azért ennyiért még nem szólok .
23. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. márc. 26. 11:33

Nekem az elsőnél azt modnták, hogy szoptatás mellett kell az itatás, a tea (most 18 éves).

2 hónapos korában elapadt a tejem.

A másodiknál fittyet hánytam minden jótanácsra, nem itattam. Fél éves koráig csak szopizott és erős, egészséges legény lett (14 éves).

Harmadiknál szintén ezt az utat követtem, 2,5 évig szopott, fél évig csak cici volt. Ma 7 és fél éves.

Most jön a negyedik és nem fogok változtatni semmin, felőlem a feje tetejére is állhat a tudomány, meg a szokás, hogy kell a cumi, a cumisüveg és a tea. Igyák ők.

2012. márc. 26. 11:33

Sziasztok Kedves anyukák.

Én személy szerint megköszönni jöttem ezt a fórumot, ugyanis nem sokára megszületik a kicsi lányom, és itt olvaslak titeket, és nagyon tetszik mindenki leírása tapasztalata.

Külön köszönet ezért.

Tényleg nagyon jó tanácsokat írtok.

Csak így tovább, én már biztos, hogy hasznát veszem ezeknek a dolgoknak!!!

:)

2012. márc. 26. 11:32
nálatok a "nagy dolgos" bilizésnél melyik tanács vált be, vagy egyedi, saját ötlet?
20. b235ac96d5 (válaszként erre: 9. - Serry)
2012. márc. 26. 11:30
Hát, az! Én pl rengeteg "Fitolac" teát ittam:) Ez egy gyógynövényekből álló teakeverék, a gyógyszertárban vettem szinte kilóra:) és a tejképződést serkentette. Ma már nem tudom mi volt benne, de azt igen, hogy tényleg sok tejem volt. Az is igaz, hogy nagyon akartam is szoptatni, mert a fiam császárral született és akkoriban a környékemen azt tapasztaltam, hogy a császáros anyukáknak nemigen volt teje és nagyon rövid ideig tudtak szoptatni. Ezt én nem akartam:)
19. orsibigyu (válaszként erre: 16. - Vvicus)
2012. márc. 26. 11:30
Szia! Jó látni téged :D
18. orsibigyu (válaszként erre: 13. - Lencsy)
2012. márc. 26. 11:28
Szerintem a beszéd témában az a döntő, hogy mit hall a családban. Persze vannak időszakok amikor a barátok nagyobb hatást gyakorolnak rájuk, de szerintem, ha jó viszony van a szülők és a gyermek között végül úgyis a szülők beszéstílusát fogják utánozni. Nálam pl. a hülye nem olyan súlyos, csak ha emberre mondják, de mivel én szoktam mondani: Nem működik ez a hülye számítógép! - nem várom el, hogy a gyermek ne használja ilyen kontextusban.
17. 8de751c033 (válaszként erre: 10. - Kira34)
2012. márc. 26. 11:26
rászólok, hogy egy ilyen szép kislány nem beszél ilyen csúnyán, ez használ igen :)
16. vvicus (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. márc. 26. 11:25
Jé, szia Orsi! :-)
15. vvicus
2012. márc. 26. 11:24
Én úgy érzem, nekem nem volt semmi ilyen. Nem igazán hallgattam a tanácsokra, mindent úgy végeztem, ahogy azt én helyesnek véltem és ahogy diktálták az ösztöneim. Most sem fogom máshogy csinálni.
14. orsibigyu (válaszként erre: 7. - Kyller)
2012. márc. 26. 11:23
Az én fiam is annyival született és már a kórházban az első tanács nekem is pont ez a hülye tanács volt, hogy ébresszem fel. Eredmény: a fiam nyűgösen ébredt, nem volt éhes, ezért nem evett, de órákig üvöltött nekem, aki alig vártam, hogy a szülés után, és a sok látogató után kipihenjem magam. Abban az órában megfogadtam, hogy ezentúl ilyet nem csinálok:D
13. Lencsy (válaszként erre: 10. - Kira34)
2012. márc. 26. 11:22
Én 3 gyerekes anyukaként azt gondolom nincs a csúnya beszédre megoldás . Ahogy bekerülnek a közösségbe és hallják a többiektől mondani fogják . Meg kell próbálni szépen elmagyarázni, hogy ez csúnya és nem szabad ilyet mondani ..és ha kis szerencséd van megérti :) Amúgy idővel leszoknak róla , aztán mikor jön a kiskamaszkor újra visszaszoknak ..:(
2012. márc. 26. 11:22

A legnagyobb butaság egy szoptató anyukának azt mondani, hogy a babát hagyja csak sírni éjszaka, majd abba hagyja és leszokik az éjszakai szopizásról! Én sokáig 17,5 hónapos koráig szoptattam a fiamat, de soha nem hagytam sírni. Amikor megéhezett, kapott enni:)) Bár, azt is hozzáteszem, hogy mindig otthon szoptattam. Nem értek azzal egyet, hogy játszótéren meg akárhol! Persze volt olyan eset, amikor órákon keresztül utaztunk vonaton és nem lehetett halasztani , olyankor nagyon diszkréten befordulva, takarva, megoldottuk:)

Nekem nagyon sokat segített:

Benjamin Spook: Csecsemőgondozás, gyermeknevelés c. könyve.

Sok tanácsot, ötletet ad, aztán mérlegelni kell, hogy megfogadod-e? Van, amelyikről elolvasás után tudom, hogy butaság, de van olyan is, amit érdemes kipróbálni, de mivel minden gyerek más, nem biztos, hogy beválik:) Aztán persze sok olyan is volt, ami bevált! Sajnos már nincs meg, mert a családban továbbadtam amikor baba született, aztán nem kaptam vissza:( Ugyanígy nagyon jó volt a Mivel játsszon a gyerek c. könyv is. Korosztályonként ajánlott típus játékokat.

Többen meg is szóltak, hogy én talán könyvekből nevelem a gyerekem? De szerintem jobb, ha más tapasztalatait elolvassa az ember, mintha a saját kárából tanulna. Nem?

11. Lencsy
2012. márc. 26. 11:20
Szilvitához hasonlóan , nálam is az egyik lehető legrosszabb tanács az volt, hogy szoptatás mellett nincs szükség itatásra . Nem is itattam a kislányomat (első szülött) ..majd két óriási sugár bukás után kishíján kórházban kötött ki kiszáradás miatt ! Igenis két szopi közt itatni kell , és ha nem issza meg a vizet nyugodtan lehet teát adni , mert nem minden baba van oda a vízért ! A másik két gyermekemnél már nem estem ebbe a hibába :)
10. kira34 (válaszként erre: 3. - 8de751c033)
2012. márc. 26. 11:19

És volt, vagy van valami ami segített?

Nálunk is most ez a probléma. Mármint a csúnya beszéd.

2012. márc. 26. 11:18

védőnő nem kell semmi a szoptatás fejben dől el... ha akarod menni fog... ez volt a tanács a másodiknál aki nagy súllyal és étvággyal született és én a kis filigrán nem bírtam követni.. most már tudom nem igaz.. kell más is hiába akarod...

IBCL tanácsadónővel sokat beszélgetve kiderül mekkora marhaság volt.

2012. márc. 26. 11:18

Amikor a bátyám a barátjára (meg annak a gyerekére) hivatkozva azt mondta, hogy ha nem akar elaludni egyedül az akkor cca. kétéves gyerekem, akkor csukjam rá a szobaajtót, és hagyjam üvölteni. Majd abbahagyja és többet nem lesz ilyen probléma.

Úgy egy óra után felülbíráltam a javaslatot, és máig bánom, hogy egyáltalán megfogadtam. Fél év múlva üvöltés nélkül is ment volna...

2012. márc. 26. 11:18

"4 orankent ennie kell, ebreszd fel ha alszik". azt utnem agyon, amelyik kitalalta ezt a baromsagot. ha (alapesetben) jol eszik, akkor minek ebresszem fel? ugyis belealszik a cicibe, annak meg semmi ertelme, csak nyugos lesz, mert meg aludni se hagyjak.

az en 4500 grammal szuletett csemetem ha ugy gondolta, hogy O nem ehes, akkor en akar a fejemen is allhattam akkor se evett...

most 13 honaposan is szol, ha ehes. eroltetni nem fogom...

6. sasmadar (válaszként erre: 4. - Szilvita)
2012. márc. 26. 11:17
Ezt velem is eljátszották. Az lett az eredménye, hogy kiszáradtam és kórházba kerültem. Igaz ez már több, mint 30 éve történt. Ezek szerint azóta sem tanulták meg.
2012. márc. 26. 11:12
Védőnőtől kapott tanács: újszülöttnek nem szabad az orrát porszívós orrszívóval szívni... Eredmény: az összes trutyi a hörgőkre csorgott, 3 hetesen már paxirasolt kellett kapjon. Szóval ha szörcsög a pici, nyugodtan lehet szívni az orrát!
2012. márc. 26. 11:07
Csak szoptatás elég neki, nem kell külön víz. Nyáron 40 fokban csóri olyan szomjas volt, ráadásul nem szeret inni, hisz jó sokáig szopott. Másodiknál biztos itatnám, és adnék neki teát pl. mert mikor beteg volt, se tudtam megitatni meleg teával. Mostanra issza meg, majdnem 3 éves.
3. 8de751c033 (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2012. márc. 26. 11:04
nekem az nem vált be, amikor Lénám csúnyát mond (pl.:hülye), azt tanácsolták, ne vegyem észre, ne szóljak rá, és nem fogja ismételni..nem segített
2012. márc. 26. 11:04
csak egy apróság, de a kerekített végű ollónál rosszabb találmány kevés van. viszont az "alvó gyerek körmét vágd" tanács nagyon bevált :)
2012. márc. 26. 11:02
Biztos nem csak nekem voltak ilyenek... Hátha tanulnak belőle a leendő anyukák, vagy azok akiknél első babánál vannak jól bevált praktikák, amik a másodiknál már nem biztos, hogy ennyire jól fognak működni. Előre kérek mindenkit tartsuk tiszteletben egymás véleményét, ha nem is ugyanazok a tapasztalatok, mert ez a fórum azért indul, hogy mindenki lássa, mennyire más minden baba, és minden család igénye.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook