Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik volt az a "jótanács", amit a gyermeknevelésről kaptál, és tényleg jótanácsnak hittél, míg a gyakorlat bebizonyította mekkora butaság? fórum

Melyik volt az a "jótanács", amit a gyermeknevelésről kaptál, és tényleg jótanácsnak hittél, míg a gyakorlat bebizonyította mekkora butaság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
116. olvedireka (válaszként erre: 115. - Pen80)
2012. márc. 27. 14:09
én se adok neki tuti egy éves korig csokit, de még édeset se igazán :-D
115. Pen80 (válaszként erre: 103. - Haaeen)
2012. márc. 27. 13:43
Nekem is mondták, hogy milyen szigorú vagyok, hogy nem adtam neki csokit, csak jóval 1 éves kora után. Erre én mindig azt kérdezem, hogy most komolyan azt várják tőlem, hogy én szoktassam rá a saját gyerekemet? Cigit ne adjak a kezébe?! :)
114. orsibigyu (válaszként erre: 113. - Gkreka)
2012. márc. 27. 13:29
Ezzel egyetértek. Ilyet én sem mondanék neki soha. Miért tanítjuk arra, hogy lenézzen egy egész csoportot? Minden embert a tettei minősítenek, nem a származása.
113. gkreka (válaszként erre: 111. - O.melinda)
2012. márc. 27. 13:09
Lehet, hogy a randa beszédről leszoktatod ezzel a gyerekedet, de sokkal rosszabbat teszel vele, hogy beleneveled, hogy általánosítson.
112. Mazsinka (válaszként erre: 103. - Haaeen)
2012. márc. 27. 12:56
Nem azt mondtam, hogy sz.r anya az, aki így csinálja. Kell, hogy legyenek irányadó elvek, de a realitás határain belül. Ha azt mondom, hogy nem adok a gyerekemnek csokit egy éves kora előtt, akkor nem adok. De, ha a nagyszülő a hátam mögött 11 hósan ad neki egy falat lekváros kenyeret, akkor nem megyek át leordítani a nagyi fejét, mert mindenki hülyének fog nézni. Hanem szépen megkérem, hogy tartsa tiszteletben a dolgot, vagy ráhagyom, mivel egy falat lekvártól még senki nem halt meg.
111. o.melinda (válaszként erre: 10. - Kira34)
2012. márc. 27. 12:53

Csúnya beszédben a gyerekem óvodás,5 éves.Neki a lehető legnagyobb büntetés,ha szégyellnie kell magát.

Ha gyúnyán beszél,vagy olyat mond,azt mondom neki,hoy szégyelld magad,ilyen csúnyán csak a c...ny gyerekek beszélnek.Ez mindig beválik és nevelési célzattal ő is használja a többi gyerekeknél.

110. orsibigyu (válaszként erre: 96. - Mosolyka1111)
2012. márc. 27. 12:46
Na nálunk pedig ez nem volt kérdés. Mert engem anyukám maga mellett altatott és én 2O évesen sem tudtam egyedül elaludni, ha táborba mentem, akkor a barátnőmet kértem aludjon velem, de soha nem tudtam egyedül, mert hiányzott a test melege. Ezért én a fiamat az első naptól külön tettem és nagyon jól alszik így. És én is. Sajnos sokakakat ismerek akiknek nem végződött ilyen jól ez a közös ágy dolog. Nagyon gyerekfüggő. Volt olyan ahol, az anyuka már a végkimerülés határán volt, mert hónapokig nem tudott aludni egy izgő-mozgó gyermektől. Ez családfüggő, gyermekfüggő.
109. vvicus (válaszként erre: 107. - Orsibigyu)
2012. márc. 27. 12:38
Tulajdonképpen attól lesz egy ásványvíz babavíz, hogy alacsonyabb az ásványi anyag tartalma mint más ásványvizeké. Persze van, hogy valamire nincs ráírva, hogy babavíz, mégis kb. megegyezik az ásványi anyag tartalom, de vannak olyan vizek, amikben viszont lényegesen több.
108. orsibigyu (válaszként erre: 83. - Kacsa118)
2012. márc. 27. 12:38
Sajnos sok mindenről nem tudjuk milyen hatása van. Mert anno még a várandósoknak aszpirint adtak megfázásra, ma már szigorúan tilos. Stb, stb. Ha lehet minnél természetesebb dolgokat kell keresni. Én örülök, mikor látom, hogy fejik a kis tehénkét, és öntik üvegbe a fiam tejecskéjét, mert tudom, természetes dolog jut a szervezetébe.
107. orsibigyu (válaszként erre: 78. - Mkriszti81)
2012. márc. 27. 12:34
Én nem hiszem, hogy az, hogy valamire ráírják, hogy babavíz, az bármit is garantál. Manapság szerintem el kell fogadni, hogy egy ilyen mérgező világban élünk, ahol, ha azt néznénk, hogy mi mennyire árt, semmit nem ennénk, és innánk, sőt levegőt sem vennénk. De hála Istennek ügy lettünk megteremtve, hogyha mindennap kis mennyiségű mérget juttatnak a szervezetünkbe, úgy hozzászokunk, hogy nem halunk meg tőle. Régen a királyok így védekeztek a mérgezéstől. Akinek van energiája, és főleg pénze, az megpróbálhatja megvédeni magát, de ismerek olyat aki bióboltban dolgozott és mikor elfogyott az árú elküldték egy másik üzletbe beszerezni gyümölcsöt ami nem volt bió, és mégis bió gyümölcs árárn adták el. Ennyit erről.
106. Muraja
2012. márc. 27. 11:44

Eletemben soha senkitöl sem hagytam semit tanacsolni. Nagyon fiatal mamma voltam de nem volt semi tanacsra szuksegem. Ha valaki annak dacara nem respektalt es csak " nyomta a szöveget" az enyhen ell lett utasitva valamerre...

Ugyanugy ma sem a gyerekeim sem masnak nem eröszakolnam ra a " hasznos " tanacsokat. Kiveve ha nem direkt kerdesel szolittanak le .

105. olvedireka (válaszként erre: 104. - 474687f420)
2012. márc. 27. 11:42
kukacok ? hát ez katasztrófa mik vannak
2012. márc. 27. 10:27

A gyereknek aludni kell délben.Az én gyerekem 3 éves kora óta nem alszik, csak este, előtte erőltettem, de 2 órás harcok után feladtam, van olyan gyerek, aki tényleg nem tud aludni.Ennyi

Engem megszóltak, mert 1 éves kora előtt adtam neki tejterméket, amit elvileg 2 éves kora után lehet csak.Anyukám és az ő korabeliek nem tápszerrel etettek minket, hanem híg tejbegrízzel, stb, mikor nem volt tejük már.Ja és én is utálom, amikor vicces, hogy a gyerekkel meg akarják kóstoltatni a piákat, pl sör, kávé, mire jó ez?Ja pár hónapja vettem gyógyszertári kamilla teát és most kukacok jöttek ki belőle, ez milyen már?

103. haaeen (válaszként erre: 86. - Mazsinka)
2012. márc. 26. 21:00
ja, es engem is allandoan megszolnak a kivulalok, mondvan, milyen szar anya vagyok, mert meg csokit sem adok a gyerekemnek, miert nem engedem neki, hogy belenyaljon a kaveba, borba, mert meg mindig kulon fozok neki so es zsir nelkul, es meg holnapig sorolhatnam mennyi mas "vetseget" elkovetek a falu szerint :S
102. haaeen (válaszként erre: 97. - Genlips)
2012. márc. 26. 20:56
en Hipp bio gyumiteat vettem, de meg csak a polcon figyel :)
101. haaeen (válaszként erre: 86. - Mazsinka)
2012. márc. 26. 20:55
szia. en is lehetnek az ismerosod :) en is sok konyvet elolvastam, nem adtam vizet a fiamnak (kiveve egyszer a "jotanacsok" miatt), fel eves kora korul kezdtem a hozzataplalast, 10 es fel honapos fiam meg sosem evett csokit, cukorkat, kimerem neki a kajat (persze, annyit eszik, amennyit akar), en is tudom mikor aludt el, es azt is mikor lesz almos (szerintem ez termeszetes, ha odafigyelsz a gyerekdre). szerencsere o ilyen kiszamithato baba :) es onnan tudom, hogy a nagy konyv A nagy konyv, hogy a fiam pont azt csinalja, amit a konyvben leirnak. ugyhogy nekem a konyv csak megerosites, nem szentiras :)
100. DorkaMoncsi (válaszként erre: 99. - Genlips)
2012. márc. 26. 20:55
Én csak a csipkebogyót iszom. Hamarabb kigyógyít a náthából, mint bármi más. :o (Meg ízre is szeretem.)
99. genlips (válaszként erre: 98. - DorkaMoncsi)
2012. márc. 26. 20:40
mert a legrosszabb minőségű csipkebogyó van benne, ugyanígy fekete, zöld teából és mindenre kiterjedve, amivel nem tudom, mennyit érsz, ha megiszod :)
98. DorkaMoncsi (válaszként erre: 97. - Genlips)
2012. márc. 26. 20:24
Miért? :) Én pl kimondottan szeretem a csipkebogyóteájukat, abban még koffein sincs.:)
97. genlips (válaszként erre: 25. - Haaeen)
2012. márc. 26. 20:22

hát azért tea alatt nem a Pickwick teát értik, ugye?

mert azt még felnőttnek sem adnám :)

2012. márc. 26. 18:12

"Jó" tanács?

Pl. hogy nehogy magunk közé vegyük a nagyágyba a babát, mert a büdös életben nem fogjuk akkor kiszoktatni.

Ez nem jött be, igenis magunk közé vettük, ott nyugodott meg, ott tudott jókat aludni éjjelente. És három éves korában kapott saját szobát, onnantól pedig ott aludt, sőt ő kérte, hogy a hálószobánk és a szobája közötti ajtót csukjuk be.

95. DorkaMoncsi (válaszként erre: 91. - Kacsa118)
2012. márc. 26. 18:09
Nem leszólni akarom a tápszert, nem vagyok ellene, pláne, hogy nem tudom nekem sikerül-e majd szoptatnom. Te már anyuka vagy, és én is az leszek pár hónap múlva, kvázi akkor magamat is paráztattam volna. Egyszerűen elmeséltem mit láttam, hátha valakit érdekel még rajtam kívül. Nem kell mást kitalálni mögé (paráztatás).
94. 4c1a787e8f (válaszként erre: 93. - Pen80)
2012. márc. 26. 17:26

Pont ezt írtam le a 49-es hsz-emben, Te még jobban meg is fogalmaztad:


"Kaptam sokat és azokat a saját családom képére formáltam, rugalmasan kezeltem, hogy passzoljon hozzánk."

93. Pen80 (válaszként erre: 92. - Pen80)
2012. márc. 26. 16:08

Folytatom: mindegyikünk más szempontokat tart fontosnak és az alapján hozza meg a döntését és itt vissza is térhetünk az eredeti témához, mert ez a nevelésben is így van. más a fontos neked és más nekem és más tetszik az én gyerekemnek és más típusú a tied. és ez már most is látszik a fórumból és ettől nem unalmas ez a világ :)

A fórum elejétől azon gondolkodom, hogy milyen ilyen jótanácsot kaptam, de nem jut eszembe egy sem. Kaptam sokat és azokat a saját családom képére formáltam, rugalmasan kezeltem, hogy passzoljon hozzánk. Volt, amihez ragaszkodtam volna, de a gyerek nem úgy gondolta és volt fordítva is és most is így van.

92. Pen80 (válaszként erre: 91. - Kacsa118)
2012. márc. 26. 16:03
az a baj, hogy minden a pénz meg egyéb érdekek körül forog (aminek a vége valahogy mindig a pénz), ezért esélytelen, hogy valaha is bármiről kiderüljön az igazság. Mindig lesz valaki (másik cég stb.), akinek más az érdeke, és beleköt a dolgokba (terhes vitamin, tápszer, bébiétel stb.), és mi csak kapkodjuk a fejünket, hogy akkor vajon most éppen kinek van inkább igaza.
91. kacsa118 (válaszként erre: 84. - DorkaMoncsi)
2012. márc. 26. 15:56

Nem veszekedni akarok, de ez inkább a hogy paráztassuk az anyukákat komment volt. Másrészt nem azért adok tápszert a gyereknek, mert azt látom jónak, hanem mert nincs más választásom.

Egyébként igen, van nem szója alapú, az tejalapú, ami a legkisebbeket még kicsaphatja.

90. Pen80 (válaszként erre: 78. - Mkriszti81)
2012. márc. 26. 14:56

szerintem az ásványvíz se jobb, nem hiszem, hogy a sok ásványi anyag nem veszi igénybe a baba szervezetét

mi mondjuk ásványvizet adunk a pótlásba - egyelőre azt is csak forralva, még csak 3 hetes a baba. de szerintem mindegyiknek van baja. mármint a csapvíznek is meg az ásványvíznek is.

89. Pen80 (válaszként erre: 86. - Mazsinka)
2012. márc. 26. 14:53

Jó nagy mázlija van, hogy a gyerek pont olyan, mint ami a nagy könyvben van. :)

És ha a gyerek véletlenül felborította a napirendet, akkor fejvesztve kapkodott? :) Vagy ha mégsem lett volna elég neki a pohárka almaszósz, akkor éhesen ment aludni? :) Szegény baba :)

Alapvető dolgokat szerintem is érdemes betartani, de a baba saját igényeinek figyelembe vételével működhet csak tényleg jól a dolog.

88. Lencsy (válaszként erre: 86. - Mazsinka)
2012. márc. 26. 14:27
A "nagy könyveket" hozzáértő emberek írják , mindig a legújabb kutatások alapján ..ELVILEG ! Viszont én úgy gondolom, hogy nincs két egyforma gyerek két egyforma igénnyel . Az alapvető dolgokat tartsuk be, mint pl . a hozzátáplálás kezdetét, a tejtermékek , liszt stb bevezetését ..de azért ne napra pontosan ..az túlzás ! Nem attól lesz valaki jó anya hogy feltétel nélkül mindent a könyvek után csinál !
87. Ami.
2012. márc. 26. 14:25
Ez túlzás szerintem,irányadónak jó,de rugalmasan kell kezelni a baba igényeihez mérten.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook