Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik pelenka és miért? fórum

Melyik pelenka és miért? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. febr. 24. 07:09
nekem nincs szárítógépen el vagyok nélküle. Azelső gyereknél meg voltam győződve, hogy a mosható miatt lett hamar szobatiszta 2 éves 2 hetesen teljesen szobatiszta lett egyik nap levettem aznap még volt 2 baleset de azóta se soha. Viszont a fiam na ő kemény dió 2 éves 8 hónapos hallani se akar se biliről se semmiről inkább szól, hogy anya tisztába teszel? Ja és már kiválassza melyik mintásat tegyem :D
2017. febr. 23. 20:59
Ja, én is szárítógépben át szoktam forgatni de amúgy teregetni is volt hely kint is, télen meg a fűtés helyiségében.
30. gribedli*** (válaszként erre: 29. - M0ncsa)
2017. febr. 23. 20:52

Nem úgy értem, hogy olyan nagyon későn, de a moshatôshoz fűzött reményeimhez és a tesóihoz képest igen.


3 éves korában,a szülinapján volt az első nap az oviban. És oda nem veszik be pelussal, vagy akin van, arról egyből leveszik, szóval nem lehet nem szobatisztán vinni a gyerekeket és tök emlékszem,hogy karácsony-újévkor sikerült levenni (mert ő nem is akarta), mert tényleg az utolsó napok voltak ovi előtt,nagy sietség volt, kb 1 hete tanulta meg a pisilést mikor oviba került. Szóval 3 évesen pont. A másik kettőnél meg 2 hónappal ovi előtt már azért ment.


Nála eleve 2,5 évesen bepróbálkoztunk mert nyár volt, és úgy látszik, neki az korai volt, mert vissza is kellett tenni.

29. M0ncsa (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2017. febr. 23. 20:12

Hat, az en pici lanyom meg a moshatosbol is kepes volt kifolyatni :) Igaz, nem nyakig lett kakas, csak a body szele a fenekenel.

Fura, hogy ilyen sokaig tartott moshato mellett a szobatisztasagga valas... bar ez azert gyerekfuggo is szerintem.

Nekem is igertek, hogy hamarabb lesznek a gyerekek szobatisztak, hat nem lettek. Teljesen normalis idoben lettek szobatisztak (2-2,5 evesen, a pici lany most 2,5, de ejszakara meg kap pelenkat, mert hebe-hoba bepisil).


Annyit azert hozzatennek, hogy ha valaki moshatozik, erdemes egy szaritogepet is beszerezni, ha nincs. Egyreszt hamarabb szaradnak a pelenkak, masreszt finom puhak lesznek, harmadreszt par honap hasznalat utan kaptak a pelenkak egy enyhe "szagot", amin az elomosas sem segitett. En pedig iszonyat hisztis vagyok a szagokra. Szaritogepben szaritassal viszont eltunt teljesen :)

28. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Cucicsillag)
2017. febr. 23. 18:38

Nekem volt olyan ismerősöm, aki használta akkor is, mikor még csak egy gyerekem volt. De valahog nem is beszéltünk erről, vagy ha mondták, csak elhúztam a számat egy kicsit, hogy nyááá, inkább nem.


Pl a moshatóssal soha nem volt olyan élményem, hogy a gyerek hónaljig kakis egy hirtelen jött "roham" miatt,az eldobhatósokkal igen. Így azt gondoltam, hogy végülis mosásból sem így, sem úgy nem lesz több,mert ha a cucc kijött az eldobhatósból, ugyanúgy moshattam ki body-t, rugit, mindent, ehhez képest a moshatósból sosem jött ki, mert a szélei jobban zárnak meg nagyobb is. Talán ezt is az előnyökhöz sorolhatnám

27. Cucicsillag (válaszként erre: 25. - Rekuczy)
2017. febr. 23. 18:08
Nalunk eleg kovuletek vannak ebbol a szempontbol. Azota mar valtottunk dokit :)
26. Cucicsillag (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2017. febr. 23. 18:06

Igyekeztem tajekozott lenni, de vhgy ez vhgy kimaradt..

Lehet, jo lett vna vagy, ha egy ismeros mami is hasznalna, na de mindegy :)

25. rekuczy (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2017. febr. 23. 15:45
Ha ez nekem szól igen heherészek néha de inkább elszomorítanak ezek a védőnők és orvosok akik ha nem értenek hozzá akkor félre tájékoztatnak. És elnézést, ha úgy jött le de nem volt szándékomba bántani senkit viszont ha valaki tudatlan és butaságokat mond az anyukáknak az ad okot arra, hogy igen is írjunk frappáns válaszokat ami felkelti azon emberek figyelmét akiket félrevezetnek. Mivel a a fórum címe nem az eldobhatós pelusokról szól így igen válaszoltam, hogy mosható pelust használunk :) Rengeteg írás van a mosható pelusról amiket megtalálsz az interneten. De még csak annyit mondanék, hogy a ne agy Isten kifolyt kaka össze keni a bodyt vagy a nadrágot és társait akkor azt is el kellene dobni, mert nem lehet rendesen kitisztítani ahogy a doktornő említette?
2017. febr. 23. 12:14

Amùgy ha valaki viszolyog, ne tegye, ne használjon moshatóst. Csak mivel ez egy összehasonlítás, el lehet mondani a pro/kontrát.


Ha az első gyerekemnél valaki moshatós pelust emlegetett volna, valszeg kiröhögöm, hogy milyen már... de a picúrnál meg a polgármester és a helyi gyógyszertár közreműködésével jött egy levél a baba születése után, hogy ha akarom, akkor mint minden újszülöttnek, neki is jár egy 30%os kedvezmény az alapcsomagra, ha ki szeretném próbálni. Úgy voltam vele, hogy a dokik is dicsérték, kipróbálom. Max, ha nem tetszik, eladományozom vagy mittudomén.


És egy hét alatt megszerettem.

2017. febr. 23. 12:06

A szobatisztasággal kapcsolatban hozzátenném (nem mindegyik gyerekemmel használtam moshatós pelust, így van összehasonlítási alapom), én eredetileg az irritációk megelőzése miatt és korábban lesz szobatiszta a gyerek mottóval kezdtem használni.


Plusz nálunk is a gyerekorvosok, kórház, gyógyszertár részéről erős kampány folyik a moshatós pelus MELLETT mert kørnyezetbaràt, popsibarát és olcsóbb is.


Hogy mi jött be ebből? A moshatós pelusos gyerekemnek volt a legszebb popsija de ő volt az, aki legkésőbb lett szobatiszta, mert hiába mondják, hogy a gyerek érzi így a nedvességet és akkor hamarabb megtanulja, valószínű, hogy neki nem " dunsztolódott" a feneke mert a mostani moshatósok jobban elvezetik a nedvességet, szóval ebben az egyben nem jött be. Viszont olcsóbb volt, meg lehet ezt felváltva is csinálni, teszem azt, étterembe nem moshatóssal vittem, mert nem akartam a koszos pelust hazacipelni.


Még eü szempontból mondanám, hogy ez a gyerekem már icipici korától ugye a pelus miatti testhelyzetben volt a csípője (a dokinéni is elmagyarázta, hogy ez jó), így spontán spárgázni tud. Nem, nem csodagyerek, hanem amikor elkezdte a balettot, ott is feltűnt a tanárnak, meg előtte már nekem is itthon, hogy egy csomószor neki természetes állapot volt, hogy jàtèk közben spárgában ült:DDD ez a legtöbb moshatós pelust hordó gyereknél hasonló, mert a pelus egy olyan helyzetben tartja a csípőjüket. Kihat majd később a testtartásra is, stb.

22. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Rekuczy)
2017. febr. 23. 11:49
de gondolom, nem keverőtárcsás mosógéped van, mint anno a védőnő anyukájának :)
2017. febr. 23. 11:48
20. Cucicsillag (válaszként erre: 18. - M0ncsa)
2017. febr. 23. 11:46
Inkabb lapozok. Legkozelebb,ha jon a vedono azert rakerdezek az aranyokra, mert furcsallom,hgy ez nalunk szoba sem kerult... 2 kulon korzetben szulettek a fiuk es egyik sem mta, de dokik sem.
19. dolcsy1989 (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2017. febr. 23. 11:07
Mi csak hehereszunk...te meg konkretan viszolygasodat fejezted ki. Mi is a problema?Felreertes ne essek: mindenkinek szive joga eldonteni mit hasznal, mit ad ra a gyerkocre. En mindkettot hasznaltam. De mindettol fuggetlenul akkor is vicces a hozzaszolas. Es van benne igazsag is.
18. M0ncsa (válaszként erre: 17. - Cucicsillag)
2017. febr. 23. 08:05

Miert ne lehetne hehereszni? Faj az neked?

Te magad is hozzatetted a tapasztalatokhoz a szemelyes velemenyedet. Es, ez baj?


Mas: nalunk vedonok, orvosok, ovonok, mindenki nagy tamogatoja a moshato pelenkanak. A gyerekorvos kifejezetten megdicsert, amikor megtudta, hogy moshato pelenkat hasznalunk. Ugyhogy meg az orvosok velemenye is elter, egyik sem szentiras.

2017. febr. 23. 00:58

Lehet ezen hehereszni, ugy gondolom a forumindito is tapasztalatcsere miatt inditotta a forumot, nem azert, hgy anyukak okoskodjanak es egymasnak essenek, mert mas,mast hasznal, vagy mashgy kepzeli.

En, akikkel egyutt szultem, X(30 feletti a letszam) csapat kismami, egyikunk sem hasznalt moshato pelust /ez egy ilyen banda... 😳

De ha neked ez okoz oromet... Hurrra...

Es nem vedonot irtam,hanem dr.not.

Az ilyen "frappans" hsz-k utan jobban alszol?!

16. dolcsy1989 (válaszként erre: 15. - Rekuczy)
2017. febr. 22. 18:40

De nagy kiraly ez a beszolas. Es mennyire igaz. En sem eldobhatosban totyogtam...1,5 evesen szobatiszta is voltam...bar em emlekszem. :D

Vedoneni lehet jutalekot kap a pelelnkak utan. Lehet pelusgyara van. :D

15. rekuczy (válaszként erre: 7. - Cucicsillag)
2017. febr. 22. 17:03
4.5 éve moshatózom már második gyerekkel de soha sem fertőzés sem gombásodás sem semmilyen ilyesmi problémánk nem volt. Vannak olyan módszerek amikkel lehet fertőtleníteni védő néni eldobhatós pelusba nőt fel?
2017. febr. 22. 10:31
Nekunk mindket gyereknel az Aldis sajatmarkas jott be a legjobban. Arban is meg minosegben is. Nyaron amikor nagyobbak licsit akkor en moshato bugyis pelust adtam ra. Ketevesen szobatiszta ejjel nappal.
13. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - 5236d12e25)
2017. febr. 22. 10:31
Na, azt kifogom probalni :)
12. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Cucicsillag)
2017. febr. 22. 09:37

Szerintem ez kicsit túlzás. Papírkendő is megy bele, így a kakit azzal dobod ki, de ha nem is használ valaki belső papírkendőt, túlzás azért, hogy semmivel ne jönne ki. Mikor a gyerekek már nem pelusoznak, olyankor is előfordul ilyen baleset még egy ideig, ovikban is. És nem hiszem, hogy minden egyes bugyit kidob az ember, amiben a gyerek volt,amikor véletlenül bekakilt. Teszem azt, amikor tanulgatják, hogy most kell, vagy nem kell, ez jó ideig megy, van,hogy napi 4-5 bugyin is féknyom lesz (bocsánat:)), mire rájön,hogy melyik is az a pont, amikor vécére kell mennie, legalábbis nem minden gyerek olyan ügyes egyből, hogy soha nem fog bekakilni meg egyből tudja, hogy kell. Akkor ilyen esetben ki kellene dobni napi 4 bugyit?


Én napisan fertőtlenítőt használtam egyébként, illetve a régifajta pelusokat még vasalni szokták mert a vasalás csíraölő.


Az eldobhatós pelus sem mindig biztonságos, hiszen van gyerek, aki pont azokra a dolgokra allergiás, amikkel átitatják ezeket, vagy az alapanyagukra. Így azoknak az anyukáknak, akiknek ilyen érzékeny a babàjuk, az egyetlen biztonságos dolog a textil lesz.

11. M0ncsa (válaszként erre: 7. - Cucicsillag)
2017. febr. 22. 08:08
Ja, amugy en meg az eldobhatoban levo kulonfele vegyszerektol viszolygom :)
10. M0ncsa (válaszként erre: 7. - Cucicsillag)
2017. febr. 22. 08:08

Amig picik, letezik a moshato pelenkahoz papirbetet. Mondjuk sokaig nem kellett hasznalni, mert mindket gyerek 9-10 honaposan mar bilibe kakalt.


Altalaban 60 fokon mostam a pelenkakat, nagyritkan 90-en. Soha nem volt egyetlen pottyuk sem a popsijukon, nemhogy fertozes.

2017. febr. 22. 07:28
Az elején liberot és pamperst használtunk, de amikor barátnőm adott pár darab lidl pelust átváltottunk arra. Nekünk nagyon bevált, minőségileg árban is. Próbáltuk már a rossmann saját márkásat is, tesco-s is bevált,az sem rossz, de a tom marketben is vettem már 10 db kiszerelésű no name pelust az is jó volt. Legutóbb pedig mivel mindenhol elkapkodták a lidlben a méretünket apa épp hetelt itt nálunk pedig se lidl, se rossmann, csak coop, mert tom market ahol szintén nem volt méretben, kénytelen voltam bemenni a patikába. Meglepődtem mert a patikai ugyan az szinte mint a lidl és a tesco-s árban szintén, max itt darabszámra tudom venni.
8. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Sziszi0528)
2017. febr. 21. 21:55
Pampersnel fura,hgy tipusonkent mas a minosege.... :/
7. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Gviksi)
2017. febr. 21. 21:54

Nalunk mindket sracnal bejott a pampers premium care, a tobbi pampers pl.nem az aktivos, stb... Jo meg az aldi, sajat markasa, ill.egy idoben a dm-est is hasznaltuk. A legelsonel fordul elo a legkevesebb "baleset" a rucik megusszak :) az esetek 98 %-ban.



Anyukak! Akik moshatot hasznaltok... Elkepzelni sem tudom,hgyan fertotlenititek?! :o

ez a klasszik?

A dokinenink azt mta, a kakit lehet fozni, mosni, gozolni, abbol ki nem megy a baci, ha olyan... En viszolygom tole :(

2017. febr. 21. 20:50
Nekünk is a Müller "sajátmárkása" vált be, pedig mindent kipróbáltunk. Általában Müller-szombaton vettük, akkor 15%-kal még olcsóbban jutottunk hozzá, minősége pedig van olyan, mint a reklámozott márkásaké.
5. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Gviksi)
2017. febr. 21. 19:10
Moshato pelenka. Legjobb a babanak, leggazdasagosabb, legkornyezetbaratabb.
2017. febr. 21. 17:00
Én mindig azt használtam, ami akciós volt. Csecsemőként huggies es pampers volt, néha libero. Kesőbb pedig saját márkásokat, ami épp le volt árazva.
2017. febr. 21. 15:21
Én moshatót használok és több szempont is van amiért nagyon szeretjük :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook