Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik országban érdemes ma munkát keresni? fórum

Melyik országban érdemes ma munkát keresni? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 2. 10:31
mindegy, csak nem itthon..
17. Noorah (válaszként erre: 16. - Buzasi1983)
2010. szept. 2. 08:37
Ott nem elég, ha beszélek franciául? (Gondolok itt pl. Brüsszelre.) Mert akkor inkább azt tanulnám tovább, mint egy teljesen újat..)
2010. szept. 1. 19:16
En Belgiumot es Hollandiat ajanlanam.A szociallis rendszeruk nagyon jo,es bar meg kell tanulnod a nyelvet,de ameddig nem beszeled ,addig is egy kis szerencsevel tudsz munkat talalni.
15. petka
2010. szept. 1. 17:54
Konkret infot nem tudok mondani, de allitolag Norvegia nagyon jo, es a tengeren tulon pedig Kanada.
14. Noorah (válaszként erre: 13. - Agis)
2010. szept. 1. 17:50
Na hajózni nem mennék... szeretem érezni a talajt a talpam alatt. :)
13. agis (válaszként erre: 7. - Arcansas)
2010. szept. 1. 16:50

Óceánjáró hajón 1500-2000 USD a fizetés. Tényleg nincs szabadnal, de egy nap 10 órát dolgozol. Annyire nem rossz, hoyg semmire nem kell költs.


Folyami hajón a heti egy szabadnap sem biztos, hoyg megvan, de össességében ha nem is adják ki a szerződés végén kifizetik. Ott 650-750 EUR+borravalót lehet keresni (kb 900EUR/hó)

12. Noorah
2010. szept. 1. 15:42

semmi baj, úgyis utananézek még addig :)


köszönök minden eddigi hozzászólást

2010. szept. 1. 15:31
bocsi h nem tiszták az infóim!gondoltam is h valami hibádzik!:)))
10. haaeen (válaszként erre: 3. - Noorah)
2010. szept. 1. 14:53
ha EU-s orszagban dolgozol, akkor ket ledolgozott ev utan abbol az orszagbol is kaphatsz nyugdijat, persze nem annyit, mintha 40 evet dolgoztal volna ott :) es a rovidebb munkak is beszamitanak a nyugdijadba, de azt ahhoz az orszagban ledolgozott evekhez szamitjak hozza, ahol a legtobbet dolgoztal.
9. haaeen (válaszként erre: 7. - Arcansas)
2010. szept. 1. 14:51
szia. Angliaban, ha babad szuletik, az elso 8 heten kapod a fizetesed 90 szazalekat, aztan 31 hetig heti 124 fontot. es kb. ennyi. kaphatsz council flatet vagy lakhatasi tamogatast, de azt nem olyan konnyu megkapni. ugyhogy nem kolbaszbol van a kerites...
8. Pera0322 (válaszként erre: 1. - Noorah)
2010. szept. 1. 14:40
Teljesen megértem a problémádat, hasonló gondolataim vannak nekem is. Több ismerősöm próbált külföldön szerencsét, sokan Londonba mentek. Párom 9hónapot volt kint úgy, h mikor kiment, a nyelvet középszinten beszélte. Már másnap el tudott helyezkedni, és igen jól keresett. Szerintem az a lényeg, h az ember talpraesett legyen és el tudja magát adni! A nyelvtudás alap, senki ne vágjon neki úgy h legalább alapszinten nem tudja megértetni magát, és megérteni másokat!!
2010. szept. 1. 14:33

Pl egy bnőm takarítónő hotelben londonban,ő megpályáza majd az állampolgárságot ha letelik az 5éve.

Azt mondta h elvileg ha most terhes lenne a fizuja 100%át v majdnem annyit kapna a terhesség végéig,és szülés után 1évig,és ha az öccsét magához venné és ő lenne a gyámja,akkor lakhatási támogatást kapna albérletre 60%ot,meg hasonlókat...de sajnos hiányosak az infóim,de próbálok még írni ha eszembe jut valami!

Ha pénzgyűjtés a célotok,akkor hajóra lehet menni dolgozni mindkettőtöknek felszolgálónak,takarítónak bártendernek v bárminek amik vannak 1-2-3 évre(de ne óceánjáróra,mert ott halálsok a meló és kevés a fizu,nincs szabadnap),viszont folyami hajókon heti 1szabadnap van,és bírható állítólag...jó biztosítás van,orvosi ellátás,szállás pedig adott(a hajón és az élelem is!tehát nem kell nagyon költenetek semmire!)...nagyon sokan a párjukkal mennek hajózni,aztán a gyűjtött pénzből lakást vesznek mo-n...A külföldi munka pedig jó referencia a vendéglátásban mo-n!

Nagyon sok irányban el lehet indulni!

6. Noorah (válaszként erre: 5. - Arcansas)
2010. szept. 1. 14:29

Köszi az infókat! Máris többet tudok.


Ha már tenger és nem skandináv ország, akkor nekem Olasz... de öcsém volt kint és ott sem leányálom az élet...

2010. szept. 1. 14:27
Engem nagyon vonzanak azok az országok,ahol tenger v óceán van....egyik álmom amerika(akárki akármit is mond:DDD)
2010. szept. 1. 14:26

igen!

Eu-ban általában.(de nézz utána mindenképp)Ezért kell jól meggondolni,vagy ha nem ennyi időre terveztek,akkor nagyon ügyesen pénzt félretenni!Annak is jó,aki külföldön sokat tud félretenni,aztán visszatér,és amíg itt nem talál állást,ill kezd bele vmi kis vállalkozásba,addig meg tud élni legalább...

3. Noorah (válaszként erre: 2. - Arcansas)
2010. szept. 1. 14:22

5 év munka? kevesebb év nem nem számít bele? (még sok mindennek nem néztem utána )


Amúgy USA eszemben sincs...

2010. szept. 1. 14:16
az északi országokról nagyon jókat hallok!tiszta,kultúrált környezet,jobb megélhetés...aki itthon nagyon nem tud megélni,annak sikerülhet külföldön.Van pár ismerősöm,akinek bejött külföld,mégha nem is vezető állásban dolgoznak!de nagyon meg kell gondolni.Főleg azért,mert ha véletlenül visszakerülsz mo-ra,akkor ha olyan országban dolgoztál,ahol nincs nyugdíjmegállapodás Magyarországgal,akkor bizony nem lesz belőle később nyugdíjad.(pl USA)...úniós országokban,pedig 5év munka már beszámít a magyar nyugdíjba!
2010. szept. 1. 14:09

Úgy néz ki egy ideig nekem sincs esélyem országunkban még diplomásként sem. Gondolkodom Anglián (angolul beszélek csak), de azt hallottam oda most már nem annyira érdemes mint eddig, párom pedig Németországon agyal (Ő nagyon keveset, én egyáltalán nem beszélek németül). DE őszintén szólva Skandináviától sem riadnék vissza... Vagy mi lehet még esélyes manapság? És hol milyen lehetőségekkel lehet élni? Valkinek tapasztalata???


Végzettség persze nem olyan lényeges, de azért leírom: én kommunikációs szakember és kulturális szervező. másfél év tapasztalattal. kreatív érzékkel (rajz, gyöngy, tervezés, írás stb).

Páromnak pedig több okj-s végzettsége van, pl. idegenforgalmi manager, pénzügyi tanácsadó, boltvezetői, hideg-meleg borkolói + pár vizsga híján informatikus... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook