Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik banknál nyissak számlát? fórum

Melyik banknál nyissak számlát? (tudásbázis kérdés)

16. dd4fac34d4 (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. jún. 23. 17:06

Lehet, hogy elkerülte a figyelmedet, pedig "pártunk és kormányunk" nem győzte hangosan "reklámozni", hogy nagy jóságában visszadott valami kis kedvezményt nekünk abból, amit korábban az ő intézkedései miatt vesztettünk el! Vagyis jogszabályi nyelven és pontossággal:

"Fizetési számlánként havonta az első 2 alkalommal, Magyarországon elhelyezett valamennyi ATM-ből forintban teljesített bankkártyás készpénzfelvétel díjmentes, összesen legfeljebb 150 000 Ft-ig."

15. szabot.88 (válaszként erre: 13. - Syria)
2014. jún. 23. 14:47
A k&h banknál a lányomnak a junior számlájáról (nem pont ez a neve)vettük le 5000-ért. A számlavezetési díj 50ft/hó, ez tényleg minimális.
2014. jún. 23. 13:50
Köszönöm a válaszokat! :)
13. syria (válaszként erre: 11. - Szabot.88)
2014. jún. 17. 15:49

A takarékossági számla a legnagyobb átverés (szerintem minden banknál). Úgy van kitalálva, hogy ha a tulaj felvesz pénzt, mindenképpen a bank nyer.


Úgy tudom, most minden banknál kötelező a számlánkénti havi kétszeri ingyenes pénzfelvétel. (közös számlán lévők ráfaragnak, mert nekik is csak kétszer ingyenes.)


A junior számláknak gondolom sehol nincs számlavezetési díja.

A legkorrektebb bank még mindig a Raiff… Szerintem.

2014. jún. 17. 13:14

ez jó! melyik banknál nyissak számlát kérdésre a legoptimálisabb válasz: a ne nyiss számlát....


kedves kérdező:21 éves vagy, próbálkozz ifjúsági, vagy junior bakszámlával, azoknak nagyon minimális a költsége, de sajnos a legtöbbjéhez diákigazolvány szükséges. Ha elsődleges célod a megtakarítás, akkor nem feltétlenül szükséges pénzforgalmi számla, van lehetőség "sima" megtakarítási számla nyitására is. Így felveszed a pénzedet kp-ban és egyből irány a pénzintézet és beteszed a megtakarítási számládra pl.

Nézegess körül a neten, vagy szánj rá egy kis időt és keresd fel a neked szimpatikus bankokat, ahol személyesen is átbeszélhetitek, hogy mit szeretnél és annak milyen költségei vannak.

11. szabot.88 (válaszként erre: 9. - Bako naky)
2014. jún. 17. 12:27
A takarékossági számlának is van költsége. A télen 400.000 ft felvétele után 5000 ftot vontak le...:( (K&H)
2014. jún. 16. 23:21

ha teheted, ne nyiss szamlat

sokba kerul

evi 10-12 ezer


nalad jobb helyen van, ...

2014. jún. 16. 21:49

Én meggondolnám a bankszámlát! Amíg lehet, Csak készpénzt fogadj el. Azt az évi tíz-tizenkét ezret szerintem te is el tudod költeni, amit a bank lenyúl! Inkább keress olyan bankot, ahol takarékossági számlát lehet nyítni. ennek nincs számlaköltsége, és még kamatot is fizetnek érte. A havi felesleget, meg mindjárt vidd a bankba miátst kézhez kapod.

A lakóssági folyószámla az nagy átverés, lehúzás ebben a társadalomban. Nem fogsz tudni tőle megszabadulni, ha netán nem találsz munkát. El fogsz adósodni mint mindenki ebben az országban.

8. syria (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. jún. 16. 21:45
OTP kizárt, Raiffeisen jó.
7. Highlander73 (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. jún. 16. 21:22

Már minden banknál kell hogy legyen ingyenes felvét!Havi 2x,max.150ezer ft-ig!

Neked még lehet hogy junior/ifjúsági számlát is nyitnak sok helyen,aminek kedvezőbb a díja!

Helyedben azért nem valami nagyon új bankhoz mennék,aminek gyakorlatilag nulla múltja van.(említették a Magnet bankot...na,ott nem!)

K&H-nak vannak jó számlacsomagjai.Ajánlom még a BB,CIB,Unicredit...OTP esetleg.(Bár sztem az OTP drága,de volt kedvező junior számlájuk!)

2014. jún. 16. 21:03
www.bankracio.hu
5. Beu23 (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. jún. 16. 20:46
mostmár úgy van hogy egy honapba kétszer vehetsz fel ingyen. én otp-s vagyok anno ingyen volt a számlavezetés nem tudom meddig mig junior kártyám volt. most nem tudom mennyi. én azért választottam azt mert a családban mindenki ott van, én városba több automatát látok mint más bankoknál. mert ugye ha más bankétol veszel fel akkor tök sokat kell fizetni.
2014. jún. 16. 20:46
K&H banknál van okosszamlacsomag, neten érdemes megnézni... van amelyiknel nem kell külön kérni, hanem alanyi jogon jár 2szeri, vagy 4szeri ingyenes kp. felvétel!
2014. jún. 16. 20:38
Vannak kalkulátorok amivel meg tudod nézni, neked melyik a legkedvezőbb...
2. kisj
2014. jún. 16. 20:33
Magnet Bank
2014. jún. 16. 20:25

Szerencsére felvettek egy tanfolyamra a munkaügyin keresztül, amiért keresetpótló juttatás jár. Nem szeretném készhez kapni hó elején az egészet, készpénzben, mert úgy gondolom az házban sehol nem lenne biztonságban. Melyik banknál nyissak? Melyik a legkedvezőbb? (21 éves lány vagyok) Valamint minden banknál igényelhető, hogy az első pénzfelvétel ingyenes legyen?

Remélem kapok néhány hasznos választ! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook