Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik banknál nyitottatok start számlát gyerkőcötöknek? Utána néztetek hol jobb nyitni? fórum

Melyik banknál nyitottatok start számlát gyerkőcötöknek? Utána néztetek hol jobb nyitni? (beszélgetős fórum)


21. kiscsirke (válaszként erre: 17. - Serry)
2012. jan. 7. 22:32

Nem, de minek? Nyitsz egy simát, és gyűjtöd neki.

Ja és ezeket ne ügynökökkel kössétek, be kell menni a fiókba. Bármelyik banknál szerintem.

2012. jan. 5. 09:33
de igen. otp
19. Bcicus (válaszként erre: 16. - Jozsi.38)
2012. jan. 4. 13:27
ez valszeg nem az otp hiába ha nem az ügynöké.
18. Mons
2012. jan. 4. 13:12
Mi a CIB-nél nyitottuk meg. Helyileg pedig az önkormányzat is utal rá, egyszeri alkalommal 20.000ft.
17. Serry (válaszként erre: 15. - Kiscsirke)
2012. jan. 4. 12:54
DE megtakarítást és bármi mást sem lehet az ő nevére nyitni.. próbáltál már? tudsz olyat,ohgy kiskorú nevére nyitsz valamit?
2012. jan. 4. 06:08
nekem az OTP-vel rossz tapasztalatom volt. igaz hogy egy ügynökfélénél kötöttem meg a start számlát, majdnem félévet vártam csak arra, hogy egy nyamvadt bankszámlaszámot kapjak
15. kiscsirke (válaszként erre: 14. - Serry)
2012. jan. 3. 21:18
Akkor ha még többet akarsz nyitsz egy sima megtakarítási számlát, azonban szerintem a 42 500 Ft-ot vétek otthagyni...
14. Serry (válaszként erre: 4. - Venezuela)
2012. jan. 3. 21:05
De egy év alatt nem lehet 120ezernél többet....
2012. jan. 3. 20:26

[link]


Egy kis tájékoztató. Ez az OTP, de elvileg mindenhol így van, mert államilag meghatározott.

12. Bcicus
2012. jan. 3. 20:23
Mi még sehol, most fogjuk megcsinálni az OTP-nél.
11. Lexike
2012. jan. 3. 20:19
Egyiknél sem, mert ha nem tudsz hozzá tenni akkor, nem éri meg, mert még az állam által betett összeget is elviszi a kezelési költség.
2012. jan. 3. 20:19
Mi OTP-be. Évente maximum 120 ezret lehet rá feltenni, de minimum összeg nincsen, akkor is kamatozik kedvezőbben, mint más megtakarítás, ha nem raksz rá semmit. ÉÉn úgy tudom ez nem bankfüggő, hanem államilag van így behatárolva. Ha a MÁK-nál marad, akkor nem tudod felvenni. Én így tudom. De lehet, hogy tévedek.
9. mkriszti81 (válaszként erre: 8. - Lara anyuja)
2012. jan. 3. 20:13
igen, én sem, de úgy voltunk bele, ha nem rakunk neki semmit, akkor meg tuti, hogy nem lesz semmije, így meglesz rá az esélye legalább
2012. jan. 3. 20:09
Egyiknél sem! E nélkül sem vagyok biztos abban, hogy mire oda kerül a sor, lesz belőle a gyerkőcömnek valami... :(
2012. jan. 3. 20:09

Mi ahhoz a bankhoz mentünk, ahol már volt 2 hitelünk és biztosításaink is (k&h).

A start számlát csak azért nyitottuk, hogy az állam által adott kezdő összeget lehívjuk rá (ha egyszer adják, legyen), és a bank által ajánlott "útravaló életbiztosítást" kötöttük meg neki, ennek sokkal jobb feltételei vannak, erre rakunk neki havonta pénzt. (előbb is felvehető, nemcsak 18 évesen, többet vagy épp kevesebbet lehet rá tenni, lehet változtatni, a szülő hozzájárulása kell, ha fel akarja a gyerek venni stb)


érdemes utánanézni, melyik banknak van esetleg kedvezőbb feltételű, de hasonló célú megtakarítási alapja

2012. jan. 3. 20:05
Egyiknél sem!
2012. jan. 3. 20:02

Csatlakozom az előttem szólókhoz: sajnos itt nálunk olyan követelmények vannak majd mindenhol, hogy az ember elgondolkodik, megéri-e?!

Mi is simán csak bent hagytuk, és így is adja (még) az állam hozzá az ő részét, lesz amennyi lesz-ha ezt is le nem nyúlja V alaki...

2012. jan. 3. 20:00
mi takarék pontnál nyitottunk neki...igazából nem néztünk utána,de mindketten ott vagyunk,és meg vagyunk elégedve velük,és nekünk nem szabták meg,hogy mennyit rakhatunk be neki,kérdeztem is,hogy akár 500ft-ot is rakhatok-e be neki,és azt mondták,hogy nincs megszabva!
2012. jan. 3. 19:56

Nem nyitottunk.. olyan a babakötvényhez járuló konstrukció,ohgy nem vállaltuk. 1 mi az,hogy nekem megszabják egy évben mennyit tehetek neki félre. S mi van akkor ha nincs huzamosabb ideig havi 5000 Ft-om félre tenni? mert éppen nincs munkánk?

Maradt a MÁK-nál.

2012. jan. 3. 19:52

Én a mai világban egyik bankban sem nyitnék ilyesmit.

Legalábbis Mo-on nem.

2012. jan. 3. 19:38
Melyik banknál nyitottatok start számlát gyerkőcötöknek?Utána néztetek hol jobb nyitni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook