Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melegben mit csináltok kisgyerekkel? fórum

Melegben mit csináltok kisgyerekkel? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 15. 12:07

én benedvesített pelussal törlöm át 5 hónapos kisfiam, ezen kívül a kiskádban licsi-locsizunk.

amúgy a befüggönyözött lakásban kuksolunk, még a tévét sem kapcsolom be, mert az is okádja a meleget (a számítógép a konyhában van). énekelgetek neki, mondókát mondok, játszunk a csörgőivel, rágókájával(a foga is kínozza). lesétálunk a fák alá, az árnyékba pár percre, hogy legyen egy kis izgalom és "friss levegő" is, madárkákat nézünk. :)

és ami a legjobb, alszunk ha belefáradunk a játékokba. :) kora este, amikor kicsit enyhül a hőség, akkor sétálunk.

15. Mari20
2011. júl. 11. 04:21

ha már tud ülni, langyos vizbe pancsizzon

akár lakásba is egy lavór kád, kicsi felfújható medence- ott eljátszik és nem fog szenvedni, ha megunja kijön


aztán rájön ott nem izzad, és visszamegy


én is ezt tettem, udvaron- napernyő alatt, és lebarnultam, és nem volt melegem


ha viszont nem lakásba pancsiztatod


én bekenném citromal a kicsit, ettől nem ég le, és ha piros is lesz, másnapra barna


de szigorúan napernyővel


napra ne tedd ki

mert megég

14. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - Anne...)
2011. júl. 10. 22:34
borsszemnyi fogkrém rá
2011. júl. 10. 15:13

Mindenáron bent... Hiába családi lakás... kint medence...s folyamatos öntözőrendszer megy. Mégis elviselhetetlen. Bent játék közösen, társasjáték (kisebbikemmel szerepjáték )s estére csak ki...akkor jönnek a szúnyogok... :( Szúnyogcsípést hogyan kezeltek? tudom nem ez a kiindító téma de ha már itt vagyunk...

Nem igazán szeretném befújni őket spray-vel . Bent a lakásban van elektromos..kint a fáklyás..mégis a lakásunk helyzete miatt előfordul néhány eltévedt példány... s ez okoz mostanában sok fejtörést..mert a nagyobbikom egyszerűen nem bírja elviselni..és vakarja menthetetlenül..

Szívesen veszem ha valakinek van jó ötlete...

12. ditti12 (válaszként erre: 6. - Vanessza13)
2011. júl. 10. 15:05

Dettó..


mi 11 hetesek vagyunk, délelött elmentünk a plázába csörgőt és fülbevalót venni, de csak 2 órát voltunk el, most meg itthon tévézünk és a játszószőnyegen játszunk...a nappalink elég jó hűvös , az emeleti szobákhoz képest :) de kevesebbet eszik a DRÁGÁM....

KELLEMES DÉLUTÁNT MINDENKINEK !

2011. júl. 10. 14:47

játszóház...ha nincs vagy olcsóbb dolog akkor szimpla séta a plázákban, ott sok jó muris dolog van két éveseknek:) sok bábu, ember:) lányom szeret rohangálni szimplán és klímás:))


bár mi most nem megyünk el, inkább játék apával mert csak vasárnap nem dolgozik, aztán 5 után medence az udvaron...

10. 0c7cb4959f (válaszként erre: 9. - Ebba518fdb)
2011. júl. 10. 14:45
Ugyan ezt tesszük mi is!
9. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - Tündérbogár77)
2011. júl. 10. 14:43

szia :)

amikor ennyire meleg van és nem tudunk kimenni, teletöltöm a kádat és abban megy a pancsolás.. :))

2011. júl. 10. 14:39
Mi bent ülünk a tv előtt,ventilátorral,és majd csak 4 után merészkedünk ki.
2011. júl. 10. 14:35

Nálunk szerencsére a nagyiék tőlünk 5 percre laknak családi házban. Fák árnyékában van pancsoló, homokozó, hinta, csúszda.

Mi a Bükk lábánál lakunk, ilyen melegben egy kirándulás nagyon jó mert benn az erdőben 10 fokkal kevesebb van. Legutóbb még rendesen fáztam is, a gyerekre adtam is melegítőfelsőt (pedig akkor is a városban 30 fok volt). Egyébként ha van anyagi akkor strand.

2011. júl. 10. 14:32
semmit,szenvedünk a nagyobbik 5 éves Balatonon van az apukájával én meg itthon bezárkózva a pici 2 hónapossal,majd,ha este jobb idő lesz kimegyünk sétálni addig meg elgagyarászunk:)
2011. júl. 10. 14:31

Szia Tündérb.!


Nagyon megértelek...


Mi ugyan szerencsések vagyunk, mert egy hete már vidéken vagyunk a nagyszülőknél, de itt sem sokkal jobb a helyzet, a csúcshőm. itt délen ma 37 fok. :(


A lányom ma még nem nagyon engedtem ki. Ha kimegyünk, csakis árnyékba és persze pancsolás.


Amúgy mi is panelban élünk, elképzelhetetlen számomra, hogy hogyan fogjuk ott leélni gyermekkel az életünket... :S Főleg ilyen szélsőséges melegben, amire most már 4-5 éve, minden évben sor kerül. Nekünk sincs klímánk, de ha lenne is, a mi korabeli gyermekek már nem maradnak meg "egy helyben", nem tudod lekötni napi 10-12 órában a lakásban, kell nekik a nagy tér, mozgás, szabad levegő.


Szóval, engem is érdekelne, mit mondanak a többiek, de gondolom azt, hogy korán reggel induljatok még neki autóval a közeli programoknak. Csak éppen, ilyen kisgyermekkel az alvási rend betartása is külön projekt! :)

2011. júl. 10. 14:29
nehéz az tuti
2011. júl. 10. 14:27
mi játszóházbamentünk mentünk. elég sok helyen van,nem tudom merre laktok de bizti a közeletekben is van.persze ez nem ingyenes programde tényleg nemlehet kint megmaradni.
2011. júl. 10. 14:27
Én panelban lakom és ilyenkor egy kis medencébe teszek vizet és lehet pancsolni.Telepakolom játékokkal.
2011. júl. 10. 14:25

Sziasztok!

2 éves kisfiammal szerettünk volna programot kitalálni a hétvégére, de sajnos nem jött össze semmi. Ebben a melegben egyszerűen nem merek elmenni vele sehová. nagyon mozgékony, igényli is a társaságot és az új dolgokat, de szegény ebben a melegben csak szenved. Késő délután vagy kora délelőtt mentem ki vele.Van valami jó ötletetek/elfoglaltság ilyen melegben? sajnos még kocsival is nehézkes az elindulás, nincs légkondink, mire bárhová odaérnénk megőrülünk a melegtől...:(Társasházban lakunk, füves rész és játszótér nélkül:(

köszi a válaszokat előre is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook