Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meleg párkapcsolatban lehet gyermeket örökbe fogadni? fórum

Meleg párkapcsolatban lehet gyermeket örökbe fogadni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
164. d71ef05a8e (válaszként erre: 162. - 569a7df0cf)
2013. jan. 31. 12:34

Jaj, könyörgöm, már az is elhangzott itt nem egyszer, hogy az intézetnél minden jobb.... és hogy nyilván a melegek is tudnak szerető hátteret nyújtani, nem is ezt vonja kétségbe bárki.


Én azt hiszem, most adtam fel. Annak semmi értelme, hogy keresgessem, bemásoljam, idézgessem a régebbi hozzászólásainkat, csak mert újra és újra ugyanazok, a fórum előzményeinek nem-ismeretéből adódó vádaskodások hangzanak el...


További jó szórakozást:)

163. 731e5b9ffb (válaszként erre: 160. - Kobri29)
2013. jan. 31. 12:33

"De hogyan lehet irtózni egy egész csoporttól úgy, hogy igazából nem ismerjük őket?" Erre én sem tudom a választ, nekem tényleg nincs bajom a melegekkel. Viszont te sem ismered az összes homofóbot, azt se, mi váltotta ki belőlük, mégis elítéled őket..Ez ugyanolyan általánosítás/kiközösítés, mint maga a homofóbia..

Te a jelen példa szerint nem a paprikazabálógyűlölő vagy, hanem a paprikazabálógyűlölölőtgyűlölő..

162. 569a7df0cf (válaszként erre: 161. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 12:31
Olyan gyerekrol beszelsz, akirol a szulei lemondtak. Ismerem a Brian eletet, en meg ajanlom figyelmedbe a Modern Family cimu sorozatot, amiben van egy meleg par, akik orokbefogadtak egy koreai babat. De nyilvan boldogabban lehet felnoni koreai utcagyerekkent, mintha egy meleg par nevelne egy civilizalt orszagban.
161. 731e5b9ffb (válaszként erre: 155. - 569a7df0cf)
2013. jan. 31. 12:25
Nem tudom, láttad-e a Brian életét, van egy nagyon ideillő rész, amikor az egyik férfi kijelentette, hogy őt ezután hívjának Lorettának, és hogy ő gyereket szeretne szülni. Abban megegyezett a tanács, hogy nem szülhet gyereket, mert nincs méhe, és erről nem tehet senki(még a Rómaiak sem), de joga lehet hozzá, hogy szüljön, és ezért a jogokért fel fognak lépni..:)Alapvető joga az embernek, hogy gyereket nemzzen(ehhez joguk van a melegeknek is), de az örökbefogadás joga az már azért más dolog, mert ott arról van szó, hogy más gyerekét adják oda. Amúgy élettársak sem fogadhatnak közösen örökbe, csak házastársak, tehát ha úgy vesszük a hetero élettársak jogai ugyanúgy sérülnek. Egyedülállóként, viszont az egyik meleg fél is fogadhat örökbe, tehát ha nagyon gyerekre vágynak, szerintem simán megoldható az is.
160. kobri29 (válaszként erre: 156. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 12:25

De hogyan lehet irtózni egy egész csoporttól úgy, hogy igazából nem ismerjük őket? Mert ennyi erővel lehetne kevesebb joga azoknak, akik mondjuk megeszik a tenger gyümölcseit vagy a paprikát, mert én mindkettőt utálom. És akkor mindenki, akiről kiderül, hogy rendszeresen paprikát eszik, az egy szemét paprikazabáló és irtózni fogok tőle, mert paprikát eszik. Függetlenül attól, hogy mondjuk ez az egyetlen olyan tulajdonsága van, amit én nem tudok beemelni az értékítéletembe. Nem értem, hogy miért központi kérdéskör ez. Amíg a meleg ember nem próbál meggyőzni, hogy én is legyek meleg (és nem fog) és a paprikaevő sem zaklat azzal, hogy egyek én is paprikát, addig miért ítélném el, mert ő meleg vagy megeszi a paprikát?

Tudom, sarkított példa, de hirtelen ez jutott eszembe párhuzamként.

159. d71ef05a8e (válaszként erre: 152. - Kszb)
2013. jan. 31. 12:18

Jaj, szövegértés, te drága... nincs kedvem megkeresni, de DIREKT leírtam, hogy nem a meddő párokra gondolok, szerintem nem is egy hozzászólásomban:)


A korababák hogy jönnek ide? És az, hogy kik szüli őket világra?


Mi köze mindennek a témához?

158. 569a7df0cf (válaszként erre: 156. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 12:17

Hol irtam pl. azt, hogy homofoboknak nem adnek gyereket, vagy szavazati jogot, vagy munkat?

De megyek inkabb, borsot falrahanyni, azzal tobbre haladok...

157. kobri29 (válaszként erre: 151. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 12:16

Nem mondtam én, hogy homofób-ellenesnek nevelem a gyereket. Azt mondtam, hogy arra, hogy elfogadja a másságot. És ebbe beletartozik az is, hogy mondjuk ne akarja megváltoztatni mások véleményét például a melegekről. De nem kell egyetértenie azzal, ha adott esetben a homofób szerint "Minden b*zi dögöljön meg". És nem is örülnék neki, ha egyetértene vele. Azt még mindig tartom érvként, hogy azért ítélem el az ilyen szélsőséges megnyilvánulásokat, mert az elvek, a homofóbia tudatosak. Én úgy döntök, hogy "utálom a b*zikat, mindet, kivétel nélkül". Viszont ismerek néhány meleg embert és még soha egyik sem mondta azt, hogy "huszonnégy éves voltam, mikor úgy DÖNTÖTTEM, hogy mostantól meleg leszek".

A hozzászólásod második felével viszont maximálisan egyetértek. Nekem sem tetszik, amikor rákenjük a dolgokat erre, nem hiszek abban, hogy "csak azért, mert meleg/sötétbőrű/túlsúlyos..." De ez már a másik véglet. Nem adnék plusz előnyöket és jogokat ezért, nem kell(ene) előrébb venni valakit azért, mert valamilyen kisebbséghez tartozik. Egyszerűen csak pont ugyanannyi jogot lenne célszerű biztosítani neki, mint annak, aki hetero/fehér/normál testalkatú. És innentől meg mehetne a verseny tisztán. Hogy az kapja meg az állást, akinek jobb a nyelvtudása, több a munkatapasztalata adott területen és adott esetben az fogadhat örökbe, aki tudja biztosítani a gyereknek a megfelelő körülményeket: tetőt a feje fölé, enni-inni, taníttatást, ruháztatást, szeretetet, nevelést, törődést ésatöbbit. Független attól, hogy milyen a nemi identitása, a bőrszíne vagy a nemzetisége.


Csak megértjük mi egymást írásban is, ha van idő kifejteni. :)

156. 731e5b9ffb (válaszként erre: 153. - 569a7df0cf)
2013. jan. 31. 12:13

"Ma a homokosok, holnap a katolikusok, majd a koverek, stb. Barkin lehet fogast talalni."

Pont az a lényeg, hogy nem kéne mindenkin a fogást keresni...Ti csak azt nem értitek meg, hogy ugyanolyan kiközösítés az is, amit ti csináltok a homofóbok ellen, mint amit a homofóbok a melegek ellen..Ahogy arról se tehet valaki, hogy kihez vonzódik, arról sem, kitől/mitől irtózik..Meggyőzni kéne azokat, akiknek bármilyen fenntartása van a melegekkel szemben, nem homofóbnak titulálni, és ezzel el van intézve a dolog.

155. 569a7df0cf (válaszként erre: 154. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 12:11
Nem pusztan az a serto (jogserto), hogy leb.uzizol valakit, hanem az, hogy jogokat vonnal meg tole pusztan a szexualis elete alapjan (amihez semmi kozod). Ezt kene megerteni, hogy nem csoportokat, hanem szemelyeket itelunk meg a tapasztalataink alapjan.
154. 731e5b9ffb (válaszként erre: 148. - 569a7df0cf)
2013. jan. 31. 12:03

Szerintem mindkét kifejezés sértő. És azért ha visszaolvasunk, senki sem használta a b.zi szót a melegekre (csak példaként a szitokszavakra), viszont ti simán lehomofóbozzátok azt, aki nem akar rögtön 10 gyereket adni a meleg pároknak.

"Ha valaki egy homoszexualist kitur a sorbol, azert mert szerinte nem " normalis" a szexualis elete, az nincs rendben."

Erre egy másik megköelítés:

Ha valaki egy homofóbot kitúr a sorból, csak azért nert nem "normális" a gondolkodásmódja, az nincs rendben.

Ha te munkáltató vagy, és egy homofób, és nem homofób közül kell választanod ugyanolyan feltételek mellett, melyiket választod? Ha a nem homofóbot, te is kiközösítettél valakit, azért, mert másképpen gondolkodik..Ergó, te homofóbfób vagy! Ugye, hogy nem kellemes, ha ilyen jelzőkkel bélyegeznek meg?

153. 569a7df0cf (válaszként erre: 151. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 12:02

Te jo eg!!!!

Hitler is egy meg nem ertett zseni?

A szelsosegeket soha nem szabad szo nelkul hagyni, mert egyhamar valami Eszak-Korea tipusu orszagban talalod magad. Ma a homokosok, holnap a katolikusok, majd a koverek, stb. Barkin lehet fogast talalni.

152. kszb (válaszként erre: 130. - D71ef05a8e)
2013. jan. 31. 11:56
az az igazság, h ezen elméleted alapján a Taigetoszt is vissza kellene vezetni, illetve törölni kellene a lombik programokat is. Elvégre sok hetero sem tud természetes úton gyermeket nemzeni, valamint heterok szülik világra a korababákat is, meg a különböző genetikai defekttel születetteket is.
151. 731e5b9ffb (válaszként erre: 145. - Kobri29)
2013. jan. 31. 11:45
Voltak szerintem is erős hozzászólások, de azok is vélemények, mint a tied. Ha a gyerekeidet homofób ellenesnek neveled, az ugyanolyan kiközösítés, mintha melegellenesnek nevelnéd. Ugyanolyan szitokszó az is, hogy rasszista, homofób, mint az, hogy köcsög... Engem egy discoban lerasszistázott egy néger, azért, mert nem mentem el vele táncolni. Az eszébe se jutott, hogy azért nem megyek el vele, mert mondjuk van barátom, egyszerűen nem akarok pasizni, esetleg csak nem tetszik? Milyen könnyű arra fogni, hogy biztos azért nem kapta meg az állást, mert meleg/sötétbőrű/túlsúlyos stb., minthogy esetleg azon elgondolkozzon, lehet, hogy nem volt elég képzett, nem volt elég tapasztalata.. De ugyanez volt az egyetemi szaktársammal is (mélyen vallásos), aki meg volt győződve arról, nem azért nem került be a BME-re, mert nem csinált emelt szintű érettségit és kevés pontja lett, hanem mert Isten úgy akarta, ő nem volt felelős ezért. Az ember nem foghat minden sikertelenséget a kisebbségi mivoltára. Én is kisebbségi vagyok németországi magyarként, de eszembe se jut lerasszistázni azért valakit, mert nem engem vesz fel egy munkára. Én is a németet venném fel a helyében ugyanolyan feltételek mellett, már csak azért is, mert ő sokkal jobban beszéli a nyelvet. Ha viszont én képzettebb, talpraesettebb leszek a többi jelentkezőnél, akkor valszeg engem fognak választani. Bocsánat, kicsit elrugaszkodtam az eredeti témától..
150. 569a7df0cf (válaszként erre: 142. - D71ef05a8e)
2013. jan. 31. 11:39
Senkit nem kulonboztetunk meg hatranyosan borszin, vallas, szexualis hovatartozas alapjan! Ennyi.
149. adb20ce52a (válaszként erre: 148. - 569a7df0cf)
2013. jan. 31. 11:38
ennyi... elmondtál mindent...
148. 569a7df0cf (válaszként erre: 140. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 11:36

A "b.zi" serto kifejezes, a homofob meg nem serto. Ha valaki egy homoszexualist kitur a sorbol, azert mert szerinte nem " normalis" a szexualis elete, az nincs rendben.

Egyebkent szemelyesen ismerek orokbefogadott lanyt, akit zaklatott a neveloapja, megsem kovetelem, hogy hetero parok ne fogadhassanak orokbe, foleg ne kislanyokat.

Csak olvass bele itt forumokba, naplokba milyen csodalatos elete van sokaknak, bantalmazo, agressziv ferj, elhanyagolt gyerekek, a heteroszexualitas csodaja!

2013. jan. 31. 11:21
Nagyon szomorú,hogy az emberek hozzáállása ennyire negatív.Nem hiszem,hogy valakit a nemi identitása miatt kéne megítélni/elítélni,hiszen egy ember nem ettől "rossz ember".Biztos sok anyuka írt ebben a témában,vajon elondolkoztak e azon,hogy ha az ő gyerekük esetleg,a saját neméhez vonzódna,tudná e tolerálni?
146. kobri29 (válaszként erre: 133. - D71ef05a8e)
2013. jan. 31. 11:17

Még huszonéves leszek, mikor a gyerekeim kiskamaszkorba lépnek. Egyértelműen alkalmatlanabb vagyok nevelni őket, mint mondjuk egy negyvenes apa/anya? Biztos, hogy a negyvenes apának/anyának könnyebb elbánni az akkor felmerülő problémákkal, mint nekem? Ez nem korfüggő szerintem. És a hozzászólásnak ez a része pont nem is vette ide. hogy meleg vagy nem meleg a szülő, csak a korát.

És pont az egy-két-három-négy hozzászólás miatt, amin visítani lehet mertem azt mondani, hogy durva, hogy sok a homofób. Még mindig egy olyan fórumon vagyunk, ahol kevesebb, mint kétszáz hozzászólás van, de ebbe is rögtön belekerült jópár visítós hozzászólás.

145. kobri29 (válaszként erre: 140. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 11:07

Akinek nem inge, az nem veszi magára. Nem mondtam senkinek sem konkrétan, hogy homofób lenne, aki magára veszi úgy, hogy nem érzi magát annak és a megnyilvánulását sem, megsértődhet nyugodtan. De a fórum eleje kifejezetten elutasítónak és gyűlölködőnek tűnik számomra.

Nem tudom egyébként, hogy konkrétan mi verte nálad ki a biztosítékot a hozzászólásomban. Az, hogy nem szeretném, ha a gyerekeim ennyire elutasítóak lennének a mássággal szemben? Vagy mondtam olyat konkrétan, hogy xy meg .xyz. meg zx egy homofób állat? Mi abban a gyűlölködés, hogy leírtam, hogy durva, hogy sok a homofób?

144. kobri29 (válaszként erre: 134. - Lepke99)
2013. jan. 31. 11:00
Senkire sem sütöttem rá konrétan. De meredek azt mondani, hogy a gyerekvállalás csak egy csoport "hülyesége" lenne. Szerintem ez ennél sokkal komolyabb kérdéskör. Valami megdöbbentő módon abban hiszek, hogy mindenki ember. És mindenkinek meg kellene lennie a jogának ahhoz, hogy ha meg tudja teremteni hozzá a körülményeket és erre vágyik, akkor házasodjon, gyereket fogadjon örökbe és neveljen. Meg egyéb ilyen piszlicsáré "hülyeségekhez".
143. kobri29 (válaszként erre: 135. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 10:57

Én nem mondtam, hogy minden hozzászóló homofób. És elfogadom más nézetét, ha alá van támasztva valamivel. De nehogy azt mondd nekem, hogy aki azt mondja minden indoklás nélkül, csak úgy, hogy reméli, hogy melegek soha, semmilyen körülmények között nem fogadhatnak örökbe, az nem durván homofób. Miért fáj valakinek az, hogy mondjuk egy meleg pár felnevel egy olyan gyereket, aki egyébként mondjuk egy intézetben nevelkedne? Szerintem ez igenis homofób hozzáállás. Nem az esetlegesen örökbefogadandó gyerek érdekeit nézi, semmit sem néz, csak azt, hogy apu és apu nevelné és ez aztán megengedhetetlen.

Nem mellesleg nem mondtam azt sem, hogy a melegek minden "divatját" el kell fogadni. Csak azt, hogy ezt például miért kell ennyire durván felfogni. Nem lehet valaki jó apa azért, mert nem egy nőt, hanem egy másik férfit szeret?

És igen, lehet, hogy elítélő vagyok azokkal szemben, akik olyanért tekintenek alárendeltnek egy embert, amiről nem tehet. Mert a nézeteiről igen. Arról viszont nem, hogy alacsony, magas, kövér vagy éppen meleg.

142. d71ef05a8e (válaszként erre: 137. - 569a7df0cf)
2013. jan. 31. 10:55
Hát én is így gondolom. Éppen ezért el kell fogadni annak a véleményét is, és tiszteletben kell tartani, aki a meddő házaspárokat részesítené előnyben örökbefogadáskor a meleg párokkal szemben. Nem homofóbozni őket (ugyanis az éppen olyan degradáló bélyeg, mint a b*-zás).
141. 731e5b9ffb (válaszként erre: 140. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 10:48
Összegezve: a gyűlölködést gyűlölködéssel nem lehet megszüntetni, az csak olaj a tűzre...
140. 731e5b9ffb (válaszként erre: 137. - 569a7df0cf)
2013. jan. 31. 10:41

"Ne kevert mar ossze a velemenynyilvanitast a gyulolkodessel."

Pont az az ellentmondás az egészben, ha valakit lehomofóbozol, rasszistázol, az ugyanolyan gyűlölködés, mint ha valakit "leb.zizol"..

"Az alapveto emberi jogok mindenkit megilletnek, a velemenyet is elmondhatja mindenki, amig ezzel nem sert meg mas embereket."

És szted kobri29 nem sértett meg senkit a hozzászólásával?

Nekem tényleg semmi bajom a melegekkel, csak ha valaki épp a gyűlölködéssel akarja megvédeni az érdekeiket, azzal sztem nem segít, hanem árt nekik..Ezzel úgymond lesüllyed a valódi homofóbok/rasszisták szintjére.

139. Trinitas (válaszként erre: 43. - AdiZoli23)
2013. jan. 31. 10:41

Ha ez így van, én speciel nem is fogok rád sarat dobálni, de szerintem is tudnod kell, hogy ebben az országban nem engedélyezett.

Amúgy, ha nekem az egyik fiam meleg lenne, én biztosan ugyanúgy szeretném továbbra is és ha családot szeretne, támogatnám.. mert nyilván az aberráció meg a melegség nem jár kéz a kézben. Megvádolni pedofíliával nem volt szándékomban, csak felettem a kérdést, miért annyira fontos, hogy 6-13 éves fiú legyen.. (hidd el, elég furcsán hatott, főleg ezen a portálon, sok itt a kamu fórum meg az idióta) most sem értem amúgy.. de mindegy.. :)

138. adb20ce52a (válaszként erre: 136. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 10:27

:)


Egyébként az jutott eszembe: Holt a fórum indító??? Nem nagyon véleményezgeti a hozzászólásokat.


Kicsit olyan érzésem van, mint mikor a tv-ben bemondták egyszer, hogy egy felkapott közösségi oldalon feltettek egy kérdést, hogy lássák, az emberek hogyan reagálnak, mi az általános vélemény...


Nem tudom ezt a topikot nem fogják-e holnap a tv-ben elemezgetni. :D

137. 569a7df0cf (válaszként erre: 135. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 10:26

Ne kevert mar ossze a velemenynyilvanitast a gyulolkodessel.

Az alapveto emberi jogok mindenkit megilletnek, a velemenyet is elmondhatja mindenki, amig ezzel nem sert meg mas embereket.

136. 731e5b9ffb (válaszként erre: 131. - Adb20ce52a)
2013. jan. 31. 10:22

Egyet az egyik anyától, egyet a másik anyától:)

És ehhez legalább az államnak semmi köze..

135. 731e5b9ffb (válaszként erre: 132. - Kobri29)
2013. jan. 31. 10:18
Az is ugyanolyan szélsőséges és általánosító nézet, amit te vallasz most konkrétan a fórumhozzászólókról, mint amit a valódi homofóbok a melegekről.. Elég nehéz úgy meggyőzni valakit mások elfogadásáról, hogy TE nem fogadod el mások véleményét...Bort iszol, és vizet prédikálsz..Kicsit átfordítva amit te írtál: Remélem, hogy az én gyerekeim nem úgy fognak felnőni, hogy azt látják csak úgy megbélyegezhetnek valakit homofób, rasszista stb. jelzőkkel..Egyedül az zavar, amikor valaki úgy lép fel az emberek megbélyegzése ellen, hogy maga is megbélyegez másokat..
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook